Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nascar zanimljivosti

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od mbole » ponedeljak, 28. nov. 2022. u 21:21h

Ti to meni pricas o 70-tim i 80-tim u SFRJ?
Batali.. bio tamo..
Poenta je bila da se trkas, pobedis ako mozes.. pare.. svasta.. niko se ne trka zbog toga..
Osim onih koni su upropastili svaki sport koji je postojao

Nemoj dalje..
Necemo se sloziti oko ovoga nikada
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 28. nov. 2022. u 21:49h

Auto kosta novca. Gume, gorivo, pit tip, putovanje po celoj Americi da se takmicis - sve to kosta novca. Tako da batali te price da novac nije bitan.

U protivnom, kazi nam kako je Lee Petty mogao da se trka i da placa porodicne racune ako mu zarada nije bila bitna ...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » utorak, 29. nov. 2022. u 18:37h

Prodaje se Ford Taurus koji je Ricky Rudd vozio na nekoliko trka u 2000., 2001. i 2002. sezonama za Robert Yates Racing.

https://bringatrailer.com/listing/2002-ford-taurus-3/

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od mbole » sreda, 30. nov. 2022. u 04:27h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 28. nov. 2022. u 21:49h
Auto kosta novca. Gume, gorivo, pit tip, putovanje po celoj Americi da se takmicis - sve to kosta novca. Tako da batali te price da novac nije bitan.

U protivnom, kazi nam kako je Lee Petty mogao da se trka i da placa porodicne racune ako mu zarada nije bila bitna ...
Lepo rekoh nemoj vise... :)

Kako...
Isto onako kako su to radili Radisa Zurka, Jozef Siklosi, Milun Vesnic... gomila njih za koje nikada cuo nisi... svi koji su se trkali tih godina.
Od svojih para, zaradjenih na nekom desetom poslu, cesto vezanom za automobile, ali ne i obavezno...
Fakat.. manja zemlja, pa se manje i putovalo :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 30. nov. 2022. u 16:02h

Pa sta je razlika izmedju onoga sta si sada napisao i onoga sta sam ja ranije napisao? Lee Petty je potpuno isto radio. Imao je pravo da vozi u koliko god takmicenja zeli, to sto se NASCAR-u nije svidjalo sto vozi vise od jednog takmicenja je druga prica. Ali njegovi rezultati i dalje stoje.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od mbole » sreda, 30. nov. 2022. u 16:19h

Pricamo razlicitim jezicima :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 30. nov. 2022. u 18:37h

Richard Petty je najpoznatiji clan Petty familije i najuspesniji vozac Petty Enterprise, ali je tim zapravo osnovao njegov cale Lee Petty koji je takodje bio uspesan vozac.

Lee je bio jedan od 33 vozaca u prvoj zvanicnoj NASCAR Strictly Stock trci koja je vozena 19. juna 1949. godine na Charlotte Speedway. Pozajmio je Buick od komsije uz obecanje da ce platiti svaku stetu od planirane zarade na toj trci. Medjutim, slupao se i Buick je toliko unisten da su Lee (i njegovi sinovi Richard i Maurice) morali stopirati da se vrate kuci.

Njegova karijera ce trajati od 1949. do 1960. sezone. Vozio je najvise Plymouth, Chrysler i Oldsmobile. Nakon uspeha sa Plymouthom, Petty Enterprise je kroz vecinski deo karijere koristio aute korporacije Chrysler. Lee ce osvojiti 3 titule (1954., 1955. i 1959.), zapravo je trebalo biti 4 uz vec opisanu pricu sta se desilo u 1950. sezoni, i pobediti 54 trke pre nego sto je voznju dao Richardu. Takodje je pobedio prvu ikada vozenu 1959 Daytonu 500.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 1. dec. 2022. u 22:07h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » subota, 3. dec. 2022. u 01:14h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 4. dec. 2022. u 18:43h

Jedan od najpoznatijih NASCAR auta je bio 1966 Ford Galaxie pod nadimkom "Zuta banana".

NASCAR je banovao Fordov novi Cammer 427 motor 1966. godine uz objasnjenje da jos uvek nije napravljen dovoljan broj serijskih primeraka, pa se Ford povukao u znak protesta. Ali se brzo ispostavilo da je Ford bio potrebniji NASCAR-u nego obrnuto, posebno zato sto se General Motors takodje nije takmicio. Na kraju se jedino takmicila korporacija Chrysler (Plymouth i Dodge). Nije trebalo da prodje dugo vremena pre nego sto je NASCAR molio Ford da se vrati.

I Ford se vratio preko vlasnika tima Junior Johnson, na Atlanti 1966. godine, ali se vratio sa jako modifikovanim modelom Galaxie. Vec na prvi pogled je jasno da nema fabricku skoljku, posto su prednji deo i krov bili spusteni, a zadnji deo odignut radi bolje aerodinamike. Ali NASCAR je toliko zeleo Ford nazad da mu je dopusteno da se trka. Vozac Fred Lorenzen se kvalifikovao na 3. mestu i vodio je posle 139 od 500 krugova kada se slupao posle mehanickog kvara.

Posle toga su dve strane pronasle resenje. Fordu i dalje nije dozvoljeno da koristi Cammer 427 motor, ali mu je dozvoljeno da koristi manji model Fairlane (i identican Mercury Comet) umesto veceg Galaxie. Posto su Fairlane i Comet imali manju masu, snaga toliko i nije dolazila do izrazaja, pa se Ford vratio.

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 8. dec. 2022. u 00:27h

Zanimljiva analiza ... Keselowski je bio Hendrickov vozac u razvoju u Xfinity. Ocekivanja su bila da ce preci i u Cup pre nego sto je Hendrick odlucio da da sansu veteranu Mark Martinu, i Keselowski je potpisao za Penske.

[size=85] [/size]
Talladega_500 piše:
petak, 8. nov. 2019. u 03:33h
Jesi li ikada gledao ovaj intervju Keselowskog kod Graham Bensingera? Imam osecaj da je Keselowski ovde bio naduvan. Ali mnogo dobro uradjeno, posebno ovaj deo gde ga je "izdao" Rick Hendrick.









Ovo je inace video koji sam bio postavio ranije na istu temu, samo ovaj put Keselowski prica koliko ga je povredilo sto je Rick Hendrick izabrao Martina umesto njega za Cup.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 8. dec. 2022. u 20:09h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » petak, 9. dec. 2022. u 19:30h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » subota, 10. dec. 2022. u 22:05h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 11. dec. 2022. u 04:19h

Zanimljivo je da ideja o Truck seriji nije nastala od NASCAR-a vec od 4 vozaca koji su vozili pikape off-road u kategoriji SCORE i bili nezadovoljni u kom pravcu ta serija ide. Kontaktirali su NASCAR 1991. godine sa idejom da se osnuje nova Truck serija za NASCAR. NASCAR je bio zainteresovan i narucio je od njih nekoliko prototipova za testiranje. U prilog je islo to sto je popularnost pikapa naglo eksplodirala u Americi pocetkom 1990-ih godina i Truck serija je odobrena za 1995. sezonu. Zvala se SuperTruck dok ce ime Craftsman dobiti godinu dana kasnije po glavnom sponzoru.

Sezona je imala 20 trka na istim stazama kao Cup i Busch. Takmicili se svi zvucniji timovi iz Cup, ali uglavnom na najvecim trkama. Samo 10 vozaca je vozilo punu sezonu. Takmicili se Chevrolet, Ford i Dodge. Chevrolet je imao 15 pobeda, Ford 5, a Dodge bez pobede.

Titulu je osvojio Mike Skinner za Richard Childress Racing. Te godine gledanost Truck je bila veca nego Busch (danasnji Xfinity) tako da su stigli sponzori i serija je odobrena i za naredne godine.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 11. dec. 2022. u 18:54h

NASCAR je imao svoju diviziju kabrioleta od svog nastanka 1948. godine pa sve do 1962. godine. Takmicili se kabrioleti na koje je u vecini slucajeva ugradjen roll-bar, ali je broj smrtnih slucajeva i dalje bio jako veliki. Zbog toga su trke uglavnom vozene na kracim neasfaltiranim stazama da bi brzine bile manje. Najveca i najbrza staza za kabriolete je bila Darlington. Finansijska nadoknada je uglavnom bila veca nego u Cup. Serija je ugasena posle 1962. godine zbog slabe bezbednosti.

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. dec. 2022. u 20:00h

U periodu od 1968. do 1972. godine NASCAR je imao seriju koja se zvala Grand American. Trebala je da sluzi kao konkurent tadasnjoj Trans Am seriji. U NASCAR Grand National (kasnije Winston, danas Cup) se takmicili uglavnom veci muscle cars kao sto su Dodge Charger, Plymouth Road Runner, Ford Torino i slicni. U Grand American se takmicili manji "pony" automobili, tipa Ford Mustang, Chevrolet Camaro, Pontiac Firebird, Mercury Cougar i slicni. Najuspesniji je bio cuveni Tiny Lund - osvojio je 3 titule.

Bilo je slucajeva da NASCAR pusti i aute iz Grand American u Cup da bi popunio mesta, ali u tim slucajevima pobede bi se racunale za Grand American. To je kljucni razlog zasto pored imena Bobby Allison pise 85 pobeda umesto 86 - jer je jednu pobedu ostvario sa Mustangom (koji je auto iz Grand American) iako je vozio Cup trku.

Danasnji Xfinity je dugo vremena bio slican originalnom Grand American, posebno iz perioda kada su se takmicili Ford Mustang, Chevrolet Camaro i Dodge Challenger dok su u Cup u isto vreme ucestvovali Ford Fusion, Chevrolet SS i Dodge Charger.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » utorak, 13. dec. 2022. u 03:53h

Jedna od najvecih dominacija u modernom periodu NASCAR-a je vidjena 1973. godine.

David Pearson je vozio #21 Mercury za Wood Brothers i na 18 trka imao 11 pobeda. Imao je jos dva 2. mesta i jedno 3. mesto dok se na preostale 4 trke slupao. Njegov procenat pobeda 65% je i dalje rekord u modernom vremenu.

Ono sta je bas izdvajalo Pearsona od drugih vozaca je sto je retko kada vodio mnogo krugova. Obicno se nije video tokom cele trke jer je cuvao auto za kraj i onda bi napadao u samom finisu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » utorak, 13. dec. 2022. u 21:38h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 14. dec. 2022. u 22:09h

Bobby Allison je najuspesniji NASCAR vozac sa najmanjim brojem titula.

U svojoj karijeri, koja je trajala od 1961. do 1988. godine (kada ga je tezak sudar na Pocono umalo kostao zivota), Allison je pobedio 85 trka (zapravo 86, ali je jednu pobedio sa Fordom Mustangom koji nije bio Cup auto pa mu je pripisana za slabiju Grand American seriju), ali je osvojio samo 1 titulu.

Allison je 5 puta zavrsavao kao 2. u generalnom plasmanu i titula mu je cesto izmicala za par poena. Jedinu titulu je osvojio u 1983. sezoni. Do danasnjeg dana je najstariji sampion (46 godina). Jedan od razloga zasto nije osvojio vise titula je zato sto je bio jako tezak covek za raditi, citao sam negde da je vozio za 20-ak vlasnika timova (i sa svakim se posvadjao) i za gotovo sve proizvodjace koji su se takmicili u NASCAR-u. Tek 1980-ih godina se smirio i tada je i ostvario najbolje rezultate u karijeri.

Njegovi sinovi Davey i Clifford su takodje bili uspesni vozaci, ali su oba stradali mladi. Davey u helikopterskoj nesreci, a Cliffor u sudaru na stazi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 15. dec. 2022. u 16:09h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 15. dec. 2022. u 22:31h

Oglas - Chevrolet Monte Carlo koji je Casey Mears vozio za Hendrick Motorsport u 2007. sezoni

https://bringatrailer.com/listing/2007- ... -race-car/

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » petak, 16. dec. 2022. u 01:54h



When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 19. dec. 2022. u 16:04h

Oglas - Oldsmobile Cutlass koji je Phil Parsons vozio za Morgan-McClure Motorsports tokom 1990. sezone (ukljucujuci i Daytonu 500). Parsons je te godine vozio samo 3 trke za Morgan-McClure pre nego sto je dobio otkaz. Zamenio ga je Ernie Irvan koji je pobedio na Bristolu i zavrsio kao 9. u generalnom plasmanu.

https://bringatrailer.com/listing/oldsmobile-cutlass-2/

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » utorak, 20. dec. 2022. u 00:45h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“