Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Farbanje felni

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Avatar korisnika
CougarXR
Poruka: 240
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 15:31h

Farbanje felni

Poruka od CougarXR » sreda, 24. nov. 2010. u 13:51h

Farbanje felni /PREUZETO SA FANDJO FORUMA/

Ako zelite da ofarbate felne kako bog zapoveda,onda to lepo uzmete ovako...
Oshmirglate sve sa P240 suvom shmirglom,tako da se ne oseti nigde one neravnine gde je otpao komadic farbe/laka,jer ce vam se to posle videti...
Kad to oshmirglate pogledate da li imate nekih dubljih ogrebotina,ako ima,to uzmete git i popunite.Mozete koristiti BODY L.P Plus on je najjeftiniji i moze da se kupi i 1kg posto ne verujem da vam treba vise.Kad nanosite taj git nemojte nanositi debelo,nego tanko samo da se ogrebotina/rupica popuni.
Taj git oshmirglate sa P150 da ne bi shmirglao kao majmun 2 sata sa P240.kad ste ishmirglali onda uzmete P240 i malo pokusate da izvuchete te riseve koje je napravila P150 shmirgla.

To je bio deo gde smo gitovali i matirali felne,idemo dalje:

Potreban vam je shpric git ili ti filer (ljudi ovde nemaju pojma ni sta je to kolko sam uspeo da vidim,lupetaju svasta).Shpric git je u sushtini podloga za boju (ugrubo objashnjeno),
Da ne biste bacali pare,ja preporucujemo da uzmete Body 307 (nisam siguran za brojnu oznaku) uglavnom odete u prodavnicu i trazite Body Low V.O.C filer i dobicete litar filera i 0.25l uchvrshcivacha.
Ovaj filer se mesha 4:1 znaci trebace vam neka posuda koja ima obelezene mililitre ili neka slichna,nemojte meshati odmah ceo litar ne treba vam toliko,zameshate recimo 3 deci,to ce biti dovoljno.
Ali moracete da se snadjete sa pishtolj i kompresor

Kad ste to zameshali,sipate u pishtolj i nanosite,nemojte duvati 5 minuta u jedno mesto jer ako vam procuri posle cete morati sami da ga shmirglate i ravnate da se to posle ne bi ocrtalo.Nanesete 3 puta tanko na sve felne.
Ako su vam ostale neke sitne ogrebotine/rupice i posle gitovanja tu mozete malo deblje ali opet ponavljam nemojte na livati da vam ne bi curilo,FILER POPUNJAVA RUPICE,negde sam procitao da je neko napisao da ne popunjava i jos nesto tamo nalupetao sto nema veze s vezom.

Kad vam se sutradan osushi filer kupite vodenu shmirglu P800,trebace vam dosta...kupite jedno 5 onih papira ili malo vise,mislim da je komad oko 33 dinara,taj veliki komad podelite lepo na 4 dela i na posao

Nemojte uzimate P600,pa onda posle P800 to vam je gubljenje vremena,a i kad oshmirglash sve za P600 onda se smorish pa te boli k**ac sto ce ostati risevi i posle ni ne shmirglash sa P800 zar nije tako?

Posle ovoga ide naravno farbanje,mislim da tu nema sta preterano da vam pricam
ja bi vam preporucio (vi koji ste iz bg-a) da odete na BUL JNA ne znam gde tacno ali tamo imate prodavnicu Color Line koja prodaje STANDOX boje i trazite pola litra mix-a 812,to vam je siva boja,preterano ce izgledati,posebno kad ih operete,izgledaju skoro kao niklovane,znaci bash shljashte i dosta su upadljive.





Jos jedna varijanta za pripemu i farbanje aluminijskih felni

Pri kupovini polovnih alu-felni, gotovo redovna pojava je da su felne na neki mestima izgrebane, da je boja oljustena ili su ivice iskrzane, a to je pametno srediti pre montaze guma na njih. Cak iako su gume na felnama, a ne daje vam se 1000 dinara za novu montazu, moguce je skoro isto odraditi pripremu i farbanje, samo uz adekvatnu zastitu gume. Ja sam radio i na jedan i drugi nacin, pa ako ipak imate gume na tim felnama, oblepite gumu sto je moguce vise farbarskom trakom, i to ucvrstite izolirkom preko. Ivicu felne iscrtajte skalpelom i podvucite ostatak u zazor izmedju gume i felne. Tako ce felna ostati potpuno dostupna za farbanje, a guma ce biti zasticena od boje i naleta rotacione smigrle pri obradi ivica felne.
Posto se na felni verovatno vec nalazi neka farba, treba je skinuti i stvoriti lepu podlogu za nanosenje boje. Najlaksi i najelegantniji nacin je da date te felne na peskiranje, sto nemam pojma koliko kosta, a cuo sam da je oko 5 eura po felni. Medjutim, ako imate rotacionu smirglu (kako je ja zovem, a kako se naprava stvarno zove ja pojma nemam) taj posao mozete uraditi sami i ustedeti novac. Ja sam najpre obradio celu felnu sa smirglom pribliznne granulacije P200, koja sastruze gotovu svu boju, ali i ostavi riseve u aluminijumu, pa je potrebno to resiti. Ukoliko negde na felni imate neku povecu ograbotinu, sredite je gitom. Obicnim filerom, ja sam koristio Body, nanese se malo spahlom, i kada se sasvim sasusi poravnate smirglom i to je to. Sledece je islo sa priblizno P320, sto je nesto neznije, ali ni to nije bas to, mada se risevima ne morate preterano opterecivati, jer na felne ide debeo sloj boje i laka. Isao sam jos jednu turu sa jos malo neznijom smirglom. Finis sam radio rucno (kao i delove kojima se ne moze prici masinom), vodenom smirglom P600.
Nakon toga, operite felne, deterdzentom, ocistiti ih i osusite, da bi podloga bila cista za farbanje. Ja sam koristio gotovu boju za felne Body, ima da se uzme u Tehnohemiji, mislim da je 285 dinara sprej od 400ml, za cetiri koralke je dovoljno jedan sprej za tri sloja boje i da pretekne (isto i za dolnicarke). Rade ih jos i Motip i Cosmos da ja znam. Postoji i varijanta sa obicnim sprejom, samo uz prethodno nanosenje prajmera za aluminijum. Meni je to bilo bezveze, jer se ni ova boja ne ljusti jer je bas za alu, a postoji u nekoliko nijansi sive, zlatnoj i beloj, a retko vidjam felne u nekoj drugoj boji... Da, video sam skoro u jednoj farbari u Vojvode Stepe dvokomponentnu boju za farbanje felni u dva spreja, ali sa hrom efektom, s tim sto se navodi da je otporan na atmosferske uticaje i ostecenja. Mozda probam kako je, pa javim.
Farbanje se najlakse radi kada je felna na visini od oko metar, horizontalno postavljena i to tako da mozete da joj pridjete iz svih uglova. Prvi sloj idete tanko, jako brzo se susi, drugi sloj ide nesto deblje, i treci je finish. Verovatno se moze trpati jos slojeva, ali ja sam sasvim zadovoljan i sa ovim. Nakon susenja, ja sam nanosio bezbojni lak. Nakon skole koju sam platio sa plastikom, kupio sam Body akrilni lak u istoj prodavnici, bas onaj koji se preporucuje (od strane proizvodjaca) za upotrebu sa bojom koju sam koristio, ako zelite visoki sjaj. Nanosio sam dva ili tri sloja i laka, ne secam se...
Opet cekajte da se maximalno osusi pre montaze guma (ako vec nisu namontirane) jer vulkanizeri nikada nisu bilo poznati kao nezni ljudi. Meni se bezbojni lak potpuno osusio (u smislu da sam mogao noktom da zagrebem bez bojazni da cu ga oljustiti), posle dan-dva na sobnoj temperaturi.
Ovo je prilicno jednostavno resenje za nas koji nemamo kompresor i pistolj, istina ima posla, ali je i efekat kao da su felne nove, pogotovu za neke ravnije modele koje se gotovo cele mogu obraditi masinom. Ako ste u mogucnosti, skinite i srafove za felne i dajte ih na cinkovanje, ako ne, onda im samo osmirglajte glave i malo prespricajte, jer je ruzno kada su srafovi zardjali i ruzni, a felne lepe i sjajne (iskreno, mene je onda mrzelo). Verujem da cete ovako jeftinije proci, samo ako imate strpljenja.
boost is automotive equivalent of cocaine

Avatar korisnika
makinjo
Poruka: 313
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 22:09h
Lokacija: Futog

Re: Farbanje felni

Poruka od makinjo » ponedeljak, 6. dec. 2010. u 23:28h

Svaka cast na postu thumbsuph Kad si stavio na papir koliko te je sve izaslo ? I ja hocu da sredim felne pa me zanima koliko bi me to zadovoljstvo izaslo ....

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Farbanje felni

Poruka od van » utorak, 7. dec. 2010. u 01:47h

Pise na poscetku posta da je preuzeto sa drugog foruma , drugim recima pisac je hteo da podeli steceno zannje sa nama , ali nigde nije napisao da je on to radio .

Avatar korisnika
CougarXR
Poruka: 240
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 15:31h

Re: Farbanje felni

Poruka od CougarXR » utorak, 7. dec. 2010. u 07:34h

@makinjo kao što je van rekao preuzeto i podeljeno stečeno znanje!

A trošak možeš i sam izračunati stim da ćeš doći na malu cifru obzirom na količinu materijala koja je potrebna... kod sređivanja felni najveće stavke su utrošeno vreme i rad koji variraju po obliku, veličini felni... neke imaju lako dostupne površine za obradu a neke zahtevaju 3-4 puta više vremena zbog teže dostupnih površina... plus ručno šmirglanje zahteva poprilično napora i vremena....
boost is automotive equivalent of cocaine

Avatar korisnika
makinjo
Poruka: 313
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 22:09h
Lokacija: Futog

Re: Farbanje felni

Poruka od makinjo » utorak, 7. dec. 2010. u 13:07h

Hvala na informacijama i izvinjavam se posto sam prevideo prvu recenicu . Verovatno sam je procitao ali je nisam memorisao cekicko

Avatar korisnika
TheMagnum
Poruka: 64
Član foruma od: ponedeljak, 3. nov. 2008. u 16:39h
Lokacija: Prokuplje - Kraljevo

Re: Farbanje felni

Poruka od TheMagnum » sreda, 13. apr. 2011. u 02:41h

Malo bih osvezio temu, a da pri tom ne idem previse u off (pokusacu) i da ne bih otvarao novu temu...
Kakva su vasa misljenja oko sredjivanja felni: farbanje ili plastifikacija? Ima li ko kakvih iskustava, koje su prednosti a koje mane jednog i drugog?
Recimo da sam se i ja malo raspitivao pa bih podelio znanje sa vama. Otprilike su mi trazili 5eu po felni za plastifikaciju ali samo sa spoljne strane (lice felne), a oko 10eu za celu. Raspitivao sam se za felne 15", pa su cene tog ranga. Ukoliko bih hteo felnu sa nekom hrom varijantom plastifikacije, cena bi bila nesto ispod 10eu po felni ali samo spoljna strana. To je zbog nekakbog laka koji se nanosi da bi felna imala sjaj. Uslov da se radi (priprema felne za plastifikaciju) je bio da je peskirana ili osmirglana. Pretpostavljam da je ovaj metod mnogo jednostavniji od nanosenja prajmara i slojeva farbi uz smirglanje/poliranje izmedju slojeva i td. E sad, ono sto ne znam je kako se ponasa plastificirana felna ako se kojim slucajem oguli na trotoaru. Da li se oguli samo taj mali deo ili se plastika skida skroz.... Sto se toga tice, rekao bih da je povoljnije farbanje. Ali, ovo su sve moja laicka misljenja, nemam nekog velikog iskustva ni sa jednim ni sa drugim. A vasa misljenja??
sky is not limit!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Farbanje felni

Poruka od van » sreda, 13. apr. 2011. u 10:20h

Plastifikacija bi trebalo daje bolja od farbe , pod uslovom da je sve odradjeno kako treba i daje matarijal za plastifikaciju na nivou zadatka .
Pošto ja ne verujem da ce sve biti kako treba po pitanju plastifikacije , jer sam se jednom opekao , više verujem 2k epoksidnom prajmeru i metalik bazi i 2k akrilnom laku . I matarilaj za farbanje te izadje oko 40e , mada ti dosta toga ostane... Možeš i sprejevima da radiš , nije skupo , ali i kvalitet laka nije na nivou , mada može lepo da izgleda .
Slika
Poliran rub ( ne baš savršeno ) , srce je šmirglano pa epoksi prajmer , metalik baza pa 2k lak . 4 sata posla za 2 felne , bez poliranja ruba

Avatar korisnika
TheMagnum
Poruka: 64
Član foruma od: ponedeljak, 3. nov. 2008. u 16:39h
Lokacija: Prokuplje - Kraljevo

Re: Farbanje felni

Poruka od TheMagnum » sreda, 13. apr. 2011. u 10:24h

Ako ti nije problem, reci sta je bilo, kako si se opekao. Da malo rasirimo pricu i saznamo nesto novo....
sky is not limit!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Farbanje felni

Poruka od van » sreda, 13. apr. 2011. u 22:46h

Када однесеш ствари на пластификацију , нико ти не гарантује да је то прави материјал и да је припрема добра .
После пластификације , успео сам ноктом да љуштим пластику . Нисам хтео да се расправљам чија је грешка .
Зато више верујем фарбама . Увек се понашају исто , и знаш шта да очекујеш .
Епоксидни прајмер је веома чврста и постојана основа , само му треба дати пар дана да очврсне како треба . И није џаба једна од најачих лепкова , јер му је атхезија добра ,а и има чврстину . 2к HS лакови су исто веома постојани ( оно чиме се лакирају кола када је маталик фарба ) и 3-4 слоја дају супер дубину , по већавају ефекат металика или прерле или чега већ има бази.

Avatar korisnika
TheMagnum
Poruka: 64
Član foruma od: ponedeljak, 3. nov. 2008. u 16:39h
Lokacija: Prokuplje - Kraljevo

Re: Farbanje felni

Poruka od TheMagnum » četvrtak, 14. apr. 2011. u 21:52h

Ako se tako lako ljusti, definitivno plastifikacija nije pogodna zafelne. Vec pri stavljanju guma postoje dooobre sanse da je ogulis (sam ili kod vulkanizera)...
To je bar moje misljenje izvedeno iz tvojih postova...
sky is not limit!

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Farbanje felni

Poruka od Shomy_ksh » utorak, 7. jun 2011. u 19:23h

za neki dan pocinjem farbanje felni pa ocekujte slike uskoro :D
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Farbanje felni

Poruka od Shomy_ksh » četvrtak, 9. jun 2011. u 11:29h

ajde bombardovaću ovu temu da ne bih otvarao drugu.

Tema: Poliranje aluminijumskih felni.


što se tiče samog poliranja, standardno, prvo se skida boja. Počinje se sa šmirglom finoće 250, posle toga sa 350 da bi se sve ogrebodine sredile. Tako nastaviti sa 400, 600 i 800 što predstavlja zadnju "suvu" šmirglu koju koristite, tj zadnju finoću šmirgle kojom se radi na suvo. E posle toga krećemo sa vodenom šmirglom finoće 1000, pa 1500 i 2000. Možete nastaviti i sa 3000 ali i sa 2000 je rezultat fenomenalan.
Uz vodenu šmirglu 3000 možete koristiti pastu za poliranje.

Važno je napomenuti da kada se koriste vodene šmirgle treba koristiti dosta vode i nakon svake završene finoće, felne treba isprati i osušiti kako bi videli da li ima riseva i posle toga ih izvlačiti.

U zavistnosti od izgleda felne, vreme koje treba potrositi za 1 felnu je u proseku 4sata (rucno) i 2sata (uz pomoć mašine)

primeri: (pre i posle)

Slika
Slika

Slika
Slika

Slika
Slika

Slika
Slika


...

preuzet tekst sa interneta, slike takodje.
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Farbanje felni

Poruka od dule0911 » četvrtak, 9. jun 2011. u 21:24h

Ili najlakse dati coveku koji je to vec radio i platiti mu da ti uradi.
To kazem iz iskustva, jer ako prvi put to radis, trebace ti celicni zivci da sve uradis kako treba (ja ih nisam imao).
Fiesta!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Farbanje felni

Poruka od Markedjani » četvrtak, 9. jun 2011. u 21:26h

Izuzetno dugotrajan i izuzetno dosadan posao... mislim na šmirglanje i poliranje felni.

Ali krajnji rezultat ako se baš potrudiš je priceless :D
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Farbanje felni

Poruka od Shomy_ksh » petak, 10. jun 2011. u 02:27h

cekicko cekicko cekicko cekicko cekicko cekicko

posto volim izazove, danas krenuo u rucno smirglanje i to fabrickog laka sa felne...

bilo je po principu, znam da ce da traje mnogo ali bar cu da se namucim i posle cu da cenim ono sto sam uradio i cu da pazim na felne kad vozim..

:vid budale:

od pola 7 do pola 11 sam radio prednji deo felne... potroseno 4-5litara vode i kocka smirgle P240 vodene (25din)...jesam uspeo sve da skinem i sve extra izgleda(sutra cu da ubacim slike) ali ovaj post sam proplakao dok sam napisao koliko me ruke bole...


(ubacam slike cim burazer prebaci u komp posto nemam s cim da slikam ja)

dule0911 piše:Ili najlakse dati coveku koji je to vec radio i platiti mu da ti uradi.
To kazem iz iskustva, jer ako prvi put to radis, trebace ti celicni zivci da sve uradis kako treba (ja ih nisam imao).
gledao me otac celih 20min sta radim i nudio mi pare da nosim felne na peskarenje...uzeo sam pare al necu da nosim iz inata...kad sam poceo da jedem goooo pojescu ih do kraja i jos cu da olizem tanjir

hahahaha hahahaha hahahaha
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Farbanje felni

Poruka od dule0911 » petak, 10. jun 2011. u 12:05h

Tako sam i ja uradio 2 felne i skoro pa se smorio, ali sam i ja poje go... do kraja :D
Tebi su znaci ostale jos "samo" tri felne? mrgreen
Fiesta!!

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Farbanje felni

Poruka od Shomy_ksh » petak, 10. jun 2011. u 12:24h

sva sreca pa van farbao jednu pa nije fabricki lak... to cu nadam se brzo da osmirglam... samo kad bi nasao neko sredstvo da skida lak ko razredjivac farbu bilo bi extra... mrgreen

nadam se da cu danas celu felnu da zavrsim...


e a nisam se smorio samo me zeza sto ne mogu nikako lepo da se namestim kad radim a jos gore to sto niko nema da mi pravi drustvo pa malo ubija u pojam ona tisina i zvuk smirgle :bljak:
p.s. kad zavrsim sa smirglanjem svih 4 ne bih preporucio da se zdravite samnom ima sake da ojacam :jeeej:
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Farbanje felni

Poruka od van » petak, 10. jun 2011. u 16:05h

Епоксидни лак не раствара ништа . Једино де се уклони механичким путем , а то је шмирглање или пескирање . Те равније делове сам шмирглао машински , са вибрационом шлајферицом и 240 шмирглом и на многим местима лак нисам скинуо само сам га поравнао оштећења и офарбао . На рубовима сам челичном четком да бушулици покушавао да скинем лак где је пошео да се љуска , и тамо где држи добро неће да се скине .
Набави шлајферицу за то грубо шмирглање

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Farbanje felni

Poruka od Shomy_ksh » petak, 10. jun 2011. u 20:38h

:D

ma jeste tako lakse al rucno je keva cekicko

evo slika od sinoc ( ostalo je malo laka bilo na ivicama i izmedju krakova)
Slika
Slika


imam pitanje sto se tice poklopca felni...malo su iskrivljeni pa bih i njih da sredim(posto sam odustao od kupovine novih jer je cena 40e/kom )

da li moze da se neravnine popune onim kako se zvase (znam da je za zidove glet masa) ... :wtf:
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Farbanje felni

Poruka od Shomy_ksh » subota, 11. jun 2011. u 10:52h

evo namenrno u odovojenom postu pisem, da se vidi razlika

Pre svega, sta treba kupiti i imati osnovno
1. vodene smirgle
-P240
-P360
-P400
-P800
2. Voda - ja sam se odlucio sa ovom fajtalicom za prozore jer mi nekako najlakse za rad a i ne trosim previse vode ali opet sasvim dovoljno
3. Rukavice - inace nikad nisam koristio ali moram. Kad god nesto radim desi se da odem negde pa krijem ruke, jer mi nokti budu katastrasni.
4. Famin - cisto da skine masnocu sa felni

iiii

naravno...

Slika


----

e pa da pocnu slike da pricaju malo...

Slika
Slika


posto sam tek danas nasao fotoaparat, slikao sam samo ovu jednu felnu koja je da kazem u najboljem stanju sto se tice izgleda...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

i evo sredjene felne (zadnje sto sam uradio) - ostalo je jos pozadi kraci da se urade, i sa strane kraci... danas i sutra ne radim (zadusnice i u nedelju slavim)
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


da napomenem, radjeno je sa P240 granulacijom i to rucno bez ikakvih masinskih pomagala cekicko
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Farbanje felni

Poruka od riddick » sreda, 15. jun 2011. u 11:43h

Sta je ovdje sredjeno :P :wtf: ovako,da se ne bi puno mucio,poslusaj mene! U prvu trgovinu boja i lakova kupi Skidol! Skida sve vrste lakova i farbe! Namazes na felugu i sacekas 10 min i lagano spahtlom skidas boju! Ako negdje ostane postupak ponoviti! Kad skines boju,ostaje ti aluminijum cisti! Smirgl obicni 150 i udri dok ne skines i najsitinije ostatke farbe i ne popravis sve ogrebotine i neravnine! Poslije 320 vodobrusni i sa dosta vode polako izvuci sve riseve sto je napravila 150-ka! poslije toga 600 preletis,pa 1000 pa 2000 i onda pasta (sonaxova,kreda) po izboru! Mnogo je lakse i brze nego sto ti radis!
Endura DE

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Farbanje felni

Poruka od Shomy_ksh » sreda, 15. jun 2011. u 12:57h

nisam znao da Skidol moze da skine Epoksidni lak ... probacu al ne verujem da moze... thumbsuph
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Farbanje felni

Poruka od fancy » sreda, 15. jun 2011. u 13:00h

A da probaš da ih odneseš negde na peskiranje? thumbsuph
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Farbanje felni

Poruka od Shomy_ksh » sreda, 15. jun 2011. u 13:04h

nasao sam lika koji radi peskarenje ovde u gradu (Krusevac) ... 5e po felni ... pricao sam s likom koji je radio peskarenje i kaze da je prezadovoljan rezultatom osim sto pesak ostavio sitnja ulubljenja(citaj tackice) pa je opet morao da smirgla da poravna to lepo...

jeste peskarenje najbolje resenje, videcu ovih dana da odem da se dogovorim da mi urade felne, tj samo ako Skidol ne odradi svoj posao :D
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Farbanje felni

Poruka od mbole » sreda, 15. jun 2011. u 13:15h

Nevolja sa peskarenjem je sto su obicno oni koji to rade, mnogo vise zainteresovani da sve skinu za sto manje vremena, a ne i da to bude odradjeno kako odgovara za datu namenu.
Usled toga najcesce se koristi krupna granulacija, i veliki pritisci, dok je za ovakve stvari potrebno da se ide na sitniju granulaciju (pa i na sasvim drugi abraziv, recimo drobljeno staklo a ne kvarcni pesak ili aluminijum oksid) i manji pritisak. Eh al to onda traje mnogo duze, naravno vise kosta... dalje znate pricu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“