Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Diskusije o F1 i ostale informacije

Odgovori
Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » nedelja, 14. nov. 2010. u 19:22h

I tako, zavrsila se jos jedna sezona F1. Ipak su stvari dosle na svoje mesto. Red Bull je zasluzeno osvojio po prvi put u istoriji svog postojanja titulu konstruktora i vozaca ili fudbalskim recnikom "duplu krunu". Moracu da se demantujem i izvinim Vettelu na izjavi kako nije sazreo za sampiona, pogresio sam i javno se izvinjavam mrgreen , ipak je postao najmladji vozac koji je osvojio sampionat F1 :D

Avatar korisnika
bossko77
Poruka: 1379
Član foruma od: petak, 13. feb. 2009. u 01:44h
Lokacija: MYH3E

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od bossko77 » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 02:20h

Gotova stvarno odlicna sezona, svaka cast Fetelu zasluzio je titulu...i zamalo da pojedinci ukljucujuci i mene nose crninu posle sumaherovog okretanja na stazi. :-| ...
SlikaSlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od totti » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 09:13h

Cestitke Fetelu... Kad se Mensel povukao hteo sam da prestanem da pratim formulu. A onda se pojavio Sumi... I kad se Sumi povukao bio sam razocaran ali se pojavio Fetel... Da li se neko seca onog ludaka Katajame? Sato i Kobajasi su male bebe za njega, sta je taj sve radio...
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 18:00h

Nije mi Fetel bio favorit, ali je osvojio titulu zasluzeno, svaka mu cast na tome. Pre bih voleo da su Hamilton ili Weber osvojili, ali dobro to je sad subjektivno. Alonso me iznervirao sa onim mahanjem ili cime vec Petrovu posle trke, kao da je Petrov kriv sto je njegov tim napravio losu odluku za pit-stop, decko se samo trkao i to veoma dobro za promenu, svaka mu cast.
Za Shumija mislim da ne bi nesto strasno naje*ao da ga je Liuzi udario direkt u glavu jer ipak nije isao prebrzo. A realno Liuzi nije kriv, nije imao gde da ide sem u njega ili u ove pored sebe, da stane nije mogao.

U principu me najvise strategija Ferraija iznenadila (negativno), totalno idiotski sto su prvo Massu povukli posle Webbera, a videli su kako ovaj napreduje, i onda Alonsa... Trebali su barem jos par krugova da izdrze na meksim gumama, isplatilo bi im se, ovako su skocili sami sebi u stomak.

A red bullu stvarno svaka cast, konacno su osvojili titulu konstruktora sto svakako zasluzuju thumbsuph
Fiesta!!

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od fordoni » četvrtak, 18. nov. 2010. u 17:57h

Odlicna sezona ali dosadna trka,sto je tuzno jer je bila poslednja a sve je ukazivalo na vrhunac sezone u pravom smislu.Svaka cast svakom ko pobedi trku a kamoli osvoji titulu ali posle Ayrton Senne ni jedan vozac nema tu strast i zelju za pobedom kao sto je on imao.Danas su mi svi nekako isprogramirani i lice jedan na drugog.Sramota i za Alonsa i Webera koji nisu pokazali ni malo nerva za trkanje.Pa oni su morali da ispeglaju Petrova u tri kruga bez obzira na okolnosti,a nisu pokusali nista.Od svih vozaca ove sezone najvise borbe za mene je pokazao Kobajashy i to u kanti od auta,svaka cast.Verujem da ce sl sezona biti jos bolja!

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » subota, 20. nov. 2010. u 17:01h

Kobajasi ili kako se pise je pomalo lud na Japanski nacin, uostalom kao i njegovi prethodnici u F1.Sto se tice Alonsa nije ni mogao vise, mesto na kojem je zavrsio sezonu je puna kapa. Taj Ferrari je pokazao na poslednjoj trci da nije nista bolji od Renoa, plus je tim doneo pogresnu odluku o odlasku u boks. Veber je na kraju ostao bez srece koja ipak prati samo hrabre a to je na njegovu zalost Sebastijan. Senna je obelezio jednnu epohu F1 mada nije bio jedini tih dana a i sami bolidi su se razlikovali, danas je to ipak malo drugacije. Ipak verujem da i danasnji momci i oni buduci podjednako izgaraju i daju sve od sebe za trenutak slave.

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od fordoni » ponedeljak, 22. nov. 2010. u 12:34h

Ferari verovatno i nije bolji od Renoa ali bas zbog toga jedan dvostruki sampion nije smeo da se vozi pola trke iza jednog rukija ma ko to bio i kako se zvao.Opet mozda gresim,mozda Petrov ima velike vozacke sposobnosti.Senna nije bio jedini u to vreme ali je bio najbolji kada je trebalo dati 120% sebe i to u bolidima koji su bili tri puta tezi za voznju.Jeste da se sve promenilo pa cak i tehnika voznje ali trkacki nerv je ono sto ili imas ili nemas i sto cini razliku medju vozacima.Ma ja ne sumnjam u njihovu predanost i zrtvu jer da nije tako ne bi oni ni bili tu gde jesu ali opet mi fali nesto tu.Mozda sam ja ipak isuvise vezan za taj period Senne,Prosta,Mensela,Pikea i drugih.Radujem se sledecoj sezoni:)

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od totti » četvrtak, 10. feb. 2011. u 13:04h

Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 10. feb. 2011. u 14:30h

I treba da ih tuzi, jer sam 100% siguran da bi i Ferrari uradio njima istu stvar.

Ako Ford izgubi tuzbu trebali bi napraviti jedan pickup manji od F150 i nazvati ga F50. :D
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » četvrtak, 10. feb. 2011. u 16:33h

Slazem se.

A i stvarno je Ferrari idiot ako je i pored sugerisanja Forda da promeni ime ostavio staro, ne kapiram.

Nego jel videste sta se desilo kubici? Bas bas bedak, ja sam se smorio kad sam procitao thumbdown
http://www.formula1.com/news/headlines/ ... 11714.html

Ima jos par vesti posle ove, stanje mu generalno ide na bolje ali se jos nista ne zna da li su operacije uspesne ili ne.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 10. feb. 2011. u 17:23h

Prvo slovo jeste F, ali drugo treba da bude O. lol lol
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 10. feb. 2011. u 23:16h

Ferrari je pristao da promeni ime u 150th Italia.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » petak, 11. feb. 2011. u 10:29h

Ford i Ferrari, stari rivali mrgreen
A sto se tice Kubice, bojim se da je zavrsio sa karijerom u F1...

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » četvrtak, 24. mar. 2011. u 00:27h

Nego, narode, a gdi ćemo ove godine da ih gledamo?
Pa neće valjda Nemci da mi avavuju na RTL-u? Jel Arena kupila više prava na 3 godine ili...?

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od fancy » četvrtak, 24. mar. 2011. u 07:36h

HRT?
Nadam se da SBB neće isključivati analogni signal jer domaći bambusi nisu otkupili prava... doduše na D3 je oduvek radio HRT za vreme trke 8)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od totti » četvrtak, 24. mar. 2011. u 08:48h

Ko razume nemacki shvati da nemci ubedljivo najbolje odrade prenos, sa puno pravih informacija i predvidjanja...
Slika

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » četvrtak, 24. mar. 2011. u 09:02h

Ngh! Pa onda radije od dva zla ono germansko...
Mada su prošle i pretprošle uvek za vreme trka gasili HRT 2. Igrom slučaja, jednog dana mi je za šalterom bila neka fina gospoja iz vrha Fox TV pa je pitah u čemu je fazon ikako smeju da ugase signal nekog drugog emitera na šta mi ona reče da su oni otkupili prava na Formulu 1 a da HRT inače nelegalno "fercera" i da bi time gledanost pala, ...sponzori...zakup etra...blablabla!
A negde pročitah i da HRT finansijski ne stoji (neko kresanje budžeta, šta li) pa da ove godine neće ni oni moći da prihvate Berni E. cijenu - pravu sitnicu.
Dakle ostaje nada u Arenu (valjda Arena 1, jer ostali su "plaćenički" a jedinica je "opšta").
Ako i to zakaže onda live stream sa neta, ali je pitanje - koji sajt daje live (ili makar mali delay)?

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » četvrtak, 24. mar. 2011. u 12:29h

totti piše:Ko razume nemacki shvati da nemci ubedljivo najbolje odrade prenos, sa puno pravih informacija i predvidjanja...
Kao dugogodisnji gledalac F1 na RTLu, kad jos nisam imao bolji izbor (citaj: internet) ne slazem se sa tobom.
Heiko Wasser je klasican prepotentni patriota i strasno glup covek, koji pravi glupe pretpostavke i nagadjanja... Pokusava valjda da napravi neki show-efekat za nemce sa slicnim IQom kao njegov, verovatno mu to i uspeva, ali meni je poceo da se gadi.
Christian Danner sa druge strane je dobar strucnjak i veliki poznavalac automobila i auto-trka, njega vredi slusati. Samo ga mnogo kvari ovaj co-komentator...

Generalno bili bi ok duo kada ovaj Heiko ne bi u tolikoj meri forsirao Nemce, i konstantnu pricu samo o njima. Britanski komentatori forsiraju Britance, normalno, svako ce svoje da preferira, ali nisu toliko slepi ka ostalima kao Nemci.

Zakljucak: koga ne mrzi da saceka vece posle trke ili ko ima mogucnost gledanja BBC2, neka gleda britanski prenos i uziva u (po mom misljenju) najboljem prenosu u evropi, bar od onih sto ja razumem :D
I oni imaju istu kombinaciju kao i nemci, sa jednim profesionalnim trkacem i jednim voditeljom/entertainerom, ali je taj voditelj mnogo manje glup od Heika Wassera.

Znam da je mnogo gadno gledati F1 trku nakon sto se zavrsila, ali ja sam tako preziveo zadnje 2 godine i ne zalim se :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od totti » četvrtak, 24. mar. 2011. u 13:56h

Ma ok je Dule to sto ti pricas, za Wasser-a mozda mozemo i da se slozimo, ali ja sam govorio o prenosima koji mogu da se gledaju putem kablovske - nasi, RTL, HRT, RAI... preko interneta, na zalost, ne pratim :rotfl:

U poredjenju sa navedenima (pri tom najgori mi je bio onaj matori, mislim da je Veljko Petrovic, koji je svaki put delovao kao mrtav pijan) po meni nemci ipak najbolje odrade prenos... A patriote pokusavaju svi da budu, da vidis tek one na RAI :lele:
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » četvrtak, 24. mar. 2011. u 14:08h

Za preko kablovkse se apsolutno slazem, nemci su najbolji thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » četvrtak, 24. mar. 2011. u 17:38h

Probao sam jednu da odgledam prošle sezone kada je nešto na Foxu crklo bilo pa nije bilo slike nekih pola sata i moram priznati da je bilo pravo mučenje!
Ajd što pola ne razumem - jes' da sam u osnovnoj i srednjoj i malo na faxu učio nemački, pre nekih 20-ak godina :-( doduše, pa 85% zaboravih, nego što stručnu terminologiju na nemačkom nema šanse da razumem jer germani k'o germani neće da koriste opšte prihvaćene (mahom engleske) nazive za neke delove (bilo šasije, bilo motora ili sl.) već sve moraju da prevedu na svoj jezik i naprave one rogobatne kovanice.
Drugi veliki minus mi je bio taj, što je komentator bio dinamičan otprilike kao Nedeljko Kovinjalo kad prenosi ženski rukomet! Ono neko preticanje, čukanje u boxu a ovaj monotono bifla kao da u umetničkoj galeriji objašnjava grupi istočnonemačkih turista o uticaju klasičnog impresionizma na razvoj dadaizma u rurskom basenu.
Slažem se sa konstatacijom da bi Veljko Petrović uspavao i Jamiroquaia na ekstaziju ali da je stručan u problematici - stručan je! To mu je nešto kao što je interesantno slušati Acu Stojanovića u prenosima Lige Šampiona gde o svakom od igrača ima brdo nekih detalja i tračeva ali o samoj igri malo ima da se čuje. Čeda Brkić je isto bio smarač na svoj način ali je bio dobro upućen u temu.
Mrsko mi je da priznam ali je i onaj proćelavi stariji lik na HRT-u koji je uvek bio pre trke gost u studiju bio extra stručan i zanimljiv za slušanje ali isključivo pre trke, dok je u sukomentarisanju same trke nekako "ubijao" i "umrtvljivao" događaje sa staze. Prosto, nije rođen sa tim nekim spikersko-komentatorskim talentom. Za analize i činjenice - 10+!
Nisam upamtio ime dečka koji je na Foxu radio trke zadnje 2 godine ali je to stvarno super radio. Odlično ukomponovan miks gomile podataka koji su taman tako dozirani da ne smore na neki statističko-numerološki način a opet je elokvencijom, lepom dikcijom, razgovetnim govorom sa dozom dramatike držao tenziju i ispraćao događanja na stazi da je onih sat ipo prolazilo kao 10 minuta. (mislim, nije da nama ljubiteljima formule i bez toga ne bi bilo tako, ali se osetna razlika primeti u gledanju trke kad je on prenosi ili gledamo npr. preko RTL-a sa sve njihovim glupim i dosadnim reklamama (a nije da su naše išta bolje ))
Suma sumarum - IMA LI NOVOSTI? Hoće li neko da se smiluje nad našom trka željnom dušom? A ima nas jaaaaako puno! (mislim na Srbiju konkretno). Godinama su mi na šalter dolazili po vizu ljudi koji su išli na Hungaroring. Pa to je tokom dve nedelje znalo da bude dnevno po 30-40 ljudi. A po nekoj proceni to je nekih 3-5% stanovništva koje je moglo sebi da priušti što papirološki što finansijski što zbog poslova-obaveza, da provede produženi vikend u Mogyorodu. Tu ne računam one koji su već imali vize, koji su imali boravke, koji su imali neki drugi pasoš za koji nije trebala viza i još 95-98% koj iiz nekog razloga nije moglo/htelo/uspelo da nabavi vizu. Neka slobodna računica je da je svake godine iz Srbije išlo oko 2-3000 ljudi na Hungaroring => kod kuće redovno formuli prati oko 500.000 Srba! Ako se tome dodaju i oni povremeni gledači - ljubitelji trka dođe se do cifre od cca 800.000 - milion ljudi!!! Pa koja je to masa ljudi koja ostaje uskraćena zbog nečije lenjosti, lošeg poslovnog plana/procene, nedostatka senzibiliteta za potrebe naroda... Bitno da nam daju Skupštinu, rialitije, razne Grandove, 48 sati/vreme za bebe/Bolji život/Srećni ljudi/Stižu Dolari/Rođaci sa sela koji se češljaju i ostala mozgoperačka sranja ali za formulu neeeeeema, eto neeeema kinte! Pa jesmo mi svi seljani (nas cca milion)? Nas ko j...e?
Aaaaaaaaa, raspalih se bzvz! K'o da nznm gde živim....

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » četvrtak, 24. mar. 2011. u 22:18h

Ne brini sto si se raspisao citamo mi do kraja, ali potvrdicu ti - zivimo u Srbiji, tako da dzabe :D
Ja sam zbog reklama i losih komentatora i uveo kompromis da ne gledam uzivo trku vec uvece kad stigne na net, a do tad ne gledam ni ovu temu, ni tv, ni vesti na netu,nista :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od fancy » četvrtak, 24. mar. 2011. u 22:24h

...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » četvrtak, 24. mar. 2011. u 22:45h

dule0911 piše:potvrdicu ti - zivimo u Srbiji, tako da dzabe
Бах, а баш сам уснуо леп сан: као идем на посао који волим и за који сам добро плаћен и ха крају дана ми остаје довољно времена и снаге и за породицу и за пријателје и за хоби а приде ми на крају месеца остане довољно и за летовање и за пецање и одлазак у Монцу и реку Ебро и делту Урала и ... што би рек'о Бора "Јебига, онда сам се пробудио, и сам сам се себи чудио..."
Дакле германи нам не гину (како год окренемо, немеремо да утекнемо од њи')

Avatar korisnika
milutin
Poruka: 144
Član foruma od: ponedeljak, 16. avg. 2010. u 15:01h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od milutin » subota, 26. mar. 2011. u 07:18h

ko ima kablovsku evo ga trening na RTL-u...ali nista bez Veljka Petrovica thumbsuph

Odgovori

Povratak na „F1“