Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

USA Ford: 2009 Taurus

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

USA Ford: 2009 Taurus

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 03:40h

Godina je bila 1986 i Ford Taurus je postao Motor Trend auto godine i izveo Ford iz financiske krize. Narednih deset godina Taurus je bio najprodavaniji automobil u Severnoj Americi, ali nizom loših odluka kompanije je spao na vozilo koje se uglavnom prodavao u rent a car agencije i postao još jedan dokaz koliko je Američka auto industija pala. Kada je Alan Mulally postao predsednik Forda najavio je da je šteta da tako poznat automobil propadne i da će novi model biti uskoro na tržištu. Na ovogodišnjem Detroit Auto Show predstavljen je 2010 Taurus za koga je Mulally rekao da je Taurus koji je originalno trebao biti napravljen pre pet godina. Novi Taurus je duži, niži i širi od modela koji zamenjuje, a dizajnerski podseća na najbolje sa oba kontinenta. Naime, prednji deo je inspirisan popularnim Mondeom dok je zadnji deo kopija čuvenog Fordovog Interceptor koncepta. Interior možda malo podseća na Mustang (posebno sat za brzinu), ali je materijal mnogo većeg kvaliteta i novinari već sada kažu da postavlja nove standarde za Ford. Iako konkurencija kao što su Chrysler 300 i Hyundai Genesis pružaju zadnju vuču i V8 motor kao opciju, 2010 Taurus će i dalje biti sa prednjom vučom (all wheel drive opcija) i V6 motorom (u ovom slučaju 3.5L sa 263 ks). Ford planira da ponudi Taurus u tri verzije. SE i popularna SEL verzija če i dalje privlačiti najviše kupaca dok će Limited model imati opremu u samoj klasi sa Nemačkim luksuznim sedanima. Sa punom opremom Limited model je u stanju da pređe cenu od $40,000, ali Ford i dalje tvrdi da Taurus neće igrati ulogu na prodaju Lincoln MKS. Ford će se takođe pohvaliti da je Taurus najtiši Ford ikada napravljen i jedan od najtiših vozila na tržištu. Američki gigant takođe kaže da je plan kompanije da svake treće godine predstavi dizajnerske promene i da sigurno neće dopustiti da Taurus opet propadne kao što je slučaj bio u prošlosti. I za kraj da spomenemo da je Ford izjavio da će 2010 model koštati koliko i 2009 model, što znači da sa početnom cenom od $26,000 Taurus je i dalje jedna od najboljih kupovina u klasi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford: 2009 Taurus

Poruka od Iosis » nedelja, 7. jun 2009. u 23:30h

Brate jel ovo auto ili svemirski brod?
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

sasa lbg
Poruka: 20
Član foruma od: petak, 20. mar. 2009. u 22:33h

Re: USA Ford: 2009 Taurus

Poruka od sasa lbg » nedelja, 7. jun 2009. u 23:41h

Lep automobil,zaista pravi americki ali bez toliko preterivanja! svidja mi se i sto su prednji deo preneli delimicno sa mondea!
A unutrasnjost me najvise odusevila,extra je! a cena je za bika da evropljani gledaju i pate,uzivajte Ameri.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2009 Taurus

Poruka od Talladega_500 » subota, 17. okt. 2009. u 21:23h

Jutros sam imao priliku da provozam novi Taurus. Bio je osnovni SES model. Jako udoban i prostran, kvalitet interiora odlican. Motor je bas mocan, 265 hp. Jedina stvar koja me je nervirala je bio zvuk (z)migavca. Ali u sustini fenomenalno je uradjen, jako mi se dopao.

Mozda uskoro zavrsi u mojoj garazi umesto Mustanga.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford: 2009 Taurus

Poruka od Iosis » nedelja, 18. okt. 2009. u 08:34h

Koji će možda završiti u gataži, taj sa 265 hp ili 365 hp? A da znaš da se teško odlučit između Taurusa i Mustanga oba su odlična.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2009 Taurus

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 18. okt. 2009. u 16:20h

Ovaj od 365 hp jos nisam nasao ispod $44,000 (pocetna cena je $39,000), sto u ovom momentu ne mogu pristuti (nebi da radim samo za auto).

Ovaj od 265 hp bi mi sasvim solidno odgovarao.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“