Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford TIS - virtuelna masina

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Ford TIS - virtuelna masina

Poruka od M.M.L. » četvrtak, 15. jan. 2015. u 15:56h

TIS iz nekog razloga nije hteo da funkcionise kod mene na Windows 8.1 64bit-a pa sam morao da ga instaliram na Virtuelnu masinu. Resio sam da je okacim na net i dam link pa kome treba neka skida i neka gleda seme i sve ostalo sto se u TIS-u nalazi. Sve se lako instalira i posle se samo pokrece i nije mnogo komplikovano.
Na virtuelnoj masini je neki XP.
Trebace vam:
1.VMware player - sa njim ucitavate virtuelnu masinu
Skinite i instalirajte.

2. Virtuelna masina sastoji se iz 17 .rar fajlova od 249mb i kad skinete sve, potrebno ih je raspakovati WinRar-om, 7zip, cime god. Kapiram da sa ovim necete imati problema ali evo i par slika. Ko je zainteresovan neka me kontaktira na PP jer softver nije licenciran pa ovako nije zgodno da se deli.
2.1 http://prntscr.com/5srlo8
Posle par minuta dobicete folder sa sledecim fajlovima i pokrenite selektovani fajl:
2.2 http://prntscr.com/5sro5u
2.3 http://prntscr.com/5srok6 Pitace vas ovo i kliknite na "I copied it". XP ce poceti da se pali.
2.4 Na virtuelnoj masini imate instalirane programe kao sto su Chrome i Daemon Tools Lite. http://prntscr.com/5srpqg Pored ikonice za Daemon Tools imate i image od TIS-a, potrebno je da kliknete dva puta na njega da bi Daemon tools ucitao image. Potom pokrecete Technical Information System program i dobijate potpuno funkcionalan TIS iz 2004godine http://prntscr.com/5srqxx . Ko hoce sada moze da skida drugi tis, noviji, microcat ili sta god i da instalira na taj xp i radice.

To bi bilo to. Ukoliko se pojave neki problemi, javite se pa da resavamo.
Poslednja izmena: M.M.L., na dan četvrtak, 15. jan. 2015. u 18:31h. Ukupno izmenjeno 2 puta.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Ford TIS - virtuelna masina

Poruka od BojanM » četvrtak, 15. jan. 2015. u 17:19h

TIS nije hteo da funkcioniše zato što je 32-bitna aplikacija... a za korisnike Windows 7 x64 OS-a je (u nekoj meri) jednostavnija opcija startovanje TIS-a u XP Mode-u (Windows Virtual PC mašina sa instaliranim XP-om), jer se onda sama aplikacija ponaša kao i bilo koji drugi Win64 program, osim što je pokretanje sporije zbog potrebe da se aktivira virtuelna mašina.

Jedino mi pravi problem to što tako pokrenuta aplikacija ne vidi štampače instalirane na mom kompu, ali i za to verovatno postoji rešenje, samo se nisam previše trudio da ga nađem.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Ford TIS - virtuelna masina

Poruka od Daniel » petak, 16. jan. 2015. u 09:38h

u virtual boxu imas settings na vm i tamo odes u ports i USB.. :)

Slika

bar je meni ovako na mac-u.. nemam windows da tamo proverim
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
Sv 87a
Poruka: 290
Član foruma od: sreda, 20. nov. 2013. u 18:22h
Lokacija: mala krsna - veliki idjos
Kontakt:

Re: Ford TIS - virtuelna masina

Poruka od Sv 87a » ponedeljak, 20. jun 2016. u 20:35h

O kojoj verziji se govori ako nije tajna, hteo bih da postavim program na laptopu koji ima winXP.
Eh, sto volim ovaj svet! :jeeej:

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ford TIS - virtuelna masina

Poruka od M.M.L. » ponedeljak, 20. jun 2016. u 20:37h

Verzija cega?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford TIS - virtuelna masina

Poruka od mbole » utorak, 21. jun 2016. u 00:24h

BojanM piše:...Jedino mi pravi problem to što tako pokrenuta aplikacija ne vidi štampače instalirane na mom kompu, ali i za to verovatno postoji rešenje, samo se nisam previše trudio da ga nađem.
Ovih dana se patim sa xp modom, i malo je sasav sistem.
Otprilike, moras da instaliras drajver pod xp modom, kao da imas taj stampac (zavisno od tipa stampaca, izaberi bilo koji odgovarajuci port, nebitno sto stampac nije stvarno okacen na njega, mada za neke USB moras privremeno da otmes port). Ako je moguce, trazi "prost" drajver.
Nakon restarta, VM shvati da imas takav stampac na fizickom racunaru i instalira ga i na VM. Posle toga onaj prvi mozes i da obrises.
Ako "ukrades" USB port za njega, onda on nije dostupan dok radi virtuelna masina za aplikacije na fizickoj. Ovako vide ga obe istovremeno.

@Sv, poslednja verzija TIS-a je Januar 2004.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Tehničke i servisne knjige i dokumentacije“