Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Flex EcoBoost

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11294
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Ford Flex EcoBoost

Poruka od Talladega_500 » subota, 16. jan. 2010. u 20:56h

Predstavljanje novog motra nekoliko godina nakon što je novi model predstavlje nije neko iznenađenje u auto industriji. Međutim, samo godinu dana nakon što se Ford Flex pojavio u prodaji za 2010 godinu stižu nove promene koje se nisu očekivale za nekoliko godina. Neko će reći da se Flex nije dobro pokazao, ali 2009 model je dobivao samo pohvale i bio jedan od najprodavanijih vozila u klasi. Najveća vest je da su sada dva motora opcije. Već poznati 3.5L V6 sa 262 ks, koji je 2009 godine bio jedini motor kao opcija, je i dalje osnovni motor. Kupac sada kao opciju može dobiti identičan motor u EcoBoost (twin turbo) verziji koji razvija 355 ks i u stanju je da ubrza do 100 km/h za samo sedam sekundi. EcoBoost motor je premium opcija i dostupan samo na all wheel drive verzijama SEL i Limited modela. Kupac koji želi Flex sa prednjom vučom i osnovnim V6 motorom može da ga dobije za $29,270. Međutim, najjeftiniji EcoBoost model (SEL AWD) košta $36,890 i zauzima poziciju koju bi inače V8 opcija zauzela. Samo u slučaju Flexa V6 EcoBoost razvija jednaku snagu kao i V8, ali pri tom nema njegovu potrošnju. Naime, sudeći prema brojevima Forda, Flex sa EcoBoost motorom i AWD u proseku troši 14.7 litara u gradu i 10.7 litara na autoputu. Šest brzina automatski menjač je i dalje jedina opcija, ali je sada modifikovn da podnese veći obrtni momenat. Ovaj menjač se takođe može voziti i kao auto-stick (manualni menjač). Novi motor se pokazao odlično na testu i razvija snagu kao da ima dva cilindra više, a pri tom ne gubi snagu na određenom broju obrtaja kao većina turbo motora. Suspenzija uglavnom nije menjana, ali je visina vozila spuštena za deset milimetara. Ford očekuje da će većina kupaca biti tradicionalni SUV kupci koji i dalje žele prostor i vuču, ali u manjim dimenzijama. Maksimalna vuča Flexa je oko dve tone, a tokom testa novinari su vukli brod težak oko 1.1 tonu i Flex je obavio sve zadatke bez teškoće. Enterijer je i u prošlosti dobivao velike pohvale sa pravilno raspoređenim prostorom, dugačkom listom opreme i kvalitetnim materijalima. Sa dizajnerske strane nema nekih promena osim malih EcoBoost oznaka što čini ovaj crossover sleeperom. Flex je odlična zamena za one koji su do sada vozili full-size SUV, a sa odličnom kombinacijom snage, potrošnje i prostora je među najboljim kupovinama u klasi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od dule0911 » subota, 16. jan. 2010. u 23:29h

Skoro sam u autobildu citao uporedni test izmedju Mini-a Clubman i Ford Flexa. Kao, oba dva predstavljaju moderne lifestyle automobile pa su ih zato uporedili iako nisu u istoj klasi. Njihov zakljucak je nebitan, ono sto je mene iznenadilo kad sam video slike jeste koliko je Flex u stvari veliki auto. Po ovim slikama i onim sto si ranije kacio mi je uvek delovao kao iz klase mondea samo podignut i malo kockastijeg dizajna... U stvari je mnogo veci.
Inace je ubacivanje tog ecoboost motora cool, mada ako su vec hteli da ima manju potrosnju trebali su da ostave i 2WD opciju za isti.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11294
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od Talladega_500 » subota, 16. jan. 2010. u 23:59h

Flex je pravljen na produzenoj platformi Ford Taurusa, koji je opet pravljen na platformi Volvo S80.

Dugacak je 513 cm.

Ako ti nije tesko ajde molim te napisi sta su svabe rekle za Flex, bas me interesuje.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od Iosis » nedelja, 17. jan. 2010. u 00:30h

Taj mi je Flex zapao za oko na prvi pogled. Jako mi se sviđa, a i ono što sam preko slika vidio unutrašnjost mu je prostrana i funkcjonalna. Pravi izbor za porodicu.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od dule0911 » nedelja, 17. jan. 2010. u 01:07h

Talladega_500 piše:Ako ti nije tesko ajde molim te napisi sta su svabe rekle za Flex, bas me interesuje.
Ne mogu sad da nadjem casopis izgleda da sam ga sklonio negde... Ali nisu ga puno napljuvali, ostalo mi je u secanju da su kritikovali potrosnju i dimenzije posto kazu da je ipak preveliki za Evropu... A ostalo sam procitao na sajtu auto-bilda sad da se podsetim :D (link dole, ako znas nemacki, ako ne evo ukratko cu da nazvrljam sta su rekli).
Sto se dizajna tice: spoljasnost im deluje kao da si napumpao minija (beli krov, hromirani detalji i slican kockasti dizajn), a unutrasnjost kazu da nije toliko šik kao kod minija ili nekog slicnog auta, vec konvencionalno i logicno rasporedjeno, uz komentar da je plastika dosta jeftina, a menjac kao da je iz osamdesetih.
Sedista su dobra zbog koze losa jer su tvrda (ali su za oslanjanje rekli da je klasicno americko tj udobno), motor dovoljno jak, praktican jer ima 7 sedista i dosta mesta pozadi za prtljag. Potrosnja od 14 litara je prevelika za Evropske uslove kao i dimenzije sa opaskom da ga je lakse parkirati od Minija kod koga je C stub preveliki, predpostavljam da su mislili presirok pa je zato nepregledan.

http://www.autobild.de/artikel/ford-fle ... 33084.html
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11294
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 17. jan. 2010. u 01:14h

Tipicni Nemci ...

355 hp, AWD i sedam putnika i 14 litara u gradu mnogo ...

Zar ima nesto Nemacko sto je ekonomicnije sa tolikim prostorom, snagom i AWD?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od dule0911 » nedelja, 17. jan. 2010. u 01:23h

Testirali su verziju sa obicnim a ne ecoboost motorom (dakle 265hp). A da li je bila 2WD ili AWD varijanta ne znam, mozda moze po slikama da se nasluti, jer u tekstu nisu nista naveli po tom pitanju, tako da predpostavljam da je 2WD varijanta.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11294
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 17. jan. 2010. u 01:28h

Onda su ga malo zesce vozili posto obican Flex sa prednjom vucom u gradu trosi ~12 litara, a na autoputu ispod 10 litara.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od Iosis » nedelja, 17. jan. 2010. u 10:28h

Ma oni previše *eru i idu mi na nerve, prestao sam da kupuejm Autobuild, baš zbog njihove politike.
Jbt e, 3.5 V6, sa 262 ili 355 hp, tako velik auto i potrošnja 14 lit, pa šta bi oni, da troši dve kašike?
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od Neša » nedelja, 17. jan. 2010. u 12:01h

Hvalili su ga dosta i cini mi se da je pobednik u duelu sa Minijem,evo imam ja taj broj Autobilda
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11294
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 17. jan. 2010. u 16:48h

Kapiram da ga nije lagano voziti po Evropskim putevima, ali mislim da nije nista tezi za voznju nego recimo S-Max.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od Iosis » nedelja, 17. jan. 2010. u 19:00h

Ma uvjek oni seru iz autobilda, uvjek izmisle neko sranje ako nije njemački auto, pa će tako reći da mu nevalja desna guma jer sjenka od blatobrana ne pada pod uglom koji njima odgovara u određeno doba dana, pa tako taj auto nije dobar, nego bolje kupite Golfa ili Passata jer oni manje troše. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Kao prvo dimenzije Flexa nisu vangabaritne da tako kaže. Ne znam koja je širina ali predpostavljam ne prelazi 2 metra, a dužina je čini mi se 513 cm, to nije mnogo kad Passat i Mondeo imaju oko 5.5 m.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Flex EcoBoost

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 17. jan. 2010. u 19:33h

Zar i Nemci imaju njihovu varijantu našeg Mirka Klavirka? lol
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“