Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

N9 menjač

Moderator: ace1

Odgovori
BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

N9 menjač

Poruka od BaneBG » četvrtak, 8. jan. 2009. u 22:07h

Mala pomoc.Pokusavao sam da saznam prenosne odnose u menjacu koji koristim ali se nesnalazim kako treba jer me buni vise tipova 5-stepenih menjaca.Ovaj koji koristim je u originalu bio na skorpiju 2.0 ohc efi ,5-stepeni menjac a auto je bio iz 1986.Ako nesta znaci kao smernica, za razliku od starog 4-stepenog sa 1.6 motora, razlika je bila samo u tackama kacenja nosaca menjaca na karoseriji koja je relativno mala.Izlaz menjaca se kaci i u originalu i sad preko gumenog zgloba na kardan.Izvod za merenje brzine je elektricni.
Thanks

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: tip menjaca?

Poruka od van » petak, 9. jan. 2009. u 16:30h

Evropski ford ima dva tipa petostepenih menjaca za rwd . N9 ( ono sto ti imas ) i MT75 , koje je isao obicno sa DOHC motorima . Sta te interesuje za N9 ? Zumiraj crtez , sve pise ...

Slika

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: tip menjaca?

Poruka od BaneBG » petak, 9. jan. 2009. u 18:04h

Odlicno.Sad barem znam koji mi je tip menjaca a i nasao ono ste me interesuje,... prenosni odnosi!Hvala brate Vane ;)

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: tip menjaca?

Poruka od van » petak, 9. jan. 2009. u 19:18h

Postoji u HD varijanta ovog menjaca , za V6 motore , oni imaju duzu prvu brzinu . Englezi se generalno zale na raspored prenosnih odnosa u tom menjacu , nisu primereni sportskim kolima . Generalna zamerka tom menjacu je sto se tesko biraju brzine , zimi , kada je hladan . Ja sam sebi sipao pogresno ulje , menjac je bio nocna mora zimi .Vratio sam cetvorostepeni . Inace , cesto cujem da ljudi sipaju ATF ulje u taj menjac , da se rese ovih problema .

Odgovori

Povratak na „Tehničke i servisne knjige i dokumentacije“