Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lincoln MKS

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Lincoln MKS

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 8. jun 2009. u 05:01h

2009 Lincoln MKS možda predstavlja budućnost Lincolna. Možda i ne jer ovih dana je jako teško znati šta uopšte očekivati od Lincolna. Kompanija je predstavila model LS sa zadnjom vučom pre osam godina i posle velikog reklamiranja od modela se očekivalo jako mnogo da bi zatim bio ugašen prošle godine potpuno neprimetno. Lincoln je prethodnih godina uzeo svoj najpoznatiji model u istoriji, 1961-1969 Continental, i odlučio da napravi vozilo u retro dizajnu. I slično kao i kod LS u prošlosti rođen je model MKS. Dok je veliki rival Cadillac potrošio ogroman novac na razvoj vozila sa zadnjom vučom, Lincoln je uzeo Ford Taurus i unapredio ga. MKS je zasnovan na Fordovoj D3 platformi na kojoj se već prave Ford Taurus i Taurus X i Mercury Sable, a od sledeće godine i Ford Flex i sa njima deli Duratec V6 motor, šest brzina automatski menjač i opcioni all wheel drive sistem. Pošto je MKS ipak jedina prava luksuzna verzija od navedenih vozila Ford je odlučio da ubaci moćniji motor. Uzet je popularan 3.5L i njegova veličina je povećana na 3.7L. Rezultat je 275 ks i 374 Nm obrtnog momenta koji je jedina opcija i može da uradi solidan posao na ovom sedanu od skoro dve tone. Narednih godina se očekuje i 3.5L EcoBoost (turbo) verzija sa oko 340 ks, ali o njoj za sada nema više informacija. Potrošnja je u rangu sa klasom i iznosi 14.7 litara u gradu i 10.2 litra na autoputu. Osećaj vožnje i ponašanje na putu je upravo onakvo kako se očekuje od Lincolna. MKS je jako udoban, tih, lak za vožnju i putnici neće ni primetiti kada menjate linije na autoputu. Sa dizajnerske strane dizajner Peter Horbury kaže da je koristio 1941 Lincoln Continental za inspiraciju. Dok je sam dizajn pitanje ukusa rećemo samo da je jako dobra stvar što kupci vide što manje linija sa Taurusa. Ipak, najveća prednost MKS u poređenju sa konkurencijom je interior. Mnogo prostora, prelep dizajn i kvalitetan materijal su samo neke od karakteristika koje će oduševiti vozača i putnike. MKS nije jeftin automobil. Kada se doda all wheel drive ($1,870 opcija) i ostatak opreme (testirani model je imao opcionu opremu u vrednosti od $5,995) cena skače do $46,000, ali se može očekivati da će početna cena biti ispod $40,000 (u vreme pisanja ove priče cene MKS još nisu bile objavljene). Problem za MKS može biti da već na tržištu postoji velik broj automobila sa istom cenom i koji nisu pravljeni na istim platformama kao i duplo jeftiniji automobili. Lincoln je već primio skoro 9,000 narudzbenica iako MKS još uvek nije ni počeo sa proizvodnjom. Lincoln MKS je sigurno poseban, a hoće li to biti dovoljno za uspeh pokazaće vreme.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln MKS

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 8. jun 2009. u 05:02h

Mediji su prosle sedmice imali priliku da testiraju Lincoln MKS sa EcoBoost motorom na stazi.

U ovom slucaju, EcoBoost motor je 3.5L V6 sa 355 hp (na 5700 RPM) i 350 lb ft (474 Nm) torque (na 1500 RPM).

Menjac 6 brzina automatik, tezina 4,400 lbs (nesto manje od 2 tone). AWD standardan. Cena je $47,000.

0-60 mph su uspeli da izvuku ispod 6 sekundi, a 1/4 mile vreme 13.9 sekundi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lincoln MKS

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 8. jun 2009. u 15:10h

Mozda sam jedini, ali dosta me podseca zadnji kraj ovog MKS na Maserati Quattroporte.
Inace je bas dobar auto, unutrasnjost pogotovo.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln MKS

Poruka od Iosis » ponedeljak, 8. jun 2009. u 15:39h

Doobaaaar! Super izgleda elegantno pomalo agresivno, bas onako kako volim.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln MKS

Poruka od Talladega_500 » utorak, 2. mar. 2010. u 01:41h

Poznati Americki tuner Hennessey se pozabavio sa Lincoln MKS.

Rezultat je 435 hp iz 3.5L EcoBoost V6 motora i 0-60 mph ubrzanje za samo 4.5 sekunde.

Pravi sleeper.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln MKS

Poruka od Iosis » utorak, 2. mar. 2010. u 08:32h

Pa ovo je do jaja. :D S vana ništa nije promjenjeno, ispod jeste. :-)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: Lincoln MKS

Poruka od mirke » utorak, 2. mar. 2010. u 11:43h

Bas je ubedljiv i jako mi se svidja...
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“