Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2010 Meksiko

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

2010 Meksiko

Poruka od Talladega_500 » subota, 6. mar. 2010. u 19:40h

Za sada veoma los reli za Ford, posle 13. etape najbolje plasiran Ford je Latvala na 4. poziciji. Hirvonen je 5.

Slika

I Ken Block je debitovao, ali je imao problema sa kolima u momentu kad je bio 10. Trenutno je 18.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 2010 Meksiko

Poruka od fancy » sreda, 10. mar. 2010. u 13:57h

Kakvo poniženje za Ford je bio obaj reli thumbdown
Pri tome, najgore je ne to što je Loeb pobedio, nego to što je Citroen očigledno bio brži od Forda.

p.s. čini mi se da bi principijelno bolji naziv ovog podforuma bio nešto kao Auto moto sport, jer reli, zapravo, i ne spada u "trkanje" :D
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: 2010 Meksiko

Poruka od fordoni » sreda, 10. mar. 2010. u 21:26h

Loeb je toliko superioran da mu niko ne moze niko.Mislim da nije toliko problem u Fordu koliko u vozacima koji ih voze.Ipak je Loeb/Citroen daleko najbolja kombinacija trenutno i tu nema dileme.Bilo bi dobro da se Ford malo otvori pa nekako dovede Loeba u svoje redove i konacno ostvari titulu u konkurenciji vozaca.

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: 2010 Meksiko

Poruka od cvilijams » četvrtak, 11. mar. 2010. u 13:10h

Loeb je najbolji vozac svih vremena i to je jedini problem ZA FORD.
Svaka cast coveku.

Ken Block je de.il. Sta amerikanci traze u reliju??? ILI u F1??
Za njih je Nascar da se vrte u krug dik se ne ispovracaju i to je to



pozzz

+edit by dule0911: nemoj da pises post za postom u tako kratkom vremenskom roku, ako hoces nesto da dodas imas opciju uredi tj edit. sad sam ja spojio ali da znas za ubuduce
CarSoundSystem

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 Meksiko

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 11. mar. 2010. u 22:59h

A za koga je reli? Fince?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: 2010 Meksiko

Poruka od adam » petak, 12. mar. 2010. u 00:56h

Da!
Od 1977. do danas - 7 Finaca je bilo 14 puta šampion.
Nadao sam se da će bar WRC ostati neukaljano amerima!
Avaj! Moraju svuda da se uguze i opogane što dohvate!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 Meksiko

Poruka od Talladega_500 » petak, 12. mar. 2010. u 01:35h

Pa koliko ih ima mora jedan da ubote titulu.
Ali daleko od toga da su svi dobri. Raikonen jos nije uspeo ni da zavrsi reli, a koliko je tek razocaranje Latvala ... Nemam reci. Block je bio sasvim solidan u svom prvom reliju.

Ako je dobar vozac - kakve veze ima iz koje je drzave?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2010 Meksiko

Poruka od dule0911 » petak, 12. mar. 2010. u 01:57h

Ako zna da vozi, svejedno mi je odakle je.
Fiesta!!

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 2010 Meksiko

Poruka od fancy » petak, 12. mar. 2010. u 09:22h

fordoni piše:Loeb je toliko superioran da mu niko ne moze niko.Mislim da nije toliko problem u Fordu koliko u vozacima koji ih voze.
Loeba nikad nećeš videti u Fordu, a što se ostalih vozača tiče, Citroenovi nisu Bog zna šta i Ford zaista ima dobar tim. Upravo zato mislim da je reli u Meksiku pokazao da trenutno Citroen ima bolji auto. Pa čak je i Solberg uspeo da se popne na podijum :D
Talladega_500 piše:A za koga je reli? Fince?
adam piše:Da!
...Nadao sam se da će bar WRC ostati neukaljano amerima!
Avaj! Moraju svuda da se uguze i opogane što dohvate!
Devojke, ne svađajte se :P
Stvar je samo u tradiciji. U Evropi su tradicionalni auto sportovi dva bisera u kruni automobilizma F1 i WRC, dok su u Americi više okrenuti ka ovalnim događanjima i tu i tamo po nekom varijantom evropskih atrakcija (Indycar, Rally cross).

Amerikanci vole jedno, evropljani drugo i svako ima svoje argumente. ;) Sa druge strane, činjenice o vozačima koji su učestvovali i sa jedne i sa druge strane bare u prestižnim moto sportovima, kao i redosled učestvovanja u njihovim karijerama, ne ostavlja prostora za dvojako tumačenje gde leži pravi talenat i veština.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: 2010 Meksiko

Poruka od cvilijams » petak, 12. mar. 2010. u 11:36h

WRC je jedini sport gde nisu bili Ameri i sada su morali i tu da jedu go..a.
Lik se malo igrao sa Subaruom po SAD i vec misli da moze da se poredi sa Evropskim vozacima.
Ponavljam za Amere je samo da se voze u krug.
Veci deo njihovih automobila se plasi krivine. war
A onda ce oni nesto da mi voze!!!

A sto se tice Skandinavaca nema sta mnogo da se prica.Marcus Gronholm,Peter Solberg,Ari Vatanen,Tommi Makinen...


POZZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 Meksiko

Poruka od Talladega_500 » petak, 12. mar. 2010. u 15:50h

Blocku je Meksicki reli bio prvi u karijeri i to za volanom privatnog tima. Nije se proslavio (zbog kvara na automobilu), ali ga je zavrsio.

Za razliku od Raikonena koji vozi za fabricki tim i nijedan od prva dva relija nije zavrsio zbog sudara.

I sad taj Raikonen zasluzuje vecu sansu u WRC od Blocka samog zbog nacije?

I NASCAR je uvek bio sport gde su vozili Americki vozaci. I evo pre nekoliko godina je dostao Montoja, na kratko je vozio i Vilnev, vozi i Ambrose (Australijanac), Papis (Italijan), Garcia (Venecuela), Piquet (Brazil) ...
Znaci ja, kao ljubitelj NASCAR, bi trebao sve njih da mrzim zbog nacije?

Bez uvrede, ali to je tolika glupost da ne moze biti veca.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: 2010 Meksiko

Poruka od Markedjani » petak, 12. mar. 2010. u 18:21h

cvilijams piše:WRC je jedini sport gde nisu bili Ameri i sada su morali i tu da jedu go..a.
Lik se malo igrao sa Subaruom po SAD i vec misli da moze da se poredi sa Evropskim vozacima.
Ponavljam za Amere je samo da se voze u krug.
Veci deo njihovih automobila se plasi krivine. war
A onda ce oni nesto da mi voze!!!

A sto se tice Skandinavaca nema sta mnogo da se prica.Marcus Gronholm,Peter Solberg,Ari Vatanen,Tommi Makinen...


POZZZZ
Brate čemu tolika mržnja ?

Neka ih... neka voze... drago mi je što jedan takav šoumen kao što je Ken Block vozi za Ford.

I reli Švedske je bio rezervisan isključivo za skandinavce pa je jedan francuz 2004. godine pobedio.

I par puta bio drugi ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: 2010 Meksiko

Poruka od adam » subota, 13. mar. 2010. u 02:34h

Talladega_500 piše:Za razliku od Raikonena koji vozi za fabricki tim i nijedan od prva dva relija nije zavrsio zbog sudara.
Za razliku od Blocka, "taj" Raikkonen je bio svetski prvak u F1!!!
A ni jedan Dr. Rossi se nije proslavio u stranoj mu seriji (čitaj - F1)!
Montoja - Kolumbija, Južna AMERIKA
Piquet - Brazil, Južna AMERIKA
Vilnev - Kanada, Severo-Sevrna Amerika (52., 53., ili beše već 56. država?)
Garcia - Venecuela, Centralma AMERIKA
Papis - živi u USA od 1996!
Ambrose - Australija wtf!!!

Još samo da uvedu one glupe ovale u Evropu pa da pređem da gledam skvoš!
Markedjani piše:Brate čemu tolika mržnja ?
Khm, npr.: 1944., 1991.-1995., 1999., ....

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: 2010 Meksiko

Poruka od cvilijams » subota, 13. mar. 2010. u 03:04h

Ljudi ja ih ne volim to je 1/1.Ali neko je ovde lepo napisao LIK JE SHOWMEN, i nista vise.
Ja nisam rekao da ako je neko sa Skandinavije da to znaci da je najbolji ali mora se priznati da su imali i da imaju dobre vozace. JA licno smatram da je Loeb najbolji i voleo bih da predje u Ford ali se to 99% nece desiti jer je celu karijeru uz Citroen pa smatram da ce tu i zavrsiti bar sto se tice wrc-a.

Sto se tice KIMIJA on je prica za sebe,LIK JE PIJANDURA i to je to.Ali njega nemojte da poredite sa ostalima iz wrc-a,on nije iz tog sveta.

Ko moze da kaze da Tommi Makinen nije legenda WRC-A???Ari Vatanen...U svakom slucaju su bolji od nekog SHOWMEN-a preko bare,al opet kazem to je moje misljenje i ne zelim da ga bilo kome namecem.


A loeba gotivim zbog njegove biografije,kako je poceo a dokle je dogurao.



POZZZZ SVIMA
CarSoundSystem

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 2010 Meksiko

Poruka od fancy » subota, 13. mar. 2010. u 08:19h

adam piše:...
A ni jedan Dr. Rossi se nije proslavio u stranoj mu seriji (čitaj - F1)!
...
Ali mu reli ide sasvim dobro, pa čak i nekoliko nastupa u Focusu koliko se sećam 8)

Glede Kimija... čovek se jednostavno zabavlja i prekraćuje vreme do sledeće sezone u Red Bullu ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: 2010 Meksiko

Poruka od fordoni » subota, 13. mar. 2010. u 10:03h

Pravo da vam kazem da ja imam finansije da vozim WRC vozio bih i ne bi bilo vazno dal imam kvalitet za to ili ne.Danas je takvo vreme,trziste je potpuno otvoreno.Prolazi sve sto je novo,sveze,interesantno,donosi novac,publiku,sponzore.Pa za malo da i mi udjemo u F1,a ko smo mi i kakvu mi tradiciju i kvalitet imamo u auto-moto sportu.Jednostavno tako je kako je.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 Meksiko

Poruka od Talladega_500 » subota, 13. mar. 2010. u 16:22h

adam piše:Za razliku od Blocka, "taj" Raikkonen je bio svetski prvak u F1!!!
Koga briga sta je uradio u F1? On vise ne vozi F1 i u WRC je pocetnik kao i svaki drugi rookie.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: 2010 Meksiko

Poruka od adam » nedelja, 14. mar. 2010. u 15:50h

Pa, eventualno onoga ko prati WRC duži niz godina i raduje se popularizaciji jedne blago posustale evropske trkačke klase dovođenjem svetski poznatog imena, što apsolutno nije slučaj sa dotičnim Amerom! Dovođenje obojice je pokušaj privlačenja sponzora, reklama, TV-a (čitaj - novca)!
Sad, sa tog aspekta gledano, stvarno ne znam ko je privukao više interesovanja i nove publike? Ko je fanove F1(koji do tad nisu bili fanovi WRC-a) naterao da pogleda makar jednu trku WRC-a? To sigurno nije Block!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: 2010 Meksiko

Poruka od Markedjani » nedelja, 14. mar. 2010. u 15:53h

Ne kapiram šta vam taj čovek toliko smeta ?

Neka ga neka vozi... niko nije najavio niti je on pričao da će postati svetski šampion...

Jednostavno čovek bi da se oproba u WRC-u pošto je sve ostalo probao ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 Meksiko

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 14. mar. 2010. u 16:22h

adam piše:Pa, eventualno onoga ko prati WRC duži niz godina i raduje se popularizaciji jedne blago posustale evropske trkačke klase dovođenjem svetski poznatog imena, što apsolutno nije slučaj sa dotičnim Amerom! Dovođenje obojice je pokušaj privlačenja sponzora, reklama, TV-a (čitaj - novca)!
Sad, sa tog aspekta gledano, stvarno ne znam ko je privukao više interesovanja i nove publike? Ko je fanove F1(koji do tad nisu bili fanovi WRC-a) naterao da pogleda makar jednu trku WRC-a? To sigurno nije Block!
Znaci Raikonen je bivsi sampion F1, jako poznat, donosi pare i on zato zasluzuje da vozi WRC. A to sto nema pojma da vozi reli to je najmanje bitno?
Sa druge strane, neki nepoznat rookie koji ima daleko vise talenta ne zasluzuje da vozi jer je ipak dosta nepoznat, a i pri tom je Amerikanac?

Block je daleko bolji reli vozac od Raikonena i garantujem da ce ove sezone biti bolje plasiran od njega, iako vozi za privatni tim.

Kao sto rekoh, to sto je Raikonen uradio u F1 apsolutno nista mu ne znaci u WRC. Sta-vise, cini mu situaciju jos gorom, jer da je neki nepoznat vozac u pitanju niko nebi ni obracao paznju na njegovu katastrofalnu voznju. Gledanost WRC ce porasti u pocetku, ali kako ce to pomoci Raikonenu kao vozacu?
Sta mislis, koliko dugo moze da zivi od stare slave? Mislis da ce mu Citroen (ili bilo koji drugi fabricki tim) davati sansu narednih nekoliko godina, a on nastaviti lupati automobile na svakom reliju?
Ovde nije prica o tome ko je doneo vece financije WRC, vec ko je bolji vozac. Jer su tako mogli staviti i Danicu Patrick za volanom WRC automobila, gledanost bi bila jos veca. Jel to ima smisla?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: 2010 Meksiko

Poruka od adam » nedelja, 14. mar. 2010. u 16:38h

Sa aspekta vlasnika WRC-a je to bitno!
Niko objektivan i ko se iole razume u moto sport i nije mogao očekivati da će se Raikonen boriti za podijume.
On je tu iz drugih razloga, a već sledeće godine u Red Bul-u (najverovatnije).
Daklem, to što nema veze da vozi reli je najmanje bitno!
A sezona je dugačka! Videćemo šta će biti do kraja!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 Meksiko

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 14. mar. 2010. u 17:06h

Za FIA jeste bitno samo ko donosi $$$.
S obzirom da ti i ja i bilo koji ljubitelj WRC nismo clanovi FIA, zbog cega bi nama bilo bitno ko FIA donosi najvece pare?
Barem meni je najzanimljivije gledati najbolje vozace, ne najpoznatija imena. Sta-vise, ne podnosim vozace koji zive od stare slave i dobivaju nezasluzenu medijsku paznju iako nemaju rezultate iza sebe (najnoviji primer Danice Patrick to najbolje potvrdjuje).

A i siguran sam da ce Raikonen brzo pasti u zaborav.
Bice kao sa Montoyom u NASCAR, pratice ga ljudi prvih nekoliko trka dok ne uvide da je rupa od vozaca i onda ce pasti u zaborav. I cak i kad ostvari solidan rezultat (kao sto je Montoya radio prosle sezone) niko vise nece obracati paznju na njega jer je stara vest.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 2010 Meksiko

Poruka od fancy » četvrtak, 18. mar. 2010. u 00:08h

Talladega_500 piše:...
Sa druge strane, neki nepoznat rookie koji ima daleko vise talenta ne zasluzuje da vozi jer je ipak dosta nepoznat, a i pri tom je Amerikanac?
...
Ako si govorio o Kimiju ovim zaista gubiš kredibilitet u diskusiji.
Subjektivan si jer ti je svet sužen samo na posmatranje kroz američki objektiv. Moraš se pomiriti da svet postoji i izvan severnoameričkog kontinenta i da nije sve u zvezdama i prugama (stars & stripes).
Talladega_500 piše: ...
A i siguran sam da ce Raikonen brzo pasti u zaborav.
...
Kimi Raikkonen je u Formuli 1 bio aktivan 9 godina i za to vreme napravio ime i respekt koji malo koji živi vozač u F1 ima. Sve da do kraja karijere vozi skejtbord on će biti ništa manje nego legenda, šampion i vozač koji nikad nije imao apsolutno nikakvih kalkulacija do suludo brze vožnje do samih (pa čak i preko!) granica bolida koje je vozio.
Talladega_500 piše:Block je daleko bolji reli vozac od Raikonena i garantujem da ce ove sezone biti bolje plasiran od njega
Voleo bih da ova izjava ostane zapamćena pa da se osvrnemo na nju na kraju WRC sezone. Iako Block vozi Focusa a Kimi C4 (tako da bih, prirodno, više voleo bolji plasman Forda od Citroena), nekako mi se čini da je takav ishod ipak malo verovatan. No, videćemo ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: 2010 Meksiko

Poruka od van » četvrtak, 18. mar. 2010. u 01:01h

Kimi je iz finske , a tamo se ljudi radjaju sa genom za reli voznju 8)

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: 2010 Meksiko

Poruka od Markedjani » četvrtak, 18. mar. 2010. u 02:42h

Do bi otišli po hleb oni moraju u slajd da voze :D
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Zaključana

Povratak na „WRC“