Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2022 sezona

Odgovori
Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » petak, 30. sep. 2022. u 01:34h

Nisam to mislio, nisi me razumeo. Mislim 'kenja ga' da prolazi dalje a nema jos ni jednu pobedu.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 30. sep. 2022. u 04:04h

Ja to bas volim kod njega, sto je u potpunosti poremetio ceo smesni sistem koji NASCAR pokusava da proda javnosti. Secam se one sezone kada je Newman dosao do finala i izbegla mu je titula za jel bese samo 1 poziciju u finalu iako je te sezone imao 0 pobeda.

Kad vidim da su vozaci kao sto su Bowman, Byron, Cindric, Suarez, itd jos u playoffu, pa Blaney ima bolje rezultate nego svi oni zajedno. Posebno Byron, toliko sam ogorcen na njegovu poziciju jer je imao 2 rane pobede na pocetku sezone i onda skoro 5 meseci nije imao ni jedan top 10 finis - i opet u svaku rundu ulazi sa dosta bonus poena. Smesno ... Voleo bi da Blaney osvoji titulu sa 0 pobeda ne zato sto mi je omiljeni vozac vec cisto da pokaze ono "fuck you" NASCAR-ovom bodovnom sistemu.

Opet slaba bezbednost NASCAR auta u centru paznje. Bowman preskace Talladegu zbog potresa mozga na Texasu, menja ga Noah Gragson.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 30. sep. 2022. u 16:24h

Slika

Mojih 5 omiljenih bez nekog redosleda ...

Ryan Blaney
Volim sto je tih i povucen, ne prica mnogo, ne pravi skandale, prakticno je kao duh i na stazi i izvan staze. Prakticno novi Matt Kenseth.

Denny Hamlin
Volim sto je jako kritican protiv NASCAR-a od kada je postao vlasnik tima, vise ne cuti kao nekada vec kaze sve sta ga nervira. Volim i Kyle Buscha iz istog razloga.

Chase Briscoe
Verovatno jedan od retkih vozaca koji se trka bas iz ljubavi i koji ostavlja srce na terenu.

Sam Mayer
Na njega sam navijacki nastrojen jer smo isli u istu srednju skolu, nadam se da ce dogurati do Cup.

Ty Majeski
Isto sam navijacki nastrojen prema njemu jer je iz Wisconsina, gledao sam ga dosta puta u Late Model i ARCA u Wisconsinu pre nego sto je stigao do Truck.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » petak, 30. sep. 2022. u 20:51h

Cindric iznenadjujuce 2. A za Suareza je glasao ceo Meksiko :D
My favourites:

Larson
Castain
Redik
Suarez
Ty Gibs
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 30. sep. 2022. u 21:14h

Na toj listi Reddick mi je ok (mada nije bilo ok kako je zajebao Childressa) i Suarez mi je gotivan. Protiv Larsona nemam nista protiv, smatram ga precenjenim, ali Larson kao Larson je ok. Ne znam kako mozes voleti Chastaina i Gibbsa.

Jedan od lepsih auta koje sam video u skorije vreme. JJ Yeley za Talladegu u nedelju.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » petak, 30. sep. 2022. u 21:58h

Talladega_500 piše:
petak, 30. sep. 2022. u 21:51h
Ne znam kako mozes voleti Chastaina i Gibbsa.
Nisu dosadni likovi. Volim dinamicne vozace. Castaina svi napali. Ty je jos mlad ali zanimljiv na neki nacin. Mislim da ce Gibs graditi buducnost tima oko njega sad kad je Bus otisao.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 30. sep. 2022. u 22:14h

Chastaina su svi napali sa razlogom. Jedno je agresivnost, a drugo one gluposti koje on radi. Logano je agresivan. Kyle Busch isto. Ali da posle 50-ak krugova slupaju nekoga zato sto su previse brzo usli u krivinu, a eto se samo onima neznalicama kao sto je Chastain moze desiti.

Gibbs je ocekivao da ce doci u Cup i imati iste uspehe kao u ARCA i Xfinity, ali za sada mu ne ide. 16., 17., 10., 36., 26., 13., 15., 34., 35. i 20. u ovih 10 trka ove sezone je poprilicno slabo. Mislim da ce se #18 muciti poprilicno dugo sa njim. Mislim da ga je trebalo ostaviti jos godinu dana u Xfinity, mali jos nije sazreo da vozi Cup. Posebno psihicki.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » petak, 30. sep. 2022. u 23:06h

Talladega_500 piše:
petak, 30. sep. 2022. u 22:14h
Chastaina su svi napali sa razlogom. Jedno je agresivnost, a drugo one gluposti koje on radi. Logano je agresivan. Kyle Busch isto. Ali da posle 50-ak krugova slupaju nekoga zato sto su previse brzo usli u krivinu, a eto se samo onima neznalicama kao sto je Chastain moze desiti.
Lik je 2. u plasmanu. I to sa timom koji je srednja klasa
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 30. sep. 2022. u 23:22h

Mozda je Trackhouse srednja klasa, ali je ove godine Chevrolet svetlosne godine ispred svih. Kad nizerazredni Chevy timovi kao sto su Childress i GMS Petty krecu da pobedjuju, onda znas koliko je Chevy ispred svih. Tako da je cak i Chevroletova srednja klasa ove godine bolja nego najbolje sta Ford i Toyota imaju da ponude.

Suarez je takodje 7. u generalnom plasmanu, a to je neko koga su timovi kao sto su Gibbs i SHR otpustili zbog losih rezultata.

U izjednacenim uslovima, Chastain je vozac za 15-20. poziciju.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » subota, 1. okt. 2022. u 00:24h

Nikad vise pobednika u sezoni i ti pricas da je neko svetlosnu godinu ispred svih :rotfl:
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 1. okt. 2022. u 02:13h

Nikad vise pobednika i svi uglavnom iz Chevroleta. Chevrolet je pobedio 17 od 30 trka ove sezone. ;)

Nije valjda ti mislis da su Dillon, Suarez, Jones, Bowman i slicni bolji nego Blaney i Truex?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » subota, 1. okt. 2022. u 11:42h

Pa eto od tih 17 Castain je drugi najbolji sto nije mala stvar.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 1. okt. 2022. u 16:03h

Chastain ce biti visoko-plasiran dok je Chevrolet svetlosne godine ispred svih. Kada Toyota i Ford sustignu (a to ce uraditi pre ili kasnije), Chastain ce se vratiti na svoju uobicajenu 15-20. poziciju.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » subota, 1. okt. 2022. u 17:43h

Pa nije Castain jedini Chevijev vozac? Koliko Chevy ima vozaca? Castain je od svih njih 2 sto nije za podceniti.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 1. okt. 2022. u 17:54h

Po ovom sistemu bodovanja, poeni nista ne znace jer se brisu svake 3 trke. Chastain je bio jedan od retkih playoff vozaca koji nije imao problem sa gumama na Texasu i zavrsio je kao 13. Ta jedna trka moze da te unapredi 5-6 pozicija, ali i da te unazadi (Elliott najbolji primer).
U zadnjih 10 trka ima samo 2 top 10, ali zato ima 6 plasmana losijih od 20. mesta.

Ja pratim Chastaina zadnjih 10-ak godina u Truck i Xfinity i nije on odjednom naucio da vozi ove godine, ocigledno je da je auto u pitanju.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » subota, 1. okt. 2022. u 19:15h

Po tebi tale izgleda samo automobili napreduju a vozaci nemaju pravo :rotfl:
Po ovom sistemu bodovanja, poeni nista ne znace jer se brisu svake 3 trke.
Pa evo izbrisi mu i opet je 2. Sevijev vozac iza Eliota.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 1. okt. 2022. u 19:22h

Znaci Chastain je slabo vozio 10 godina i onda se probudio jedno jutro kada je imao 30 godina i odjednom naucio da vozi?

Vazi, vazi, sigurno je to u pitanju ... ;)

Evo i Keselowski isto, posle 10 godina veoma uspesne voznje - ove godine je odjednom zaboravio da vozi. ;)
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » subota, 1. okt. 2022. u 20:35h

Sta 10 godina? Castainova prva puna Nascar Cup sezona je bila 2018. Ovo mu je 4 puna sezona u premijum seriji.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 1. okt. 2022. u 20:39h

Imao je Chastain NASCAR karijeru daleko pre nego sto je stigao u Cup. Ja se secam Chastaina kada je bio jedva punoletan.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » subota, 1. okt. 2022. u 22:32h

Nascar je Cup.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 2. okt. 2022. u 00:26h

To nije istina.

Ti ne pratis nize divizije, a ne pratis ni slabije timove u Cup. Verovatno do ove sezone nisi ni imao prilike da primetis Chastaina kako vozi pa si sad impresioniran kako vozi. A svi mi koji pratimo nize serije prevrcemo ocima sta ce Chastain uopste u Cup. 'ebiga, caletov biznis ga je dobro pogurao kroz karijeru iako je tezak anti-talenat.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » nedelja, 2. okt. 2022. u 01:21h

Covek drugi u generalnom a za tebe je anti-talenat. Neozbiljno...

I Nascar je Nascar odnosno Cup nastao 1949 kad nista drugo nije postojalo. Xfinity i Truck su tek kasnije smisljene kao juniorske serije slicno kao sto F1 ima F2 i F3 feeder serije.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 2. okt. 2022. u 01:41h

Sudari koje je izazivao ove sezone (iako vozi profesionalno u NASCAR-u vec 10-ak sezona) govore o kakvom anti-talentu je rec. Da neko onako moze da slupa Bowmana, Allmendingera, Truexa, Hamlina, Elliotta i slicne posle 50-ak krugova zato sto nije u stanju da vidi preglednost svog auta najbolje govori o njemu. Obican tatin sin, u protivnom nikada ne bi ni dogurao do Cup. I drugi prave sudare u borbi za poziciju u finisima trke, ali niko kao Chastain kome se to desi posle 20 minuta voznje kada ga nema ni u top 10.

Nije istina da nista drugo nije postojalo 1949. Postojale su druge serije koje je Bill France vodio dobrih 10-ak godina pre nego sto je uopste osnovao NASCAR. A paralelno sa Cup NASCAR je imao i Modifiers, Late Models, Sportsman, Convertible, Compacts, itd. Imamo onu temu o zanimljivostima, pisao sam o svemu tome dosta puta, prolistaj malo. Posebno sam dosta puta pisao o Sportsman seriji koji je prethodnik danasnjeg Xfinity i osnovan je 1950. godine, serija je promenila ime 1982. godine u Busch (posle i u Nationwide pa Xfinity) zbog sponzora i zato sto su dodali superspeedways na kalendar.

Chastain se nije dobro pokazao u juniorskim serijama (Truck i Xfinity), a onda je kao odjednom naucio da vozi i pokazao se dobro u najjacoj seriji? Hehehe ako nista nije pokazao u junior serijama - pa kako ce onda svojom zaslugom (ako nije do auta) pokazati nesto u najjacoj ligi? Sta, preko noci naucio da vozi kada je imao 30 godina? Hehehe ako Chastain sa 28 godina u top timu Kaulig u Xfinity ne moze da pobedi, pa kako onda svojom zaslugom sa 30 godina pobedjuje u Cup sa prosecnim timom kao sto je Trackhouse? Ili je mozda razlog taj sto je Chevrolet svetlosne godine ispred Forda i Toyote pa odjednom cak i ovi prosecni Chevroletovi vozaci (Bowman, Byron, Jones, Suarez, Dillon, Chastain, itd.) pobedjuju?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 3. okt. 2022. u 00:01h

Kako je Blejni ovo izgubio. Zakasnio je sa blokom.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11269
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 3. okt. 2022. u 01:51h

Poprilicno sam siguran da bi doslo do veceg sudara da je krenuo sa blokom. Jer bi onda Chevroleti otvorili 3. putanju (Elliott i Jones), Blaney bi ostao sam i doslo bi do sudara ili bi bio ostavljen sam bez ikoga da ga gura.

Ovi novi auti su toliko nesigurni da niko ne zeli da rizikuje ni manji sudar, a da ne govorim neki veci na stazi kao sto je Talladega. Niko nije zeleo da rizikuje, cak ni Logano vec je obicno vozio oko 25. pozicije i nije ni pokusavao da stigne do vrha.

Na kraju opet super dan za Blaneya, ima dovoljno poena za sledecu rundu osim ako bas ne zabrlja na Rovalu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“