Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Taurus X

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Ford Taurus X

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 8. jun 2009. u 05:05h

Bez obzira da li smatrali Fordovu odluku da promene imena vozila Five Hundred i Freestyle u Taurus i Taurus X dobrom ili lošom, mora se priznati da ova dva automobila sa novim motorom i menjačem po prvi put u svojoj istoriji pružaju mnogo za svoju cenu. Five Hundred i Freestyle, predstavljeni kao 2005 modeli, su bili zasnovani na Volvo S80 platformi. Međutim, kupci su imali mnogo zameraka, pre svega na slabi 3.0L V6 motor sa 203 ks kao i za CVT menjač koji nisu bili dovoljno dobri za ove 1,800 kg automobile. Za 2008 godinu novi Fordov predsednik Alan Mulally odlučio da promeni njihova imena u Taurus i Taurus X, a pored sitnih promena u dizajnu oba automobila su dobili 3.5L V6 motor sa 263 ks i šest brzina automatski menjač. Sa pozitivne strane ovaj motor iako veći i moćniji nije mnogo promenio potrošnju koja sada iznosi 11.5 litara. Najveće promene u dizajnu se odnose na već poznati Fordov gril i nova prednja svetla. Početna cena za osnovni SEL model sa prednjom vučom je $27,575 dok za Limited model sa all wheel drive treba izdvojiti $33,480. Taurus X liči mnogo više na veliki karavan nego kao crossover i dolazi u dve verzije, za šest i za sedam putnika. Kabina je dosta prostrana i pruža dovoljno prostora čak i za visoke ljude u trećem redu sedišta, a udobnost je na najvećem nivou. Izbor standardne opreme je pozavidan, a sa opcionom opremom kao što je navigacioni sistem, DVD player, 18 inch felge i grejači u drugom redu sedišta cena zna preći i $40,000. Novi 3.5L nije značajno promenio težinu vozila, ali su performance sada mnogo bolje kao i vuča koja iznosi 907 kg. Da spomenemo da se Ford mnogo potrudio da Taurus X bude siguran u sudarima tako da je ovaj crossover dobio najveće moguće ocene. Na kraju zaključak nije teško doneti. Ukoliko želite veće porodično vozilo, a pri tom želite da zaobiđete tipični SUV ili minivan Ford Taurus X je odličan izbor.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Ford Taurus X

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 8. jun 2009. u 05:06h

Ovaj model se inace ne proizvodi vise, cini mi se u Martu da je prestala njegova proizvodnja.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Ford Taurus X

Poruka od fancy » ponedeljak, 8. jun 2009. u 10:02h

Jel Flex naslednik Toraseksa?
Ajde ako imaš baci nešto o Flexu, to čudo izgleda potpuno sveže iako malo čudno... al kapiram da uživo ima pojavu. Već sam ga video u par serija, tako da cenim da mu raste popularnost.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Ford Taurus X

Poruka od Iosis » ponedeljak, 8. jun 2009. u 15:26h

:-| Ja sam mislio da je to model koji je novi i bas sam se pitao sto imati 2 auta koja su iste klase, Flex i Taurus X. Ali sada vidim da je zavrsena proizvodnja Taurus X-a i predpostavljam da je Flex nasljedink.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Ford Taurus X

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 8. jun 2009. u 17:44h

fancy piše:Jel Flex naslednik Toraseksa?
Ajde ako imaš baci nešto o Flexu, to čudo izgleda potpuno sveže iako malo čudno... al kapiram da uživo ima pojavu. Već sam ga video u par serija, tako da cenim da mu raste popularnost.
http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... =60&t=1071
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Ford Taurus X

Poruka od fancy » ponedeljak, 8. jun 2009. u 19:29h

Sorry, promakao topik, sad sam ga tek video :-|
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“