Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 03:44h

Upoznajte automobile čiji su pretci dominirali Američkim drumovima tokom 1960ih i 1970ih godina. Više od 40 godina kasnije oni stižu sa retro dizajnom, moćnim V8 motorima i imidzom zbog koga se na momenat zaboravljaju svi problemi u auto industriji. Predstavnik General Motorsa je Chevrolet Camaro, koji je, posle osam godina odsustva sa tržišta, predstavljen kao 2010 model. Testirani Camaro je dolazio u SS (Super Sport) verziji ($34,180) sa RS (Rally Sport) paketom opreme i konačnom cenom od $35,380. Sa druge strane, Dodge Challenger R/T je već upoznat pošto je već u prodaji kao 2009 model i sa manualnim menjačem i nešto boljom suspenzijom njegova cena iznosi $36,710. I za kraj tu je Ford Mustang GT koji je za 2010 godinu dobio male, ali značajne, promene i sa kompletnom opremom njegova cena iznosi $35,625. Sva tri modela se takođe mogu kupiti sa identičnim motorima sa manje novca (ali i manje opreme), ali ni to ne bi odlučilo konačan rezultat.
Na trećem mestu završava Dodge Challenger R/T. Challenger je svakako pogodio formulu retro dizajn i privlači pažnju gde god da se pojavi, a takođe poseduje opremu kao što je navigacioni sistem na dugme koja se ne može naći kod konkurenata. Interior je svakako mana ovog automobila sa lošom plastikom i bez mnogo stila. Na momenat ćete pomisliti da se nalazite u pickupu umesto u muscle car. Međutim, Challenger je jako udoban za vožnju zahvaljujući platformi koju deli sa Dodge Charger i Chrysler 300. Na žalost, to znači da je Challenger jako težak što se svakako odrazilo na ponašanje u krivinama. Ispod haube se nalazi 5.7L V8 motor koji razvija 376 ks i 555 Nm obrtnog momenta što je dovoljno da povuče ovaj 1,825 kg težak automobil do 100 km/h za 5.5 sekundi i pređe četvrtinu milje (402 metra) za 13.9 sekundi pri brzini od 166 km/h. Challenger će sigurno oduševiti kupce koji kupuju automobile srcem, ali trke protiv Camara i Mustanga sigurno neće dobiti.
Na drugom mestu završava Ford Mustang GT. Mustang je napravio pravu revoluciju u svetu retro dizajna kada je novi model predstavljen 2005 godine, a iako na prvi pogled promene izgledaju minimalne za 2010 godinu posle nekoliko minuta za volanom shvatićete da je razlika velika. Mustang je daleko lakši od konkurenata, za skoro 225 kg u poređenju sa Challengerom i 135 kg manje od Camara. To je Mustangu jako pomoglo u krivinama i na testu kočnica koje je dobio sa lakoćom. To svakako predstavlja iznenađenje pošto Mustang i dalje koristi live rear axle u poređenju sa konkurentima koji korište independent rear suspension. Interior takođe dobiva sve pohvale jer je najvećeg kvaliteta i najlepše dizajniran. Međutim, problem je motor. Ispod haube se nalazi 4.6L V8 motor koji razvija 315 ks i 440 Nm obrtnog momenta što na papiru i ne zvuči previše impresivno. Međutim, performance su dosta solidne sa ubrzanjem do 100 km/h za 4.9 sekundi i četvrtina milje vreme za 13.5 sekundi pri brzini od 165 km/h. Chevrolet i Dodge duguju mnogo Fordu koji je uzeo veliki rizik 2005 godine sa retro dizajnom. Da tadašnji Mustang nije bio uspeh pitanje je da li bi danas postojali Camaro i Challenger.
I na prvom mestu završava Chevrolet Camaro. Krenimo od najbolje dela, a to je svakako motor koji je pozamljen iz Corvette. Reč je o 6.2L V8 motoru koji razvija 426 ks i 569 Nm obrtnog momenta. Sa vremenom od 13 sekundi pri brzini od 179 km/h na četvrtini milje Camaro je takođe potpuno ponizio konkurente. Za motor se od samog starta može reći da dolazi iz Detroita, po veličini i zvuku. Suspenzija je takođe odlična, a ponašanje u krivinama za svaku pohvalu posebno kad se znaju dimenzije ovog automobila. Svi Camaro sa V8 motorom dobivaju standardne Brembo kočnice čime je predstavnik Chevroleta zabeležio odlične rezultate na testovima kočnica. Jedina mana Camara je interior koji odlikuje čudan dizajn i veoma loša preglednost. Ljubitelji Camara su morali da čekaju osam godina na novi model, ali se čekanje definitivno isplatilo.
Za kraj, ovo sigurno zvuči kao veoma loše vreme za ovakve automobile. Challenger i Mustang nisu razočarali, a ljubitelji Forda strpljivo čekaju na novi 5.0L V8 motor koji bi trebao biti na tržištu u ovo doba sledeće godine. Što se tiče Camara samo ćemo reći da je ovo najbolji SS model još od 1970 Chevrolet Chevelle SS 454.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Dr cosworth
Poruka: 554
Član foruma od: petak, 1. maj 2009. u 19:33h
Lokacija: Beograd

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od Dr cosworth » četvrtak, 4. jun 2009. u 10:52h

Joj ja bih rado posedovao sva 3
Camaro izgleda malo svemirski...
Mustang izgleda kap pravi muscle...
A Chelenger izgleda dojaja :D :D :D

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od ace1 » četvrtak, 4. jun 2009. u 13:24h

Kako gase fabrike,pitanje je dal ce biti konkurencije ,tipa Fiat Challanger sa 1.4HGT
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od dule0911 » četvrtak, 4. jun 2009. u 15:51h

Nije zato sto je Ford, ali mislim da Mustang ima najbolju kombinaciju novo/retro sto se dizajna tice.
Ali sva tri su stvarno fenomenalna, steta sto je GM bankrotirao, mozda se ovaj Camaro nece ni praviti...
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 15:56h

GM nije bankrotirao u smislu da ce nestati sa trzista.

To je bankrot sa kojim urade reorganizaciju kompanije. Oni ce i dalje postojati, ali ce biti manji nego pre.

Video sam nekoliko Camaro na ulicama (Challengera redovno vidjam) i zaista odlicno izgleda.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od Mickey038 » četvrtak, 4. jun 2009. u 22:29h

Ford je moja omiljena marka ali moj glas bi u borbi ova tri modela otisao Dodge-u.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od ace1 » četvrtak, 4. jun 2009. u 22:35h

Pa prevario bi se Mickey ,posto imam dva ortak koji su preko jedan ima novog Mustanga ,a drugi novog Hemi Dodga ,i nema sanse protiv 4.6 modularnog fordovog motora ,tjunira se do iznemoglosti
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od Markedjani » četvrtak, 4. jun 2009. u 22:38h

Challenger izuva kako izgleda!

Baš je dobro odrađen... čist retro.

Mustang i Charger su malo mnogo namunjeni... al opet daleko od toga da su loši ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 22:50h

Najveci problem Challengera je sto je tezak.

Dodge nije imao manju platformu za sportski auto niti su imali $$$ da razviju novu platformu tako da su uzeli LX platformu na kojoj se prave Chrysler 300 i Dodge Charger.

Rezultat je ogroman coupe sa velikom tezinom, oko 1,900 kg.

Tako da ni 376 hp ne pomaze nesto previse.

Jeste da je jako prostran i udoban, ali su performance daleko od ocekivanih.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od Mickey038 » petak, 5. jun 2009. u 00:34h

Ocenjivao sam izgled. Za ostalo bih trebao da automobile vidim i probam uzivo. Ali osmi mustanga, druga dva jos nisam video uzivo :(
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od Talladega_500 » petak, 5. jun 2009. u 00:44h

Ja sam gledao Challengera kad sam kupovao Mustanga, ali nije mi se nesto dopao.

Osim sto je tezak, osnovni 3.5L V6 model (250 hp) dolazi samo sa automatskim menjacem, sto znaci da ako hocu manualni menjac moram da uzmem R/T 5.7L V8 verzije (376 hp) i da platim ekstra $1,000 za manualni menjac - ukupno bi me izaslo oko $32,000. Uz to, Challenger je tek izasao i nema mnogo popusta na njima.

U proslosti sam imao jedan Dodge, 1997 Intrepid 3.5L, i iako sam ga jako voleo bio je bas problematican.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od Mickey038 » petak, 5. jun 2009. u 14:19h

O dodge-u nisam cuo puno dobrih reci. Uglavnom reklame i manje/vise preterano velicanje modela viper. Izgled ovog novog modela Challenger je po meni strasno lep, mada nije redak slucaj da dobar izgled ne znaci da je u pitanju i kvalitetan auto.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford: 2010 Mustang protiv konkurenata

Poruka od Iosis » nedelja, 7. jun 2009. u 23:45h

Posto jako volim muscle cars neznam koji bi prije od ova tri uzeo sto se tice vanjskog dizajna. Ali sto se tice enterijera definitvno Mustang, jer ona dva mi imaju bezveze enterijer pogotvo Cmaro.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“