Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

USA Ford: 2010 Fusion

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 03:43h

Toyota Camry i Honda Accord su sredinom 1990ih godina stekli reputaciju najboljih sedana srednje klase. Od tada Big 3 su izašli sa nekoliko modela koji su trebali da predstavljaju konkurenta, ali iz raznih razloga Camry i Accord sve do nedavno nisu imali pravu konkurenciju. Međutim, 2006 godine Ford izlazi sa novim modelom Fusion pravljenim na CD3 platformi (na kojoj su takođe pravljena vozila kao što su Mazda Mazda6 i CX-9, Ford Edge, Lincoln MKZ i MKX i Mercury Milan). Fusion je brzo stekao reputaciju zabavnog vozila sa odličnim interiorom i kvalitetom sličnim Japanskim rivalima. Iako nije bio bolji od Camry i Accord, Fusion je bio sasvim solidan automobil za svoju klasu, a za 2010 godinu Ford izlazi sa novim modelom čiji je cilj da u potpunosti napadne i pobedi konkurente. Test je počeo sa poređenjem Fusiona sa Camry na stazi u uslovima sa kojim se srećemo svaki dan, kao što su brzo menjanje linije i ponašanje u krivinama. Fusion je lagano dobio test jer se bolje i brže ponaša u krivinama, a takođe ima i bolje kočnice. Test je zatim nastavljen na ulici gde je Fusion pokazao svoju pravu snagu. To su potpuno novi 3.5L V6 motor sa 263 ks i šest brzina automatski menjač. Navedeni motor je dosta moćan za svoju klasu i bez problema obavlja poslove. Tu je i nova suspenzija koja je takođe jako dobro urađena i pored odličnog ponašanja u krivinama takođe odlikuje i udobnu vožnju. Fusion takođe pruža i manji 3.0L V6 motor koji razvija 240 ks (250 ks na E85) i očekuje se da će biti opcija mnogih koji želje bolje balanciran automobil. Većina ljudi će se ipak odlučiti za 2.5L I4 motor koji razvija 171 ks i pruža i šest brzina manualni menjač kao opciju, a sa potrošnjom od 10.2 litra u gradu i 6.9 litara na autoputu je najekonomičniji automobil u klasi. Sva tri motora su dosta tiha i odlično se ponašaju na putu. Interior je jedna od jačih karakteristika novog Fusiona i odlikuje ga prelep dizajn sa kvalitetnim materijalima. Sedišta su jako udobna dok prostora ima dovoljno za vozača i putnike. I za kraj da spomenemo i hibrid koji dolazi sa 2.5L I4 motorom sa 175 ks. Ford kaže da će hibrid imati potrošnju od 5.7 litara u gradu i 6.5 litara na autoputu mada su novinari zajedničkom vožnjom na testu dobili potrošnju od 5.5 litara. To ne samo što je bolje od glavnog konkurenta Toyote Camry hibrid već je bolje i od manje Honde Civic hibrid, a novinari već sada kažu da je Fusion hibrid najbolji hibrid kad se pogledaju sve činjenice. Na kraju može se zaključiti da Ford jeste napravio bolji automobil od Toyote Camry, ali takođe treba spomenuti da novi Fusion stiže na tržište tri godine nakon što je Toyota predstavila trenutnu Camry.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od ace1 » četvrtak, 4. jun 2009. u 13:27h

U bre ima i hibrida
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 15:53h

U Americi je jedino Toyota Prius ekonomicnija od Fusion hybrida.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od dule0911 » četvrtak, 4. jun 2009. u 15:55h

Samo mi nije jasno sto tamo niko ne nudi (ili ih niko ne kupuje) dizele? Ekonomicniji su od bilo kog hibrida...
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 16:05h

Do nedavno dizel kao gorivo je bilo daleko skuplje od benzina.

Prius recimo ima potrosnju od 50 mpg, sto je oko 4.5L u gradu, a pri tom trosi jeftinije gorivo tako da se dizel bas i ne isplati.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od fancy » četvrtak, 4. jun 2009. u 17:35h

Ford ima najboljeg hibrida, to je lepa vest, problematično je samo to što je taj Fusion ružan do zla boga. Ovaj gril sa tri šipke je preagresivan na slikanom modelu i potpuno odstupa od opšte estetike automobila. Više mi se sviđa model koji ti imaš, nekako je prirodnija maska.

Druga dobra vest je da bi ionako novi - globalni - Mondeo trebalo da zameni tog Fusiona. :D
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 18:49h

Nije ni meni Fusion lep kao prethodnik, ali je dosta popularan medju kupcima. Ford je opet zauzeo 1. mesto po prodaji u Americi, ispred Toyote i Chevroleta.

Sto se tice Mondeo, Fusion i Mondeo ce deliti platformu (bice jedna globalna platforma), ali ne i dizajn.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od fancy » četvrtak, 4. jun 2009. u 19:43h

Budući da je odluka Forda da 7 evropskih modela prenese u Ameriku, potpuno sam siguran da će evropski dizajn konačno imati uticaja na Ford US jer je i vrapcima jasno da tako kako su radili godinama ne ide i da im je Evropa model za uspeh i da to nema alternativu. Forumi i Internet uopšte su prepuni besnih amera koji kad vide evropske modele proklinju domaći Ford što im ne priušti nešto tipa novog Focusa, Mondea, S-Maxa pa čak i Fieste :)

Uostalom, pogledaj kako je dizajn novog Mondea uticao na novi Falcon u Australiji. 8)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 20:20h

Ja se nebi slozio sa tim. Ljudi kazu da zele Evropske modele, ali kad stignu niko ih ne kupuje.

GM je recimo zadnjih nekoliko godina poceo da uvozi Opel u Ameriku i da ga prodaje kao Saturn. Stigli su Astra, Vectra (u Americi Aura), Antara (Vue) dok je za Evropu otisao Sky (GT). Prodaja Saturna je jako pala, trenutno godisnje prodaju oko 85,000 vozila sto je poprilicno malo. Ljudi jednostavno su prestali da ih kupuju i sad Saturn trazi novog kupca. Ako ga ne nadje - bice ugasen.

Ford je takodje pokusavao da prodaje Evropske modele u Americi. Mondeo se prodavao u Americi tokom 1990ih i propao je posle samo jedne generacije (1995-2000). Focus je imao promenjiv uspeh, ali je tek ovaj novi Americki Focus povecao prodaju. Focus Mk. 1 nije bio ni priblizno popularan u Americi kao u Evropi iako je bio dizajnerski isti. Tokom 1980ih cak je i postojao Merkur u Americi, koji je uvozio Evropske Fordove. Opstali su samo nekoliko godina na trzistu.

Tako da ako gledamo istoriju EU Ford se nece proslaviti u Americi. Ali ce smanjiti troskove jer od sada svaki kontinent nece imati svoje modele vec ce svi modeli deliti platforme.

Fordu ide sasvim solidno u Americi. Prvi su po prodaji, smanjili su satnice unijama i linija vozila im je odlicna. Fiesta treba definitivno da stigne u Ameriku jer je Fordu potreban mali auto (cene goriva opet skacu), a doveo bi i Ranger posto se Americki Ranger nije menjao jos od sredine 1990ih. Ali ostatak linije nebi menjao.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od fancy » četvrtak, 4. jun 2009. u 21:07h

Američki Ford je daleko od uspešnog, i da nema Evropskog dela kompanije odavno bi kao korporativno mirisao ljubičice sa donje strane :D
Prosečni američki kupac je promenio ukus, navike se takođe polako ali sigurno menjaju.

Merkur/Sierra i Contour/Mondeo nisu neki reper za određivanje uspešnosti jer u ta vremena ni evropski Ford nije imao naročito uspešnu "pobedničku" auru (i dizajnerski i mehanički) kroz sve kategorije kakvu danas ima, a kupci u Americi su još bili uljuljkivani u nepobedivost Američkog Načina Pravljenja Automobila da bi nešto sa starog kontinenta moglo da prođe. Sada je i taj aspekt nešto drugačiji pogotovo posle porasta ekološke svesnosti, skorašnjeg udarca ekonomske krize kao i spoznaje u kojoj "valuti" Amerika plaća nerealno nisku cenu goriva.

Verujem da si ti, kao bliži izvoru, obavešteniji od mene po pitanju stanja u USA, sa druge strane, brojke o poslovanju Forda sa one i sa ove strane Atlantika su takođe jasne, tako da... šta će sve na kraju da ispadne - videćemo :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 22:45h

Videcemo sta ce biti. Nemam nista protiv da dele platforme, ali dizajn nikako. Opel/Saturn mi je pokazao da Amerikanci jos uvek nisu spremni da 100% Evropske automobile, a Volkswagen je jedino sa originalnom Beetle imao uspeha, posle toga su samo senka one Evropske kompanije.

Slicna prica je bila kako Amerikanci zele velike automobile sa V8 motorima iz Australije pa je GM potrosio velike pare da dovede takve automobile iz Australije, prvo Monaro (GTO), a kasnije i Commodore (G8). GTO je propao posle nekoliko godina na trzistu, a G8 vec posle par meseci nije imao prodaju koja se ocekivala.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od ace1 » četvrtak, 4. jun 2009. u 22:59h

Da se zna ko je kome ukrao ideju
Slika
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 23:02h

Rumor je da je Porsche importovao 1934-1937 Chrysler Airflow u Nemacku i da je sluzio kao inspiracija za Beetle.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford: 2010 Fusion

Poruka od Iosis » nedelja, 7. jun 2009. u 22:57h

Ovaj Fusion je cisti dokaz da Ford moze kad hoce!!! Da je pratio Japance i svjetski trend cjelo vrjeme ne bi se sada vadio iz go*ana!
Drago mi je sto se izvlaci i da nije propao kao GM. Tako i treba da bude bolji od Toyote, neka se zna ko je stariji. :D
Sto se dizajna tice, meni je svedno kakav je samo neka ide prodaja i neka se ljudima svidja dizajn, jer da se Amerima ne svidja ne bi ga toliko kupovali.
Ljudi iz Evrope kazu kako su oni u Americi ruzni, al' dobro mozda jesu ruzni, meni iskren da budem nisu ruzni ima stvari koje mi se ne svidjaju ali toga ima i na evropskim modelima. Ovaj Fusion novi mnogo lici na asutralijski Falcon pogotovo pozadi. Unutrasnjost mi se svidja pogotovo jer je veliki, mogao bi biti malo elegantniji ali ne bi se uklopio u dizajn koji je vise sportski.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“