Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2012 Mustang Shelby GTS

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11307
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

2012 Mustang Shelby GTS

Poruka od Talladega_500 » utorak, 27. sep. 2011. u 19:21h

Verovatno kažete “Zar još jedan Mustang, pa i onako ih ima previše“. Ali vas uveravamo da Shelby GTS nije tipičan Shelby automobil iako na prvi pogled samo tako izgleda. U pitanju je prvi Shelby koji je dostupan sa V6 motorom i jedan od retkih Shelbya koje ne možete da kupite direktno iz fabrike. Ako želite da imate Shelby GTS proces je sledeći. Prvi vam je potreban 2011 ili noviji Mustang sa standardnim 3.7L V6 motorom koji razvija 305 ks i koji ima početnu cenu od $23,060. Automobil zatim stiže u Shelbyevu fabriku u Las Vegas, Nevada gde detaljno modifikovanje počinje po izboru mušterijer. Osnovni GTS paket košta $9,995 i pruža novi body kit, veće kočnice, Borla auspuh, modifikanu suspenziju i gomilu novih oznaka. Što znači da već tada ste potrošili čak $33,055, a pri tom su performance ostale identične. A da spomenemo da za ispod $30,000 možete voziti osnovni Mustang GT sa 5.0L V8 motorom i 412 ks. Sledeći korak su performance, a za $9,195 kupac može da dobije ProCharger supercharger koji povećava snagu na čak 475 ks i 609 Nm obrtnog momenta. Testirani automobil je takođe imao opcione bolje kočnice i nove gume čime je cena porasla na $51,610 ili oko $2,000 više nego 550 ks Shelby GT500. Za takvu cenu se očekuju i ozbiljne performance, ali to je kategorija gde je GTS razočarao. GTS svakako nije spor automobil sa ubrzanjem do 100 km/h za 4.4 sekundi i četvrtina milje (402 metra) vremenom od 12.8 sekundi, ali već spomenuti Shelby GT500 ubrzava do 100 km/h za 4.1 sekundu i prelazi četvrtinu milje za 12.4 sekunde. Čak i osnovni Mustang GT, sa 53 ks manje, je brži do 100 km/h (4.3 vs 4.4 sekunde) dok je četvrtina milje vreme identično na 12.8 sekundi. Da budemo fer reći ćemo da je GTS dosta brži od običnog Mustang V6 koji ubrzava do 100 km/h za 5.1 sekundu i prelazi četvrtinu milje za 13.7 sekundi. Međutim, kategorija gde je GTS jako dobar je ponašanje u krivinama zahvaljujući svojoj nižoj težini u poređenju sa V8 modelima. Za kraj da zaključimo da svaki automobil može da se ovako modifikuje ukoliko imate novca za takav hobi. Izuzetak sa GTS je što se dobiva čuveno Shelby ime i njegova cena i popularnost će samo da raste u budućnosti. Ukoliko vam je kompletan paket bitan GTS je solidan izbor, ali dok GT i Boss 302 pružaju visoke performance, Shelby GT500 izgleda jednako dobro i ima bolje performance za nižu cenu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2012 Mustang Shelby GTS

Poruka od Iosis » utorak, 27. sep. 2011. u 23:43h

Ne vidim razlog za ovim, kad GT500 košta manje, a ima bolje perfomanse...
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: 2012 Mustang Shelby GTS

Poruka od macaneli » utorak, 27. sep. 2011. u 23:53h

prestiz
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11307
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2012 Mustang Shelby GTS

Poruka od Talladega_500 » sreda, 28. sep. 2011. u 09:07h

Jedina prednost GTS-a je sto je tunerski proizvod i mozes ga tunovati po volji, znaci ono sto ti se ne dopada ne moras da uzmes (za razliku od GT500).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“