Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lincoln MKZ

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11270
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Lincoln MKZ

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 8. jun 2009. u 05:03h

Kao što je Lexus ES350 predstavljao bolju i luksuzniju verziju od Toyota Camry, Ford se nadao da bi i Lincoln MKZ mogao da predstavlja bolju i luksuziniju verziju modela Fusion. Međutim, dok je Japanski gigant u 2008 prodao skoro 440,000 Camrya i 64,000 ES, Ford je uspeo da proda oko 148,000 Fusiona i 30,000 MKZ. Za 2010 godinu Fusion je dobio velike promene u planu da skine Camry sa vrha, a kao što se i očekivalo MKZ kreće u napad protiv ES. ES se proslavio sa udobnom i tihom vožnjom, a Lincoln tvrdi da je 2010 MKZ u navedene dve kategorije bolji i da pri tom košta manje. Da bi poboljšao udobnost i ponašanje u krivinama Lincoln je unapredio suspenziju i predstavio nove 18 inch felge kao standardnu opremu. Tu su i potpuno nove kočnice, a all wheel drive je i dalje $1,890 opcija. Sa dizajnerske strane može se primetiti Lincolnov tradicionalni gril, koji postaje zaštitni znak Američkog giganta, dok su zadnja svetla nešto duža. Interior je dobio veće promene i nestao je retro dizajn dok je kvalitet mnogo većeg kvaliteta. Tu je i posebna oprema koja upozorava vozača šta se dešava u saobraćaju, a posebna pažnja je obraćena na mrtav ugao. Lincoln je posebno ponosan na tišinu MKZ bez obzira o kojoj brzini bila reč i može se reći da je to kategorija u kojoj je MKZ bolji od ES. Ispod haube se i dalje nalazi 3.5L V6 motor koji razvija 263 ks preko šest brzina automatskog menjača. Ubrzanje do 100 km/h iznosi 7.1 sekundu dok je all wheel drive model brzi i njegovo vreme iznozi 6.4 sekunde. U poređenju sa 2009 modelom, 2010 MKZ je veliki napredak iako na prvi pogled sa dizajnerske strane i ne izgleda tako. I sa početnom cenom od $34,965 Lincoln konačno ima predstavnika koji je sasvim solidan za svoju klasu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln MKZ

Poruka od Iosis » ponedeljak, 8. jun 2009. u 15:32h

Ma sta reci nego dobar. Meni se svidja dizajn Lincolna, prosto nema nijedan da mi se nesvidja.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“