Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

USA Ford: 2009 Flex

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11194
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

USA Ford: 2009 Flex

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. jun 2009. u 03:48h

Vreme minivanova je prošlo. To će vam reći Ford i General Motors dok se Chrylser i možda Honda i Toyota neće složiti sa tim. Dve godine nakon što je ugašen poslednji minivan iz Forda, Freestar, na tržište stiže zamena, ali ne u vidu novog minivana već kao veliki crossover. Ford veruje da su crossover vozila budućnosti, a njegov prvi pokušaj sa modelom Edge se pokazao kao veliki uspeh. U 2007. godini Ford je prodao preko 130,000 primeraka čime je apsolutni lider u klasi. Za 2009. godinu u prodaji će se naći i model Flex koji je veći i pruža tri reda sedišta, a Ford već najavljuje da bi u prvoj godini proizvodnje mogao prodati 100,000 primeraka. Krenimo sa najboljim karakteristikama, a to je svakako interior. Dizajn je jednostavan, ali i dalje prelep dok je kvalitet materijala mnogo bolji od onog koji viđamo kod glavnih konkurenata iz General Motorsa (GMC Acadia, Buick Enclave i Saturn Outlook) i u nijednom momentu ne izgleda jeftin. Prostora ima dovoljno čak i u trećem redu sedišta i Flex može komotno da smesti šest odraslih putnika. Flex će takođe da pruža neke od specijalnih opcija interiora kao što je stakleni krov kao i mali frižider između svakih sedišta. Sa dizajnerske strane Flex sigurno nije najlepši crossover na svetu, ali je svakako poseban. Ispod haube se nalazi 3.5L V6 motor koji razvija 265 ks i 336 Nm obrtnog momenta preko šest brzina automatskog menjača. To je dovoljno da povuče ovaj 2,097 kg težak crossover do 100 km/h za devet sekundi. Za 2010. godinu u prodaji se očekuje i verzija sa EcoBoost koja će imati 340 ks. Kupci takođe dobivaju izbor prednje vuče i all wheel drive. Iako izgleda kao veliki crossover Flex se ipak više ponaša kao neki od većih sedana. Ne očekujte vožnju kao u minivanu već kao da se vozite u Toyoti Avalon ili Ford Taurusu što će svakako obradovati buduće kupce. I za kraj da spomenemo cenu. Početna cena Flexa je $29,000, a kada se dodaju sve opcije, kao što je testirani Limited model imao, ona skače do preko $45,000. To je oko $5,000 više od bilo kog minivana na tržištu sa punom opremom i u istoj klasi kao i ostali veći crossoveri na tržištu. Početno iskustvo sa Flex je dosta pozitivno i očekuje se još jedan pobednik u svetu crossovera od strane Forda, ali Flex ipak neće zameniti minivanove na tržištu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford: 2009 Flex

Poruka od Iosis » nedelja, 7. jun 2009. u 23:23h

Prvi put kada sam vidio Flex bila je ljubav na prvi pogled. Izgled jeste kockast ali je mnogo dobar i neobican. Vidio sam opremu koju posjeduje i stvarno je odlican auto. Mnogo mi se svidja snagu koju nudi, cak 340 ks. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: USA Ford: 2009 Flex

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 8. jun 2009. u 19:17h

Iosis piše: Izgled jeste kockast ali je mnogo dobar

Lepota u jednostavnosti 8)
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: USA Ford: 2009 Flex

Poruka od fancy » ponedeljak, 8. jun 2009. u 19:49h

Zapazio sam ga još u fazi nacrta i malo je reći da je izgledao čudno. Kad je izašao, na promo slikama je delovao još čudnije, nekako odvojen od ostalih vozila. Glomazno i neproporcionalno. A onda sam ga zapazio u Desperate Housewives pa pre nedelju dve i u Fringe gde ga vozi terenska ekipa FBI... izgledao je apsolutno moćno. I moderno i retro istovremeno. Nova ikona. Budući da Hummer prelazi u kinesko vlasništvo, Flex će, po svoj prilici, ostati jedini američki moćni SUV na sceni i doneti puno para Fordu 8) Valjda su Flex i novi Taurus plus osveženje game world modelima evropskog porekla najava profitabilnih vremena posle toliko godina gubitaka. Touch wood :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11194
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford: 2009 Flex

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 8. jun 2009. u 20:04h

Flex je crossover, ne SUV.
Ima dosta crossovera slicne velicine u Americi. Recimo, vozila na GM Lambda platformi (Chevrolet Traverse, GMC Acadia, Saturn Outlook, Buick Enclave).

A i jos uvek ima gomila velikih SUV kao sto su Ford Expedition, Chevrolet Tahoe i Suburban, GMC Yukon ...

Ali mislim da je najbitnije pitanje: zasto gledas Desperate Housewifes? lol
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: USA Ford: 2009 Flex

Poruka od fancy » ponedeljak, 8. jun 2009. u 20:20h

Pa odgledao sam Lost, 24, Prison Break i Galacticu, pa smo gospođa i ja prešli na lakše serije za noćne časove kad uspavamo klinca... dok ne dođu nove epizode Weeds :D

Nego, videh malopre podelu pa me zainteresovalo kako ide ta podela SUV/Crossover :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“