Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2021. sezona

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 9. okt. 2021. u 17:08h

Holandski vozac Loris Hezemans stize u Cup. Sledece sezone ce voziti #27 Ford Mustang za porodicni tim Team Hezeberg.

Plan je samo neke trke za 2022. sezonu i onda punu sezonu posle.

Nije mi poznat, ali vidim da je u EuroNASCAR pobedio 10 trka (od vozenih 40) u zadnje 4 sezone, osvojio jednu titulu i trenutno je vodeci u generalnom plasmanu.

Slika

Slika

Zanimljiv stil ovih EuroNASCAR auta ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » subota, 9. okt. 2021. u 17:40h

Zar nije vozio u Xfinity
Da evo nasao sam bio je 31 i 27 i jednom se nije kvalifikovo
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 9. okt. 2021. u 18:18h

Vidim da ce i Jacques Villeneuve voziti neke trke u Cup za taj novi tim.

Secam ga se kad se oprobao u Cup u proslosti, jel bese za Bill Davis Racing kada je Toyota tek usla u Cup ...

Slika
Novi auto za Sheldon Creeda za Xfinity sledecu sezonu. Videcemo hoce li uspeti da ponovi uspehe iz Truck serije.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 10. okt. 2021. u 17:26h

Talladega_500 piše:
sreda, 6. okt. 2021. u 18:58h
Talladega_500 piše:
ponedeljak, 4. okt. 2021. u 04:48h
Kroz celu ovu situaciju gde se ne zna ko pije a ko placa u GMS-u, tim je danas objavio da ce imati minimalno jedan Cup tim sledece sezone.

Za sada Ty Dillon je glavni kandidat za to mesto. Dillon je poslednji put vozio prosle sezone za Germain Racing, a tim je ugasen na kraju 2020. sezone nakon sto su izgubili sponzora.

Slika
GMS objavio da ce upravo Ty Dillon testirati sledecu generaciju auta za njih tako da je prakticno siguran da ce on voziti za tim u Cup sledece sezone.
Potvrdjeno - Ty Dillon ce voziti #94 Chevrolet za GMS Racing sledece sezone u Cup.

Slika
Rick Ware Racing objavio da ce sledece sezone imati saradnju sa Stewart-Haas Racing i koristiti Roush-Yates motore. Znaci postaju SHR-ov satelitski tim sto ce nadam se oznaciti bolje dane za tim.

Rick Ware Racing je zaista poseban ove sezone jer koriste kombinaciju Forda i Chevroleta, sto niko drugi ne radi. Recimo James Davison i Cody Ware su proveli celu sezonu u Chevroletu, a Josh Bilicki u Fordu - iako je rec o sasvim istom timu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » nedelja, 10. okt. 2021. u 23:53h

Keselowskom ce trebati pobeda na nekoj od sledece 3 trke ako zeli u finale
Slika

Potpuno zasluzeno. Ovo su najbolji vozaci danas

3 Forda, 3 Tojote, i 2 Sevroleta
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 11. okt. 2021. u 00:41h

Elliott je trebao biti parkiran danas. Delovi auta masu na sve strane, samo je pitanje vremena kada ce otpasti, ali NASCAR mu dozvoljava da ostane na stazi. I naravno onda kad je deo otpao eto mu caution koji mu je bio toliko potreban.

Ali po obicaju pravila ne vaze za Elliotta, za NASCAR bi bila finansijska katastrofa kad bi ovako rano ispao ...

Ako nista drugo - drago mi je da smo zavrsili i sa superspeedways i sa road courses u 2021. sezoni.
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 11. okt. 2021. u 12:51h

Tale ima li Brad sanse na te 3 trke sto se tice pobede
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 11. okt. 2021. u 15:40h

Ne verujem da ce ijedan Ford biti u finalu, mislim da ce biti 2 Chevroleta (Larson i Elliott) i 2 Toyote (Hamlin i verovatno Truex, ali me nece iznenaditi ako bude Busch). Voleo bi da gresim, ali dosadasnja voznja mi nije pokazala da ijedan Ford moze do finala. Mozda nekim cudom se Blaney provuce na poene., ali nisam optimista.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 11. okt. 2021. u 21:20h

Prvo Rick Hendrick plakao kako rivalitet izmedju Harvicka i Elliotta mora da prestane. Sad se i NASCAR umesao i rekao da ce pricati sa oba vozaca.

Naravno, i Hendrick i NASCAR se usrali da ce ga Harvick namerno slupati u jednoj od sledecih rundi i zbog toga izbacili Elliotta iz playoffa ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 11. okt. 2021. u 22:30h

Mislim i ja da mora sad da stane jer Harvik je ispao. Na ovoj trci je Harvik njega prvo opalio a kasnije je sam pogresio. Eliotovi fanovi odusevljeni
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 11. okt. 2021. u 22:55h

NASCAR-u nije smetalo kada je Elliott bio 3 kruga zaostatka na Bristolu i ometao Harvicka na liderskoj poziciji da pobedi. Tako da ne znam sto bi im sad smetalo sto Harvick hoce da oteza posao Elliottu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 12. okt. 2021. u 01:59h

Talladega_500 piše:
subota, 18. sep. 2021. u 21:23h
Kaulig Racing je imao velike planove za Cup, ali im za sada ne ide bas sve po planu. Njihov veliki sponzor iz Xfinity serije Nutrien Ag Solutions je najavio da se nece vracati sledece sezone. Ovo ne samo sto je dovelo u opasnost prelazak u Cup kao sto su planirani vec je pitanje hoce li uopste #10 tim u Xfinity postojati sledece sezone. Sadasnji vozac je Jeb Burton, ove godine ima 1 pobedu i 15 top 10.

Slika
Jeb Burton izjavio da se nece vracatu u Kaulig Racing sledece sezone. Pitanje je hoce li uoposte ovaj #10 postojati, moguce je da ce samo zadrzati AJ Allmendingera u Xfinity sledece sezone.

Jeb Burton je jedno vreme bio Fordov vozac u razvoju. Vozio je za Richard Petty Motorsport u Xfinity dok nisu izgubili sponzora.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » utorak, 12. okt. 2021. u 10:59h

Slika

lol
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 12. okt. 2021. u 16:23h

Mali se igra sa vatrom ... Do kraja je ostalo jos 4 trke i Harvick nema sta da izgubi, a Elliott ima mnogo. Plus, Harvick je pokazao da ga nije briga sta drugi kazu, opet uradi sta mu je volja (to je izgleda naucio od svog gazde).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » utorak, 12. okt. 2021. u 20:29h

Stavice Nascar tacku na ovo. Jer Harvik je ispao iz trke za naslov (i to svojom greskom)
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 12. okt. 2021. u 20:32h

Ispao je bio i Elliott iz borbe za pobedu na Bristolu pa mu je NASCAR opet dozvolio da ometa lidera. Ne moze NASCAR zabraniti Harvicku da ometa Elliotta pa cak ni da ga slupa sve dok su na istom krugu.
Dobro izgleda novi Camaro. Petty po mom misljenju jos uvek ima najlepsi stil na autima uz Wood Brothers.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » utorak, 12. okt. 2021. u 21:20h

Talladega_500 piše:
utorak, 12. okt. 2021. u 21:04h
Ispao je bio i Elliott iz borbe za pobedu na Bristolu pa mu je NASCAR opet dozvolio da ometa lidera. Ne moze NASCAR zabraniti Harvicku da ometa Elliotta pa cak ni da ga slupa sve dok su na istom krugu.
Tad su oboje bili u trci za titulu, vise nisu. A na Rovalu je Harvik prvo udario Eliota i osvetio mu se 'payback' to su tada svi prokomentarisali tako ali onda kasnije je sam pogresio izleteo i slupao se. Ko mu je kriv. Neki kazu da je video Eliota u retrovizoru i uplasio se.

Ja ne volim ni jednog ni drugog pa mogu realno sagledati situaciju.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 12. okt. 2021. u 22:04h

Ja ne pricam o Rovalu vec o Bristolu. Na Rovalu je sve bilo cisto ko suza po pitanju pravila, a na Bristolu nije.

Nije bitno da li se bore za titulu ili ne. Borili su se i Kenseth i Logano za titulu kada ga je Kenseth namerno slupao na Martinsville pa je Kenseth opet dobio kaznu - jer je bio 9 krugova zaostatka i slupao lidera. Tako da Elliott sa 3 kruga zaostatka nikako ne sme da ometa lidera ni preko toga da pokusava da mu probusi gumu ni preko blokiranja.

Takodje ne pravi nikakvu razliku ko je jos uvek u playoffu, a ko nije. Trku i dalje vozi 40 vozaca (ili koliko vec skupe za svaku trku) i playoff vozaci nemaju nista veca prava na stazi.

Ne volim ni ja ni Harvicka ni Elliotta takodje da takodje mogu realno sagledati situaciju.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » utorak, 12. okt. 2021. u 23:08h

Kad je Eliot slupao Harvika u Bristolu?
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 12. okt. 2021. u 23:12h

Nije ga slupao, ali mu je prvo pokusao da probusi gumu, a onda je namerno stao ispred njega i usporio da omoguci Larsonu da pobedi.

Vozac koji je 3 kruga zaostatka nema pravo da to radi lideru. Svaki drugi vozac bi bio parkiran za tako nesto osim naravno Elliotta.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » utorak, 12. okt. 2021. u 23:34h

Talladega_500 piše:
utorak, 12. okt. 2021. u 23:12h
Nije ga slupao, ali mu je prvo pokusao da probusi gumu,
Zar to nije prethodno njemu Harvik uradio?
a onda je namerno stao ispred njega i usporio da omoguci Larsonu da pobedi.
Ima puno pravo i nije jedini tim koji je ovo praktikovo. Pre nekoliko trka je JGR radio isto i jos ima primera iz proslosti
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 13. okt. 2021. u 01:59h

Harvick je njemu uradio dok su se borili za poziciju. A Elliott je uzvratio kada je bio 3 kruga zaostatka. Ogromna razlika.

Ako njega Elliott moze da blokira kada je 3 kruga zaostatka, onda Harvick moze i da blokira i/ili slupa Elliotta kada vise nije u playoffu.
Prica se da u cetvrtak stize velika vest kod Stewart-Haas Racing, ali ne u NASCAR-u vec u NHRA.

Tony Stewart je navodno kupio Don Schumacher Racing za koga trenutno vozi 3 puta i aktuleni sampion Matt Hagan.

Jedino je cudno sto Don Schumacher Racing koristi Dodge, pa nisam bas siguran kako ce to funkcionisati sa ostalim Stewartovim timovima koji koriste Ford.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 13. okt. 2021. u 07:17h

Potvrdjena postava GMS Racinga za 2022.

Cup:
#94 Chevrolet - Ty Dillon

Truck - umesto dosadasnjih 5 timova ce imati 3:
#21 Chevrolet - Zane Smith
#23 Chevrolet - Grant Enfinger
#24 Chevrolet - Jack Wood

Znaci u Truck seriji Chase Purdy i Tyler Ankrum ostaju bez posla. I naravno Sheldon Creed koji prelazi u Xfinity seriju.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 13. okt. 2021. u 16:13h

Upravo ono sta ja pricam ...

NASCAR's explanation of no-call on Elliott bumper falls short

Once again on Sunday, NASCAR disregarded its standard operating procedure when it came to making a call against a high-profile driver and its explanation falls woefully short.

Late in Sunday’s NASCAR Cup Series race on the Charlotte Roval, the rear bumper cover of Chase Elliott’s No. 9 Chevrolet dislodged and began dangling from behind his car.

Elliott had wrecked on Lap 55 of 109 after being hit by Kevin Harvick, which left the No. 9 with severe rear-end damage.

In virtually every case such situations have happened in the past when noticed by NASCAR, a race control official asks that the team be made aware of the issue, and most times, if the team doesn’t bring the car to pit road to address it, NASCAR will have the car black-flagged to ensure it does.

On Sunday, there was never a word on NASCAR race control radio about the No. 9 car’s bumper cover – not even a mention of it, let alone discussion of a possible black-flag.

The lack of the discussion, or the display of a black-flag, was noted on social media, not only by media members covering the race but numerous fans following along. Drivers on other teams made mention of it over their radios at the time, as well.

On Lap 87 – surprise – NASCAR was forced to throw a caution for debris on the track, as the bumper cover finally came off and landed on the racing surface.

The caution turned out to be a great benefit for Elliott. He had remained on the lead lap after his wreck but far back in the field and more than 50 seconds behind the leader.

Not only did the caution allow the field to close up for the caution, but it gave Elliott a strong opportunity to gain numerous positions on what were often chaotic restarts.

As it turned out, Elliott rallied to finish 12th – a remarkable recovery considering the damage to his car and he advanced to the semifinal round of the series playoffs.
NASCAR's response

Scott Miller, NASCAR’s executive vice president of competition, was asked about NASCAR’s take on the incident Monday morning during an appearance on SiriusXM NASCAR Radio’s show, “The Morning Drive.”

His entire response – in which he makes clear NASCAR was aware of the issue from the beginning – is provided below:

“You’ve probably seen bumper covers flapping a lot at Martinsville and us letting it go, so, again, those are situational things. The bumper cover at high speed race tracks is actually part of the safety of the car for when the car turns around backwards, having the bumper cover on there lowers the lift-up speed quite considerably. That wasn’t a requirement for the Roval, so we let it play out.

“Another thing that factored into it was he wasn’t in a pack of cars, where if it fell off someone would immediately run over it. Again, like everything we do in the tower, there is a lot of things to process and a lot of decisions to be made and that was the one we made yesterday because of all those factors.”

The problem with NASCAR’s explanation is glaring – it omits any reference to the sanctioning body’s repeated stated desire of race control not to interfere with the natural course of the race.

Whether or not the bumper cover hit another car is irrelevant, because once it came off on the Roval course, there was a near-100 percent chance it would still land on the track, which would force NASCAR to throw a caution.

And that is exactly what happened.

Throwing a caution for something that could have been easily corrected and prevented without one completely interferes with the natural course of the race.

Elliott was not going to win the race either way, but he certainly benefitted from the caution and improved his position in the race – and the playoffs – with the help the caution provided. That is a quintessential example of affecting the outcome of the race.

Perhaps, though, it should not come as a surprise.

Just three weeks ago during the playoff race at Bristol (Tenn.) Motor Speedway, Harvick appeared on his way to a victory in the final laps when he came up on Elliott, who was a lapped car, while trying to fend off a fast-approaching Kyle Larson.

Elliott and Harvick had an incident about 30 laps prior while racing for the lead, which left Elliott with a flat tire and forced him to pit under green.

Again, in nearly every other situation where a lapped car (not a car trying to stay on the lead lap) ends up ahead of a battle for the lead in a race, an official in race control asks that the team – particularly the spotter – of the lapped car be made aware of the leaders approaching.

Elliott never got out of the way of the approaching Harvick/Larson battle, instead remaining in front of Harvick as Larson got around him for the lead with four laps to go. Larson went on to win the race.

Not once as the situation unfolded was the No. 9 car mentioned on race control radio, let alone was the team asked to be informed of what was coming up behind him.

So far, these incidences have been attributed to “situational things.”

Yes, every situation is different.

But before punishing any driver or team in the future for actions that affect the outcome of a race, NASCAR should first listen to its own silence on the issue.

https://www.motorsport.com/nascar-cup/n ... ontent=www

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11310
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 13. okt. 2021. u 19:16h

Slika
Jos jedan naslednik stize u NASCAR - Stefan Parsons. Njegov cale Phil je bio dosta aktivan vozac tokom 1980-ih godina, a ujak Benny sampion 1973. godine.

Stefan je ove godine vozio 10 trka za B. J. McLeod Motorsports u Xfinity, a sledece sezone ce voziti punu sezonu. Zanimljivo je da je B. J. McLeod Motorsports verovatno jedini tim u NASCAR-u koji je ove godine koristio i Ford i Chevrolet i Toyotu i to paralelno kroz sezonu zavisno od trka.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“