Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11316
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 6. nov. 2023. u 23:24h

Kako bi generalni plasman izgledao po starom sistemu bodovanja, tj da playoff ne postoji:

1. William Byron 1198
2. Denny Hamlin 1190
3. Christopher Bell 1126
4. Martin Truex, Jr. 1119
5, Kyle Larson 1106
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11316
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » petak, 10. nov. 2023. u 01:55h

Otvorila se prica da je NASCAR navodno rekao Chastainu da ne ometa finaliste u Phoenixu. NASCAR demantuje da je to rekao - kazu da su rekli i Blaneyu i Chastainu da ne preteruju sa agresivnom voznjom jer nisu opet zeleli da vide 30+ krugova produzetaka zbog sudara kao u Truck seriji u petak.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od kyle » nedelja, 26. nov. 2023. u 02:07h

Tale, jel mi verujes da sam zaboravio ko je Nascar sampion ove godine :eek: moram ici na wikipediu

edit: Blejni :ozid: kako sam ga zaboravio verovatno jer je cele sezone imao svega kolko? 1 pobedu u reg. delu i 2 u plej ofu :lele: Naspram odma mi pada na pamet Bajron koji je imao 6 pobeda.

Definitivno treba da se uvede novi sistem bodovanja koji ce stvarno nagraditi pobednike odnosno ono sto je pre bila Bernijeva ideja za F1 da se pobedniku trke dodeli zlatna medalja a sampion je onaj ko skupi najvise medalja na kraju sezone. To je i najpostenije.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11316
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 26. nov. 2023. u 03:17h

To bi bilo besmisleno jer bi svi onda vozili u stilu Ricky Bobby "ako nisam prvi, onda sam zadnji i radije cu se slupati nego se zadovoljiti sa 2. mestom". Imao bi sampiona koji bi pobedio mozda 5-6 trka, a pri tom nije zavrsio 15-20 trka jer je non-stop u sudarima. Plus, sampion bi bio odlucen vec posle 1/3 sezone jer vec tada se moze reci ko ce imati najvise pobeda.

Najpravedniji sistem bodovanja je bio onaj originalni - vozis 36 trka i ko osvoji najvise poena taj je sampion. Takav sistem bodovanja se primenjuje u svakom drugom auto sportu, samo eto NASCAR izmislja smesni playoff.

Pazi ovo - zadnje 2 godine titule su osvojili vozaci Forda tj. Penskea (Logano i Blaney) zbog playoff sistema bodovanja. Po starom nacinu bodovanja, titule bi osvojili vozaci Hendricka (Elliott i Byron). Ti znas sam koliko mrzim Hendrick, ali i pored toga bi radije prihvatio stari nacin bodovanja pa makar to znacilo da titule osvaja Hendrick. Eto toliko mrzim ovaj playoff - da bi prihvatiti titule Hendricka samo da se poeni vrate na stari nacin bodovanja.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od kyle » nedelja, 26. nov. 2023. u 11:26h

Talladega_500 piše:
nedelja, 26. nov. 2023. u 03:17h
To bi bilo besmisleno jer bi svi onda vozili u stilu Ricky Bobby "ako nisam prvi, onda sam zadnji i radije cu se slupati nego se zadovoljiti sa 2. mestom".
Takva voznja na noz bi bila mnogo bolja od kalkulatorske sa bodovima zbog koje su i izmenili stari sistem bodovanja.
Plus, sampion bi bio odlucen vec posle 1/3 sezone jer vec tada se moze reci ko ce imati najvise pobeda.
Netacno. Trka ima 36, sampion ne bi bio odlucen posle 12.

Nego sad mi pala na pamet jedna ideja. Kako bi bilo da se zadrzi plej of i te runde ali da uslov budu vozaci sa najvise pobeda/drugih mesta/trecih mesta. Ako me razumes. Znaci na pocetku plej ofa 16 vozaca, posle 3 trke ispadaju 4 koji imaju najmanje pobeda. Itd. I na kraju bi opet 4 vozaca odlucivala sampiona winner takes all
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11316
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 26. nov. 2023. u 15:20h

Takva voznja na noz bi bila mnogo bolja od kalkulatorske sa bodovima zbog koje su i izmenili stari sistem bodovanja.
Ne razumem u cemu je problem sa tim. Ako si zaradio dovoljno poena, onda imas pravo i da kalkulatorises. A ne da se vozi u stilu "jeste da sam zabrljao u zadnjih X broj trka, ali nema veze jer danas svi krecemo od nule".
Netacno. Trka ima 36, sampion ne bi bio odlucen posle 12.
U vecini sezona vec posle 1/3 sezone mozes zakljuciti ko ce imati najvise pobeda. Po tvom sistemu bodovanja "broje je samo pobede za titulu", pa sampion bi i matematicki bio poznat vec na posla sezone. Jer ako jedan vozac ima 6 pobeda u tom momentu, a najblizi pratioci samo 2-3, jasno je da ga nece stici po broju pobeda.
Nego sad mi pala na pamet jedna ideja. Kako bi bilo da se zadrzi plej of i te runde ali da uslov budu vozaci sa najvise pobeda/drugih mesta/trecih mesta. Ako me razumes. Znaci na pocetku plej ofa 16 vozaca, posle 3 trke ispadaju 4 koji imaju najmanje pobeda. Itd. I na kraju bi opet 4 vozaca odlucivala sampiona winner takes all
To isto nema smisla jer bi imao non-stop sudare - jer vozacima ne bi bilo u interesu da se zadovolje sa 4. ili 5. mestom vec bi pravili sudare da se probiju napred - jer bi po tom sistemu bodovanja bilo svejedno da li zavrsili kao 4. ili 40.

Najbolji sistem bodovanja je bio onaj originalni jer su tada titule osvajali vozaci koji su najbolje vozili celu sezonu. Nije bilo vestackih sampiona kao danas. Sistem playoffa je rezultirao da mnogi veliki vozaci budu osporavani - najbolji primer je Jimmie Johnson, koji nikada nece imati onaj kultni status kao Earnhardt i Petty iako sva trojica imaju po 7 titula - jer su Earnhardt i Petty osvajali sampionate, a Johnson je osvajao playoffe.

Pogledaj bilo koji auto-sport na svetu, niko nema playoffs i slicne gluposti osim NASCAR-a - u svim drugim auto-sportovima je sampion koji osvoji najvise poena kroz celu sezonu.
Talladega_500 piše:
ponedeljak, 6. nov. 2023. u 23:24h
Kako bi generalni plasman izgledao po starom sistemu bodovanja, tj da playoff ne postoji:

1. William Byron 1198
2. Denny Hamlin 1190
3. Christopher Bell 1126
4. Martin Truex, Jr. 1119
5, Kyle Larson 1106
Evo kako bi izgledao generalni plasman po starom sistemu bodovanja. S obzirom da je izmedju pozicija na trci bilo 3 ili 4 boda (zavisno da li je top 10), znaci Byron bi osvojio titulu sa samo 3 pozicije boljim plasmanom od Hamlina - i to tokom 36 trka u sezoni. 3 pozicije boljim plasmanom na 36 trka... Cak i 5-plasirani Larson bi zaostajao samo 92 poena - ili 30-ak pozicija na 36 trka, znaci manje od 1 pozicija slabije plasman po trci.

I posle neko kaze, "stari sistem bodovanja nije dobro funkcionisao"...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11316
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » utorak, 5. dec. 2023. u 00:04h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“