Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Godisnji Consumer Reports izvestaj

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11305
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Godisnji Consumer Reports izvestaj

Poruka od Talladega_500 » utorak, 27. okt. 2009. u 22:53h

Iako smatram Consumer Reports gomilom idiota pretplacenim od strane Toyote i Honde koji stavljaju njihove proizvode da preporucuju cim izadju (i onda posle par meseci skidaju), za veliko iznenadjenje su uspeli da pohvale i jedan domaci proizvod, a to je Ford.

Zanimljivo je da su stavili Scion da su najkvalitetniji, a po mnogo realnijem J.D. Powersu - Scion je u samom dnu. Ista stvar i za Mitsubishi.

U svakom slucaju, Ford Fusion i Mercury Milan (u obicnoj i hybrid verziji) su preporucili u klasi porodicnih vozila.
U klasi premium luksuznih automobila su preporucili Lincoln MKZ.
U klasi sportskih automobila su preporucili Ford Mustang.

E sad, onda su krenuli sa glupostima. Stavili su da ne preporucuju Lincoln MKS, koji je toliko hvaljen i na trzistu svega godinu dana.
Stavili su da ne preporucuju ni Ford F-Series ni Chevrolet Silverado, dva najbolje prodavana i po kvalitetu najbolja pickupa, a preporucuju Hondu Ridgeline (koja je pravljena na platformi minivana), Toyotu Tacomu (koja je nedavno imala ogromni opoziv zbog problema sa cruise control koji dovodi do veceg ubrzanja i cestih sudara), Toyotu Tundru (koji su prosle godine bas iskritikovali mesec dana nakon sto su je proglasili za najbolji pickup) i Toyotu FJ Cruiser (koji se raspada cim ga izvezes off-road, za sta ga Toyota reklamira). Takodje preporucuju Hondu Insight, koji su bas kritikovali pre par meseci, i Volkswagen Golfa, koji je krs nad krsevima.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Godisnji Consumer Reports izvestaj

Poruka od Iosis » sreda, 28. okt. 2009. u 08:22h

Pick up na paltformi minivana, pa kako su to izveli?!
Što se tiče tih auto magazina, i sličnog više neznam kome da vjerujem. Čitao sam nekad po davno za Mondea Mk3, u jednim novinama je bio nahvaljen kao da nema boljeg auta, a u druig što sam čitao te iste stvari što su oni prvi hvalili, ovi drugi kažu da je loše. Pa ko koga tu ... više se ne zna. :S
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11305
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Godisnji Consumer Reports izvestaj

Poruka od Talladega_500 » sreda, 28. okt. 2009. u 14:33h

Consumer Reports su generalno naklonjeni Japancima. Njima je dovoljno da izadje bilo sta iz Toyote i Honde i oni odmah preporucuju.

Velika prasina se digla prosle godine kada su radili test izmedju Chevrolet Silverado i Toyota Tundra. Oba modela su izasli u novim generacijama. Chevy je bio samo dizajnerski novi (mehanika ista) dok je Toyota bila nova u svakom pogledu. Prvo su ih stavili na usporedni test i to su uzeli Toyotu sa punom opremom i Chevy sa prosecnom opremom. I onda nastaje najgori deo - Toyotu stavljaju da preporucuju zato sto se taj pickup pokazao dobro u proslosti (iako je ovaj novi model potpuno nov), a za Chevy kazu da ne mogu da donesu odluku jer je dosta nov na trzistu (iako je samo dizajn bio novi, mehanika ostala ista). Posle jedno mesec dana Toyota se pokazala dosta losa i Consumer Reports je skida sa liste preporucljivih pickupa.

A sto se tice Honding minivana/pickupa, ova dva vozila dele sve osim dizajna.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“