Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Edge Sport

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Edge Sport

Poruka od Talladega_500 » petak, 16. okt. 2009. u 04:11h

Edge je predstavljao prvi crossover od strane Forda kada se pojavio u prodaji kao 2007 model i preko noći je postao veliki uspeh. Prve godine je prodano preko 130,000 primeraka čime je Edge prestigao glavnog konkurenta Nissan Murano i postao najprodavaniji crossover srednje klase na tržištu. Sada već u trećoj godini na tržištu, Ford je tražio način da privuče nove kupce i zadrži stare, a može se reći da je uspeo predstavljanjem Sport verzije. Sport verzija se najlakše prepoznaje po ogromnim 22 inch felgama koje, voleli ih ili mrzeli, ipak daju poseban dizajn ovom modelu. Ostatak dizajnerskih promena se odnosi na veće branike kao i veći, ali i dalje isti, gril. Edge Sport takođe ima standardan takozvani blind spot mirror ili ogledalo za mrtav ugao koji, kao što mu ime kaže, pokazuje vozaču šta se nalazi u mrtvom uglu. Kao i SE, SEL i Limited modeli, Edge Sport pokreće 3.5L V6 motor koji razvija 265 ks i 343 Nm obrtnog momenta preko šest brzina automatskog menjača. Dok je AWD $1,200 opcija na ostala tri modela, na Sport je standardan. Posebne pohvale dobiva enterijer. Enterijer je mnogo veći nego što se primećuje na slikama i pruža dovoljno mesta za vozača i četiri putnika. Sport model pruža posebna kožna sedišta koja su jako udobna. Izbor standardne i opcione opreme je pozavidan, a male zamerke ide što kamera za zadnji deo vozila ne dolazi u paketu sa navigacionim sistemom. Tokom vožnje Edge Sport oduševljava. Iako performance nisu za neku pohvalu, Edge Sport je dosta startan i odlično se ponaša na putu. Potrošnja je takođe umerena i iznosi 13.6 litara u gradu i 9.1 litra na autoputu što nisu loši brojevi za AWD crossover težak 1.8 tona. Udobnost je na najvećem nivou kao i ponašanje u krivinama, ali će Ford ipak morati da unapredi kočnice. Sa početnom cenom od $35,770 Sport je najskuplji Edge model što je za oko $4,000 više od SEL AWD i $1,200 više od Limited AWD. Da li su veće felge, gume i branici, kao i veći izbor standardne opreme, vredni tolike cene zaključite sami.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Edge Sport

Poruka od Iosis » petak, 16. okt. 2009. u 08:26h

Sviđa mi se ''Ivica'' :), dobro mu stoji ova plava boja i felne.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Edge Sport

Poruka od kubura16v » petak, 16. okt. 2009. u 14:23h

E odavno nisam video auto na kojem mi se svidja apsolutno sve ! kao na ovom. :D

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Edge Sport

Poruka od Iosis » petak, 16. okt. 2009. u 15:40h

I ovde detalj koji mi se mnogo sviđa je ime modela na pragu. Nije to mnogo bitno, ali jeste dobar fazon. :)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“