Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mustang Roush 427R

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Ford Mustang Roush 427R

Poruka od Talladega_500 » subota, 13. jun 2009. u 03:26h

Ford je postavio nove standarde u pony kategoriji sa retro Mustangom predstavljenim pre četiri godine, a za 2010 godinu novinari nisu krili oduševljenje koliko je Ford unapredio ovu ikonu Američke auto industrije, iako na prvi pogled razlike izgledaju minimalne. Kada imate tako dobar automobil tuning i ne predstavlja veliki problem. Jack Roush je jedan od najpoznatijih tunera Mustanga zajedno sa Carroll Shelby i Steve Saleen, a Roush Performance proizvodi svoje verzije Mustanga već skoro 20 godina. Za 2010 godinu Roush je predstavio 427R koji spada među najbolje Mustange ikada napravljene. Na prvi pogled i ne treba biti neki optimista. Pre svega, Roush 427R dalje koristi isti 435 ks motor kao i kod prethodnog modela, a Mustanga takođe ima zastarelu (barem na papiru) rear axle suspenziju. Međutim, već posle nekoliko sekundi nakon što čujete zvuk motora i auspuha zavolećete ovaj automobil. I dok standardni Mustang GT ipak ima poprilicno manje snage nego glavni konkurenti (Chevrolet Camaro SS i Dodge Challenger R/T), Roush se pobrinuo da nijedan od njih ne dobije bitku. Ispod haube se nalazi 4.6L V8 motor sa superchargerom (u ovom slučaju Roushcharger) koji razvija 435 ks i 542 Nm obrtnog momenta. Već sada opet pruži priča da su brojevi u realnosti ipak veći pošto je Roush na dyno testu razvijao 400 ks i 501 Nm obrtnog momenta na točkovima. Roush je tako značajno modifikovao jednu od retkih mana Mustanga, a to je suspenzija, tako da se 427R u krivinama ponaša kao pravi sportski automobili. To je znači da je dosta udoban za svakodnevnu vožnju, ali svoju pravu snagu pokazuje na stazi. Kao što se i očekivalo, Roush je unapredio i kočnice, mada postoje i bolje kočnice kao $2,800 opcija. Sa dizajnerske strane promene nisu velike, ali se ipak promene. Body kit, duck tail i nove felge su samo neke od dizajnerskim promena koje se primete na prvi pogled, ali je ipak malo čudno što je Roush dodao još jedan par maglenki. Enterijer se nije značajnije menjao u poređenju sa Mustang GT i pruža korisnu listu standardne i opcione opreme. Roush može da ponudi 427R u dve opcije. Jedna opcija je kupovina kompletnog automobila za oko $50,000 ili ukoliko već posedujete 2010 Mustang Roush može da vam napravi identičnu repliku za oko $18,000. To je u istom rangu kao i Shelby GT500 koji je moćniji (540 ks) i brži na pravcu, ali Roush na stazi izlazi kao siguran pobednik. Da, Jack Roush je napravio još jedno remek delo.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Ford Mustang Roush 427R

Poruka od Talladega_500 » subota, 13. jun 2009. u 03:33h

Mnogo cenim Jack Roush-a, najvise zato sto je najmocniji Fordov tim u NASCAR, ali njegovi Mustanzi su zaista najbolji.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Mustang Roush 427R

Poruka od FiestaRS » subota, 13. jun 2009. u 03:39h

Da, znam za tu tuning kompaniju i stvarno urade mustanga extra! Skoro sam gledao na ''Discovery Channel'' kako odradjuju proshli model, stvarno sve sa ukusom i bez kicheraja 8)
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Ford Mustang Roush 427R

Poruka od Iosis » subota, 13. jun 2009. u 22:27h

Odlicno izgleda! :-)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“