Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Avatar korisnika
Sub_Zero
Poruka: 164
Član foruma od: petak, 2. jan. 2009. u 21:49h

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Sub_Zero » nedelja, 29. mar. 2009. u 11:49h

[youtube]2AVSynWcl7s[/youtube]
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od fancy » nedelja, 29. mar. 2009. u 12:27h

Wow, čestitke budućim Virgin GP-ovcima (ne verujem da će im ime Brawn GP ostati još jednu trku posle ovakvog uspeha i količine love koju će Branson da im upumpa :D), Trulli je ipak bio heroj trke - iz boksa pa na 3. mesto! Kubicu bi trebalo išamarati za glupost.

Ova sezona će biti potpuno luda.
Sub_Zero piše:Senzacija ili novi svetski poredak?

Debitantski tim Braun GP, ...
Izvor: Mondo
Kad će paceri s Monda naučiti da se Ross Brawn čita Ros Bron? ;)

Edit: sad videh! Trulli kažnjen, gubi 3. mesto!
http://www.formula1.com/news/headlines/2009/3/9097.html
Toyota’s Jarno Trulli has lost his third place in Sunday’s Australian Grand Prix after stewards penalized him for passing under the safety car in the closing laps.
Trulli ran off road near the end of the race, thus losing a place to McLaren’s Lewis Hamilton, but then repassed the world champion once he had rejoined the circuit.
The Italian was given a 10-second stop-go penalty as a result, but since the offence occurred within the final five laps that was translated into a 25-second penalty added to his race time. He thus drops to 12th.
Edit 2: Vettel kažnjen za sudar s Kubicom!
http://www.formula1.com/news/headlines/2009/3/9098.html

Zaista luda sezona u najavi.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Sub_Zero
Poruka: 164
Član foruma od: petak, 2. jan. 2009. u 21:49h

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Sub_Zero » nedelja, 29. mar. 2009. u 15:28h

Baton presrećan zbog trijumfa

Slika

Vozač ekipe Bron GP Dženson Baton bio je presrećan posle pobede na prvoj trci sezone, Velikoj nagradi Australije.

Odličnom vožnjom od starta do cilja i vođstva tokom svih 58 krugova trke na stazi “Albert park” Britanac je došao do druge pobede u karijeri, a svojoj ekipi je doneo prvu pobedu u istoriji.

“Prvih nekoliko krugova trke su bili odlični za mene. Ostvario sam neki ritam, ali kada je “sejfti kar” izašao na stazu došli su problemi pošto nisam mogao da zagrejem pneumatike, a pod bolida je doticao tlo. Pre nego što je “sejfti kar” otišao u boks oštetio sam jednu gumu pa sam se bori sa vibracijama”, rekao je Baton, “Uopšte mi nije bilo lako. Ali je ovo bio fantasičan dan, mnogi će reći da je šteta što je trka završena iza “sejfti kara”, ali mene to ne zanima. Pobedio sam i to je jedino do čega mi je stalo”.

Od povlačenja Honde iz Formule 1 početkom decembra bilo je mnogo priča da li će tim uspeti da bude spašen do početka sezone, ali je spas došao u poslednji čas kada je šef tima Ros Bron preuzeo ekipu i borio se da napravi konkurentan bolid, a rezultati trke iz Melburna je da je u tome uspeo.

“Moram da se zahvalim svima u timu na ovome”, dodao je Baton, “Iza nas je nekoliko teških meseci, ne mogu da opišem koliko, tako da moram da kažem hvala celom timu i mojoj porodici koja je bila jaka u tim trenucima, iako je bilo teško”.

Brazilac Rubens Barikelo je bio više nego zadovoljan što je kroz cilj prošao odmah iza svog klupskog kolege pošto je trku proveo nadoknađujući pozicije posle lošeg starta kada je pao na sedmo mesto.

“Na startu sama napravio grešku, reagovao sam brzo, ali sam izgubio nekoliko pozicija, a onda me je od pozadi udario jedan Meklaren, a i ja sam naleteo na Vebera koji se potom sudario sa Hajdfeldom. Mislim da je bolid prošao dobro sve to, iako mi se prednje krilo raspadalo tokom prvog stinta. Tokom trke sam proživljavao različite emocije, ali je ona bila fantastična. Startovao sam drugi, tako da sam mogao da se nadam da poboljšam tu poziciju, ali posle starta presrećan sam zbog drugog mesta”, rekao je Barikelo.

Vozač Meklaren Mercedesa Luis Hamilton odbranu titule započeo je osvajanjem trećeg mesta posle dramatične trke na kojoj je startovao tek sa 18. pozicije. Hamilton je kroz cilj prošao kao četvrti, ali je do trećeg mesta došao posle diskvalifikacije Jarna Trulija u Tojoti, zbog čega je bio iznenađen i srećan.

“Odradili smo posao najbolje što smo mogli”, rekao je Hamilton, “Tim je radio fantastično tokom celog vikenda, svi su razmišljali pozitivno iako nam nije najbolje išlo. Držali smo se zajedno, izdigli smo glave i nastavili dalje, a ovaj rezultat samo pokazuje duh tima tako da sam veoma ponosan, a takođe i presređan zbog osvajanja šest bodova”.

Izvor: B92
Slika

Avatar korisnika
Sub_Zero
Poruka: 164
Član foruma od: petak, 2. jan. 2009. u 21:49h

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Sub_Zero » nedelja, 29. mar. 2009. u 16:43h

Start za zaborav Ferarija

Slika

Prošlogodišnji osvajač titule najboljeg konstruktora Ferari doživeo je najlošiji start sezone u poslednjih 17 godina na trci za Veliku nagradu Australije.

Italijanska ekipa u nedelju na stazi „Albert park“ nije osvojila nijedan bod na premijernoj trci sezone, prvi put posle trke za Veliku nagradu južne Afrike 1992. godine.

Šampion iz 2007. godine Kimi Raikonen udario je u zid tri kruga pre kraja, dok je njegov klupski kolega i prošlogodišnji vicešampion odustao 13 krugova pre kraja zbog polomljenog prednjeg krila na bolidu.

„Ovo definitivno nije bio start kakav Ferari zaslužuje“, rekao je šef ekipe Stefano Domenikali, „Da sumiramo, ovo je bio dan za zaborav“.

U Ferariju su znali da su šanse za trijumf u Australiji male još pre trke pa su se koncentrisali na strategiju, a ne brzinu. Obojica vozača su trku startovali na mekim gumama u želji da dobiju prednost u ranim fazama trke u odnosu na rivale koji su koristili tvrđe komponente, kojima je potrebno duže da se zagreju. Ipak, plan nije uspeo kada su već posle pet krugova gume počele da se raspadaju, a kada su ušli u boks, zaglavili su se iza „sejfti kara“.

„Odlično sam startovao, ali su onda meke gume počele da predstavljaju problem“, rekao je Masa, „Morali smo da uđemo u boks ranije nego što smo planirali i to nam je skroz poremetilo strategiju kada je „sejfti kar“ izašao na stazu. Ovo je baš loš način da se počne sezona“.

Raikonen je izjavio da je imao problema sa bolidom kada je prešao na tvrđe pneumatike, ali da je samo on kriv za udes tri kruga pre kraja trke.

„Jako sam udario u zid“, rekao je Raikonen, „Odjedanput sam izgubio kontrolu nad zadnjim delom bolida. Bilo je problema sa gumama, ali je to verovatno bila moja greška“.

Izvor: B92
Slika

Avatar korisnika
Sub_Zero
Poruka: 164
Član foruma od: petak, 2. jan. 2009. u 21:49h

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Sub_Zero » nedelja, 29. mar. 2009. u 18:12h

Fetel: „Žao mi je, pogrešio sam“

Slika

Najmlađi pobednik u istoriji Formule 1 Sebastijan Fetel priznao je da je napravio glupu grešku koja je njega i Roberta Kubicu koštala podijuma u Australiji.

Nemac se izvinio Kubici odmah posle udesa dok su se borili za drugo mesto tri kruga pre kraja trke za Veliku nagradu Australije na stazi „Albert park“ zbog čega je njegov tim dobio novčanu kaznu.

„Imao sam glupi trkački incident“, rekao je Fetel, „Žao mi je zbog tima i Roberta jer stvarno nisam želeo da narušim svoju trku, ali i njegovu“.

Stjuarti su posle trke utvrdili da je Fetel kriv za incident i kaznili su ga sa deset mesta nazad na sledećoj trci, Velikoj nagradi Malezije, koja je na programu sledećeg vikenda. Takođe, Red Bul je kažnjen sa 35.000 funti pošto su rekli Fetelu da nastavi da vozi sa oštećenim prednjim delom bolida, umesto da se povuče iz trke.

Fetel je posle trke izjavio da je greška rezultat njegovog takmičarskog duha. Kubica je uspeo da se primakne Fetelu, kao i lideru Džensonu Batonu u poslednjih nekoliko krugova trke.

„Da li je trebalo da ga pustim da prođe. Uvek želite da se borite za svaku oziciju. Možda je i trebalo da ga pustim i da završim trku kao treći, ali to je život“, rekao je Fetel.

Kubica je rekao da ga Fetelova greška nije samo koštala mesta na podijumu već i šanse da pokuša da sustigne Batona, koji je u Melburnu došao do druge pobede u karijeri.

„Imao sam šansu da pobedim. Mislim da je Sebastijan bio previše optimističan. Da je to bila poslednja krivina mogao bih da razumem, ali su tada ostala još tri kruga i on nije imao šanse da odbrani svoju poziciju jer sam ja bio daleko brži od njega“, rekao je Kubica.

Izvor: B92
Slika

Avatar korisnika
Sub_Zero
Poruka: 164
Član foruma od: petak, 2. jan. 2009. u 21:49h

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Sub_Zero » nedelja, 29. mar. 2009. u 18:13h

Tojota uložila žalbu zbog Trulija

Slika

Ekipa Tojote uputila je zvanični protest zbog kazne koju je dobio Jarno Truli na trci za Veliku nagradu Australije.

Truli je trku završio na trećem mestu, ali je potom kažnjen sa 25 sekundi jer je pretekao Luisa Hamiltona dok je na stazi bio „sejfti kar“ tokom poslednjih nekoliko krugova pa je završio na 12. mestu u plasmanu.

„Tužno je da je ovaj rezultat pod pitanjem“, rekao je direktor tima Tadaši Jamašina, „Podneli smo žalbu da bismo dobili više vremena da prostrudiramo podatke i situaciju“.

Italijan je rekao da je pretekao Hamiltona samo zato što je mislio da se bolid Meklarena pokvario.

„Kada je „sejfti kar“ izašao pri kraju trke Luis me je pretekao ali je potom iznenada usporio i otišao u stranu“, rekao je Truli, „Pomislio sam da ima problem pa sam ga pretekao jer ništa drugo nisam mogao da uradim“.

Trulijeva kazna upotpunila je mešoviti vikend Tojote, koja je bila jedan od tri tima protiv kojih su se rivali žalili zbog legalnosti njihovih bolida. Bilo im je dozvoljeno da učestvuju na trci, ali su obojica vozača japanske ekipe diskvalifikovani sa kvalifikacija zbog prevelike fleksibilnosti zadnjeg krila pa su startovali iz poslednjeg reda.

Posle starta Truli je uspeo da dođe do petog mesta pri kraju trke, ali je se nenadano našao na trećem posle odustajanja Sebastijana Fetela i Roberta Kubice, zbog čega je na stazu izašao „sejfti kar“.

„Ne mogu da opišem koliko sam razočaran.Činjenica je da smo se borili za podijum iako smo startovali iz boksa“, dodao je Truli.

Izvor: B92
Slika

Avatar korisnika
Sub_Zero
Poruka: 164
Član foruma od: petak, 2. jan. 2009. u 21:49h

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Sub_Zero » nedelja, 29. mar. 2009. u 19:27h

Baton: Pobeda za tim!

Slika

Vozač ekipe Bron GP, Dženson Baton, pobednik trke za Veliku nagradu Australije u Melburnu, posvetio je trijumf svojoj ekipi, koja ove sezone debituje u šampionatu Formule jedan.

Veliki uspeh ekipe Rosa Brona, koji je preuzeo tim posle povlačenja Honde, upotpunio je Brazilac Ruben Barikelo, koji se plasirao na drugu poziciju.

"Ovo nije bilo moje najbolje izdanje, ali sam ipak pobedio. Ovo je pobeda za tim. Ne moram da podsećam šta se sve događalo i koliko nam je trebalo da se uopšte nađemo na startnoj liniji", izjavio je Baton posle trke.

To je prvi put od 1977. godine i ekipe Volf, da debitant u šampionatu ostvari pobedu i prvi put posle 1954. da debitant ostvari "1-2" finiš. Te godine su trijumf Mercedesu doneli Huan Manuel Fanđo i Karl Kling.

"Kraj trke je kao iz bajke. Neko će reći da je šteta što se završila sa sigurnosnim vozilom na čelu, ali meni to nije važno, zanima me samo pobeda", dodao je on.

Baton je startovao sa "pol pozicije" i uspeo da zadrži prednost tokom čitave trke. Po ulasku na cilj pohvalio ga je i vlasnik ekipe Ros Bron, nekadašnji šampion sveta na funkciji tehničkog direktora Benetona i Ferarija.

"Fantastično si obavio posao. Čestitam, zaslužio si pobedu".

Dvadesetdevetogodišnji Britanac je za prethodnih devet sezona u F1 trijumfovao samo jednom, i to na Hungaroringu 2006!

Izvor: Mondo
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od dule0911 » nedelja, 29. mar. 2009. u 22:06h

Ljudi, ovo je ludnicaaaa!!! :D
Evo tek sad odgledah trku, znaci, ostao sam zaprepascen, u pozitivnom smislu!!!
Ovo ce biti jedna od najboljih sezona, sudeci po ovom startu, jedva cekam sledecu trku :D

A sto se Kubice i Vettela tice, stvarno su bezveze uprskali, mislim da su delimicno obojica krivi, mozda malo vise Vettel, mada Vettelu je auto zbog guma bio dosta manje upravljiv... S druge strane i jedan i drugi su mogli da zavrse u poenima koliko-toliko i da sprece safety car fazu da se u narednoj krivini nisu precenili i zakucali obojica u gume, mnogo bi manje drame bilo.

A Ross Brawn je jos jednom dokazao da je jedan od najboljih, ako ne i najbolji u svom poslu, ako ovako nastavi to ce i da dokaze, svaka cast!
Fiesta!!

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2245
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Stefan148 » ponedeljak, 30. mar. 2009. u 00:47h

a moraju nekako hamiltona da uguraju na podijum, pa to ti je. sve nesto na guzove...
Slika

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 30. mar. 2009. u 10:59h

dule0911 piše: jedva cekam sledecu trku :D

Za par dana i opet gledamo F1, nadam se da ce crvendaci neshto uraditi pametno jer je ovde bilo katastrofa!
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od fancy » ponedeljak, 30. mar. 2009. u 11:11h

stefan148 piše:a moraju nekako hamiltona da uguraju na podijum, pa to ti je. sve nesto na guzove...
Ček samo kad proglase Difuzorske disidente (Toyota, Brawn GP, Williams) nelegalnim, pa Lulu zasija na pobedničkom postolju ;)
Ako je tačno ono što je Briatore rekao - da su se prošle godine raspitivali kod FIA da li bi takvo rešenje difuzora (kao ono koje sada imaju gorepomenuti) bilo legalno i da su dobili odgovor da - ne bi - onda je to jako, jako prljava igra FIA koja se sad pravi luda. Ne znam, videćemo, žalbe lete...

@Fiesta RS
Crvendaći će da urade nešto, to je sigurno (makar da i oni ubudže dvostepeni difuzor - ako isti ostane legalan)... ali tek posle Malezije kad će imati dve nedelje do Kine da srede stvari. U Maleziji će biti isto kao i u Australiji s tim da možemo da se nadamo da će Vettel i Kubica naći još nekog da im se pridruži u tulumarenju na stazi... recimo, Hamiltona :-) i, naravno, ako bi organizatori bili ljubazni da uklone zidove oko staze... Kimi bi im baš bio zahvalan. ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2245
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Stefan148 » ponedeljak, 30. mar. 2009. u 11:15h

koliko sam ja gledao i slusao, taj ''dvospratni'' difuzor, odnosno mesto na kojem se nalazi, je ostavljeno slobodno za kakva god tehnicka resenja zeli tim jer je taj deo ujedno i zona udara od pozadi, tako nesto. i nigde se nije naglasilo u pravilniku da ne sme na tom mestu da bude taj difuzor. to su svi znali samo nisu iskoristili, a sada dizu hajku, ko im je kriv sto nisu razmisljali. sta ce biti na kraju to niko ne zna, pa ni oni iz vrha fia-e.
Slika

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 30. mar. 2009. u 11:20h

@fancy


Pda! zato sam i rekao da se ''nadam da ce neshto uraditi'' ali teshko!
Slika

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2245
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Stefan148 » ponedeljak, 30. mar. 2009. u 11:21h

sto se ferraria tice, cenim da ce massa odvoziti mnogo bolju sezonu od raikkonena. onaj decko je totalno propao, ja ne znam sta on i dalje radi u f1 xaxaxaxaxax
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od fancy » ponedeljak, 30. mar. 2009. u 13:14h

Ne znam... ja njih dvojicu doživljavam potpuno suprotno, naime, Massa mi nikad nije delovao kao ozbiljan vozač. Štreber, vredan - to da, ali ne talenat koji ima ono nešto. Činjenica jeste da je Kimi prošlu sezonu bio uglavnom statista u šampionatu, ali hajde da ne izvlačimo prerano zaključke.
Mislim, sigurno sam subjektivan po pitanju Kimija - gledao sam ga tolike godine kako se muči u nesrećnom McLarenu, gledao sam kako mu za malo odlazi šampionat u drugorazrednom bolidu, titulu 2007. sam dočekao kao nešto što je odavno zaslužio svojim stavom i beskompromisnom vožnjom... sećam se Monte Carla 2006... u borbi za prvo mesto sa Alonsom u mnogo boljem Renaultu, Kimiju eksplodira motor... on ladno izlazi, ne osvrće se (kontrast: krug pre toga, 46., Webberu je pukao motor i nikad neću zaboraviti kako je on besno izašao i šutirao svog Williamsa...), nastavlja da pešači, i pešači... i pešači... kamera je tada malo pratila trku, malo više Kimija, komentator je bio u fazonu "kud je ovaj pošao, McLarenov box nije na toj strani?!" i tako, posle 10ak minuta, završio je na jahti, sedeći i cirkajući s ekipom lol Priceless.

Massa bi u sličnoj situaciji dotrčao skvičeći kod Šumija da pita da li je dobro parkirao olupinu, doneo volan istovremeno žaleći što zbog toga nije mogao da stavi Lavlju Kandžu, da mu ne ukradu Ferrarija... ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 30. mar. 2009. u 14:29h

Teshko da ce Ferrari biti dobar u buducnosti kao shto je bio u proshlosti :(
Slika

Avatar korisnika
Sub_Zero
Poruka: 164
Član foruma od: petak, 2. jan. 2009. u 21:49h

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Sub_Zero » sreda, 1. apr. 2009. u 20:55h

Tojota: Bez žalbe na Trulijevu kaznu

Slika

Ekipa Tojote ipak se neće žaliti na kaznu vozaču tog tima Jarnu Truliju, koji je u konačnom plasmanu trke u Melburnu završio na 12, umesto na trećem mestu.

Odlukom stjuarda Truli je na toj trci kažnjen sa dodatnih 25 sekundi, jer je zaobišao vozača Meklarena Luisa Hamiltona, dok je bezbednosno vozilo još bilo na stazi.

Tojota je saopštila da je odustala od pismenog prigovora posle ponovnog pregledanja snimka, jer je utvrdila da bi Svetska automobilistička federacija odbacila svaku žalbu na slučaj iz Melburna.

Šampionat F1 nastaviće se u nedelju trkom u Maleziji na stazi Sepang.

Izvor: Mondo
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od fancy » četvrtak, 2. apr. 2009. u 14:33h

Ima Boga :-)

Lewis Hamilton disqualified from Australian GP

Hamiltonu oduzeto treće mesto zbog obmane
F1: Hamiltonu oduzeto treće mesto zbog obmane
Cetvrtak, 2. april 2009. 12:21

Aktuelnom svetskom šampionu Formule 1, vozaču Meklarena Luisu Hamiltonu, oduzeta je treća pozicija koju je osvojio na prošlonedeljnoj trci za Veliku nagradu Australije u Melburnu, jer je namerno obmanuo sudije te trke.
...
Izvor: Mondo
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 2. apr. 2009. u 14:36h

hahhah!

neka, neka :-)
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Markedjani » četvrtak, 2. apr. 2009. u 15:15h

O boze... na kraju sezone ce se znati tacan rezultat GP Australije lol
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2245
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Stefan148 » četvrtak, 2. apr. 2009. u 15:54h

ako ako, bas mi je dragooooooooooooooooo xaxaxaxaxax
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Markedjani » četvrtak, 2. apr. 2009. u 16:22h

Jesi rasista :P
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 2. apr. 2009. u 17:29h

lol
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od dule0911 » četvrtak, 2. apr. 2009. u 21:17h

Mislim da je kazna previse drasticna, ali ajd sad... On i nije nesto pogresio, vozio onako kako mu je tim rekao, ali morao je tim da se kazni. A zbog cega? Zato sto FIA nije pogledala snimke razgovora izmedju vozaca i boxa u nedelju? Smesno, da su onda to saslusali, ne bi ni doslo do kaznjavanja Trulija, a samim tim ni Hamiltona. Totalni cirkus, sto markedjani kaze ko zna kad cemo znati konacne rezultate ove trke :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2245
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: 01 AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 27 - 29 Mar

Poruka od Stefan148 » četvrtak, 2. apr. 2009. u 23:38h

Markedjani piše:Jesi rasista :P
nisam rasista... toliko, ali brate, stalno se nesto na guzove promuva. e ne moze vise tako xaxaxax
Slika

Odgovori

Povratak na „F1“