Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus i jos po nesto

Modeli izašli iz Fordove fabrike.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Focus i jos po nesto

Poruka od Mickey038 » ponedeljak, 21. mar. 2011. u 20:53h

Jutros krenem na posao i...

Slika

Uploaded with ImageShack.us

Sutra idem da proverim kada je moj termin za probnu voznju!


A potom odem da pokupim cerku sa casova tenis-a i naletim na ovo...

Slika

Uploaded with ImageShack.us

Slika

Uploaded with ImageShack.us
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od Mickey038 » subota, 26. mar. 2011. u 15:29h

Sa nestrpljenjem smo cekali da najzad probamo novog fokusa i eto sada zelim da vam prenesem svoje utiske.

Prvi utisak je sjajan. Auto izuzetno lepo izgleda uzivo, pogotovo prednji kraj. Zadnji deo je dosta izmenjen ali po mom misljenju sada je znatno bolji. Nekako deluje privlacnije. Linije su nekako kompaktne, nista ne 'strci' bez nekog valjanog razloga. Aluminijumske felne koje se isporucuju uz Titanijum verziju sada su lepse. I zadnji spojler je nekako bolje uklopljen. Sam automobil je manji od modela MK2a sto se i primecuje. Titanijum verzija koju sam vozio ima i 'samo-sklopive' retrovizore, mada mislim da je to standardan deo opreme (osim mozda za najeftiniji model). Poklopac motora je i dalje 'mehanicki' odnosno nema amortizera koji 'pomazu' u podizanju. Gepek vrata kada se otvore, dovoljno su visoko da prosecno visok covek (oko 180cm) nema 'straha' da ce udarati glavom u njih. No nisu ni preterano visoko pa i osobe visoke oko 165cm-a mogu sasvim lako da ih dohvate i zatvore. Plasticna resetka koja uzgred 'sakriva' sistem za kontrolu dotoka vazduha prema hladnjaku (zatvara se da bi omogucila sto brze postizanje radne temperature) sada izgleda mnogo lepse.
Iako je auto manji, sto se primecuje i u unutrasnjosti, prostora ima sasvim dovljno. Sasvim udobno sam sedeo na zadnjem sedistu, a verujem da mi i put od nekih 200+ km-a ne bi smetao ako bih morao da budem pozadi sa jos jednom osobom. Medjutim tri odrasle osobe pozadi bi se 'gurale' ali ipak je to srednja klasa automobila. Mesta napred ima dovoljno i za vozaca i za suvozaca. Mesto vozaca je posebno dobro. Prva stvar je da je sve na dohvat ruke. I bukvalno, sve sto vozac bude zelo da dohvati u toku voznje, nece morati da se pono pomera iz svog sedista vec je sve tu, na samo nekoliko destina santimetara od njega. Instrument tabla nekako je postavljena blize vozacu. Komandni dugmici su odlicni. Sve je nekako lepo i nezno, a opet strasno precizno i jednostavno. U pocetku su mi predstavljale problem komande na volanu posto je upravljacki mehanizam za radio/voice kontrolu kod 'starog' fokusa postavljen na levu stranu a kod novog je na desnu. Komandni 'dzojstici' za kontrolu board-kompjutera i navigacionog uredjaja su na volanu i za njihovu upotrebu covek mora da se navikne, sto i nije strasno tesko. Prekidac za svetla je na istom mestu kao kod starog fokusa samo je sada mnogo diskretniji. Rucice za brisace i migavce deluju cvrsto i robusno pa mislim da mogu sasvim lako izdrzati dugogodisnju upotrebu bez ikakvih problema. Klima uredjaj koji je sastavni deo opreme moze biti manuelni i automatski. Automatski mnogo lepse izgleda pa uz to sto je funkcionalniji trebao bi biti prvi izbor. Osvetljenje instrument table je izuzetno lepo, pa ce verujem svi ljubitelji 'fancy' osvetljenja biti odusevljeni prizorom. "Futrola' za naocare je izmestena iznad srednjeg retrovizora (ranije je bila iznad vrata) i otvara se na 'dugme'.
U voznji je fantastican. Na sopstveni zahtev dobio sam na probu verziju sa benzinskim motorom od 1.6l i 150 konjskih snaga. Hteo sam da vidim koliko se razlikuje ne samo od motora kojeg trenutno imam vec i od RS-a. I rekao bih da je negde izmedju. Zvuk je 'onaj pravi', dobri stari, lepi zvuk benzinskog motora sasvim lepo prikriven da se u voznji skoro i ne cuje. Ali se sasvim lepo oseca kada se pritisne papucica za gas. Vuce bez posustajanja i sasvim lepo i konstantno napreduje do brzine od 130km/h koliko sam ga ja vozio. A verujem da moze sasvim jednostavno i brzo da ide i preko 160km/h. Ono sto mi je kod RS-a mnogo puta zasmetalo je nedostatak 6-te brzine. Ovde je taj nedostatak 'otklonjen'. Iznenadila me je i potrosnja koja je po board-u pokazivala oko 8-9 litara sto i nije tako strasno i verujem da uz ekonomicnu voznju auto moze da trosi oko 6-7l prosecno sto je za ono sto nudi jedan dobar rezultat. Volan je cvrst, cvrsci nego ranije, ali prijatan na dodir. Sediste udobno i sedeci u njemu osecao sam se sasvim prijatno.
Verzija koju sam vozio imala je titanijum paket, elektronske komande za pomeranje sedista, ksenonske farove, navigaciju, kozna sedista, senzore za parkiranje i cena je bila 22000e. Verzija koja je bila na secijalnom popustu je bila isto to samo bez ksenonskih farova, koznih sedista senzora za parkiranje i cena je bila 18000e sto mislim da je fantasticna cena za jedan ovakav auto. Cisto sumnjam da postoji neki auto koji se nudi sa aluminijumskim felnama od 16", tempomatom, navigacionim sistemom, metalik bojom (crvenom), automatskom dvozonskom klimom, sistemom za pomoc prilikom polaska na uzbrdici, farovima koji prate skretanje vozila, dugmetom za start (uz vec standardnu opremu poput ABS-a, ESP-a, 8 vazdusnih jastuka CD/MP3 uredjajem) za 18000e! Sve sto mogu da kazem je da su moji planovi za kupovinu Ford Kuge sada ozbiljno uzdrmani!

Evo i slika:
Reklamni model:
Slika
Slika
Slika

Probni model:
Slika
Slika
Slika

Ostali modeli:
Slika
Slika

A tu je i neizostavna Kuga i mali Ka:
Slika
Slika
Slika

Salonski modeli:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Idemo da se vozimo:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ovo vredi 18000e
Slika
Slika
Slika

Vracamo se starom dobrom. Za sada... :)
Slika
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od fancy » subota, 26. mar. 2011. u 17:27h

Sjajan tekst, nadam se da Ford opet ima Auto godine, posle 5 godina :)
Inače...
Mickey038 piše:...
Sam automobil je manji od modela MK2a sto se i primecuje.
...
Optička varka :)

Zvanično:

Mk2 Length
Hatchback: 4,337 mm (170.7 in)
Saloon: 4,480 mm (176 in)
Estate: 4,470 mm (176 in)

Mk3 Length
Hatchback: 4,358mm / 171.5 in
Saloon: 4,534mm / 178.5 in
Estate: 4,556mm / 179.3 in
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od Mickey038 » subota, 26. mar. 2011. u 21:09h

Naveo si samo duzinu, ali ne i visinu i sirinu vozila gde je novi fokus i nizi i uzi (ako bas hoces i zvanicne podatke da navodim: Sirina: 1858 novi - 1879 stari, Visina: 1461 novi - 1497 stari)

Posebno se primecuje visina, jer u starom fokusu kada maksimalno podignem sediste jos uvek imam dosta prostora iznad glave, dok kod novog, skoro udaram glavom u 'plafon'. Ali to mu sigurno nije mana, jer sada fokus deluje malo vise 'sportski'.

Ford je sigurno napravio odlican auto, samo jos da pouzdanost (u cemu je ford dobro poznat) bude na nivou i svi ostali ce vrlo brzo biti primorani da prate trend.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od fancy » subota, 26. mar. 2011. u 21:51h

Zvanično

Mk2:
Width: 1,840 mm / 72 in
Height: 1,497 mm / 59 in (1,503 mm Estate)

Mk3:
Width: 1,823 mm / 71.7 in
Height: 1,484 mm / 58.4 in (1,505 mm Estate)

Dakle, razlika u širini je 1.7 cm a u visini 1.3 cm (s tim što je karavan Mk3 i viši za 2mm od karavana Mk2 :)) te ne verujem da je ta razlika baš toliko očigledna :D
Biće da je subjektivni osećaj manjeg prostora pre do debljeg i kvalitetnijeg tapacirunga sa svih strana. Sećam se kad sam posle 6 godina vožnje Taunusa prvi put seo u Sierru, Sierra mi je izgledala skroz skučeno u odnosu na širinu (praznog) prostora u Taunusu. lol
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od darko darko » subota, 26. mar. 2011. u 23:01h

Evo ga prvi utisak najzad, bravo, thumbsuph. Mada mi je zao sto nije dizel 163 ks sa automatskim menjacem ali i nova generacija benziskih motora nije losa. Vidim da je stari fokus dizel, zasto si se odlucio da probas benzinca, izvini ako smaram.
Jel je stvarno dosta tisi u voznji od ranijeg modela. Sta su pisali po medijima da je zbog globalnog modela dosta nestabilniji, nema ono staro lezanje na putu. Gledao sam kako je trap odradjen, skoro je isti kao stari. Jel to bio eko bust motor, ima li cuvenu turbo rupu u voznji, osecali se prelaz kada cimne turbina. Verujem da je ford krenuo drugim putem i savetovao bi ti da sacekas nov model kuge. Kakav je utisak, razlika utisaka kada si ga video na papiru i uzivo, posto je bilo toliko polemike oko dizajna.
Svidja mi se sto je tabla bliza vozacu, polozaj srednje police i volan, unutrasnjos je savrsena, neznam sta bi sa onom navigacijo osetljivom na dodir, ona je bila savrsena, dali postoji uopste u spisku opreme.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od Mickey038 » nedelja, 27. mar. 2011. u 03:49h

@fancy: Ne bih da ulazim u polemiku o dimenzijama. Kada budes imao prilike da sednes u novog fokusa, videces o cemu govorim.

@darko: Nisam jos u fazi zamene automobila, ali me je novi fokus dobro 'uzdrmao' :). Turbo rupu nisam primetio mada i sama voznja nije bila toliko duga i detaljna. Bilo mi je interesantno da pratim 'savete' na displeju o prebacivanju u naredni stepen prenosa pa je mozda i to uzrok sto je voznja bila 'smooth'.
Lezanje na putu je isto kao kod starog. Upravljac precizan, auto ide bas onde gde treba i ko je vozio ili jos uvek vozi fokusa, nece morati da se prilagodjava. Navigacija nije osetljiva na dodir, ali mi je prodavac rekao da treba da stigne model sa vecim ekranom (ovaj je bio 3.5"), no neznam hoce li on biti osetljiv na dodir. Mada i nema potrebe za tim, upravljanje je krajnje jednostavno, a tu je i 'voice control'.
Utisak o autu je kao sto rekoh odlican. Iskreno nisam ocekivao da bude bas tako lep uzivo. Jos jednu stvar sam zaboravio da napomenem, imam utisak da je preglednost pozadi slabija nego kod starog. Ali parking senzori bi trebalo da to resavaju.
Odlucio sam se da probam benzinca jer sam hteo da napravim poredjenje sa prethodnim RS-om vise nego sa sadasnjim focus-dizel-om. Jeste da ima 150 konja i da ima 6 brzina, ali ipak 400cm3 manje izgleda da dosta znaci. Onaj 'skok' koji RS ima kada se pritisne papucica gasa, ovaj fokus nema, bez obzira na eco-boost. Cekam da se pojavi ST, a onda odoh opet na probnu voznju :). U medjuvremenu cu verovatno svratiti do Barija da proverim ima li verzije sa dizel motorom od 2 litra, jer to je model koji sam trazio kada sam kupovao starog fokusa, pa cisto da proverim ima li promene.

Sve u svemu, zaista odlican auto. Jos jedna dobra stvar je sto ce se sa ovako niskom cenom verujem dobro prodavati, pa ce samim tim i 'stari' fokus gubiti na ceni i biti sve pristupacniji onima koji ne traze bas novi auto.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 27. mar. 2011. u 04:30h

Svaka cast za opis.

Ja planiram kupovinu novog auta, ali tek krajem godine. Posto ne planiram prodavati nijedan od sadasnjih Fordova koje posedujem (vec cu najverovatnije zameniti Toyotu), izbor ce najverovatnije pasti na kompakta. Imam muscle car, imam pickup, imam porodicni sedan, jedino mi fali nesto ekonomicno za svakodnevnu voznju.
Obozavam Korejance, dosta mi se svidjaju Hyundai Elantra i Kia Forte, oba su istih dimenzija kao Focus, oba su ekonomicnija i jeftinija, ali takodje sa manje snage i jeftinijim enterijerom.
Ono sto me nervira kod Focusa je sto model sa manualnim menjacem trosi vise od automatika. :wtf:

Mi u Americi imamo i Focus sedan koji se meni mnogo vise dopada od hatchbacka i koji je $1,000 jeftiniji tako da ce to verovatno biti moj sledeci auto. Mi u Americi dobivamo samo 2.0L benzinac sa 160 hp (i naravno ST sa 247 hp koji treba stici kasnije).

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od darko darko » nedelja, 27. mar. 2011. u 15:44h

A danas sam seo u novog fokusa, nije eko bust i mala navigacija, najace je bilo sto su bili stari i novi jedan pored drugog, prelazak iz novog u stari klasik kao da si presao iz mercedesa u daciju, takav utisak stvara enterijer izmedju starog i novog, prelep, sve na dohvat ruke, sve kao u ferariju, na svom mestu bez ijedne greske, da pozelis da ne izadjes, lose osobine preglednost pozadi, posto neznam kako da komentarisem prednji deo i zadnje stopaljke, utisak- linija vozila je savrsena idaleka, izgleda mocno i bogato, spolja uzivo mnogo lepse izgleda nego na slici, sve u svemu lepa nova putanja za forda, neka samo nastavi tako sa novim modelima. :ford:

Avatar korisnika
HEMI 426
Poruka: 286
Član foruma od: subota, 29. nov. 2008. u 15:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od HEMI 426 » nedelja, 27. mar. 2011. u 15:51h

Direktor Grand M u Novom Sadu mi je dobar drugar i trebali bi da organizuju prezentaciju novog Focusa za jedno mesec-mesec i po za podrucje Vojvodine. Kao i uvek, test voznje su u planu ali se vozi malo, par km i to u pratnji sa nekim iz dilershipa. Medjutim, kapiram da cu moci da se ogrebem za jednu duzu voznju i to bez "prtljaga"... ;)


Reakcije na novog Focusa su generalno pozitivne ali ima razlike u gledistima. Neki kazu da je auto nastavio gde je predhodnik stao a neki kazu da se malo uozbiljio i "ubledeo" u odnosu na konkurenciju.
Ford Mustang GT 5.0 & BMW 320Ci

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od darko darko » nedelja, 27. mar. 2011. u 15:53h

mislim da su prvi motori kako vidim izbaceni oni najslabiji, voleo bi da probam eko bust, ili dizelas 164 ks, sa automatik menjacem....

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 28. mar. 2011. u 01:06h

Kako god ga drugi nazivali... auto je spolja strasno ruzan!

Na starom modelu su daleko bolje uklopljene linije prednjeg - zadnjeg dela, pocev od branika,farova,stopaljki itd..
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od fancy » ponedeljak, 28. mar. 2011. u 07:51h

Meni je Mk2 restyling puno lepši od novog Focusa. Verujem da je Focus Mk3 potpuno u premium segmentu po enterijeru i revolucionaran po motorima, ali dizajn... napred branik ispresecan čudnim vertikalama, pozadi mi je suviše američko/korejanski za moj ukus. I naravno, horizontalna zadnja svetla ga samo utapaju u prosek. Nadam se da će uživo da popravi utisak.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od darko darko » ponedeljak, 28. mar. 2011. u 09:48h

FiestaRS piše:Kako god ga drugi nazivali... auto je spolja strasno ruzan!

Na starom modelu su daleko bolje uklopljene linije prednjeg - zadnjeg dela, pocev od branika,farova,stopaljki itd..
Uzivo, veruj mi kao nebo i zemlja kada stoje nov i stari jedan pored drugog, u korist novog, uzivo ima onu liniju sto ga cini mocnim, jedino je malo monotono izgledaju stopaljke i farovi, nisu tako buljavi kao kod wv.

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 28. mar. 2011. u 10:10h

Daj boze da je tako... valjda ce ga dofurati u salon posle BG sajma....
Slika

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od darko darko » ponedeljak, 28. mar. 2011. u 10:17h

Imaju na lageru ali benzinac od 150 ks, za ostale neznam, znam da nema nigde u u okolnim zemljama eko bust na prodaju jos uvek, i veliki dislplay navigacije sa osetljivim na dodir jos nije stigao. Sestra razmislja o opel korsi cekicko :suicide: , pa smo intervenisali ali kako vidim bolje da se nemesam, po ceni je jeftinija fiesta sa lepsom opremom, u opelu jedno pise drugo nude, pogotovo ako, ako bude uzimala ide ljubicasta sa ljubicastim enterijerom, ne znam koji je najbolji motor za nju, kakav je 1,4 tdci i 1,25 b, razlika je malo preko 3000 e, ljubicasta dizel protiv klot 1,25, mislim ili zda ili bu.

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od knez91 » ponedeljak, 28. mar. 2011. u 11:21h

fancy piše:Meni je Mk2 restyling puno lepši od novog Focusa. Verujem da je Focus Mk3 potpuno u premium segmentu po enterijeru i revolucionaran po motorima, ali dizajn... napred branik ispresecan čudnim vertikalama, pozadi mi je suviše američko/korejanski za moj ukus. I naravno, horizontalna zadnja svetla ga samo utapaju u prosek. Nadam se da će uživo da popravi utisak.
gledaj to meni bas super izgleda, (to je stvar ukusa) a te linije su stavljenje da pate haubu (ovo sto je udubljena na krajevima)... unutrasnjost mi deluje skroz ok, a posebno mi se svidja sto su otvori za ventilaciju vertikalni , malo promene od standarda dobro dodje...... mozda su mogli ova donja okrugla svetla (maglenke )bolje da uklope ali ajd, dobro je i ovako......
a cena jbg tolika kolika je za nas je to skupo, ali za ove iz EU pa za njih je to dz, jer sa platom od 2.3.4k jura on za 4-5meseci kupi sebi novi auto, a gledao sam i cene ovih na sajmu , sve nesto oko 20k jura tako da mislim da je i cena korektna.....
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od fancy » ponedeljak, 28. mar. 2011. u 13:44h

knezevic piše:...
a posebno mi se svidja sto su otvori za ventilaciju vertikalni , malo promene od standarda dobro dodje......
Ako misliš na vertikale na braniku o kojima sam pisao, mislim da sam negde pročitao da su ovi trouglovi sa strane u stvari crni čepovi, da nisu otvoreni.
Što se cene tiče, ona je sasvim OK za premijeru automobila koji puca čak na klasu više. Ionako ćemo da ga pazarimo za 6 godina kad bude 9,990 Edge, odn. 12,490 sa gomilom Zetec opreme, taman pred sajam 2017 i premijeru Focusa Mk4 :P
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od knez91 » ponedeljak, 28. mar. 2011. u 14:08h

da na te sam mislio, po meni to je sper izvedeno, i bio bi mnogo ruzno da nema tih vertikala, zamisli pola branika u masci (crnoj) ....... a jbg, nema to veze sto je samo plastika, to ce retko ko i primetiti...
fancy piše: Što se cene tiče, ona je sasvim OK za premijeru automobila koji puca čak na klasu više. Ionako ćemo da ga pazarimo za 6 godina kad bude 9,990 Edge, odn. 12,490 sa gomilom Zetec opreme, taman pred sajam 2017 i premijeru Focusa Mk4 :P
lol to si upravu, ili ce mo 2014-5-6 da kupujemo polovne :P
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od fancy » ponedeljak, 28. mar. 2011. u 14:21h

...od Mickey038-a ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 28. mar. 2011. u 15:27h

@darko darko

Drugar ima Corsu (ne restajling) 1.4B crna,2 vrata,crno crveni enterijer,alu felnice, veliki displ itd.. za sad nije imao problema sa njom ali je i ne vozi nesto preterano.. Meni je to pravi zenski autic, taj enterijer je bas, bas zenski (stvar ukusa) inace.. nista specijalno udoban, potrosnja oko 10L to je to u sustini..
Slika

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od Mickey038 » utorak, 29. mar. 2011. u 11:03h

fancy piše:...od Mickey038-a ;)
Nikad ne reci nikad, ali sumnjam da cu u buducnosti prodavati auto u Srbiji. Kada sam prosle godine dolazio u Srbiju, surak se raspitivao koliko bi mogao da prodam svog Fokusa (tada je bio star nekih 4-5 meseci) i rekli su mu cenu od 8000e. Ja sam u subotu dobijao 10500 od dilera, odnosno trazio mi je 7600 doplate za novog Fokusa.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od Iosis » utorak, 29. mar. 2011. u 12:05h

Da ali evo bar moje razmišljanje, preko foruma znam tvoje ponašanje prema tom autu, znam kako ga održavaš, znam da to što kupim biće tako, a neće mi niko prodavati ovamo priče, pa da ne znam šta kupujem. Bio bih spreman izdvojiti veću sumu nego što je ovde tržišna cjena kad znam šta kupujem.
P.S. A uvjek ako nešto ne valja na autu, znam koga da 'vatam za gušu. mrgreen Šala, mala. ;)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od fancy » utorak, 29. mar. 2011. u 12:41h

Mickey038 piše:
fancy piše:...od Mickey038-a ;)
Nikad ne reci nikad, ali sumnjam da cu u buducnosti prodavati auto u Srbiji. Kada sam prosle godine dolazio u Srbiju, surak se raspitivao koliko bi mogao da prodam svog Fokusa (tada je bio star nekih 4-5 meseci) i rekli su mu cenu od 8000e. Ja sam u subotu dobijao 10500 od dilera, odnosno trazio mi je 7600 doplate za novog Fokusa.
Uz dužno poštovanje, ali šurak je možda dao generalno cenu Focusa Mk2 restyling, ali ko zna koje godište ('08, '09) i ko zna koji motor i trim. Evo sad gledam na polovniautomobili.com, Focus 2010 godište ali 1.4 je 9-10,000, 1.6 je 10,000 ali to je sad razumljivo zbog ove akcije u kojoj novi koštaju toliko :) Neka ga daju i za 1000€ jeftinije, al kolko znam tvoj je 1.6 TDCi, najtraženija varijanta Focusa, a to mora da košta bar 2-3 soma više. thumbsuph
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Focus i jos po nesto

Poruka od Mickey038 » utorak, 29. mar. 2011. u 13:32h

Nije surak odredjivao cenu vec neki njegov drug. Secam se da je govorio da je problem sto je auto na strane table, pa treba da se plati carina, porez i ostala cudesa..., sve to snizava cenu..., pa onda vozila iz Italije nisu bas 'na glasu' u Srbiji..., pa ... Sve u svemu, nisam ni imao nameru (a nemam ni sada) da prodajem nesto sto me odlicno sluzi i sto i posle godinu i po dana izgleda kao da je upravo izasao iz prodavnice.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Odgovori

Povratak na „Modeli Ford-a“