Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2022 sezona

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 24. jul 2022. u 23:27h

Jimmie Johnson u 3 od 4 ovalne trke ove sezone 6., 11., i 5. Gledao sam ga juce i danas, Indy je imao 2 trke ovog vikenda na Iowa Speedway, mozda bi trebao da proba NASCAR opet - ocigledno je da jos uvek na ovalu vozi super.

Slika
Talladega_500 piše:
nedelja, 24. jul 2022. u 04:15h
Treba dodati i Bowmana na COTA jer je Chastain u zadnjem krugu slupao i Bowmana i Allmendingera da dodje do pobede.

Slika
I pocele su osvete. Hamlin poslao Chastaina u zid na 17 krugova pre kraja dok su se borili za 1. mesto.

Nisam ljubitelj Hamlina, ali mi je drago da vidim da drugi vozaci vracaju usluge Chastainu. Mnogo se Chastain uobrazio da je neko i nesto, a do pre par meseci niko nije ni znao za njega.

Hamlin inace 7. pobeda na Pocono cime je rekorder. Takodje 49. pobeda u karijeri cime se izjednacio sa Tony Stewartom.
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 25. jul 2022. u 15:31h

Slika
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 25. jul 2022. u 15:51h

Sa cime su varali?
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 25. jul 2022. u 15:59h

Koliko sam ja razumeo, nesto sa aerodinamikom na prednjem braniku. NASCAR retko kad ulazi u detalje zbog cega je neko pao inspekciju, samo daju generalno objasnjenje. U ovom slucaju su rekli da su na oba auta pronasli nedozovoljene delove na prednjem braniku koji su poboljsavali aerodinamiku.

Samo mi nije jasno zasto nisu uradili inspekciju i na ostalim Gibbsovim i 23XI autima posle ovoga. Ako su Hamlin i Busch pali inspekciju, sanse su velike da bi i Bell, Truex, Gibbs i Bubba takodje pali. Bell zavrsio kao 4., Truex 7., Bubba 8., Gibbs 16. Znaci svi su bili relativno visoko plasirani sa izuzetkom Gibbsa kome je ovo bila 1. trka u karijeri u Cup, tako da su sanse velike da ni jedan od njih ne bi prosao inspekciju.
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 25. jul 2022. u 20:27h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 25. jul 2022. u 21:33h

Kakva zalba. Ti se igras u njihovom dvoristu.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 25. jul 2022. u 22:10h

Svako ima pravo da se zali na odluku firme. Nije ovo komunizam pa da prihvacas sta gazda kaze, cutis i trpis. Svaki profesionalni sport ima sindikat sportista/timova/vlasnika timova i mnogo se pitaju, pa tako i NASCAR.
NASCAR pravi velike pare zahvaljujuci Gibbsu i ostalim timovima, bez njih nema NASCAR-a, pa tako da svaki vlasnik tima i/ili vozac ima pravo da kaze svoje misljenje i ulozi zalbu kada smatra da je ostecen.

Znaci za glupost kaznjeni ... Oduzeta pobeda zbog malog komada selotepa koji nema nikakve veze sa performansama?

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » utorak, 26. jul 2022. u 02:12h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 25. jul 2022. u 23:29h
Svako ima pravo da se zali na odluku firme. Nije ovo komunizam pa da prihvacas sta gazda kaze, cutis i trpis. Svaki profesionalni sport ima sindikat sportista/timova/vlasnika timova i mnogo se pitaju, pa tako i NASCAR.
NASCAR pravi velike pare zahvaljujuci Gibbsu i ostalim timovima, bez njih nema NASCAR-a, pa tako da svaki vlasnik tima i/ili vozac ima pravo da kaze svoje misljenje i ulozi zalbu kada smatra da je ostecen.
Tale pratim ja i druge trke i retkost je da organizator pogresi. Ili ko krene na organizatora debelo ce se zajebati i zazaliti.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 26. jul 2022. u 02:50h

Licno mislim da organizatori grese vise nego bilo ko drugi, posebno u NASCAR-u. Imaju pravila koja koriste kako im ide u korist i zavisno od vozaca.

Evo ovo je najnoviji slucaj - u poslednje 62 godine se nije desilo da nekom vozacu bude oduzeta pobeda jer je pao na inspekciji. U proslosti tim bi dobio novcanu kaznu i oduzeti bi mu bili bodovi, ali uvek je zadrzavao pobedu. Sta je to Hamlin juce uradio da mu oduzmu pobedu? Jer je imao parce selotepa na braniku koji uopste ne pomaze performansama?

Pa Harvick je pre 2 godine pobedio obe trke na Pocono (tada su vozene 2 trke u 2 dana da bi se nadoknadilo zbog kovida) i na obe trke je koristio nedozvoljeno bocno staklo koje mu je pomagalo sa aerodinamikom - i opet je zadrzao obe pobede. Ili kazna Keselowskog na pocetku ove sezone, oduzeto mu je 100 poena - kad je jos nekom drugom vozacu oduzeto toliko poena zbog koriscenja nedozvoljenih delova?

Ili ovaj slucaj na Road America u Xfinity seriji sa Gragsonom. Jeste, Gragson je napravio nameran sudar, ali koliko drugih vozaca je napravilo namerne sudare ove sezone i niko od njih nije kaznjen osim Gragsona? Jel Chastain dobio ijednu kaznu za svoju prljavu voznju?

Mogao bi da nastavim, ali ista bi bila poduza kako NASCAR za iste stvari deli drugacije kazne ili ih ne deli uopste - i to sve zavisno od vozaca i tima.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 26. jul 2022. u 19:26h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » utorak, 26. jul 2022. u 22:15h

Pokrece Nascar karijeru. Nada se da moze ostvarivati pobede i uzeti naslov.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 26. jul 2022. u 22:30h

Mislim da je samo jedna trka u pitanju. Plus nema sanse da ce ijedan sponzor u Americi sada sponzorisati Rusa. Rusi su sad na gorem glasu u Americi nego sto su bili za vreme Hladnog rata.

Vece sanse Larson ima da privuce sponzora sada nego Kvyat hehehe.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » sreda, 27. jul 2022. u 00:39h

“I have always been passionate about racing in NASCAR, the top form of motorsport in the United States. NASCAR has always been intriguing to me, as it is a pure form of motorsport to me,” Kvyat said.

“I’m looking forward to being successful in this form of motorsport and I hope to contend for wins and championships in the future.”

https://the-race.com/nascar/kvyat-set-f ... ianapolis/
“I want to give a lot of energy to NASCAR now, to give myself the best shot at becoming very competitive,” he told Motorsport.com on Tuesday. “I wanted to start with something really cool after my Formula 1 career.

“After Formula 1, I couldn’t see anything cooler than NASCAR, that’s for sure.”

“NASCAR Cup Series has a very rich history and is extremely popular in the United States and also worldwide,” he said. “I think it has managed to maintain this very good balance between modern and old-school racing.

“It made me very curious to try it. It’s very tough racing. There are tough guys racing at a very high level. For a few years I’ve been trying to try it and finally I got an opportunity here.”

“Whatever I do, I try to do with the maximum competitive approach," he said. "I’m a competitive person and I want to achieve strong results here.

“I’m open-minded to racing on the oval tracks and trying to make this transition. I really want to race for the highest results and one day fight for the championship here.”

“I always was a big fan of contact racing,” he said. “I’ve never had issues putting my elbows out and I don’t think I would have any problems with that in NASCAR, either. I’m used to that – I kind of enjoy that.”

“I think there are a lot of good things I can make of it here if I put my focus here,” he said. “Of course, what other opportunities might be in Formula 1, it can be open for discussion. But right now I am making my NASCAR Cup debut and I am giving all my energy to that at the moment.”

“My old, old friend,” Kvyat said with a laugh. “I know Kimi from Formula 1, obviously. He’s an interesting character. I’m quite excited that both of us will be sharing the grid in NASCAR.

“I think it’s great for NASCAR to get involved more and more internationally. With former Formula 1 names, it just shows how competitive this series is getting. He’s a fair driver; a very strong driver.

“It’s going to be great to see him again there.”

https://www.motorsport.com/nascar-cup/n ... /10343934/
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 27. jul 2022. u 01:50h

Evo opet NASCAR-ove logike koja nema smisla ...

Neki vozaci kada padnu na inspekciji gube svoje pozicije, ali nema oduzimanja poena i novcane kazne. Ali drugi vozaci zadrzavaju svoju poziciju, ali im se oduzimaju poeni i dobijaju novcanu kaznu. Ne zna se ko pije, a ko placa ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 27. jul 2022. u 18:07h

Neverovatno koliko je Ford opet spor ove godine. Samo 4 pobede u 21 trci. Na Pocono samo 1 Ford u top 12 i to je bio McDowell koji je na kraju i tako pao inspekciju.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 27. jul 2022. u 23:28h

Kurt Busch nece voziti ni ovog vikenda. Umesto njega ce opet voziti Ty Gibbs.

Busch ce se plasirati u playoff ako zavrsi u top 30 u generalnom plasmanu cak i sa ovim propustenim trkama. NASCAR zahteva da se playoff vozaci kvalifikuju na sve trke, ali u odredjenim uslovima (kao sto su povrede), vozaci dobijaju specijalnu dozvolu da se plasiraju u playoff cak i ako propuste trke.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 28. jul 2022. u 03:06h

Sta li Childress sprema za utorak... Sasvim je sigurno da je Austin Hill na slici. Malo cudno da vec sada predstavljaju zamenu za Reddicka - osim ako kojim slucajem nije napravljen neki dogovor da Reddick vec na kraju ove sezone napusti tim...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 28. jul 2022. u 16:22h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 28. jul 2022. u 19:26h

Voleo bi da je istina, ali nisam optimista.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 29. jul 2022. u 16:10h

Ovo bi bilo kul videti hehe.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2255
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: 2022 sezona

Poruka od Stefan148 » petak, 29. jul 2022. u 16:12h

Lepo izgleda :D
Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 29. jul 2022. u 17:33h

Moraju mediji o necemu da pisu, a ovaj navodni transfer Buscha u bilo koji drugi tim bi bio jednako velika senzacija kao kada je Dale Earnhardt Jr presao iz DEI u Hendrick.
[size=85] [/size]
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » petak, 29. jul 2022. u 21:45h

Sad se prica da Rik Hendrik hoce Busa.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 29. jul 2022. u 21:52h

Dale Junior je danas pricao o tome u svom podcastu.

Rick Hendrick i Kyle Busch se nisu bas razisli u dobrim odnosima kada je Busch zadnji put vozio tamo. Rick nije voleo Buschovo ponasanje plus su mu naravno bili drazi dolari koje Junior donosi sa sobom nego pobede. I Buschu je to takodje smetalo sto gubi posao od nekoga (Junior) koji je daleko losiji vozac.

Ne vidim koga bi se Hendrick resio da otvori mesto za Buscha. Elliott i Larson su sigurni, Byron je produzio ugovor na pocetku ove sezone, a Bowman je prosle godine produzio 2-godisnji ugovor (znaci ostaje do kraja 2023.). Bowman jeste najlosiji od Hedrickovih vozaca, ali ima jakog sponzora uz sebe, jedini je vozac u NASCAR-u koji ima istog sponzora na svih 36 trka.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » petak, 29. jul 2022. u 22:13h

Nisam znao da su svi pod ugovorima. Onda nema mesta.
Nascar champion

Odgovori

Povratak na „Nascar“