Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

BMW 320i '91

Iliti uljezi foruma :)
Odgovori
Lanky_bastard
Poruka: 29
Član foruma od: nedelja, 5. dec. 2021. u 20:46h

BMW 320i '91

Poruka od Lanky_bastard » četvrtak, 23. nov. 2023. u 17:43h

Pozdrav, dobri ljudi.

Na predlog jednog clana u drugoj temi o Sierri CLX 2.0 DOHC sam resio da predstavim svoj drugi auto. Postoji kratka prica iza toga gde sam ja kao 13-godisnji decak zacrtao da mi prvi auto bude kocka, poceo sam vec sa 17 godina da radim i sa 18 to sam i ostvario.
Otprilike 2 godine sam imao e30 320i, crna limuzina sa siberom, ma fantazija, ili sam ja barem mislio tako. Iako me je dosta naucila, ispostavilo se da je auto bio havarisan, i da nije ni trebao da bude popravljen tada, a jeste, tako da je auto ostao krive skoljke, bez neke perspektive kao auto koji ima smisla zadrzati.

Dakle, nju sam vozio od Avgusta 2019. godine, do Avgusta 2021. kadam se presekao i shvatio da nisam u situaciji da se bavim konkretno tim auto jer su neophodna limarska ulaganja bila prevelika, iako auto nije bio truo nazalost. U Decembru iste godine sam kao projekat auto kupio Sierru CLX sa 2.0 DOHC motorom (N9C ili E, nisam vise ni ja siguran), i zapoceo sredjivanje, koje me je brzo pustilo jer nisam imao prilike ni da je provozam, bila je neregistrovana.

Potom u Aprilu 2022. godine e36 koji sam jako dugo gledao na oglasu, biva oglasen za do tada najnizu cenu koja mi je odgovarala. Nazvao sam vlasnika, pogledao auto, i dok je izlazio iz garaze, ja sam bio upecan - To je bilo to.

Slika

BMW 320i iz 1991. godine. Uvezen iz Svajcarske, dugogodisnji vlasnik, sa 129,975km na satu, kompletnom M optikom - Branici, sajtne, retrovizori, lajsne, volan, rucica, sedista, apsolutno sve. Uz to, prethodni vlasnik je stavio vece i ganc nove diskove (325x25 napred, 294x19 nazad) sa repariranim i plastificiranim celjustima, novim crevima i plocicama. Uz to, montirao je sper diferencijal, novi Bilstein B4 Sport amortizeri sa novim soljama.
M-Tech 2 volan, novu i originalnu M-Sport rucicu menjaca, i u paru, volan i rucica su stvarno krasili sportski profilisana sedista.
Originalne crne velur patosnice, besprekorni crni kozni tapaciri, nebo i stubovi presvuceni u alkantaru - Apsolutno iz svakog ugla, da li u kabini ili van nje, auto je delovao kao salonski primerak.
Bio je bas on sto sam trazio, prava osnova na kojoj mogu da se propisno igram sa drugim motorom, boljim vesanjem, i slicnim unapredjenjima, da ga vozim svaki dan, umesto da budem vise ispod njega nego u njemu.

Auto nazalanost nije bio na prodaju sa ovim felnama vec nekim 18" felnama koje se meni nisu dopale, ni estetski, a ni idejno posto je auto trebao da bude za svaki dan.

Resio sam da kupim druge felne, srecom originalne BMW-ove, dimenzija 17x8, jako velikog ET-a, cak 49, tako da sam uzeo distancere od 16mm i dobio fabricki ET - 33.

Slika

Uz to, castio sam ga novim Sava Intensa UHP 2 gumama dimenzija 225/45R17 koje su se pokazale vrhunski.

Slika

Slika

Otisao sam da preuzmem auto, montirao nove felne i gume, i u povratku kuci presao 130,000km. Tada kao ni sad nisam mogao da shvatim kako je moguce da vozim 32 godine star auto koji se ne oseca tako vec parira modernim automobila po tisini u kabini.
Tog momenta sam se odusevio i to i dalje nije prestalo.

Nisam bio srecan kako je radio vesanje sa oprugama koje je vlasnik zbog visine stavio, pa sam kupio nove Eibach Sport Line opruge i upario ih sa postojecim Bilstein B4 Sport amortizerima i time dobio novo M-Sport vesanje i radi savrseno, za grad i putovanja je savrseno udobno, adekvatne visine, fenomenalno upravljiv, apsolutno najbolji kompromis za takav auto.

Visina auta pre novih opruga
Slika

Opruge, amortizeri
Slika
Slika

Nova visina auta
Slika

Apsolutno sve preporuke za ovu kombinaciju vesanja.

Nakon toga, resio sam da iservisiram auto, i uradim makar ono najosnovnije. Zamenio sam filtere ulja, vazduha i goriva, ulje, svecice, dihtung dekle, dihtung kucista filtera ulja i to je bilo to, auto je bio spreman da se vozi i koristi.

Slika
Slika

Od ovog momenta, ja sam vozio auto propisno, isao na more njime, uzivao i za 2 nedelje presao 2,000km s njim i za to vreme nasuo mozda 500ml ulja - Nisam izlazio iz njega.

Usput sam izvadio prstenove iz instrument table jer se meni licno ne dopadaju
Slika
Slika

Takodje sam ubacio fabricki radio cije cu slike naknadno okaciti, i presao 15,000km za pola godine.
Krajem prosle godine sam imao neko sitnije cukanje, stajao je kod prvog limara 4 i po meseca koji je napravio ozbiljnu glupost - Em nije uradio sta je trebalo kako je trebalo, em je prevlacio bicikle i kutije sa alatom pored i preko auta dok je stajao na suncu tako da su nastradale i gume i lajsne i ceo auto je bio u ogrebotinama koje ne mogu da se ispoliraju, tako da je sad upravo kod drugog limara koji privodi sve to kraju.
Posle toga ide na kompletno farbanje, nakon cega se ubacuje kompletan sistem za pranje farova, kompletan bord kompjuter, M-Tech 2 volan u fabrickoj kozi, i nove felne.

Godinu dana sam ih gledao i na kraju prelomio da ih kupim - dvodelne BBS Pininfarina 17x8 ET13, gotovo nevozene, i cekaju da se montiraju na auto sa novim gumama posle farbanja.

Slika

Posle toga, plan je da se ubace Recaro SR3 sedista koja pomno cekaju, Bilstein B8 ili neko stelujuce vesanje, videcemo, i jos neke gluposti, da ne duzim sad.

To je za sad to, okacicu jos par fotki auta reda radi pa pisem jos cim budem imao sta :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: BMW 320i '91

Poruka od dax92 » četvrtak, 23. nov. 2023. u 22:50h

Propisna i motorizacija, samo da nije 1.6 :D

Odlicno izgleda, i taj model vredi sacuvati, bez obzira na 3/5 vrata varijantu! Pored svih novih BMW-ova, ovaj mi je daleko atraktivniji!

Jesu u planu maglenke? Nekako mi je bas cudan napred bez njih.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: BMW 320i '91

Poruka od sasa_f1 » petak, 24. nov. 2023. u 07:17h

E, tako. :wub:

Prelep auto, cuvaj ga, sve ih manje, trulezi na sve strane. Uzivaj u zvuku 6aka i obavestavaj nas o radovima.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: BMW 320i '91

Poruka od Nedeljkovic » petak, 24. nov. 2023. u 08:05h

Top auto, svaka čast
Ja bih stavio samo onaj fabrički spojler na gepek

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Lanky_bastard
Poruka: 29
Član foruma od: nedelja, 5. dec. 2021. u 20:46h

Re: BMW 320i '91

Poruka od Lanky_bastard » petak, 24. nov. 2023. u 09:47h

dax92 piše:
četvrtak, 23. nov. 2023. u 22:50h
Propisna i motorizacija, samo da nije 1.6 :D

Odlicno izgleda, i taj model vredi sacuvati, bez obzira na 3/5 vrata varijantu! Pored svih novih BMW-ova, ovaj mi je daleko atraktivniji!

Jesu u planu maglenke? Nekako mi je bas cudan napred bez njih.
Jesu, jesu, u planu su, najverovatnije cim se vrati sa farbanja. I meni je cudan nekako bez maglenki tako da cemo nabaciti i njih, bez brige. Tu je fabricka instalacija, samo ih je prosli vlasnik skinuo i stavio poklopce jer je njemu lepse bez maglenki :doh: hahahaha

Nikola312
Poruka: 1126
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: BMW 320i '91

Poruka od Nikola312 » petak, 24. nov. 2023. u 09:55h

Wow, odličan je!

Avatar korisnika
fordicmk3
Poruka: 1446
Član foruma od: petak, 17. jan. 2014. u 17:02h
Lokacija: Bečmen

Re: BMW 320i '91

Poruka od fordicmk3 » petak, 24. nov. 2023. u 13:07h

:wub: :wub: :wub: auto iz snova
[20180419_150601257_i_OS.jpg](https://postimg.cc/image/j7941e0y3/)
FM III piše:Vidim ja koliko ste obojca zainteresovani za školu kada visite ovde na forumu hahahaha

Odgovori

Povratak na „Automobili članova koji nisu Ford“