Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

EcoBoost motor

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

EcoBoost motor

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 30. jul 2009. u 04:19h

EcoBoost su nova generacija Fordovih direct-injected twin-turbo motora, koji su proteklih godina razvijani u Americi, ali u narednih nekoliko godina ce biti dostupni u celom svetu.

Trenutno EcoBoost motor dolazi u samo jednoj verziji, 3.5L V6, koja razvija 355-365 hp i 475 Nm obrtnog momenta. Navedeni motor u obicnoj verziji razvija 262 hp.

Fordov plan je da pruzi EcoBoost verziju u motorima svih velicina (V8, V6, I4) i do 2012 godine se nada globalno prodavati oko 1.3 milion vozila sa takvim motorom.

Ceo plan je da motor dobije snagu kao da ima 2 cilindra vise, ali da se potrosnja ne poveca.

Za sada EcoBoost je dostupan samo u Americi, ali ce narednih godina biti dostupan svuda u svetu. Znam za dva sigurna EcoBoost motora koja stizu, a bice ih jos - 1.0L sa 100 hp koji ce biti ugradjivan u Focus i 2.0L koji ce biti ugradjivan u Falcon u Australiji.

Ford je vec predstavio I4 EcoBoost motore, ali na konceptima. Ford Explorer koncept je imao 2.0L EcoBoost motor sa 275 hp i 380 Nm obrtnog momenta dok je Lincoln C Concept imao 1.8L EcoBoost motor sa 180 hp i 244 Nm obrtnog momenta. Ford je takodje najavio 2.0L EcoBoost motor sa minimalno 230 hp i 325 Nm obrtnog momenta za Americko trziste.

Ford takodje planira da ponudi EcoBoost verziju i najnovijeg Coyote 5.0L V8 motora. Ovaj motor u obicnoj verziji razvija 400 hp i 540 Nm obrtnog momenta. Spominje se i EcoBoost verzija novog Boss 6.2L V8 motora koji ce se ugradjivati samo u pickupe i SUVs i koji u osnovnoj verziji razvija 435 hp.

Evo trenutne linije vozila sa EcoBoost motorima. Svi motori su 3.5L V6 i razvijaju 355-365 hp.

Ford Taurus SHO
Slika

Ford Flex
Slika

Lincoln MKS
Slika

Lincoln MKT
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Goran Mond
Poruka: 287
Član foruma od: nedelja, 21. dec. 2008. u 13:30h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: EcoBoost motor

Poruka od Goran Mond » četvrtak, 30. jul 2009. u 10:24h

Taurus mi se svidja al podseca malo na Mondeo 4,ovo ostalo nista spektakularno,sta kazu novinari u USA kad komentarisu te nove modele

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: EcoBoost motor

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 30. jul 2009. u 15:25h

Flex je vec sada stekao cult status, porede ga sa originalnim VW Bus po statusu.

Vidjam ih dosta na ulicama i bas su posebni.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: EcoBoost motor

Poruka od Iosis » subota, 1. avg. 2009. u 12:56h

To je odlicno da se tako dobro prodaju. :D
A kakve su kritike na taj motor da li ima kvarova?
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: EcoBoost motor

Poruka od Talladega_500 » subota, 1. avg. 2009. u 15:27h

Jos je rano reci, jos se nisu ni pojavili u prodaji.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: EcoBoost motor

Poruka od Iosis » subota, 1. avg. 2009. u 19:53h

Zar nije taj motor u Flexu koji je vec u prodaji? Ili sam ja to pogresno shvatio? :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: EcoBoost motor

Poruka od Talladega_500 » subota, 1. avg. 2009. u 20:11h

Flex se pojavio prosle godine u prodaji, ali samo u osnovnoj 3.5L verziji. EcoBoost verzija ce tek krajem leta postati opcija.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“