Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Iliti uljezi foruma :)
Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od mbole » nedelja, 7. avg. 2016. u 02:58h

Cucemo se, i mene zanima neko seckanje (al za sasvim druge namene).

Nego... lepo je imati diskove pozadi, samo se bojim da ne nastanu problemi, to jest da ne koce prejako, posto peti cilindar nije napravljen za njih vec za dobose.

A i ovi diskovi su ti lepo pojedeni, bar sudeci po "falcu" na ivicama.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 7. avg. 2016. u 07:18h

Nisam video sliku diska al obavezno sve novo kad se montira da ne bude posle kad dodje novo jao pa ovo nece, ne znam kako radi peti na zastavi, kod mene ima sraf za stelovanje pa kad se malo vise zalegne ranije reaguje, da se ne bi zezao sa petim narucio sam stelujuci ventil pa ce da vidimo kako ce biti, bude li dobro recicu :-)
Sto se tice zaustavljanja auta ručnom kad su diskovi pozadi je opušteno, nekad povučem i opušteno zaustavi auto i nece da se pregreje kao doboš

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od dule0911 » nedelja, 7. avg. 2016. u 10:55h

Odakle si narucio stelujuci ventil, mene to vrlo zanima jer cu najvrv izbaciti peti kocioni tj korektor na XRu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od mbole » nedelja, 7. avg. 2016. u 11:01h

Na jugu radi prosto. Jedna poluga povezana sa vesanjem i ventil. Kad zadnji kraj pocne da se podize, poluga se pomera (povecava se rastojanje od karoserije do vesanja) ventil se zatvara i smanjuje pritisak u zadnjim kocnicama

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od dule0911 » nedelja, 7. avg. 2016. u 11:03h

Nesto slicno samo bez poluge je i na fiesti, problem je sto ih nema vise dobrih za kupiti, kad pitas ove sto remontuju kocnice dal oce da ga remontuju, odgovor je da ga izbacim (vrlo profesionalno), tako da mi je najpouzdanija varijanta da se rucno namesti pritisak na neki relativno mali i to je to, posto ionako napred stavljam jace kocnice, uz veci glavni kocioni, auto bi trebalo dobro da koci, samo da se podesi da pri jakom kocenju ne plese zadnji kraj i bice sve ok :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 7. avg. 2016. u 12:16h

Narucio sam ga preko aliexpresa negde oko 40e jer wilwood košta 40e a da dodje do nas 120, i moj peti radi na polugu al moze se malo stelovati.

Avatar korisnika
Vlada pop
Poruka: 900
Član foruma od: subota, 30. apr. 2016. u 00:26h

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od Vlada pop » nedelja, 7. avg. 2016. u 15:42h

Mslim da peti na yugu radi samo kad se auto optereti,tj kad legne pozadi. Imao sa par yugica i na svima je bio otkacen jer zardja pa rikne,i nije bilo problema sa kocenjem ni u voznji ni na valjcima na tehnickom.
Focus 1.8 TDCi 74 kW 2004 karavan

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 7. avg. 2016. u 17:26h

Onda ti jos nesto nije radilo :-D
Zastavu obilazi zadnji kraj cim nabodes dobro kocnicu jos ako je vlažno ili kolotrag onda je bas zeznuto.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od mbole » nedelja, 7. avg. 2016. u 21:17h

Vlado, lose mislis. Gomila njih je mislila tako a peti radi upravo obrnuto. To sto cesto ne radi je iz drugog vica. Inace to sto si prosao tehnicki ne znaci nista. Oni mere samo dal je sila kocenja preko min, i dal isto koce oba. Kad lepo nabodes kocnicu, sto kaze kolega gore, pretece te zadnji kraj

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 7. avg. 2016. u 23:07h

Nacrtao sam plocu sto je Milos okacio, onaj ko je izmisli treba da ide na posmatranje :D Ni jedna mera nije okrugla, otvori za sraf od glavcine ako su M8 nema sanse da prodju jer je navoj M8 7.95 mm a oni dali 7.92mm al posto je crtano u incima mozda su srafovi u incima nesto manji pa moze da prodje.

Slika

Slika

Avatar korisnika
Vlada pop
Poruka: 900
Član foruma od: subota, 30. apr. 2016. u 00:26h

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od Vlada pop » nedelja, 7. avg. 2016. u 23:11h

@mbole
Onda mi je bar drago da nisam jedini koji tako misli,a zakleo bih ae da sam u pravu....al sto kaze onaj,pogresi coek :-)
Focus 1.8 TDCi 74 kW 2004 karavan

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 7. avg. 2016. u 23:30h

E ovako ploca treba da bude u mm :) treba proveriti da li moze da prodje ploca 8mm ako ne onda 10mm, ja sam sebi za moj auto napravio od 8mm i napravio sam podloske u obliku ploce tj dela gde nalezu klesta raznih debljina za svaki slucaj ako je potrebno da se napravi neki razmak, ovde bi bilo dobro od ploce 8mm i podloska 1.5mm i eto im 9.5mm.

Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od mbole » ponedeljak, 8. avg. 2016. u 06:54h

Vlada pop piše:@mbole
Onda mi je bar drago da nisam jedini koji tako misli,a zakleo bih ae da sam u pravu....al sto kaze onaj,pogresi coek :-)
Kuckao sam sinoc sa telefona (a i mrtav umoran u busu).
Ustvari, mogao bi i tako da posmatras stvar.
Peti cilindar je tu, da kada se zadnji kraj rastereti, to jest smanji se sila kojom su zadnji tockovi pritisnuti o podlogu, smanji silu kocenja na zadnjim tockovima, kako oni ne bi proklizali.
Sad naravno, kada je auto pozadi vise opterecen, do toga dolazi kasnije.

Ali, on radi i kad pozadi nema bas nikoga, to jest kada zbog kocenja zadnji kraj "podje u vis".
Daklem, peti cilindar je potpuno otvoren kada je zadnji kraj u "normalnom" polozaju, to jest u autu je recimo samo vozac i auto ne koci. Isto tako ce biti potpuno otvoren i kada u njega sednu petorica od 100 kila (ako se nekako uguraju).

Kako pocinjes da kocis, zadnji kraj se podize, to jest rasterecuju se zadnji tockovi, sila pritiska o podlogu pada, i tockovi bi rado proklizali. Naravno ako pozadi imas tojicu gorila od 100 kila, to podizanje ce biti manje, pa ce i efekat petog cilindra biti manji. Da bi se to sprecilo, kako raste rastojanje izmedju karoserije i osovine zadnjih tockova, peti cilindar se polako zatvara, i time smanjuje silu kocenja na zanjim tockovima, odnosno sprecava njihovo proklizavanje (pradeda ABS-a :))
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od FiestaBG87 » ponedeljak, 8. avg. 2016. u 08:56h

Kako god nije on tu dzaba i da se to resiti

Avatar korisnika
Vlada pop
Poruka: 900
Član foruma od: subota, 30. apr. 2016. u 00:26h

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od Vlada pop » ponedeljak, 8. avg. 2016. u 09:54h

Hvala na detaljnom objasnjenju,da ne zivim vise u zabludi... Ja sam mislio da on totalno kontra radi. Znam da ima polugicu koja se pomera u odnosu na karoseriju i osovinu,davno sam imao yuga i gledao taj peti sta u stvari treba da radi ali sam ga izgleda kontra razumeo,tj mislio sam da kada auto nije opterecen da on ne radi nista. No,dobro,bitno da je dilema resena thumbsuph
Focus 1.8 TDCi 74 kW 2004 karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od van » ponedeljak, 8. avg. 2016. u 13:57h

НА таунусу има уграђене дискове 240 мм ( или колико већ) позади . Како је то ауто са задњом вучом , није проблем да дискови поднесу и мало више кочионе силе . Напред су кљешта стандардна , само модел за вентилирајуће дискове , назад су задња сијерина кљешта . Однос површине кочионих клипова предњих и задњих кочионих кљешта је оно што даје однос кочионе силе , па све множено са односом пречника предњих и задњих дискова . Код мене систем ради лепо , и када претерам са кочењем увек блокирају прво предњи точкови .
На неким фордовима је било инерцијалних коректора кочења задње осовине, сијере хр4 је имала то .
Најбољи начин заштеловање сиел кочења су два независна главна кочиона цилиндра , која се притискају преко полуге на чију средину притиска педала . Тај део где педала притиска да се штеловати лево десно , ка једном или ка другом цилиндру више . То је и однос кочионе силе . Наврнеш шраф на једну или на други страну . Ово је стандард у тркачким аутомобилима , где сваку ситницу можеш да штелујеш

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 8. avg. 2016. u 15:28h

Svaka Sijera i Granada imaju korektor kočione sile zadnjih točkova, ali nema veze sa inercijom niti opterećenjem, već isključivo sa velikim podužnim nagibom celog vozila, u smislu da oslabljuju kočionu silu zadnjih kočnica kada se vozilo nalazi na jakoj nizbrdici.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Milos Crazy
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 12. apr. 2016. u 20:24h
Lokacija: Lebane
Kontakt:

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od Milos Crazy » petak, 12. avg. 2016. u 21:32h

FiestaBG87 piše:Ako moze da bude 10mm onda se opušteno napravi, ja sam sebi pravio slično ovo, centralni deo se upušta zbog glavcine, cenu za tebe ne znam posto ni sam sebi nisam naplatio tako da ne znam :-)
@mbole laser je.
Puko mi bio internet, pa nisam ulazio na forum. Steta, vec sam puko 20evra da mi covek napravi ploce po meri. :doh: ali s'obzirom da su mi drugi strugari trazili 100evra da to naprave, prihvatljiva je cena.

MBole;

Mislim da sam kocenjem nece biti problema, nabavio sam regulatore kocenja od punta. Kao dizne sa malim promerom koje se srafe na celjusti umesto creva, pa crevo na njih. To je u fazonu za forsirano kocenje na klizavoj podlozi. Tako da nece biti problema sa tim. Ako kojim slucajem bude, smislicu neko resenje :D diskovi inace imaju debljinu od 10,05mm po mikrometru. Sto je sasvim zadovoljavajuce i mogu jos da traju. :)
Nikad nemoj na silu..

Uzmi veci cekic thumbsuph

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od FiestaBG87 » petak, 12. avg. 2016. u 21:36h

Gde iskopa taj regulator od punta, ja ga nisma nasao al tako nesto ima skoda i receno mi je da ce mi nabaviti.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od dule0911 » petak, 12. avg. 2016. u 21:48h

I mene ovo vrlo zanima :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od FiestaBG87 » petak, 12. avg. 2016. u 23:02h

Dule narucio sam nam od skode :P

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od milan_gt » petak, 12. avg. 2016. u 23:10h

Jel ima skoda neke 21" za audi?

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od FiestaBG87 » petak, 12. avg. 2016. u 23:24h

Milane omasio si temu, ovde i 14" prelazi granice :D

Milos Crazy
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 12. apr. 2016. u 20:24h
Lokacija: Lebane
Kontakt:

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od Milos Crazy » nedelja, 14. avg. 2016. u 16:52h

FiestaBG87 piše:Gde iskopa taj regulator od punta, ja ga nisma nasao al tako nesto ima skoda i receno mi je da ce mi nabaviti.
Skinuo sa punta dvojke na otpadu mrgreen kod njega se srafi direktno na glavni kocioni :D tj ima dva komada, posto ima dva izlaza iz cilindra za zadnje tockove. ;)
Nikad nemoj na silu..

Uzmi veci cekic thumbsuph

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Uljez :D Mali crveni Yugo 65 EFI

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 14. avg. 2016. u 16:57h

Znam ja gde stoji, mislio sam da si uzeo nov.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova koji nisu Ford“