Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nova sezona WRC-a

Avatar korisnika
Giša
Poruka: 16
Član foruma od: petak, 15. okt. 2010. u 08:25h
Lokacija: Podgorica

Nova sezona WRC-a

Poruka od Giša » petak, 22. okt. 2010. u 18:14h

Jeste da je bilo konstruktorskih titula ali ne docekah da sa mojim voljenim focusom osvoje i titulu u poretku vozaca, inace mnogo mi se svidja ovaj sadasnji po izgledu ali mi je MK1 RS bio vrh, i Colin Mcrae pokojni sto ga je vozio idealna kombinacija mi je to bila, nego sta mislite mozemo li se nadat tituli sa ovom Fiestom?

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Talladega_500 » petak, 22. okt. 2010. u 20:01h

Kud cemo o novoj sezoni kad jos ni ova nije zavrsena? :D

Loeb je objavio penziju posle sledece sezone, ali Ogier napreduje velikom brzinom. To bi bilo to sto se tice Citroena.

Tako da Ford ima realne sanse, ali Mini stize sledece sezone, a ucesce najavljuju i Volkswagen, Fiat, Saab ...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Giša
Poruka: 16
Član foruma od: petak, 15. okt. 2010. u 08:25h
Lokacija: Podgorica

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Giša » petak, 22. okt. 2010. u 21:11h

A ono malo sam poranio sa temom :) ali me nerviraju ovi iz Forda pa sam je mora otvorit, nisu mogli u konkurenciji samo sa citroenom a dje ce tek kad se ovi ukljuce, ok malo se salim, mislim da ovi drugi nemaju sanse iz razloga sto nisu ucestvovali godinama tako da ce biti tu dosta odustajanja, ispadanja, kvarova, tako da ja upravo tu vidim sansu Forda jer se Fiesta vec pokazala u IRC-u a Citroen tek startuje sa novim autom.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Talladega_500 » subota, 23. okt. 2010. u 01:27h

Citao sam o testovima Fieste za WRC, Hirvonen i Latvala su prezadovoljni za sada.

Videcemo.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od cvilijams » petak, 29. okt. 2010. u 00:32h

Nista se tu jos ne zna.Obzirom da su potpuno nova pravila o samoj konstrukciji auta pa do motora nista se ne moze prognozirati.Nema vise fensi preskupih materijala. Tako da svi koji udju u sledecu sezonu nece morati non-stop da razmisljaju o parama jer realno ovaj sport su unistili preskupi materijali zato sto je sport jednostavno za vecinu proizvodjaca postao preskup i totalno neisplativ tako da se sveo na ford i citroen sto je iskreno jadno.Sa novim pravilima vratice se i proizvodjaci sto je jako pozitivno.
Ocekujem mnogo vise od sledece sezone.


POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Talladega_500 » utorak, 2. nov. 2010. u 00:32h

Rumor kaze da bi Kimi Raikkonen i Ken Block sledece sezone mogli voziti zajedno privatne Fordove za Monster tim.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Giša
Poruka: 16
Član foruma od: petak, 15. okt. 2010. u 08:25h
Lokacija: Podgorica

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Giša » sreda, 5. okt. 2011. u 13:38h

Zagovna se u WRC-u, Loeb i Hirvonen isto bodova a jos dvije trke do kraja, sta mislite imamo li sanse za titulu konacno.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od fancy » sreda, 5. okt. 2011. u 14:23h

Ne, a i nismo je ni zaslužili ako ćemo da budemo iskreni.

Loeb je bolji vozač od Hirvonena, Ogier je bolji vozač od Hirvonena, pa čak je i Latvala bolji vozač od Hirvonena. Hirvonen je tu gde je uz samo dve pobede i nizom prosečnih rezultata sa malo odustajanja, dakle sa potpuno ziheraškom vožnom, uz nekoliko puta poklonjenih pozicija od strane Latvale.

Fiesta, na žalost, nikako ne može da se nosi sa DS3 baš kao što ni Focus nije mogao sa C4. Imali smo sreće 2006 i 2007 da je Gronholm vozio za Ford a Hirvonen je bio bolji i konstantniji drugi vozač nego Citroenov Sordo, pa smo tada uzeli konstruktorske titule, iako je Loeb redovno uzimao vozačku. Jbg... već 12-13 godina kako baš pratim WRC fali nam tako malo, zapravo samo 2 stvari da budemo šampioni - vozači i auto :(

Da se Markko Martin nije sjebao onomad (2005) kad mu je poginuo suvozač Michael Park, verujem da bi on mogao da bude Fordov šampion.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Talladega_500 » sreda, 5. okt. 2011. u 18:39h

Sledeci reli je Spanija, tamo je Loeb pobedio zadjih 6 godina, a posle toga Vels gde je Loeb pobedio zadnje 3 godine. Tako da ce Loeb opet biti sampion osim ako se opet ne slupa ili ima mehanickih problema. A posto mu se to desilo na zadnja 2 relija ... sumnjam da ce se desiti opet.

Ono zbog cega i ne pratim bas WRC su timska naredjenja. Secam se predprosle sezone, reli Poljska, Loeb ima los vikend, ali na kraju svi Citroeni usporavaju i Loeb osvaja 2 kljucna boda. Na kraju sezone Loeb je imao 1 bod vise od Hirvonena i osvojio titulu. Te godine Ford je propustio zlatnu priliku za titulu.

Mislim da se Ford morao vise potruditi da dovede Ogiera na pocetku prosle sezone. To je buduci WRC sampion, na njega nije trebalo stediti pare.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 14. nov. 2011. u 04:13h

Pobedi Ford zadnji reli u sezoni (Latvala), ali se Hirvonen slupao u momentu dok je vodio i nije uspeo da osvoji titulu. Steta, jer se i Loeb slupao.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Stefan148 » utorak, 15. nov. 2011. u 09:59h

Hirvonen apsolutno nije šampionski materijal, to je posle ovoga više nego jasno.
Slika

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od BokiRS » utorak, 15. nov. 2011. u 10:19h

Nikada nije ni bio.
Nije los mozda za drugog vozaca.
Problem je sto ja ne vidim nikoga ko bi mogao da skine Loeba sa trona.
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Stefan148 » utorak, 15. nov. 2011. u 10:27h

Ko bi mogao da ga skine, pa još vozeći za Ford...? Baš je loša selekcija vozača trenutno u Fordu. Ne kažem da su loši vozači, ali za prvo mesto nisu sigurno.
Slika

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od BokiRS » utorak, 15. nov. 2011. u 11:10h

Ja i dalje mislim da Ford ima odlican auto ali nemaju vozace koji su dovoljno dobri.
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od fancy » utorak, 15. nov. 2011. u 11:54h

Ford je imao šansu svojevremeno sa Markkom Martinom, on je bio šampionski materijal u nastajanju, ali je posle nesreće u kojoj mu je poginuo suvozač napustio WRC. Posle je postojala dobra šansa sa Gronholmom, i tada je 2006 i 2007 Ford uzeo konstruktorsku titulu (gde je Hirvonen odigrao fenomenalnu ulogu pouzdanog 2. vozača, potpuno nadmašivši Citroenovog Danija Sorda), ali je oba puta Marcus za (relativno) malo pukao od Loeba. Kao što je, svojevremeno, McRae ispustio titulu 2001. :( Jbg... Loeb jeste šampion kakav se retko rađa, i dok se on ne povuče teško da će iko drugi moći da pomisli na titulu. Plus, čini mi se da i dalje Ford nema šampionski auto... al ajd sad da ne otvaram i ta vrata :D

Ima jedan mali, Mads Østberg, vozio je za drugi tim Forda i mislim da je to budući šampion. On i Latvala bi mogli da budu sledeći veliki tim. Latvala jeste šampionski vozač, ali previše vozi mudima a premalo glavom lol (doduše, kod Hirvonena je obrnuto, ali ne daje rezultate ;)) Tip je vozača kakvog ljubitelji WRC vole, ali mu fali konstantnosti.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Stefan148 » utorak, 15. nov. 2011. u 12:45h

Ostberg je mnogo dobar, mozda mu treba dati sansu da proba u fabrickom timu. Latvala je slican Mcrae_u, pedal to the metal i to je to, ili pobedjuje ili ide u kanal. A Hirvonen je razocarenje, apsolutno. Ja bih mu dao sut kartu, momentalno.
Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Talladega_500 » utorak, 15. nov. 2011. u 18:18h

BokiRS piše:Problem je sto ja ne vidim nikoga ko bi mogao da skine Loeba sa trona.
Ja verujem da Ogier moze za godinu-dve. Mislim da je Ford napravio veliku gresku sto ga nije doveo prosle sezone jer je Ogier bio voljan da ode iz Citroenovog Junior tima. Pregovarali su, ali se verovatno oko novca nisu dogovorili.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Talladega_500 » sreda, 16. nov. 2011. u 20:56h

Miko Hirvonen je novi vozac Citroena koji je odlucio da zavrsi saradnju sa Sebastien Ogierom (od koga se ocekuje da ce potpisati za Ford).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od BokiRS » sreda, 16. nov. 2011. u 23:34h

E to su vec dobre vesti
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od fancy » četvrtak, 17. nov. 2011. u 00:17h

Fala qrcu ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od mbole » četvrtak, 17. nov. 2011. u 01:25h

I Petru Dobrnjcu :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 17. nov. 2011. u 19:10h

Jesam li ja jedini koji je iznenadjen ovim potezom? Mislim, nista se nije pricalo o tome, bas se iznenada (i bez razloga) desilo. Ogier je prosle sezone potpisao novi ugovor sa Citroenom, ove sezone je pobedio 5 relija (najvise u WRC) i Citroen iznenada odlucuje da raskine ugovor sa njim?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od fancy » četvrtak, 17. nov. 2011. u 20:00h

Logično.
Ogier hoće da bude No.1 ali, pored Loeba to jednostavno ne može da se desi. Mikko je zahvalan broj 2, on jednostavno ne ume da bude broj 1, tako da ide u Citroen gde je baš takav i potreban.
Pogledaj malo bolje šta sam napisao nekoliko postova ranije - kad je Fordu najbolje išlo? Kad je Hirvonen bio br. 2.

Ford, sa druge strane, konačno ima priliku da promoviše Latvalu u broj 1, pa šta bude. Mads Ostberg bi tu avanzovao iz drugog tima u br. 2 prvog tima. Ne verujem da će Ogier doći u Ford, čini mi se da se on sprema za novonajavljeni VW tim. Ili, čak, možda za duet sa, takođe ex-Citroenistom, Dani Sordom u Miniju.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 17. nov. 2011. u 21:57h

Ali Volkswagen nece u reli pre 2013 sto znaci da Ogieru treba tim za sledecu sezonu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Nova sezona WRC-a

Poruka od fancy » četvrtak, 17. nov. 2011. u 22:16h

Pa rekoh Mini... Ford... ima opcija. Doduše, Ford i dalje nije potvrdio učešće u WRC 2012 :/
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Odgovori

Povratak na „WRC“