Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

USA Ford: 2010 F-150

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11275
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

USA Ford: 2010 F-150

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 03:47h

Ako ima ijedna pozitivna stvar u velikom padu prodaje pickup trucks to je svakako rivalitet između ljubitelja ovih vozila. Prošle godine videli smo predstavljanje nove generacije Chevrolet Silverado, GMC Sierra i Toyota Tundra, a ove godine na tržište stižu i novi Dodge Ram i lider po prodaji već duže vreme, Ford F-150. F-150 je deo Fordove F-Serije koja je najprodavaniji pickup u Americi u poslednje 32 godine i najprodavanije vozilo u Americi u poslednje 24 godine. Nakon nekoliko promena datuma početka prodaje 2009 modela da bi se rasprodali preostali 2008 modeli, novi F-150 je ugledao svetlost dana. I može se reći da je i dalje urađen odlično i da neće uskoro prepoustiti lidersku poziciju nekom drugom. Ford kaže da će kupci primetiti veliki napredak u poređenju sa 2004-2008 modelom, a jedna od većih promena je motor. Stari 4.2L V6 motor je izbačen iz upotrebe tako da F-150 sada dolazi samo sa V8 motorima. Osnovni model dolazi sa 4.6L V8 motorom i 2V po cilindru i razvija 248 ks i 400 Nm obrtnog momenta. Sledi identičan motor sa 3V koji razvija 292 ks i 434 Nm obrtnog momenta, a kao i do sada najbolji model dolazi sa 5.4L V8 motorom i 320 ks i 529 Nm obrtnog momenta. Osnovni 4.6L model dolazi sa četiri brzine automatskim menjačem dok je šest brzina automatik dostupan u ostala dva modela. Zahvaljujući ekstra brzinama 5.4L u proseku troši 15.7 litara na 100 km u gradu i 11.8 litara na 100 km na autoputu. Iako snaga na papiru nije velika posebno kad se usporedi sa konkurencijom (Silverado i Sierra imaju 6.2L sa 403 ks, Tundra je dostupna sa 5.7L sa 381 ks dok je Ram dostupan sa 5.7L Hemi sa 390 ks) Ford će se i dalje pohvaliti da F-150 ima najbolju vuču u klasi, koja sada iznosi oko pet tona dok je maksimalna težina tereta u prikolici oko 1.5 tonu. U bliskoj budućnosti i 6.2L V8 motor sa oko 400 ks će biti opcija. Kao i do sada 4x2 je standardan dok je 4x4 opcija. Ford je takođe obratio mnogo pažnje na interior koji sada odlikuje lepši dizajn i više standardne opreme. Potpuno nova verzija se zove Platinum i pruža luksuzan interior sličan onome koji viđamo na Lincolnu. Početna cena za osnovni model je $21,320, a najpopularniji XLT model košta $25,290. Ukoliko se odlučite za luksuzni Platinum model početna cena je $41,415. Ako se na kraju pogleda kompletna lista opcija koju F-150 pruža (tri motora, sedam opcija opreme, 4x2 i 4x4, po tri veličine kabine i prikolice) postaje jasno zašto će F-150 i dalje da bude najbolje prodavan pickup u Americi. A za pitanje da li je bolji od konkurenata moraćete da sačekate na test poređenja.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: USA Ford: 2010 F-150

Poruka od ace1 » četvrtak, 4. jun 2009. u 15:18h

macho by Ford
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford: 2010 F-150

Poruka od Iosis » nedelja, 7. jun 2009. u 23:19h

F-serije mi se mnogo svidjaju, kao i ovaj novi F-150. Dizajnerski je odlican. Ono sto mi se ne svidja je ispod lima, tj. motor sa 2v po cilindru. Velika zapremina relativno mala snaga to je OK, motor je dugovjecniji. I jos sto mi se ne svidja automatski mjenjac. Zanima me kada ce americki Ford poceti ugradjivat u svoje modele Power Shift?
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“