Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Poklon uljez

Iliti uljezi foruma :)
Avatar korisnika
sreckotddi
Poruka: 271
Član foruma od: nedelja, 28. jul 2013. u 23:00h
Lokacija: obrenovac

Re: Poklon uljez

Poruka od sreckotddi » sreda, 17. mar. 2021. u 23:19h

:bravo: Samo napred i pun gas! :beer:
Kom opanci tom i dzeri

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » utorak, 14. sep. 2021. u 00:10h

Malo sam osvežio boju😂
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Poklon uljez

Poruka od dule0911 » utorak, 14. sep. 2021. u 09:40h

Bas je lepa nijansa. Odlicno izgleda thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » utorak, 14. sep. 2021. u 16:11h

Ostaje da se felne odrade...

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » ponedeljak, 17. jan. 2022. u 21:40h

Da malo osvežim temu iako nije o Fordu, ali me zanima mišljenje u vezi jednog problemčića koji se pojavio od pre par meseci.
Elem, problem je taj što mi se desi nakon paljenja auta da mi ne radi programirani rad brisača, ne pokreću se brisači pri prskanju vode napred (to je valjda zbog istog problema) u kombinaciji sa grejačem zadnjeg stakla-ostala dva brza moda brisača rade. Uvek mi ne rade isti ovi potrošači, a čini mi se da nikakve veze nemaju brisači sa grejačem, dakle ili sve radi ili navedeno ne radi zajedno. Kad ne radi svi osigurači su ok, a to se javlja ne vezano za hladno, toplo, suvo, mokro...ne mogu da ustanovim pravilo nikakvo, a nikad se ne povrati u vožnji nego kod ponovnog paljenja i to kad ce da se vrati isto nema pravila...
Što se auta tiče vozi se svakodnevno po gradu, kao gradski auto i tako se održava u životu. Inače motor radi, pali, ide i tu baš ništa nije čačkano u smislu otvaranja motora, fabričko stanje, ulje potroši standardno oko 1l na 5000km kad ga i menjam novim...eto. U planu mi je sredjivanje felni pošto ovakve u dobrom stanju ne mogu da nadjem, a voleo bih da auto ostane u fabričkom stanju.
Slika

Avatar korisnika
cortina.vr
Poruka: 148
Član foruma od: četvrtak, 13. avg. 2009. u 20:40h
Lokacija: Vranje

Re: Poklon uljez

Poruka od cortina.vr » ponedeljak, 17. jan. 2022. u 22:55h

Lep auto, svaka čast na održavanju...
A što se problema tiče, pošto se javlja samo nakon paljenja, verovatno kontakt brava(može da bude ili mehanički ili električni deo)... Jel se vraća ključ u položaj II(kontakt) nakon startovanja?

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » ponedeljak, 17. jan. 2022. u 23:07h

Ne deluje mi da brava ima neki problem, vraca se kljuc normalno kao kod svakog auta, on ima razne potrosace i zavidnu opremu za to godiste i sve radi osim toga. Sad, nisam neki strucnjak...zato i pitam

Avatar korisnika
cortina.vr
Poruka: 148
Član foruma od: četvrtak, 13. avg. 2009. u 20:40h
Lokacija: Vranje

Re: Poklon uljez

Poruka od cortina.vr » ponedeljak, 17. jan. 2022. u 23:12h

Liči na to, a sad, može svašta da bude...

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » ponedeljak, 17. jan. 2022. u 23:26h

ne mogu da ukapiram ako je brava, a ne kazem da nije kako samo te dve stvari da ne rade?

Avatar korisnika
cortina.vr
Poruka: 148
Član foruma od: četvrtak, 13. avg. 2009. u 20:40h
Lokacija: Vranje

Re: Poklon uljez

Poruka od cortina.vr » utorak, 18. jan. 2022. u 01:15h

Ono, u pravu si, vrv ni farovi, ni radio, a i još ponešto ne bi radilo ako je do nje. Ali, možda brava daje struju na kontaktu na više izvoda, pa da je samo taj u problemu. Probaj kad ti se to desi da promrdaš malo ključ levo-desno...

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » utorak, 18. jan. 2022. u 15:13h

Hoću, obratiću pažnju na to, hvala na pokušaju u svakom slučaju!

Avatar korisnika
cortina.vr
Poruka: 148
Član foruma od: četvrtak, 13. avg. 2009. u 20:40h
Lokacija: Vranje

Re: Poklon uljez

Poruka od cortina.vr » utorak, 18. jan. 2022. u 16:26h

Nema na čemu

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » sreda, 6. jul 2022. u 00:52h

Da malo osvezim temu, Hyundai se vozi bukvalno svakog dana, pali, radi bez greske, pre par dana je proso tegnicki bez greske.
Problem sa grejačem stakla i programiranim radom brisača o kome sam pisao nisam ni rešavao, ali je nestao sa toplim vremenom, sad da li to ima veze neke ili ne ne mogu da znam jer se desavalo i na -10 da radi normalno, a na +10 da zeza, ali sve to u zimskom periodu.
Ono sto me trenutno muci je problem sa lupanjem prednjih klešti, nasli smo set za reparaciju sa gumenim elementima, ali bez klizača i to je bilo resenje kratkog daha kako je majstor i predpostavio, razlupala su se posle mesec dana. Sada sam pronasao samo klizace klesti, tj. bolcne pa cemo da probamo sa njima, a ukoliko se pojela rupa u nosacima koji su gusani ne znam kako cemo to da resimo jer onda moram da menjam cela klesta posto se nosaci ne prodaju kao rezervni deo, a klesta nisam mogao da nadjem na brzinu nova, bar da ptoverim cenu.
Sto se tice spoljnog izgleda reparirao sam svih 5 felni koje su njegove originalne i nabavio 4 rezervna poklopca za ne daj boze. Distancere jos nisam pravio kako bih dobio efekat 205 15 gume, posto naravno vozim 195 gumu zbog cene, logicno... Evo par ne bas reprezentativnih slika sa repariranim felnama, posto auto tada nije bio cist za slikanje😂.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Poklon uljez

Poruka od FiestaBG87 » sreda, 6. jul 2022. u 10:43h

Jeste proverili da li su se te vodjice pojele?
Meni sam pravio neke klizace i nosace posto nisam nasao kao deo da se kupi, vozim se vec 7 god bez problema

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » sreda, 6. jul 2022. u 12:12h

Sad sam kupio nove vodjice pa cemo da montiramo da vidimo kako ce da bude, sa novim gumenim elementima...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Poklon uljez

Poruka od 911s [SK] » sreda, 6. jul 2022. u 15:17h

Pa vidi se na oko da li su se vodjice pojele.
Da li klješta na sebi imaju specifičnu oprugu koja klješta drži napeta prema nosačima? Ako toga nema naravno da će lupati.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » sreda, 6. jul 2022. u 16:31h

Nije mi pominjao majstor u koga imam max poveenje da bilo sta nedostaje sto bi trebalo da bude tu, tako da cemo videti sa novim klizacima...

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » četvrtak, 18. avg. 2022. u 00:06h

Malo smo se zezali sa kleštima koja lupaju i epilog je ovakav, prvo smo kupili set za reparaciju tj. zamenili sve gumene elemente kako sam i napisao i to je bilo kratkog daha, onda sam porucio nove klizace i sa novim gumenim elementima namontirali ali su klesta lupala vise nego ikad🤔, onda sam kupio polovne nosace sa klizacima i prepakovali sve to novo u te polovne nosace i luft je bio ogroman tako da smo ukapirali da klizaci iako poruceni za taj auto, izgledaju identicno ko stari imaju manji FI tako da smo montirali sve to polovno sto sam uzeo jer je u korektnom stanju i nista vise ne lupa, problem resen za sada sa 2x20e. Inace nosace nigde nove nisam nasao dok komplet klesta kostaju 350e po tocku😂. Sada imam lupkanje koje samo ja mogu da primetim koje potice iz letve volana koja je inace suva i ne pusta, ali nije ni cudo shodno godinama...resavacu i to nekada kada pocne vise da se cuje. Auto se vozi bukvalno svaki dan po gradu, Audi mi sluzi za duza putovanja, a Hyundai pali, radi, ide...lep je i to je to...

Odgovori

Povratak na „Automobili članova koji nisu Ford“