Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

USA Ford: 2010 Mustang Shelby GT500

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

USA Ford: 2010 Mustang Shelby GT500

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 03:42h

Ford nije gubio mnogo vremena predstavljanjem specijalnih verzija popularnog Mustanga i nekoliko meseci nakon predstavljanja 2010 modela na tržište stiže i Shelby GT500, jedan od najmoćnijih serijskih Mustanga ikada napravljenim. Kako i nebi bio sa 5.4L supercharged V8 motorom koji razvija 540 ks i 691 Nm obrtnog momenta što je za 40 ks i 41 Nm obrtnog momenta više u poređenju sa modelom koji zamenjuje. Navedeni brojevi su isti kao i na prošlogodišnjem Shelby GT500KR (King of the Road) sa kojim Shelby GT500 deli većinu mehanike. Standardan menjač je šest brzina manualni. Performance bi takođe trebale biti iste kao i kod Shelby GT500KR što znači ubrzanje do 100 km/h za 4.1 sekunde i četvrtina milje vreme 11.9 sekunde pri brzini od 200 km/h. Kao i do sada, Shelby GT500 je urađen u zajedničkoj saradnji Fordovog Special Vehicle Team (SVT) i legendarnog Carroll Shelby. Ne samo što je GT500 dobio povećanje snage već je i suspenzija značajno modifikova i model se sada ponaša mnogo bolje u krivinama. Tu su i potpuno nove 19 inch felge za coupe (convertible i dalje koristi 18 inch felge) sa Goodyear Eagle F1 Supercar gumama. Što se tiče dizajnerskih promena prednji deo je sada mnogo agresivniji dok zadnji deo dobiva novi spoiler. Jedna od novih opcija je velika trkačka trka na sredini kola koja je dostupna u crvenoj, beloj ili sivoj boji. Bez obzira na koju boju se odlučite kožna sedišta takođe dolaze sa identičnim trakama. Još jedna od većih promena je interior koji se dizajnerski nije značajnije promenio, ali je kvalitet svakako bolji. Cene još uvek nisu objavljene, ali se očekuje da će biti nešto veće od 2009 modela koji ima početnu cenu od $45,220. Naša preporuka je da naručiti model plave boje (Grabber Blue) sa crvenim trkačkim trakama. Rumor je da je to omiljena kombinacija Carroll Shelbya.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Dr cosworth
Poruka: 554
Član foruma od: petak, 1. maj 2009. u 19:33h
Lokacija: Beograd

Re: USA Ford: 2010 Mustang Shelby GT500

Poruka od Dr cosworth » četvrtak, 4. jun 2009. u 10:53h

AUF doktore,doktore dolazi vamo ce da mi preskoči čuka....

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: USA Ford: 2010 Mustang Shelby GT500

Poruka od ace1 » četvrtak, 4. jun 2009. u 13:47h

Nikad jaci ,nikad lepsi i nikad jeftiniji
Ko rece da je americki kvalitet kola qrac,daj da ga cujem sad
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2010 Mustang Shelby GT500

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 15:55h

Problem sa Shelby je tezina, oko 4,000 lbs sto je oko 1,800 kg. Druga stvar je sto kod njih Shelby ime nabija veliku cenu.

Ja bi uvek radije kupio Roush Mustang za iste pare. Jeste da bi dobio "samo" 435 hp, ali Roush menja suspenziju, kocnice i slicno, u sustini spremi auto za stazu. I ne nabija tezinu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Dr cosworth
Poruka: 554
Član foruma od: petak, 1. maj 2009. u 19:33h
Lokacija: Beograd

Re: USA Ford: 2010 Mustang Shelby GT500

Poruka od Dr cosworth » četvrtak, 4. jun 2009. u 18:48h

to bi i ja uradio

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford: 2010 Mustang Shelby GT500

Poruka od Iosis » nedelja, 7. jun 2009. u 23:06h

Joj bas vala preskace cuka i srce trkokira! Dobicu srcani udar od ovih slika! lol
Jaoooo sto mora biti ovako dobar, ocu li ikada imati jedan ovakav? :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“