Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Koji je auto bolji od moskvica :)

Iliti uljezi foruma :)
Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od FiestaBG87 » subota, 17. nov. 2018. u 22:08h

Kad prodje kroz moje ruke :-D
Nekada davno bila je Luk korpa na autu.


Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od van » nedelja, 18. nov. 2018. u 10:35h

Јел то значи да ћеш имати 50 кс више или глава толико може да продише ?
Ја сам успео да извучем 9 кс , тј. ни 10% у односу на фабрички нов мотор , а све што сма радио кажу да може 115 кс да извуче .
После треба друга брегаста . А то већ иде ван опсега нормалног мотора .
Нема потреба да правиш главну за 140 кс ако ћеш имати 100 .
Друго 28-28 дуфузори могу да протерају 150 кс . Ја се возим махом на првом грлу 26 дифузор , ширен на 27 мм и лептир 32 мм . Ауто повлачи супер , двовољно добро да будеш бржи од осталих у саобраћају . Када се пењем петом уз Бубањ поток , иде нормално на првом грлу . Пун гас и друго грло га неће натерати да вуче боље . Друго грло је преко 3500 обртаја . Људи занемарују брзину гасова у усису и издуву , која је неопходна за нижи режим обртаја .
Концентриши се на оштра кривине у усису и издуву , облик вентила , радијусе , итд.

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 18. nov. 2018. u 14:14h

Krajnji rezultat će reći valjci, čovek koji radi glavu zna posao koji radi, otvaraju se kanali, ventili se nivelisu, vodjice ventila se obradjuju da budu konusne, druga bregasta, otvori na usisnoj i izduvnoj se prilagodjavaju otvorima na glavi da se savršeno poklapaju da nema prelaza, pojačavaju se opruge ventila, veći karburator koji ima otvara oba grla u isto vreme, ajspric dizne su na oba grla, izduv 4-2-1, remenica bregaste podesavajuca, još ću kad sve to legne uzeti jaču bobinu i neke ozbiljnije svećice, vozio sam se u ladi koja je slično uradjena, morao je šper da se ubaci pošto je stalno vrtela točkove, ide ko luda, vozi se po gradu, verujem da ću dosta dobiti, ne znam kolika će biti kompresija, ne bi išli mnogo da ne bi pravilo probleme, gledajući klipove po yt Lada sa tako sličnim motorom sa fabričkim ubrzanjem do 100 od 17 sec ide ispod 10 sec što nije malo.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od van » ponedeljak, 19. nov. 2018. u 13:26h

Не треба ти толики карбуратор , нити ти треба синхроно отварање . Синхроно отварање је безвезе за свакодневну вожњу . Педала гаса треба да је прогресивна , да имаш линеаран осећај снаге под ногом . Овако ћеш имати све под првих 20 % хода и после ништа .
Друга ствар је да ће карбуратори радити махом на лер дизни . Пробао сам , знам шта причам

Avatar korisnika
fordicmk3
Poruka: 1442
Član foruma od: petak, 17. jan. 2014. u 17:02h
Lokacija: Bečmen

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od fordicmk3 » ponedeljak, 19. nov. 2018. u 15:49h

Stvarno bre, sta ce ti to?
Bolje da ide normalno na jedno grlo a kad stisnes gas preko tri cetvrtine da ti otvori drugo grlo.
Imam jedan nov dvogrli DMTR weber, ako te interesuje 😉
[20180419_150601257_i_OS.jpg](https://postimg.cc/image/j7941e0y3/)
FM III piše:Vidim ja koliko ste obojca zainteresovani za školu kada visite ovde na forumu hahahaha

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od van » ponedeljak, 19. nov. 2018. u 17:06h

Није поента да ставиш све највеће што имаш , него да да кажеш хоћу 90 кс или хоћу 110 кс , или хоћу 150 кс . Зна се одприлике колико мотор 1.8 има обртног момента за 90 кс и где је макс снага . Неких 150 Nm и 5300-5500 обртај . 110 кс је 160 Nm 5500-5700 обратаја . 150 кс је не много више њутнметара али снага је на 7500 обртаја . Такав мотор не иде никако испод 3000 обртаја , поготово са карбуратором .
То је атноферски мотор и битно је како пуни цилиндре ваздухом , не треба му ширити канала сем ако ти није циљ снага у опсегу од 7-8000 обртаја . Који су пречници вентила ?

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od FiestaBG87 » ponedeljak, 19. nov. 2018. u 22:53h

Ma ima da ga stavim pa sta mu bude, ne znam koji su precnici ali je razlika izmedju ventila bar 5 mm, ne znam kakve vi karburatore imate ali ovaj sad sa manjim difuzorima kad se opali po gasu momentalno prima gas bez gušenja, povlači iz 1000 ob ko ništa, dečko koji mi radi glavu prvom me je pitaj šta planiram da stavim od karburatora i kada sam mu rekao sta rekao je da je super i da to ima smisla samo što ću možda morati da se igram sa diznama da napravim dobru smesu, da bi znao šta i kako taj karburator moram uzeti da bi znao šta sam dobio a sta izgubio, Yuri je vozio samaru od 140 ks na taj karburator bez problema.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od 911s [SK] » utorak, 20. nov. 2018. u 00:59h

Ne bih se ja zezao sa tim deckom sto ti radi glavu, a ni sumnjao u njega :D
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od van » utorak, 20. nov. 2018. u 08:52h

Која је дужина отварања брегасте и на колико обртаја прави снагу ?
28-28 дифузори могу да избаце 150 кс .Ок , али их пребуѕи на асинхроно отварање .Синхроно је махом за V моторе.
Игранка са дизнама је незгодна ако немаш сетове таквих дизни , микро бургије , неку повратну ингформацију од ламбда сонде и да знаш како ради карбуратор .

Avatar korisnika
Artic
Poruka: 1767
Član foruma od: četvrtak, 23. feb. 2012. u 15:54h
Lokacija: Moskva-Novi sad

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od Artic » utorak, 20. nov. 2018. u 09:59h

bice tu zezanja sa regulisanjom motora I karburatora, posto je tuning bregasta sa hodom ventila vise od 11 mm i veliki karburator. Treba potraziti specijalista za te stvari. Ja sam u rusiji to dugo trazio, a kod vas jos teziji.
Lada Samara (Turbo, 250+ ks) --> Ford Focus ST225 (300+ ks) --> Mitsubishi Lancer Evolution X (400 ks)

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od FiestaBG87 » utorak, 20. nov. 2018. u 10:54h

Karburator će biti 24x29, ček da dodjem do dizni pa će da vidimo

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od van » utorak, 20. nov. 2018. u 12:30h

24/ 29(30?) Лептири или дифузори ?

Avatar korisnika
Artic
Poruka: 1767
Član foruma od: četvrtak, 23. feb. 2012. u 15:54h
Lokacija: Moskva-Novi sad

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od Artic » utorak, 20. nov. 2018. u 15:20h

difuzori. Bice 26/28 ili 28/28 mm u precniku.
Lada Samara (Turbo, 250+ ks) --> Ford Focus ST225 (300+ ks) --> Mitsubishi Lancer Evolution X (400 ks)

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od FiestaBG87 » utorak, 20. nov. 2018. u 16:38h

Trenutno imam standard taj karburator sa samare i nive, kada sam ga stavio razlika je bila bas velika, a difuzori na njemu su mislim 22 ili tako nesto, povlači iz 1000 ob uvek i kad se npr drži na 2500 ob i nabode gas oseti se da polvuce kao što se vidi na onom klipu od neki dan a i Nedeljkovic je to video pa nisam mogao da mu objasnim da nisam radio motor :-D

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od van » utorak, 20. nov. 2018. u 21:49h

Остави ти тај карбуратор само га среди и доради . Испричаћу ти шта све може да се унапреди , али морам уживо да видим и карбуратор и усисну грану ..

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od FiestaBG87 » utorak, 20. nov. 2018. u 21:51h

Moj moze u kantu a usis ce biti poliran tako da tesko da mozes sta da vidis posle :)

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od van » utorak, 20. nov. 2018. u 22:33h

Нема ни полирање много смисла . Површина преко које иду гасови треба да има фину храпавост , да прави микро ковитлце. Како је то крабуратор , ем помаже одвајању протока ваздуха од површине метала ем помаже атомизацији горива у ваздуху . Знаш зашто голф лоптица има силне рупице ? Зато што прави мањи оптор ваздуха од оне глатке , и може више да лети . Види ово
Гледај да ли можеш да макксимално ублажиш радијус где усиси испод карбуратора прелази у цевке ка сваком цилиндру . Карбуратор да се подигне на неке плочице што је могуће више . Да се убаце упуштени шрафови на осовини лептира , да се осовина профилише да буде аеродинамична . То ти је уско грло а не канал усиса . Облик вентила , негови радијуси , облик усиса при само вентили ду кључни за добар проток ваздуха . Замисли кад је вентил отворен једно 2-3 милиметра . У тој зони можеш да направиш највећу разлику . А вентил 2 пута у једном отварању пролази кроз ту зону . Послао сам ти пдф , простудирај га мало . Човек је сваку модификацију стављао на машину да мери проток , да види шта се добија тиме . Обрадио је све од модификације стандардних делова до тешког буџења мотора за тркачку групу А .

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od FiestaBG87 » utorak, 20. nov. 2018. u 22:46h

Ovo je bas ludilo, što se tiče podizanja karburatora to otpada, postavili su mi i to pitanje, kod mene je motor bas visoko tako da mogu da stavim samo ono čudo zaboravih kako se zove od nekih 4-5 mm a trebalo bi nekih 15 mm što može na nivama i samarama.

Avatar korisnika
fordicmk3
Poruka: 1442
Član foruma od: petak, 17. jan. 2014. u 17:02h
Lokacija: Bečmen

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od fordicmk3 » sreda, 21. nov. 2018. u 08:34h

Ono crno cudo sto stiti karburator od toplote, ni ja ne znam kako se zove 😂
I ja sam cuo da je mnogo bolje da usis ima hrapavost, bas sam i ja hteo da poliram kanale i da se zezam, ali mi je drugar pokazao ovakve slike i snimke kao sto je Van postavio.
Najbolje ces videti za karburator kad sve sklopis, onda ces znati sta ti vise odgovara. Da imas dobar odnos snaga/potrosnja. Meni se licno kod mog karburatora svidja sto zamenim dizna mozes da mu menjas snagu kako hoces, naravno zavisi i od motora.
Kada sam stavio tek ovaj karb, u njemu su bile neke razbusene dizne, auto je isao kao munja, 10s ispod 100, bukvalno leteo, ali je i potrosnja bila 10-12l.
Sada sa ovim diznama koje imam ide 13.5 do 100, max nekih 195km/h, a potrosnja ide od 7.5-8.5, zavisi od tezine noge 😂
Tako da ono, sve ces videti kad budes sve sklopio. Tada ces podesiti kako ti najvise odgovara i da budes zadovoljan 😁
[20180419_150601257_i_OS.jpg](https://postimg.cc/image/j7941e0y3/)
FM III piše:Vidim ja koliko ste obojca zainteresovani za školu kada visite ovde na forumu hahahaha

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od FiestaBG87 » sreda, 21. nov. 2018. u 11:13h

Ma ima da odvrnem da prosipa, jer Rus ili nije :-D

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od van » sreda, 21. nov. 2018. u 11:57h

Не иде то тако да одврнем да просипа . Бодеш 12.5-13.0 однос ваздуха и горива , 14.7:1 за идеално сагоревање , пад перформасни 2-3 посто али 5 % мање потрошње . До 15.5 : 1 мотор може да иде у лаганом моду , да вуче каросерију по равном , на малим обртајима , али већ има груб рад . Добро је за потрошњу када се крузира , али тешко је наместити мотор да ради глатко .

Сада мало о раду карбуратора . Класични карбуратори имају лер кола , које се састоји од лер дизне , њеног коректора за ваздух који најчешће не може да се мења , али може да се разбуши по потреби . Лер коло има пар рупица у око лептира . ЈЕдна од њих је откривена , друге су покривене лептриром док је затворен и како се отвара , оне се откривају . Добро подешена лер коло је АПСОЛУТНО НАЈБИТНИЈЕ за нормалну вожњу јер мотор оперише до 2000 обртаја само на лер колу . У лер колу утиче величина дизне , 0.45, 0.47, 0.5 , можда 0.55 . Затим је битна величина коректора за ваздух лер кола које мериш помоћу штапа и нанапа . Коректор за ваздух је ту да обогоати или осиромаши смешу тог кола при њеном горњем опсегу . Није то баш тако просто али ово је најпластичније објашњење .
Затим има главно коло , на коме мотор прави гро снаге . Састоји се од главне дизне и коректора за ваздух . Проблем је што се кола преклапају . Па на 2500 обртаја нпр 50% је лер коло , а 50% је главно кола , али ако стиснеш гас , главно коло је на 80 % . Главно кола има и емулзионе цевчице које миксују гориво и ваздух . Различите емулзионе цевчице дају различите односе горива и ваздуха у неком опсегу , и ако се исте главне дизне и коректори за ваздух .
Коректнор за ваздух је ту да калибрише смешу преко нпр 4000 обртаја па до краја . И на крају карбуратори имај обично и неки сиситем за обогаћивање смеше на пуном гасу , то зависи од карбуратора до карбуратора , али обично је нека мембрана која се опусти када нема вакума тј. када је пун гас , па орвори некивентил који преко своје дизне убацује гортиво .

Ако хоћеш сваки дан да возиш ауто , да иде глатко и лепо и да не товари гориво ако га возиш нормално , треба ти карбуратор где ће лер коло да ради перфектно . На пуном гасу је лако , ту треба само да товари гориво , да буде у око тих 12.5 . Ту толико вадуха тада улази да је све једно где ће да уђе гориво .
Моје искусто је да ми ауто иде супер када набијем пун гас , али то ретко радим , јер и на 2/3 отореног мањег грла и затвореног већег ауто вуче одлично и бржи је од остатка саобраћаја . Оно што покушавам да наместим је да имам оптималну прогресију како притискам педалу гаса . Сада и је смеша на леру мало богатије , јер када је на 1200 обртај се осиромаш , па после поново обогати , па поново мало осоромаши када ухвати главна дизна , што еј добро јер је то крстарећи гас , па поново крене да се обогаћује како дајем гас . На пуном гасу нема времена да гледам у инструмент .
Све може да буде интересантно , али је много лакше то урадити са еФИ

Avatar korisnika
Artic
Poruka: 1767
Član foruma od: četvrtak, 23. feb. 2012. u 15:54h
Lokacija: Moskva-Novi sad

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od Artic » sreda, 21. nov. 2018. u 12:46h

Ja sam imao Ladu na karburatoru. Prvo je bio fabricni karburator 22x22 mm. Posle sam namontirao karburator 24x26 i nasao sam polirani usis koji jos bio malo promenjen u krivini. Pre bio je na trkackoj Ladi. Sve sportske Lade u rusiji bili sa poliranom ususom i velikim karburatorima.
U istom rezimu voznje (bez trkanja) potrosnja je bila ista. Kad potopis pun gas, razlika je osetliva i u snazi i u potrosnji. Na kraju motor je imao oko 140 ks, vrteo se do 9000 obrtaja kao lud. Razmisljao sam o Veberima ili ubrizgavanju na 4 grla, ali na kraju sam odlucio za turbo i ubrizgavanje.
Lada Samara (Turbo, 250+ ks) --> Ford Focus ST225 (300+ ks) --> Mitsubishi Lancer Evolution X (400 ks)

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od FiestaBG87 » sreda, 21. nov. 2018. u 19:59h

Videćemo kad sklopimo šta će reći, ovo mi je prvi ozbiljan rad da ne računam obično otvaranje motora.
Ipak će biti 28x28


Slika

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5006
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od Sharpshooter » sreda, 21. nov. 2018. u 23:08h

Ala će da naliva.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Artic
Poruka: 1767
Član foruma od: četvrtak, 23. feb. 2012. u 15:54h
Lokacija: Moskva-Novi sad

Re: Koji je auto bolji od moskvica :)

Poruka od Artic » četvrtak, 22. nov. 2018. u 07:36h

Samo kad otvoris ;-)
Lada Samara (Turbo, 250+ ks) --> Ford Focus ST225 (300+ ks) --> Mitsubishi Lancer Evolution X (400 ks)

Odgovori

Povratak na „Automobili članova koji nisu Ford“