Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2011 Ford Edge

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11305
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

2011 Ford Edge

Poruka od Talladega_500 » sreda, 10. feb. 2010. u 15:33h

3.5L V6 sa 285 hp
3.7L V6 sa 305 hp
U buducnosti i 2.0L EcoBoost I4 sa 230 hp

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2011 Ford Edge

Poruka od Iosis » sreda, 10. feb. 2010. u 21:43h

Farovi su mogli biti malo veći.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11305
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2011 Ford Edge

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 11. feb. 2010. u 00:59h

Meni se kamionski hromirani gril nikako ne pada.

Crni gril je dosta bolji.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2011 Ford Edge

Poruka od Iosis » četvrtak, 11. feb. 2010. u 08:02h

Da upravu si, ali i svjetla su mogla biti malo veća, nekako mali farovi u odnosu na auto.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11305
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2011 Ford Edge

Poruka od Talladega_500 » utorak, 23. feb. 2010. u 18:04h

Mediji nazivaju promene koje je Ford uradio na 2011 Edge minimalnim, ali Američki gigant je promenio ili modifikovao gotovo svaki deo popularnog crossovera tako da, iako dizajnerske promene nisu velike, 2011 Edge predstavlja novi model. Pored dizajna, najveće promene se odnose na tri nova motora kao i poboljšani menjač na Edge SEL, Limited i Sport modelima. U prošlosti Edge se mogao dobiti sa samo jednim motorom i menjačem. Počev od sledeće godine, osnovni motor će biti potpuno novi 2.0L EcoBoost (twin-turbo) I4, za sada nepoznate snage (spominje se 230-240 ks), koji će biti najekonomičniji motor u klasi. Iako brojevi još uvek nisu objavljeni, očekuje se da će potrošnja biti za oko 15% manja u poređenju sa, do sada standardnim, 3.5L V6 motorom. Kad već pričamo o navedenom V6 motoru, da kažemo da će on i dalje biti opcija, ali je dobio povećanje snage za 20 ks i sada razvija 285 ks i 343 Nm obrtnog momenta. U vrhu ponude će biti 3.7L V6 motor, standardan na Sport opciji, i razvijaće 305 ks i 379 Nm obrtnog momenta, koji je preuzet direktno iz Ford Mustang i Lincoln MKX. Standardan menjač je šest brzina automatik, koji se može voziti i uz manualno menjanje brzina na V6 modelu. Sa dizajnerske strane najveća promena je prednji deo, sa manjim farovima i velikim hromiranim grilom (u Sport verziji gril se može dobiti u nekoliko različitih boja) koji daje Edgeu moderan dizajn. Zadnji deo je dobio minimalne promene u svetlima kao i hromirani auspuh. Jedna od promena koja privlači mnogo pažnje je mali prednji spoiler koji nije ubačen samo zbog dizajna već je njegova funkcija da prebacuje vazduh i smanji buku za vozača i putnike. Standardne felge na SEL i Limited modelima su 18 inch (20 inch su opcione na Limited) dok Sport i dalje pruža ogromne 22 inch felge. Suspenzija je značajno poboljšana u sportskom duhu, ali Ford obećava da udobnost neće biti pogoršana. Ford je takođe ubacio i veće kočnice, što je bila jedna od retkih kritika na 2006-2010 modelu. Enterijer nije značajnije menjan, ali su neke linije prenete sa popularnog Taurusa. Ford obećava da je materijal velikog kvaliteta i da će i popularni SYNC MyTouch biti opcija. Početna cena za model sa prednjom vučom će ostati $27,420, dok je AWD model je potrebno izdvojiti između $2,000 i $3,000 više. 2011 Ford Edge izgleda impresivno na papiru i Ford od njega očekuje da ostane najprodavaniji crossover srednje klase, a da li je to dovoljno pokazaće vreme i uspredni test protiv konkurenata.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2011 Ford Edge

Poruka od Iosis » utorak, 23. feb. 2010. u 22:18h

Što se unutrašnjosti tiče, sve je super samo obrtomjer je mogao biti veći.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11305
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2011 Ford Edge

Poruka od Talladega_500 » sreda, 24. feb. 2010. u 04:31h

I ovo je mnogo, tesko je kontrolisati takve automobile da vozis po limitu.

Ja kad sam kupio novog Mustanga uvek sam vozio preko limita dok se nisam navikao.

A danas umalo da popijem kaznu u F-150, koji ima limit na nekih 150 km/h. Neka vrsta manjeg autoputa, a limit samo 40 mph (64 km/h). Tim putem idem svako jutro na posao i vracam se kuci, i ljudi uglavnom voze do 55 mph (88 km/h). Pandura gotovo nikada nema, ali eto desilo se danas da je tu, izasao iz kola i uperio radar u moj pravac. Ja brze na kocnicu, na srecu nije pandur krenuo vec je ostao da snima.
A lako sam mogao da dobijem jos jednu kaznu od $200+ i 4 poena sa vozacke.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“