Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2022 Supercars season

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

2022 Supercars season

Poruka od kyle » subota, 23. okt. 2021. u 11:02h

I am Indy 8)

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 Supercars season

Poruka od kyle » petak, 3. dec. 2021. u 00:04h

GM launches Chevrolet Racing in Australia

General Motors has launched Chevrolet Racing as its official motorsport arm in Australia.

Chevrolet Racing will effectively replace Holden Motorsport as the motor racing brand for General Motors Australian and New Zealand.

The shift follows GM's axing of the famous Holden brand early last year, with Chevrolet Racing launched alongside the brand new Gen3-spec Chevrolet Camaro.

The Camaro will replace the now defunct Holden Commodore as GM's Supercars racer when the Gen3 rules come into play for the 2023 season.

"Our company has a proud history of racing in Supercars for over five decades, where fierce rivalries were built between Holden and Ford," said Jim Campbell from Chevrolet Performance and Racing.

"Today we're excited to announced a new chapter in the history of Australian motorsports with the introduction of Chevrolet Racing and the all-new Gen3 Camaro ZL1 for Supercars.

"Chevrolet Racing is the future motorsports brand for General Motors Australia and New Zealand, providing ongoing excitement and a platform to support our existing portfolio of brands, including GM Specialty Vehicles, Holden Certified Service, GM Trade Parts and ACDelco."

Marc Ebolo, Managing Director of GM Australia and New Zealand, added: “The look and sound of the new Gen3 Camaro is just incredible.

“The passion and excitement of success on the track has been such an important part of our Holden brand DNA for so long. This represents an all-new era, and Chevrolet Racing and our close alignment with GM Motorsport will be an ongoing demonstration of our passion for competition and commitment to the sport.

“The high-performance demands of racing align with our vision for GM Australia and New Zealand and will continue to be a significant reflection for all our brands, including GM Specialty Vehicles, Holden Certified Service, GM Trade Parts and ACDelco.

“Further evidence of our commitment to motorsport is our ACDelco partnership with Fabietti Racing and the new GM designed Camaro Pro Slammer drag car.”

The Gen3 Camaro has been developed by GM's Supercars homologation team Triple Eight Race Engineering.

The car, which made its track debut in Queensland recently, was formally unveiled in Bathurst this morning as part of the long-awaited Gen3 launch.

Both the new-spec Camaro and Mustang are expected to cut demonstration laps around Mount Panorama later today.
___________________________________________________________________________________________________________________

Tale jel se secas nase price kada sam ti reko da ce Sevrolet zameniti Holden a nisi mi verovo ;)


WOW
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » petak, 3. dec. 2021. u 05:56h

Ja sam rekao da Australijancima Chevrolet bas nista ne znaci i da serija nema buducnosti bez Ford vs Holden.

Vecina Australijanaca nikada nije ni videla Chevrolet na ulici tako da nemaju razloga da ga podrzavaju, to je za njih potpuno nebitan brend.

Novi Mustang izgleda solidno.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 Supercars season

Poruka od kyle » petak, 3. dec. 2021. u 13:10h

I am Indy 8)

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 Supercars season

Poruka od kyle » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 15:59h

Bas gledam godisnje izvestaje auto proizvodjaca. Ford je u minusu. Izgleda da se nista nece menjati u sportskim takmicenjima za njih. Sevrolet ulaze vise, vise i dobija.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 16:40h

Ne razumem po cemu Chevrolet ulaze vise. Chevrolet se ne vidi izvan NASCAR-a i Indy, a i u NASCAR-u Ford trosi daleko vise (sam podatak da su privukli Stewart-Haas sve govori). Sa druge strane, Ford se trka po celom svetu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 Supercars season

Poruka od kyle » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 17:40h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 20. dec. 2021. u 16:40h
Ne razumem po cemu Chevrolet ulaze vise. Chevrolet se ne vidi izvan NASCAR-a i Indy, a i u NASCAR-u Ford trosi daleko vise (sam podatak da su privukli Stewart-Haas sve govori). Sa druge strane, Ford se trka po celom svetu.
Gde ima Forda: Nascar, Supercars i WRC. U WRC su polovicno ne mogu konkurirati Tojoti i Hjundaiju. Kod Australijanaca su isto pukli od kada je Penske izasao. A i u Nascaru ova godina slaba (sam si reko). Ford nije zabelezio profit u minusu su i to se odrazava na trkalista.

Sa druge strane Sevrolet je u Nascaru, Indycaru, IMSA (obe klase prototip i GT), Supercars. Nije samo pobedio u Indycaru (Honda uzela naslov).
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 18:18h

Ne funkcionise to tako, nije to "ove godine su imali losiju godinu pa automatski zakljucujemo da su ulozili manje novca". Ugovori se potpisuju na vise godina, nije Stewart-Haas recimo ove godine dobio nista manje novca nego prethodnih sezona kada je vise pobedjivao. Takodje uspesnost tima ne odredjuje budzet. Znam da Tony Stewart nikada ne bi presao na Forda da nije dobio mnogo vise novca nego sto mu je Chevrolet davao. Sam podatak da je Ford u zadnjih 10-ak godina uspeo da privuce ogromne timove kao sto su Penske i Stewart-Haas govori koliki budzet imaju.

Drugo, Chevrolet ne ucestvuje u Supercars niti je ikada ucestvovao. Tek sledece sezone ce debitovati. U IMSA ucestvuju samo u LeMans klasi.

Plus se Ford jos takmicio par godina i onda povukao na velikim takmicenjima da bi promovisao odredjene modele. Tipa Raptor i Bronco na Baja, pre toga GT na endurance. To su takmicenja gde je bilo bitno da auto stekne ime tako da je program trajao nekoliko godina.

Ovako napamet bez da pretrazujem po internetu mislim da ne postoji kompanija koja je pobedila vise trka u toliko razlicitim auto sportovima od Forda.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 Supercars season

Poruka od kyle » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 19:28h

Tale, Chevrolet je pod GM. Tako da ucestvuju u Supercars (sa Holden) kao i IMSA sa Kadilakom.

General Motors manufactures vehicles in several countries, its four core automobile brands are Chevrolet, Buick, GMC, and Cadillac. I Holden koji je ugasen.
Ovako napamet bez da pretrazujem po internetu mislim da ne postoji kompanija koja je pobedila vise trka u toliko razlicitim auto sportovima od Forda.
Postoji jedna. Honda (racunajuci i motociklisticke trke)
Ne funkcionise to tako, nije to "ove godine su imali losiju godinu pa automatski zakljucujemo da su ulozili manje novca". Ugovori se potpisuju na vise godina, nije Stewart-Haas recimo ove godine dobio nista manje novca nego prethodnih sezona kada je vise pobedjivao. Takodje uspesnost tima ne odredjuje budzet. Znam da Tony Stewart nikada ne bi presao na Forda da nije dobio mnogo vise novca nego sto mu je Chevrolet davao. Sam podatak da je Ford u zadnjih 10-ak godina uspeo da privuce ogromne timove kao sto su Penske i Stewart-Haas govori koliki budzet imaju.
Ja znam da je u F1 svake godine razlicit budzet kod timova. Tako je manje-vise svugde
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 19:38h

Gore si rekao Chevrolet, a Holden i Cadillac nisu Chevroleti niti sta dele sa njim. Potpuno drugaciji brendovi sa istim gazdom. To je kao da kazes da je Mini uspesan u auto-sportu jer BMW pobedjuje. ;) Vodeci se tom logikom onda bi u jednom momentu mogli da racunamo i takmicenja gde se takmicio Jaguar, Volvo, Land Rover, Aston Martin, Mazda i mnogi drugi brendove pod Ford. ;)

Honda koliko znam nikada nista nije osvojila u stock car, rally i slicnim takmicenjima.
kirbi piše:
ponedeljak, 20. dec. 2021. u 19:28h
Ja znam da je u F1 svake godine razlicit budzet kod timova. Tako je manje-vise svugde
U NASCAR-u toga nema. Potpisuju se ugovori obicno na 3 godine i kroz te 3 godine si duzan da isplatis onoliko koliko pise u ugovoru, nema "imao sam losu prodajnu godinu ili nisi pobedio onoliko trka koliko smo mislili, pa ces zbog toga dobiti manji budzet".
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 Supercars season

Poruka od kyle » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 20:01h

Tale, gazda je GM i kada se gledaju godisnji izvestaji (na forbse) pise samo GM, ne pise ni Sevrolet ni Kadilak ni Holden. I naravno da oni dele tehnologiju pa u Holdena (Opela) je GM motor.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 20:05h

Pa druze ti si gore rekao Chevrolet, ne ja. Da bi posle Chevroletu pripisivao i ona takmicenja gde se Cadillac takmici i gde se Holden takmicio.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 Supercars season

Poruka od kyle » ponedeljak, 20. dec. 2021. u 20:06h

Ma mislio sam na GM. GM koristi marku Chevrolet jer je primamljivija
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 28. feb. 2022. u 02:05h

Lepo je videti opet McLaughlina kako pobedjuje ...

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 Supercars season

Poruka od kyle » ponedeljak, 28. feb. 2022. u 02:13h

Siromasna trka.

Bolje Indy da se vrati na ovale.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 Supercars season

Poruka od kyle » subota, 5. mar. 2022. u 10:54h

Gizi dominira. 40 sekundi prednosti 15 laps to go.

Mislim da je sa povlacenjem Penskea ova serija postala dosadna.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 27. mar. 2022. u 16:01h

Holden je pobedio 28 od zadnjih 36 trka ukljucujuci zadnju sezonu. Pitam se sto Supercars ne uradi nesto da ih uspori kao sto su uvek radili Mustangu kada je McLaughlin dominirao, jer po recima celnika Supercarsa tada "nije bilo fer da Mustang ima toliku prednost nad Commodoreom".
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 10. apr. 2022. u 15:41h

Ford je bio na pol poziciji na 7 od ogovogodisnjih 9 trka, ali jos uvek 0 pobeda.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 1. maj 2022. u 15:36h

Konacno pobeda za Ford. Will Davison pobedio. 1 pobeda Forda u ovih 12 trka. Fordovi imaju brzinu u kvalifikacijama, ali nikako da to transferuju i na trke.

Titulu je vec vise-manje osigurao Shane van Gisbergen, pobedio je 8 od 12 trka ove sezone.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » petak, 6. maj 2022. u 15:28h

Walkinshaw Andretti United, koji je koristio Holdene jos od 1988. godine, ce koristiti Forda pocev od sledece sezone.

Znaci Chaz Mostert opet u Fordu, to mi je bas drago da cujem.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » subota, 21. maj 2022. u 16:30h

Cameron Waters pobedio prvu trku na Wintonu. Tek 2. pobeda Forda ove sezone u 13 trka.

I pored toga sto nema mnogo pobeda, Fordovi vozaci su 2-3-4 u generalnom plasmanu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » subota, 18. jun 2022. u 18:00h

Krenulo Ford, 3 pobede u zadnje 4 trke. Anton de Pasquale pobedio nocas u 1. trci ovog vikenda. Ford trenutno 2-3-4-5 u generalnom plasmanu.

Konacno brzina sa kvalifikacija je prenesena i na trke.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2022 Supercars season

Poruka od kyle » nedelja, 19. jun 2022. u 02:54h

Sta vredi to kad ce Gizi biti sampion.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 19. jun 2022. u 10:38h

kirbi piše:
nedelja, 19. jun 2022. u 02:54h
Sta vredi to kad ce Gizi biti sampion.
Pa sta predlazes, da drugi vozaci do kraja sezone uopste i ne izlaze vise na stazu jer "sta im vredi to kad je van Gisbergen vec sampion"? ;)
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 Supercars season

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 4. jul 2022. u 01:13h

Pobeda #2 ove sezone...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Ostalo“