Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Jos jedan uljez - Opel Insignia

Iliti uljezi foruma :)
Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od BojanM » sreda, 11. jul 2012. u 12:50h

OPC model (odnosno taj Šifonjer GS) sa ovim besnim otvorima i svedenijom maskom je xyz puta interesantniji od standardne limuzine, bar u mojim očima...

Doduše, isto važi i za najviši nivo opreme u Mondeo svetu spram povoljnije braće iz ergele, tako da... :)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

vojo.bogdanović
Poruka: 140
Član foruma od: nedelja, 2. maj 2010. u 14:30h
Lokacija: Banja Luka

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od vojo.bogdanović » sreda, 11. jul 2012. u 14:36h

Ja predlazem da ovo dvoje, sa slika iznad, nekako vijencamo pa da bude finih autica u buducnosti. :D
Kao da gledam slike djevojke (Insignja) i momka (Mondeo). Hocu reci zenskog i muskog auta, s tim da ne tvrdim koji je bolji.
Insignija - lijepa kao curica.
Mondeo - strk u noge sirok u pleci.Momcina. :D

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od darioculibrk » sreda, 11. jul 2012. u 15:10h

fancy piše:
darioculibrk piše:Pa to sam i ja rekao, ali covjek ne odustaje :)
...
Došao si na Ford forum i dižeš u nebesa - Opel? :D

Važi, ako to radiš sa nečim iz premijum klase - Audi / Merc / BMW / ... ili ikonama stajla Porche / Ferrari et al, ali brate, Opel :doh:

Vidi gazdo topika, ne znam da li razumeš - ali, ko zaista voli Ford sigurno će mu se pišati na Opel (i obrnuto!)... ostalo su sve "privremeni" vlasnici Forda koji su na Forum zaglavili jer su jurili da reše neki problem sa svojim autom dok ne nabave drugi, svejedno koji :)

Ono, Zvezda, Partizan i sl. rivalstva... nema tu mnogo ljubavi.

p.s. Milane, hvala na slikama, nisu potrebni komentari, sve govore thumbsuph
Ne dizem Opel u nebesa, ali ni Ford. Jednostavno, kazem koji mi se vise svidja. Nisam vozio Mondea, Insigniu jesam. Ako nekad probam Mondea, mozda promjenim misljenje ali sto se tice dizajna Insignia mi je ljepsa i to je to. Nisam znao da je na forumu dozvoljeno samo pisanje hvalospjeva Fordu i njegovim modelima. Ne mogu ja unaprijed govoriti Ford, Ford, Ford i samo Ford. Ako mi se ne svidja neki model, ne svidja mi se. Volim automobile i pratim autoindustriju otkad znam za sebe, tako da, izvini, ne mogu pisati ni po jednom proizvodjacu ( cak ni Geely-ju i ostalim kinezima). To je tvoj stav, kao "volim Zvezdu i odmah iz dna duse mrzim Partizan..." Ja nisam u toj prici.

Osim toga u prilog mojem misljenju govori i sljedece:
- auto godine 2009 (pobijedila je u konkurenciji od 37 kandidata a uzimali su se u obzir dizajn, sigurnost, upravljanje, performanse i tehnicke inovacije)
- prodajni rezultati na evropskom trzistu, uvodjenje 3. smjene, rast prodaje od 150%
- razne osvojene nagrade, pogotovo ona za najbolja sjedista( AGR - Udruzenje za zdravija ledja), sto sam i licno isprobao (izuzetno komforna i velike mogucnosti podesavanja, vozio sam u komadu i po 4 sata bez ikakvih bolova, ukocenosti i slicno, pogotovo mi je zbog dugih nogu dobro dosao onaj podesivi oslonac za bedra, u Focusu kojeg vozim sjedista su prekratka)
- 35 od 37 bodova na EuroNcap testu, kad je u pitanju zastita djece najbolji rezultat u kategoriji porodicnih limuzina
- do 26. aprila 2012. proizvedeno 500.000 jedinica
- prema izvjestaju DEKRA iz 2011.godine, vozilo sa najmanje kvarova (index 96.1%)

Naveo sam samo neke cinjenice, ali mi to nije toliko bitno jer mi se ovdje prvenstveno svidja dizajn. Nisam htio da se ova tema pretvori u prepucavanje koji je proizvodjac bolji, nego samo da predstavim ovaj automobil koji se meni veoma dopada i eventualno da neko koga interesuje pogleda malo slike i cuje nesto iz prve ruke jer sam sa ovim automobilom od njegovih 54 hiljade presao najmanje 10.
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od milan_gt » sreda, 11. jul 2012. u 20:26h

evo par slika cisto da se osvezi tema.. :D

MOD EDIT: Obrisane nasumične slike OPC Insignije iz zvaničnih galerija.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od BojanM » sreda, 11. jul 2012. u 20:38h

Kolega Gete, tema je konkretan automobil, a OPCS forum je na serveru dva ćoška niže... thumbsuph

Dakle: nemojte da generališete, dosta ljudi ovde (usudio bih se da kažem većina) voli da vidi i poznaje i druge automobile a ne samo Ford, i daleko bilo da je zabranjeno reći bilo šta protiv Forda a u korist nekog drugog proizvođača, i ne smeta diskutovati i iznositi sučeljena mišljenja... ali postoji neki osnovni red , kao što je držanje teme, a pravljenje galerije slika sa neta u tuđoj temi to - nije.

Koliko ste off-ovali, off-ovali ste, postoji tema "Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)" pa izvolite da se trošite tamo.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od milan_gt » sreda, 11. jul 2012. u 20:46h

nismo i necemo vise nikad.. :D

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od Dusan64 » sreda, 11. jul 2012. u 21:02h

Insignija jeste lep auto,ali kad je stavis pored Mondea nema tu sta da trazi,da ne ulazimo u vozne karakteristike. I ja studiram vezano za dizajn,veruj mi da pravila postoje,zna se tacno sta je lepo,a sta nije,Mondeo ima lepsu liniju,lepse boje enterijera...

P.S.
Neko se zajebavao sa volanom u Insigniji...

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od Deckonja » sreda, 11. jul 2012. u 21:13h

Dusan64 piše:... I ja studiram vezano za dizajn,veruj mi da pravila postoje,zna se tacno sta je lepo,a sta nije...
Pravicu se da nisam ovo procitao :blink: :beer:

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od Dusan64 » sreda, 11. jul 2012. u 21:19h

Iako cete me zajebavati... :rotfl:

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od milan_gt » sreda, 11. jul 2012. u 21:21h

ja sam bas 50:50..uglavnom sto je ovaj mondeo sa kojim poredimo strasno redak i strasno skup dok skoro svaka druga insignija ima kozu navi i xenon..pa samim tim i donekle povoljnija i ima je u vecem izboru..

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od Zelj@ » sreda, 11. jul 2012. u 21:35h

A nemojte ljudi pa auto lijepo izgleda,čovjeku se više svidja i šta sad.....isto ko što ja sa "nekim" ljudima moram da se raspravljam zašto sam i opet kupio Forda a ne VW 4 ili... bla bla, i onda uzaludno objašnjavam da je Ford dobar auto i da mi se svidja,zato nije lijepo podcjenjivati sad ni Insigniju jer to me podsjeti kako neko već reče na ono kad VW-ovci ili neki drugi podcjenjuju Forda.Fina je i Insignija, fina je po meni i Mazda 6, ali ipak moje sledeće auto je Mondeo 4 naravno :P

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od milan_gt » sreda, 11. jul 2012. u 21:53h

Boki a to za ubacivanje drugih slika nekom u temu o kolima sam video od crvenog kad je tutnuo njegovu trulu sierru boje visnja kod mene i to u formatu vecem od 800x600.. :D

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od darioculibrk » sreda, 11. jul 2012. u 22:08h

Dusan64 piše:Insignija jeste lep auto,ali kad je stavis pored Mondea nema tu sta da trazi,da ne ulazimo u vozne karakteristike. I ja studiram vezano za dizajn,veruj mi da pravila postoje,zna se tacno sta je lepo,a sta nije,Mondeo ima lepsu liniju,lepse boje enterijera...

P.S.
Neko se zajebavao sa volanom u Insigniji...
Pa eto, mogu i ja reci da je Mondeo OK ali kad ga stavis pored Insignie, nema sta da trazi tu :) Koja su to pravila, bas me zanima? Ti meni sad mozes reci da je Chris Bangle, kad je dizajnirao BMW 7, postovao sva pravila dizajna, proporcije i ostalo, ali je auto meni uzasan :D Fabrika je morala izdati uputstvo tipa "50 nacina kako da je fotografisete a da ispadne lijepo na slikama". Sto se tice plastike i kvalitete,te boja interijera evo ja cu dovesti Insigniu a neko od vas Mondea pa da poredimo, za i protiv :)
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
underwood
Poruka: 88
Član foruma od: utorak, 7. sep. 2010. u 02:26h
Lokacija: Kraljevo

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od underwood » sreda, 11. jul 2012. u 22:20h

Mala digresija na temu: inače, jedan moj prijatelj je ovlašćeni serviser opel vozila u Kraljevu i tako dolazim mu pre par godina sa idejom kako sam video odličnog ford mondea i da mi da par informacija kakav je to auto.... :haha:
Znate šta mi je on rekao? Bolje kupi tavriju mrgreen
nisam ga poslušao :ford:

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od BojanM » sreda, 11. jul 2012. u 22:36h

milan_gt piše:Boki a to za ubacivanje drugih slika nekom u temu o kolima sam video od crvenog kad je tutnuo njegovu trulu sierru boje visnja kod mene i to u formatu vecem od 800x600.. :D
Objašnjavaj ti tvoje glupiranje nekom drugom, a ako ti nešto nije po volji piši upravi i taksiraj žalbu sa 4 ture piva. :)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od darioculibrk » sreda, 11. jul 2012. u 22:40h

Slika

mozda nam popovicvl moze potvrditi da li je u pitanju imitacija ili ne?
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od Talladega_500 » sreda, 11. jul 2012. u 22:47h

Imitacija ili ne, izgleda odvratno. Ako nesto ne podnosim u enterijeru, to je drvo (pravo i/ili imitacija).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od Vladan » sreda, 11. jul 2012. u 22:51h

Meni se ovo ne svidja. Braon cipele na crno odelo?! Mozda Italijanski wanabee mafijas iz NYC, ali 'vako - jok.
Jednom sam sedeo u Mazdi 3, full neka oprema, i imala je drvene delove, i delovalo je bas OK i kvalitetno i lepo.
Nikad nisam sedeo u Fordu sa ovakvim detaljima, pa ne znam kako je uzivo.

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od darioculibrk » sreda, 11. jul 2012. u 23:00h

Ne zelim da neko sad ovo shvati kao pljuvanje Mondea, ali nisam ja prvi poceo sa pricama o imitacijama, dizajnu i ostalim stvarima. Na nekoliko mjesta se spominje Inisgnijin volan koji je "kao iz 80-ih"...pa evo poredjenje, doduse ovaj je OPC ali i restyle verzija ima ovaj zaravljeni obruc volana.

Slika
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od BojanM » sreda, 11. jul 2012. u 23:09h

Dario, jeste tvoja tema, ali ne pomažeš ako sam podstičeš da diskusija ode na neku levu stranu.
BojanM piše:postoji tema "Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)" pa izvolite da se trošite tamo.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od darioculibrk » sreda, 11. jul 2012. u 23:12h

OK thumbsuph
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od milan_gt » sreda, 11. jul 2012. u 23:13h

4 ture piva taxa..extra fora :)

Avatar korisnika
CrnaTica
Poruka: 363
Član foruma od: nedelja, 8. apr. 2012. u 23:49h
Lokacija: Osijek

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od CrnaTica » četvrtak, 12. jul 2012. u 00:55h

imao sam prilike vozit insigniju, fejslift, isto čađara, ali ona od 160 konja
izvana - fino izgleda, udobna, oće potegnit kad zatreba, mjenjač brzo reagira u manualnom modu.. al armatura, volan i ručice.. tipično opelovski - po meni kaskaju 10ak godina za fordom (po dizajnu)
Ford bez hrđe je kao Mercedes bez nišana mrgreen

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od milan_gt » četvrtak, 12. jul 2012. u 01:05h

nema jos uvek isignija redizajn..

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Jos jedan uljez - Opel Insignia

Poruka od fancy » četvrtak, 12. jul 2012. u 07:56h

Zlobnici bi rekli da nema ni dizajn ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Odgovori

Povratak na „Automobili članova koji nisu Ford“