Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
bigfoot
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2009. u 11:24h
Lokacija: New Zealand, Wellington

Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od bigfoot » nedelja, 3. maj 2009. u 11:50h

Vec sam se predstavio u odeljku za nove clanove, ali da ponovim ja sam Mario sa Novog Zelanda i trenutno vozim Mondeo Mk4 2.3.
Znaci Mondeo karavan Mk4 2.3 160KS 2008 godiste, automatik sa sest brzina. Inace to je ovde (na Novom Zelandu) osnovi model i od opreme ima DSC, ESP, EDB, BA, 7 airbags (cak i onaj za kolena), manuelnu klimu, bord kompjuter, CD plejer sa osam zvucnika, elektricne podizace prozora, elektricne retrovizore i grejace. Za sada sam prezadovoljan autom, prava drumska krstarica, udoban, tih, ogroman i dosta nepregledan za parkiranje. Pre njega sam imao Mazdu 6 2005 (ovde na Novom Zelandu, u Srbiji sam imao jos uvek ne prezaljenu Alfu 156) i mogu reci da je razlika nebo i zemlja. Jes da nisam jos probao novu Mazdu 6 ali mislim da je Mondeo bolji i od nove Mazde 6. Cak sta vise mogu kazati da sam prijatno iznenadjen ponasenjem auta u krivinama i ostrijoj voznji, jer bas dobro drzi put. Jes da bi sa 17" tockovima isao jos bolje, ali i ovako je mnogo bolji od Mazde 6 i veoma blizak Alfi 156. Mozda ce nekima zvucati glupo ali mnogo sam zadovoljniji sa manuelnom klimom a ne digitalnom. Jer kada samo uporedim namestanje temperature ili venitilatora sa Mazdom ili Audi 4 i pritiskanje dugmica 100 puta ili vrtenje onog kruga u nedogled ovako kako je na Mondeo sa manuelnom klimom je mnogo bolje, makar za mene. Kvalitet izrade unutra je za svaku pohvalu i sve je lepo uklopljeno. Jedino malko strci ona sva "metalna" centralna konzola ali sada cak i tako pocinje da mi se svidja.

Sve u svemu tople pohvale za auto i ko god se razmislja da ga kupi dajem sve preporuke.

Pozdrav sa Novog Zelanda.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od peca » nedelja, 3. maj 2009. u 11:57h

Odlican auto, kao shto si i sam rekao, prava drumska krstarica ;)...

A shto se tice ogibljenja i prijanjanja za put, Ford automobili su poznati po extra ogibljenju i stabilnosti u voznji ;) ...

Obavezno mu stavi neke lepshe (vece) felne, ove ga mnooogo zatvorishe...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od FiestaRS » nedelja, 3. maj 2009. u 12:00h

Ih bre kakav je! a teeek kako kontr. tabla sija 8) extra auto!
Slika

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od Stefan148 » nedelja, 3. maj 2009. u 12:03h

prelep auto, i predobar. osnovni model, a oprema prsti xexexexexex
Slika

bigfoot
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2009. u 11:24h
Lokacija: New Zealand, Wellington

Re: Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od bigfoot » nedelja, 3. maj 2009. u 12:26h

Ako ne budem u skorije vreme menjao auto, feluge ce mi biti prvo na listi zelja. Inace ovde imaju jos dva paketa opreme Zetec i XR5, a razlika u opremi je minimalna. Zetec ima dual automatski klimu, automatska svetla i brisace, elektricna sedista i prednje maglenke, dok Modeo XR5 ima keyless entry i paljenje, kozu i onaj Ford HMI - display.

Avatar korisnika
laki
Poruka: 560
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 07:37h
Lokacija: Bg-Batajnica

Re: Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od laki » nedelja, 3. maj 2009. u 12:33h

Mnogo dobar i mocan auto ;)

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od macaneli » nedelja, 3. maj 2009. u 12:47h

ju ju ju kaki avtooo
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od dule0911 » nedelja, 3. maj 2009. u 13:16h

Lep mondeo, a za osnovni model je stvarno odlicno opremljen! 8)
S obzirom da je prava drumska krstarica automatski menjac mu ok pasuje... Jel ima uopste da se naruci na NZ sa manuelnim?
Fiesta!!

bigfoot
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2009. u 11:24h
Lokacija: New Zealand, Wellington

Re: Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od bigfoot » nedelja, 3. maj 2009. u 13:57h

Moram da priznam da sam odusevljen menjacem. U drive se bas lepo vozi i lepo stedi gorivo, a kada se prebaci u sport tako lepo vrti motor sve do 6000 obrtaja i uopste nema potrebe da sam intervenisem i manuelno menjam brzine. Postoji mogucnost da se dobije manuelni sa sirotinjskim motorom 2L, sto je ovde bas retkost jer je i moj motor ispod proseka za ovde, ili sa XR5 modelom sto je ekvivalent Evropskog ST sa 2.5L turbo motorom :-)

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od Iosis » nedelja, 3. maj 2009. u 14:05h

Odlican Mondeo! I moj je kum na NZ, ja njemu kazem da uzme Mondea, a on navalio na Passata.
Odlicna oprema za osnovni paket.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

bigfoot
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2009. u 11:24h
Lokacija: New Zealand, Wellington

Re: Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od bigfoot » nedelja, 3. maj 2009. u 14:16h

Joj, jel to onaj Srpski mentalitet, nema bolje auta od Pasata ili Golfa? Ako to uradi dobi ce, mozda, za nijansu bolji auto ali dva puta skuplji i jos uz to posto je Pasat Evropski auto a Ford domaci njegovo odrzavanje ce biti duplo skuplje od Forda. Ako vec ima para neka onda uzme Mondeo XR5 :-)

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Ford Mondeo Mk4 2.3 '08

Poruka od Iosis » nedelja, 3. maj 2009. u 20:23h

Ma nece dobit bolji auto, jer da je bolji ne bi Mondeo dobio sepet nagrada. Te za najbolji karavan, porodicni auto, poslovna limuzina i nemogu se sjetit za ostalo.
A to jeste mentalitet, ali ne samo Srpski, nego cjeli balkan je takav, uzmi VW i nema da boli glava. :S
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“