Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

USA Ford generalno

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » četvrtak, 7. jul 2011. u 11:59h

Da da, ovde u Evropi se takav sistem zove HMI - (nisam siguran z puni naziv) Human Machine Interface.
Ne znam kakav je HMI, ali sam čitao kao da to treba da bude lakše za rukovanje od BMW-ovog iDrive-a.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 7. jul 2011. u 12:15h

Tesko da je mogao biti komplikovaniji. lol

Koleginica sa posla vozi BMW X5; svaki put kad treba naci nesto na GPS treba joj 15-20 minuta (a na obicnom GPS to je 2-3 minuta posla), a naci odredjenu radio stanicu je jos teze.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: USA Ford generalno

Poruka od Deckonja » četvrtak, 7. jul 2011. u 15:23h

Po stoti put kazem, nije BMW za svakoga mrgreen

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 7. jul 2011. u 16:05h

thumbsuph

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » subota, 9. jul 2011. u 10:18h

Zanimljiva prica, sta ljudi govore da zele (manje i ekonomicne aute), a sta ustvari kupuju kad dodje vreme za kupovinu.

http://autos.aol.com/article/opinion-pu ... n-to-them/
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: USA Ford generalno

Poruka od darko darko » subota, 9. jul 2011. u 12:51h

normalno je, i u moje selo zele ribe koje nekostaju mnogo, a poubijasese za sponzorusama...

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » subota, 17. sep. 2011. u 00:28h

Pre 2 dana je prestala proizvodnja jedne od Americkih najvecih legende auto-industrije - Ford Crown Victoria.

Ovo je automobil koga malo ko ne prepozna jer su masovno koristeni od strane policije i taksista jer su bili neunistili automobili. Nazivan je "preziveli dinosaurus" jer je takav i bio i do zadnjeg dana proizvodio se na Panther platformi koja pocinje jod od 1979 godine.

Od 1979 godine, kada je Crown Victoria postala opcija na modelu LTD (Crown Victoria je postala "svoj" model 1992 godine) pa do danas je prodato oko 10 miliona Crown Victoria i blizanaca Mercury Grand Marquis, Mercury Marauder i Lincoln Town Car.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: USA Ford generalno

Poruka od BojanM » subota, 17. sep. 2011. u 01:01h

RIP Crown Vic.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
slowmotion
Ljubazni komsija
Poruka: 823
Član foruma od: subota, 9. maj 2009. u 21:22h

Re: USA Ford generalno

Poruka od slowmotion » subota, 17. sep. 2011. u 08:26h

:( :'(
"Don't find fault, find a remedy" - Henry Ford
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: USA Ford generalno

Poruka od fancy » subota, 17. sep. 2011. u 09:18h

Pregazilo je vreme odavno... i dinosaurusi su morali da izumru ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » subota, 17. sep. 2011. u 11:19h

Za pandure i taksiste vise nije ni trebalo, nijedan moderni auto ne moze preci koliko Crown Victoria. U normalno odrzavanje mogu trajati po 30 godina i 500,000 milja. Ni Mercedes W123 diesel mu nije ravan po kvalitetu.

I toliko je jednostavan i jeftin za popravke kad se nesto vec pokvari, posebno modeli koji se koriste u pandurske svrhe. Toliko ih je napravljeno u policijske svrhe da kad ih panduri lupaju limarija je bas laka za zamenu. Citao sam negde na NYPD za jednu noc moze da popravi bilo koji limarijski problem na Crown Vic.

Nedavno je Crown Vic bila na Top Gear USA kao jedan od auta "najbolji auto do $500". I na kraju je naravno pobedio i pored 425,000 milja (680,000 km) na satu.

[youtube][/youtube]
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 31. okt. 2011. u 02:12h

Ford je potvrdio da ce 2013 godine Transit da zameni Econoline na Americkom trzistu.

Malo riskantan potez posto je Econoline ubedljivo najprodavaniji van od kada je predstavljen 1961 godine (do sada ih je prodato preko 5 miliona). Da nebi doslo do zabune sa manjim Transit Connect, Transit ce biti prodavan u Americi kao T150, T250 i T350, isto kao sto se i Econoline prodavao (E150, E250, E350), sto znacava klasu.

Za razliku od Econoline koji se prodavao samo sa V8 motorima (benzinskim i dizelima), Transit ce imati seriju novih V6 EcoBoost twin-turbo motora (velicine 2.5-3.0L) i verovatno jedan V8. Za sada se dizel ne spominje.

Proizvodnja ce se odvijati u Fordovoj fabrici u Kansas City.

Sta da kazem ... RIP legendo.

Ford Econoline (1961-2012)

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » ponedeljak, 31. okt. 2011. u 11:08h

Ovaj je kombi svima poznat iz filmova kojim glavni negativci kidnapuju nekoga. mrgreen
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 31. okt. 2011. u 17:34h

Ma ima ih ko mrava i koriste se bas u sve svrhe.

Ja sam pre desetak godina bio iznajmio Econoline kada sam selio iz Idaha u Wisconsin.

Nesecam se vise detalja, ali misim da je imao preko 750,000 milja (1.2 miliona km) na satu. I secam se da je ceo put od 2,500 km dimio jako, ali nisam uopste obracao paznju na to. I kad smo dosli do Iowa cini mi se, znaci vec smo presli nekih 2,000 km, stali smo na jednu benzinsku pumpu da sipamo goriva i tad proverim ulje ... Gotovo nista ulja nije imao, nesto jako malo.

Znaci bio je pun tereta i gotovo bez ulja i opet je presao toliko. Naravno, kad sam dosuo ulje odmah je prestao da dimi toliko.

Upravo zbog tog iskustva sa Econoline sam se odlucio da kupim svoj Ford F-150 jer oni dele bazu i vecinu mehanike.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » ponedeljak, 31. okt. 2011. u 19:39h

Pa ne znam, pričam napamet tj. iz nekog mog viđenja. Ako se toliko prodaju sigurno da valjaju i da su nepoderivi. Možda i taj Transit koji će da bude tamo na tržištu biti takav, jer koliko sam čuo od ljudi, a takođe iz testova da je Transit jedan od najboljih i najizdrživijih kombi vozila u Evropi.
Jedino ne znam što se tiče prostora unuta i nekih stvari koje su u Ecoline-u urađene po mjeri i zahtjevima Amera, da li će to da zadovolji Transit. Ali jedno je sigurno, da ti stariji motori koji su u Ecolineu moraju biti kad tad zamjenjeni novim, kao što je npr. taj 3.5. A taj 3.5 se tek treba pokazati u praksi kakav će da bude. Nadam se će biti izdržljiv i da će zadovoljavati zahtjeve kupaca. Ko će znati, možda u skorije vrjeme naprave novi motor koji će da bude samo za Transita, veća zapremina, robusan, namjenjen za veću težinu. U Evropi ima dizel 3.2 mislim da je petak sa 200 ks, koji se ugrađuje samo u Transita i pravljen je samo za njega, tj. da vuče veće terete.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 31. okt. 2011. u 19:50h

E-Series motori su lenji i ne-efikasni, ali pri tom jako kvalitetni.

Mislim da 4.6L u E-Series razvija samo 225 hp, a 5.4L samo 255 hp. Ali mogu preci minimalno 500,000 milja uz normalno odrzavanje.

Druga stvar kod E-Series je sto ima bas sve jako - sasiju, limariju, sve ... pa tako mogu izdrzati i po 20+ godina bez da ih so pojede i da se ne raspadnu od tereta koji se vozi svaki dan.

Jedan od razloga zasto mislim da Ford gresi je pre svega sto turbo V6 nikako ne moze da bude kvalitetan na duzi period kao atmosferski V8. Ali ono sto me posebno brine je sto je Mercedes Sprinter bas propao u Americi. Dok je Ford prodavao preko 200,000 E-Series, Mercedes/Dodge su jedva prodavali 20,000 Sprintera. Sprinter se prodaje samo kao Mercedes sada i u prvih 8 meseci ove godine ih je prodato manje od 2,000 (za razliku od 85,000 E-Series). I to Sprinter je veci od E-Series, ima I5 dizel pri cemu je dosta ekonomicniji i kosta gotovo isto. Ali se prodaje daleko slabije. Bojim se da tradicionalni Americki kupci ne odu GM-u.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » ponedeljak, 31. okt. 2011. u 20:31h

Pa taj motor i ne mora da bude brz, to je radno-teretno vozilo.
Ti motori što razvijaju tako malo snage i jeste zašto tako dosta prelaze, manje je opterećenje na materijel.
A to za propast Sprintera u Americi sam čitao i kad nekom spomenem ovde, gleda me kao budalu i kaže da je to ne moguće. :/
Ali ko će ga znati, možda taj 3.5 V6 sa turbinom se dobro pokaže, mada ipak bi za te teretne varijante bolje atmosferac, jer turbina povećava troškove održavanja. Mada ako ga ugrađuju u F-series, biće valjda dobar i sa Ecoline, jer i F-series nisu tako lagani i to su neka vrsta radnih mašina.
A što se tiče prelaza na GM, pa i GM će morati kad tad preći na moderne motore koji će da budu sa turbinom, jer jednostavno su efikasniji, manja potrošnja i bolje karakteristike u pogledu ekologije.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 31. okt. 2011. u 20:57h

EcoBoost 3.5L u F-150 se za sada pokaza odlicno i cini skoro petinu od ukupne prodaje F-Series.

Problem je sto je to potpuno novi motor koji je tek ove godine predstavljen tako da jos uvek se ne zna kakav je na duzi period.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 31. okt. 2011. u 22:25h

Kompanija Icon 4x4 je krenula da proizvodi moderan 1966-1977 Ford Bronco. Motor je 5.0L V8 sa 412 hp iz Mustanga GT, a menjac (6 brzina manualni) je takodje Mustangov.

Cena je $150,000.

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » utorak, 1. nov. 2011. u 07:03h

Nije li malo puno 150.000$ za taj auto?
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » utorak, 1. nov. 2011. u 15:59h

Pa znas kako, ako ces sam raditi restoraciju mozes proci jeftinije, puno jeftinije, ali ces sacekati 2-3 godine dok restoracija bude gotova.

Sa druge strane, ovaj Bronco je uradjen bez greske, znaci mehanika na njemu je potpuno nova, motor, menjac, apsolutno sve, nista nije zadrzao sa originalnog Bronco.

Plus mislim da niko u svojoj garazi ne moze da uradi ovako dobar posao kao profesionalna kompanija kao sto je Icon.

Tako da sve to se naplacuje. Koliko para toliko i muzike.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » utorak, 1. nov. 2011. u 17:34h

Motor ebe kevu, ali unutra je na nivou IMT-a. mrgreen
Shvatam da je to kvalitetno odrađen posao, ali ako su već htjeli da to bude novi, moderni Bronco (s obzirom na motor), onda su i unutra mogli da se potrude.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » utorak, 1. nov. 2011. u 17:57h

Vecina ljudi ce da luduje sa njim off-road tako da bi bila steta da neko u blatnjavim cizmama i farmerkama sedne na fancy enterijer.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 3. nov. 2011. u 16:49h

Po mom misljenju najbolji Fordov tuner, Roush Performance, se pozabavio sa Focusom. Posto nije preterivao u nijednoj meri verujem da postoje sanse da udje u serijsku proizvodnju. U najgorem slucaju, svi ovi delovi ce biti dostupni za dupovinu.

ROUSH Powertrain Components

* 2.0L Supercharged Powertrain Featuring the ROUSH TVS 900 ROUSHcharger (Estimated Output: 230HP/210ft.lbs.)
* ROUSH Engine and Coil Cover
* Square Tip Performance Exhaust

ROUSH Chassis Components

* 19-Inch Hyper Black Wheels w/ High Performance Cooper PZero Nero Tires
* Performance Tuned Suspension System
* Performance Brake Package – Red (4 Piston Caliper/14″Front Rotors/Painted Rear Calipers)

ROUSH Body Components

* Custom Show Quality Exterior Paint
* RS3 Focus Graphics Package
* ROUSH Front Grill Inserts and Surrounds (Piano Black)
* Stage 3 Grille Badge
* Driving Lamp Surrounds (Piano Black)
* ROUSH Front Chin Splitter
* ROUSH Side Rocker Splitters
* ROUSH Rear Valence w/ Diffusers and Extractors
* ROUSH Rear Corner Splitters
* Rear Hatch Spoiler
* Rear Hatch Stage 3 Badge
* Front Windshield Banner

ROUSH Interior Components

* Stage 3 Leather Seating w/Accent Color Stitching
* Billet Performance Pedals
* Aluminum 5-Speed Shifter Ball
* Shifter Boot w/Accent Color Stitching
* E-Brake Boot w/Accent Color Stitching

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » četvrtak, 3. nov. 2011. u 17:19h

I want one! :jeeej:
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“