Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2013 Fusion

Moderator: ace1

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2013 Fusion

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 16:29h

Meni je auto u globalu extra thumbsuph

Slozio bih se sa Cedom za sedista, iako mislim da su ovo US-spec sedista. Bice to nadam se bolje u Mondeu.
Dalje, meni sony uredjaj ne deluje pretrpano, ok je. Vise me nervira globalni trend gomile ekrana, analogni instrumenti su zakon! :) Tako da sto se obrtomera tice, slazemo se.
ALI, tako je sada kod svih proizvodjaca, moracemo da se naviknemo na to.

Spolja mi je auto bas extra pojava. Jedinu pravu zamerku mogu da uputim retrovizorima, ne volim takvo kacenje, podseca me na Citroen. I mogu samo malu zamerku da uputim grilu (za nijansu je prevelik) i farovima koji malo podsecaju na lancera. Ali to je bas mala zamerka, i to mi se svidja ali ne u tolikoj meri kao bocna silueta i zadnji kraj koji je :wub: :wub: :wub:
Mada bih se slozio sa Talladegom, sumnjam da ce se svideti amerima.


@Ceda
Mislim da se varas za bocnu siluetu tj liniju krova. Petica GT ima problem sto je uzivo jos vislja i veca nego na slikama. A ovde mislim da je kontra, da ce auto uzivo biti lepsi nego na slikama. a Silueta iako u tom delu podseca, bitno se razlikuje posto ce ceo auto biti manji i ono najbitnije - nizi od petice GT.
Fiesta!!

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: 2013 Fusion

Poruka od totti » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 16:34h

Talladega_500 piše: Kao Fusion ce biti propast. Isto kao sto je bio poslednji globalni Mondeo (1995-1999) koji su pokusavali da probiju u Ameriku kao globalni automobil.
Već vidim kako ćeš nas blagovremeno informisati o lošim rezultatima prodaje i poredjenjima sa starim modelom... :rotfl:
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 2013 Fusion

Poruka od fancy » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 16:45h

Ne znam čemu ta opsesija "američkim izgledom" kod amera, i žalopojkama da će ovakav Fusion "propasti kod amera"... ja bih da podsetim na detalj koji mnogi previđaju, a to je - svako ko je u USA iole pri parama i u exec sektoru - vozi Merc i BMW. Evropska premium klasa je statusni simbol. Zašto prosečni ameri voze kola koja izgledaju bolno prosečno? Zato što im se za prosečne pare samo to i nudi. Nešto kao sindrom Dacie u Rumuniji desetljećima... ;) Šta mislite kako će tržište da reaguje kad dobije biser evropskog dizajna po ceni puno povoljnijoj od one po kojoj BMW / Merc idu u USA?
Lično, nemam ideju, ali mislim da ima razloga za optimizam. thumbsuph

Živi bili pa videli.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11394
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 17:02h

Mercedes i BMW se u Americi kupuju samo zbog imidza. I tom imidzu Ford nikada nece moci parirati jer i dalje Ford. Isto kao sto je Volkswagen mislio da Phaeton moze da parira 7-Series i S-Class. Moze on biti jednako dobar, ma moze biti i bolji, ali na kraju dana on je i dalje samo Volkswagen. BMW i Mercedes imaju imena i mogu biti i najvece kante ljudi ce ih i dalje kupovati zbog imena. BMW je najbolji primer, to je auto u Americi na kome se elektronika mnogo kvari i malo ko ih kupuje - uzimaju se uglavnom na lease i voze 3 godine dok ne istekne garancija i onda vracaju.

Ford je sredinom 1990ih investirao tadasnjih $6 milijardi u razvoj globalnog Mondea koji se u Americi prodavao kao Ford Contour i Mercury Mistique. Znam odlicno kakav je auto jer ga je jedan prijatelj imao i cesto sam ga vozio. Mnogo vise sportski, udobniji i generalno premium u poredjenju sa drugim Fordovim mid-size automobilom (Taurus).
Na kraju je taj Mondeo opstao samo 5 godina u Americi pre nego sto je ugasen. Zasto? Zato sto je za Americke uslove bio dosta mal, imao je samo 4-cyl motore i dizajn se jednostavno nije dopao Amerikancima.

Tako da to sto je 2013 Fusion premium u poredjenju sa konkurentima mu bas nista ne znaci. I Focus je premium, posebno enterijer, u poredjenju sa bilo kojim drugim kompaktom na Americkom trzistu. Sedeo sam u sve i jednom kompaktu koji se prodavao u Americi u 2011 godini i nijedan nema kvalitet enterijera, kao ni opremu, kao Focus. Kako je to Focusu pomoglo na kraju? Nikako, jer na kraju dana on je i dalje Ford Focus. Ista stvar i za Fiestu. Daleko bolji automobil od bilo kog drugog subkompakta. Ali kupac koji kupuje takav auto ga kupuje zato sto nema $$$ za nesto bolje. I kada kupac usporedi Fiestu sa recimo Hyundai Accent - nije njega uopste briga sto Fiesta ima kvalitetniji enterijer sa vise opreme i sportsku suspenziju, njemu Accent pruza jednak prostor, snagu i potrosnju za $2,000 manje. A sve ostalo je nebitno.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: 2013 Fusion

Poruka od Cedo » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 17:20h

@Bojan
Bas taj mrgreen mislim nije to ni bitno, mada je ovaj sa slikama unutrasnjosti svakako crven, uglavnom po unutrasnjosti bi rekao da je automobil koriscen, test voznje itd., cek ili su i te slike samo fotosop a model u realnosti jos ne postoji :blink: ..

@Dule
Ma naravno, to je samo primer da bi razumeo o cemu pricam, automobil je realno atraktivan do bola, samo eto taj utisak gledajuci mu bocnu liniju.......

@Totti
Da da kontam o cemu pricas..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 2013 Fusion

Poruka od fancy » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 17:44h

Talladega_500 piše:Mercedes i BMW se u Americi kupuju samo zbog imidza....
Blah, blah... ti očigledno i dalje misliš da si neki copy/paste Bog auto industrije a da Ford vode veverice i mrmoti? :D
Wake up, to je bilo 90ih, ovo su 2010+ thumbsuph
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11394
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 17:46h

Dokazi da gresim, da cujem cinjenice, da cujem bilo sta sta te uverava da ovaj auto moze imati uspeh u Americi.
Bilo sta, samo da opet nije jedan komentar koji si procitao na youtube ili na nekom auto forumu ...

Ajde da cujem bilo sta, ne samo za Fusion/Mondeo, vec i tvoje strucne razloge zasto globalni 2011+ Focus i Fiesta nemaju uspeh u Americi.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: 2013 Fusion

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:03h

Ne bih da se upustam u ocjene da li ce ovaj automobil imati dobre ili lose prodajne rezultate u americi ali meni se stvatno svidja u cijelosti (sem onog brate prcmoljka od obrtomjera) i samo jedna napomena sto se tice kupovine BMW-a i Mercedesa. I ovdje se oni kupuju zbog imidza naravno ne samo u americi.
BMW je najbolji primer, to je auto u Americi na kome se elektronika mnogo kvari i malo ko ih kupuje - uzimaju se uglavnom na lease i voze 3 godine dok ne istekne garancija i onda vracaju.
Za kvarove BMW-a u Americi ne znam ali ovdje slovi kao jedan od najpouzdanijih i upravo mu je elektronika prilicno dobra strana. Hm nisam znao takodje da ih malo ko kupuje u Americi.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11394
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:05h

U skorijoj buducnosti bi mogao biti ponudjen i Fusion ST.
Danas sam pricao sa jednim tipom koji je bio na zvanicnoj premijeri Fusiona. Kaze da kada su pricali o dizajnu da su pokazivali crteze Fusiona ST koji je uradjen u slicnom stilu kao Focus ST i Fiesta ST.
Zna se da Ford trenutno radi na nekoliko novih V6 EcoBoost motora (2.5L, 2.7L i 2.9L) za model F-150 pa mozda jedan od njih zavrsi i u Fusionu.
Za kvarove BMW-a u Americi ne znam ali ovdje slovi kao jedan od najpouzdanijih i upravo mu je elektronika prilicno dobra strana. Hm nisam znao takodje da ih malo ko kupuje u Americi.
U Americi za Nemacke aute vazi generalno pravilo - ne kupuj ako nije pod garancijom. U protivnom, budi spreman odvajati prakticno svaki mesec odredjenu sumu novca za popravke. Nemacki auti u Americi su generalno skupi za popravke, imam druga koji vozi Mercedes C-Class (mislim da je 2005 godine), njemu je zamena ulja i filtera u servisu oko $200. A vecito neki problemi sa autom ... Cim ga je kupio, sa samo 30,000 milja na satu, je menjao kvacilo. A pre toga je kupio novi Golf 4 GTI i u roku od mesec dana menjao ceo menjac (srecom bilo pod garancijom). Sada je nasao neki bolji posao i bas sam ga video u crkvi sad za Bozic, kaze da gleda da uzme Acuru TL.
Neznam koliko BMW zaista proda auta, a koliko je lease jer sve to racunaju u jednom i po tome su "najprodavaniji" luksuzni brend u Americi. Znam samo da su dileri i oglasi puni Nemackih auta starih 3-5 godina.
Poslednja izmena: Talladega_500, na dan ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:11h. Ukupno izmenjeno 1 put.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: 2013 Fusion

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:10h

Upravo gledam da je BMW najuspjesniji prodavac luksuznih automobila u Americi u 2011. Potukli su i Mercedes
http://www.bloomberg.com/video/83897730/
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2013 Fusion

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:11h

Najbolje bi bilo da ST dobije motor iz Taurusa SHO, ako on bese ima 3.5 od 365ks :D

Mada bi i jedan 2.9 bio dovoljan, naravno turbo :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11394
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:16h

dule0911 piše:Najbolje bi bilo da ST dobije motor iz Taurusa SHO, ako on bese ima 3.5 od 365ks :D

Mada bi i jedan 2.9 bio dovoljan, naravno turbo :D
Poprilicno sam siguran da ako Fusion dobije ST da ce i Mondeo.

A ako ubace taj 3.5L EcoBoost onda ce vi u Evropi stalno kukati kako je super auto, ali preskup za registraciju ...

Manji 2.5L EcoBoost sa nekih 290-300 hp (koji se takodje planira i za 2014-2015 Mustanga) bi bio vise po meri.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: 2013 Fusion

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:19h

Najbolje bi bilo da ST dobije motor iz Taurusa SHO, ako on bese ima 3.5 od 365ks
Ja bi bogami volio i da dobije neki V6 dizelas od 3.0 i jedno 250 KS :).
U Americi za Nemacke aute vazi generalno pravilo - ne kupuj ako nije pod garancijom. U protivnom, budi spreman odvajati prakticno svaki mesec odredjenu sumu novca za popravke. Nemacki auti u Americi su generalno skupi za popravke, imam druga koji vozi Mercedes C-Class (mislim da je 2005 godine), njemu je zamena ulja i filtera u servisu oko $200. A vecito neki problemi sa autom ... Cim ga je kupio, sa samo 30,000 milja na satu, je menjao kvacilo.
Ako ti tako kazes.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11394
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:23h

Nemci su se popravili u zadnje vreme, posebno VW grupa. Do pre par godina su stvarno bili samo dno po kvalitetu, posebno oni cini mi se 1.8L motori.
Sada su i dalje ispod proseka, ali nisu losi kao nekada.
Ja licno kada bi kupovao luksuzni auto verovatno bi izbor pao na Lexus, Acuru ili Cadillac.
Od Evropskih auta najbolju reputaciju ima Volvo.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2757
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: 2013 Fusion

Poruka od Lale » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:37h

Jedino mi se ne sviđaju: - retrovizori, jer su suviše napadni pri pogledu spreda (deluju mi kao klempave uši).
- leptir na prednjim vratima
- nasloni za glavu naročito na prednjim sedištima su očajni (deluju kao da ih je napravila "Ruska enterijer grupacija") :'(
Ostalo po meni je OK.
Slika Slika

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: 2013 Fusion

Poruka od darko darko » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:43h

jao vidi ima leptir na prednjim vartima, pa eskort ga je izbacio 81 godine a sad da ga ima mondeo :mad:

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2013 Fusion

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:51h

Talladega_500 piše:onda ce vi u Evropi stalno kukati kako je super auto, ali preskup za registraciju ...

Manji 2.5L EcoBoost sa nekih 290-300 hp (koji se takodje planira i za 2014-2015 Mustanga) bi bio vise po meri.
Zapravo, mi u Srbiji cemo kukati, preko i nece bas kukati ljudi :) Ovde ako se prodaju 2 Mondea ST nova bice dobro (da, 2 komada). Samo pogledas koliko se Focusa ST ovde prodalo i sve ti bude jasno (mozda 5 komada, a pravi se vec 5-6 godina).
Kako god, i ja cenim da bi 2.5 sa nekih 280-300ks bio sasvim ok, kad se svi faktori ubace u igru :) Mada ako je konkurencija Insignia OPC, morace veci motor da ide :)

@bojicstv
Paaa, ako ce vec da stavljaju toliki dizel onda barem da ima 270-280ks.
Posto 2.2tdci vec u Mondeu mk4 restyle ima 200ks, kapiram da ce sad i to povecati za 10-20ks, pa mi onda 3.0 sa 250ks deluje nekako slabo :D

Mada iskreno sumnjam da ce biti 3.0, iako su te motore razvili za Jaguar (kao i 2.7 koji je navodno odlican).

----

Sta ste se svi uhvatili za leptir, to je retro detalj :D
Fiesta!!

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: 2013 Fusion

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 18:55h

ma dobro kontam da je oznaka "3.0 tdci" ipak nesto sto bi stavilo rame uz rame sa Audijem A6...:)...i nadam se prestiglo ga... :woohoo: :woohoo: :woohoo:
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2013 Fusion

Poruka od Iosis » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 19:55h

Dovoljno neka bude taj 2.7 V6 sa 250-300 ks i brdo Nm, ima da bunja, naravno AWD. :jeeej: Eeeh fino je maštati nekad... lol

A za benzince, neka taj 2.5 bude neka ST verzija, a 3.5 V6 RS. :rsgod:
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 2013 Fusion

Poruka od fancy » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 20:27h

Talladega_500 piše:...
Od Evropskih auta najbolju reputaciju ima Volvo.
Misliš od kineskih? :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11394
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 20:42h

fancy piše:
Talladega_500 piše:...
Od Evropskih auta najbolju reputaciju ima Volvo.
Misliš od kineskih? :)
Upamti to sledeci put kada pocnes opet da pricas da je Ford EU Evropska firma. ;)
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 2013 Fusion

Poruka od fancy » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 20:43h

Mu? :wtf:
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 2013 Fusion

Poruka od BojanM » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 20:51h

1:0 za Talladegu u 90-tom minutu i ovde diskusija na temu Volvoa u temi o Fusionu prestaje.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11394
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 20:57h

A 3 minuta nadoknade vremena? :P

Salim se ...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: 2013 Fusion

Poruka od Deckonja » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 21:19h

Ne stvarno, evo pola dana pokusavam da shvatim u cemu je caka pa Ameri nece variti ovaj global...(ozbiljan sam)
Licno, odlicno izgleda :)

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“