Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lincoln

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Lincoln

Poruka od Talladega_500 » subota, 6. jun 2009. u 00:21h

Lincoln je Fordova luksuzna divizija za Americko trziste, nastala 1917 godine i pod vlasnistvom Forda od 1922. Imali su veliki uspeh od 1940ih pa sve do kraja 1970ih, ali ih je Ford onda zapostavio.
Medjutim, Lincoln se polako vraca, u Maju su bili jedina auto kompanija u Americi koja je zabelezila rast prodaje i po prodaji se nalaze ispred Audija, Infinitia i Cadillaca.

Lincoln MKZ je osnovni model iz kompanije, inace tehnicki identican kao i Ford Fusion i Mercury Milan. 3.5L sa 265 hp.
Slika

Lincoln MKS je nedavno izasao u prodaju i dosta je popularan. 3.7L sa 275 hp, postoji i EcoBoost (twin-turbo verzija) sa 355 hp.
Slika

U prodaji je jos i Lincoln Town Car, omiljeni automobil gospode u Wal-Street koji imaju svoje vozace jer je neverovatno udoban.
Slika

Lincoln MKX se pojavio u prodaji kao prvi cross-over iz kompanije, tehnicki identican kao Ford Edge, i jako popularan.
Slika

Nedavno je predstavljen i Lincoln MKS, veci crossover koji takodje ima EcoBoost motor kao opciju.
Slika

I za kraj tu je i Lincoln Navigator, prvi luksuzni SUV na Americkom trzistu (1998).
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Lincoln

Poruka od Dragomir » subota, 6. jun 2009. u 13:55h

kakve su opcije limuzina Lincoln novi modela? Posto ja ovde imam na odrzavanju 6 limuzina pretezno 2000 i 2001 godina
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » subota, 6. jun 2009. u 15:42h

Town Car je i dalje prvi izbor mada vidjam i dosta Navigatora.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » subota, 6. jun 2009. u 17:33h

Evo nekoliko zanimljivih Lincolna kroz istoriju.

Prvi poznatiji Lincoln je bio K-Series, koji se pojavio u prodaji 1931. Bio je dosta skup i uglavnom su ga bogatasi vozili, a sluzio je i za voznju predsednika.
Slika

I onda 1936 izlazi najpoznatiji predratni Lincoln, Zephyr. Uradjen je od strane Edsel Forda (jedini sin Henry Forda) i imao je 4.4L-4.8L V12 motor.
Slika

Sledeci na redu je bio Continental, verovatno najpoznatiji Americki automobil iz 1940ih godina.
Slika

1949 godine izlazi prvo novi posleratni Lincoln.
Slika

Sledeci poznatiji Lincoln je bio 1954 model.
Slika

I onda 1955 godine izlazi Continental Mark II. On ustvari i nije bio Lincoln posto je Continental bila posebna divizija koja je kasnije udruzena u Lincoln. Ovaj automobil je kostao $10,000 sto je bilo u samom rangu sa Rolls Royce.
Slika

Nedugo zatim su Continental i Lincoln spojeni u jednu diviziju, a prvi zajednicki model je bio 1959 model, jedan od najvecih Americkih automobila ikada napravljenih.
Slika

I onda 1961 godine izlazi verovatno najpoznatiji Lincoln ikada napravljen, remek delo dizajnera Elwood Angela. Ovaj automobil je postao poznat po tome sto je John F. Kennedy u njemu ubijen.
Slika

Ovaj automobil je ostao bez vecih promena sve do 1970 godine kada je stigao novi model.
Slika

Tokom godina je postojala i Mark verzija, koja je bila Continental Coupe. Evo recimo 1977 model.
Slika

Kao odgovor na veliki uspeh Cadillaca Seville, Lincoln je predstavio 1977 godine model Versailles, ali se nikada nije prodavao u velikim brojevima i ugasen je 1980 godine.
Slika

Lincoln Mark VII je bio jedan od omiljenih personal coupe tokom 1980ih.
Slika

1981 je predstavljen Lincoln Town Car koji je i danas u proizvodnji.
Slika

Medjutim, tek druga generacija Town Car, predstavljena 1990 godine, je donela slavu. Jedan od najlepskih Americkih automobila iz 1990ih.
Slika

Poslednji Lincoln Mark je bio Mark VIII koji se proizvodio od 1993 do 1998.
Slika

1998 godine Lincoln predstavlja svoj prvi SUV, Navigator, koji je ujedno bio prvi luksuzni full-size SUV u Americi.
Slika

2000 godine Lincoln predstavlja LS.
Slika

A kraj cuvenog Continentala dolazi 2002 godine.
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » nedelja, 7. jun 2009. u 22:29h

Ja mnogo volim Lincoln-e. Imaju odlican dizajn, elegantan i ozbiljan, a takodje veliki su, a volim takva auta. Jako mi je drago za ono za pocetka posta, da im ide dobro prodaja i da je prodavaniji od Audija, jer to i zasluzuje, ima mnogo bolji dizajn od Audija i svih njemackih auta. Nadam se da ce onaj kocept MKR da zazivi pa da vidimo i neku ljutu elegantnu masinu iz Lincoln-a, a takodje i da ga vidimo po salonima u Evropi.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 7. jun 2009. u 22:41h

Ja sam bio toliko blizu da kupim Navigatora prve generacije ...

Uvek mi se mnogo svidjao, i nadjem odlicno ocuvanog 2002 Navigatora (ovo je bilo 2005 godine), crvena boja, puna oprema za oko $22,000, neki siptar prodavao u Lincoln dileru.

I kad smo se vec dogovorili diler poveca cenu sa pricom kako ta cena od $22,000 nije tacna jer je greska napravljena i da imaju drugog slicnog Navigatora za iste pare. Pogledao sam taj drugi, nije bio ni u priblizno dobroj kondiciji kao ovaj.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Lincoln

Poruka od Dragomir » nedelja, 7. jun 2009. u 23:26h

imali koja slika od produzeni Lincolna Town Car naravno i unutrasnjost
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 7. jun 2009. u 23:31h

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 10. okt. 2010. u 15:34h

Iako ima dva neuspela pokusaja iza sebe (Blackwood i Mark LT), Lincoln i dalje planira da opet proizvodi luksuzni pickup.

Trebao bi biti zasnovan na Ford Super Chief konceptu sa 6.2L V8 motorom.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » ponedeljak, 11. okt. 2010. u 11:06h

Uh još ako bude mogućnost korištenja 3 vrste goriva! :-)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 7. nov. 2010. u 17:14h

Najnoviji Motor Trenda pise da Lincoln izlazi sa cak 7 novih ili znacajno unapredjenih modela u narednih par godina.

Evo sta su spomenuli:

-2012 kompakt crossover, zasnovan na Ford Kuga (originalni plan je bio da ovaj model bude za Mercury, ali je Mercury u medjuvremenu ugasen).
-2013 MKZ, zasnovan na globalnoj platformi koja ce pokretati Ford Fusion i Mondeo, ali ce biti veci, luksuzniji i vise ce se razlikovati nego sada.
-2013 kompakt, model izmedju 2012 Focusa i 2013 Fusion/Mondeo, klasa sa Audi A3.
-2013 novi Navigator.
-2014 MKX velike promene.
-2015 novi MKS i MKT.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » petak, 4. feb. 2011. u 21:07h

Par novina iz Lincolna.

Ford je objavio da Lincoln i Ford vise nece deliti dizajnerske linije, ali ce i dalje deliti platforme. Iz Cadillaca je doveden dizajner Max Wolff, koji je proslavio Cadillac prethodnih godina sa novima CTS, SRX i Escalade. Lincolnov plan je sledeci: 2012 stize novi kompakt sedan koji ce biti zasnovan na Focusu. Iste godine stize mali SUV, koji ce biti zasnovan na Escape/Kuga kao i veci SUV i zamena za MKZ.

Moje licno misljenje je da Lincoln prestane da izigrava Americkog BMW vec da se vrati svojoj staroj formuli koja ga je ucinila tako popularnim - Rolls Royce siromasnih ljudi. Sa ovim novim modelima su izgubili svoje tradicionalne kupce, a nisu privukli nove. I trebaju da se rese ovih novih modela - MKZ, MKS, MKX, MKT ... I onaj ko poznaje Lincoln odlicno ih pomesa. Trebaju da vrate imena istorijskih modela kao sto su Continental, Town Car, Versailles, Mark-Series ...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » subota, 5. feb. 2011. u 00:07h

Slažem se s tobom, treba da pravi auta kakva je i prije, raskošna, a možda neka verzija da bude sportska. I Mečka je otprilike takva, više ide na udobnost i raskoš, ali ima i modela koji su sportski.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » utorak, 21. jun 2011. u 20:25h

Ford je objavio da ce investirati milijardu dolara u Lincoln od koga se ocekuje da duplira prodaju od 80,000 primeraka (znaci na 160,000) do 2016 godine. Dosta podataka se vec zna, a danas sam procitao da ce Navigator biti ugasen do 2015 godine.

-2012 kompakt crossover, zasnovan na globalnoj platformi koja ce pokretati Ford Kuga i Ford Escape.
-2013 MKZ, zasnovan na globalnoj platformi koja ce pokretati Ford Fusion i Mondeo, ali ce biti veci, luksuzniji i vise ce se razlikovati nego sada. Ovaj model je trebao biti spreman do kraja godine, ali je predsednik Forda Alan Mulally vratio dizajnere za crtaci sto jer nije bio zadovoljan.
-2013 kompakt, model izmedju 2012 Focusa i 2013 Fusion/Mondeo, klasa sa Audi A3. Bice zasnovan na novom globalnom Focusu.
-2013 novi crossover zasnovan na Ford Explorer. On ce u liniji zameniti Lincoln MKT koji ce biti ugasen.
-2014 MKX velike promene.
-2015 novi MKS.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » utorak, 21. jun 2011. u 20:36h

Pa šta će da bude u SUV klasi da predstavlja Forda? Explorera su smanjili na crossover, Navigatora gase? :/
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Lincoln

Poruka od mbole » utorak, 21. jun 2011. u 20:40h

80.000 komada ? Tako malo?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » utorak, 21. jun 2011. u 21:04h

Iosis piše:Pa šta će da bude u SUV klasi da predstavlja Forda? Explorera su smanjili na crossover, Navigatora gase? :/
Pa prakticno nista vise, verovatno ce i Ford Expedition ugasiti kad i Navigator. Iako je Ford F-150, na kome su Expedition i Navigator zasnovani, dobio nove 3.7, 3.5 twin-turbo, 5.0 i 6.2 motore, Expedition i Navigator i dalje koriste stare i neefikasne 5.4 motore sa daleko manje snage. Znaci oba ce verovatno uskoro biti ugasena posto je vreme SUV proslo i danas ih gotovo niko ne kupuje. Nisu vredni truda, posebno Navigator koji je prosle godine prodat u samo 8,000 primeraka. Nije ni Expedition bio preterano uspesan (oko 37,000 ih je prodato prosle godine).
Na trzistu je ostalo generalno malo SUV i ono malo sto je ostalo se prodaje u niskim brojevima. Recimo novi Explorer sa prednjom vucom i 4-cyl i V6 motorima se prodaje odlicno, Ford ne uspeva da napravi dovoljan broj primeraka. Mislim da je prodaja skocila za oko 150%.
mbole piše:80.000 komada ? Tako malo?
S obzirom sta nude i to je previse. A pre samo 10-ak godina Lincoln je bio najprodavanija luksuzna divizija u Americi, i ispred Lexusa i BMW koji danas prodaju 3 puta vise vozila. Kriva je bila Fordova politika. Ovo sam ranije spominjao, a spomenucu opet. Lincoln je jos od kasnih 1960ih bio fancy Ford, ali ljudima se svidela politika da dobiju Rolls Royce siromasnih ljudi sa 5 puta manjom cenom. Kupci jesu uglavnom bili stariji ljudi, ali je prodaja bila visoka. I onda Ford menja politiku, gasi sve Lincolne sa zadnjom vucom, gasi sva legendarna imena i krece u novom pravcu sa slicnim imenima kao Nemci (u ovom slucaju MKZ, MKS, MKT, MKX ...) i guraju jedan dizajn za celu liniju, u sustini Ford je hteo da Lincoln bude Americki BMW. Tako da je Lincoln izgubio svoje tradicionalne kupce, jer ne nudi vise ono sto je nekada nudio, a nije u stanju da privuce kupce Nemackih auta jer opet nema ono sto oni nude. Ja se nadam da Alan Mulally moze da preokrene Lincoln kao sto je preokerenuo Ford prethodnih godina.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » utorak, 21. jun 2011. u 21:15h

Ček onda, zar nije Navigator u rangu sa Q7 ili X5? :wtf: Ili možda ja grješim?

Mislim da će Alan to da izgura na bolje, kao što je i Forda izgurao na put i ponovo stiče profit. Jeste da je sada spao samo na Ford i Lincoln, ali bolje to nego da je doživio isto ono što su GM i Chrysler.

Kod Lincolna bi promjenio dizajn, nije da mi se ovaj ne sviđa, ali ipak treba da bude više elegantniji i da Lincoln ima više luksuza da odskače od ostalih kao što je odskakao prije. Jeste da je to sada mnogo teže, jer kada pogledaš Focus ili Mondeo imaju brdo opreme, tako da ne znaš šta staviti više u auto. Ali Lincoln može da bude u nekim dizajnerskim detaljima kako s vana tako i unutra. Eto skoro sam vidio u Bg-u Continental iz '63. i '77. pa to je milina gledati u njih, na detalje neke u unutrašnjosti, sjedišta, luksuuz na visokom nivou.
To što kažeš, pokušava da bude kao Audi, BMW ali ne uspjeva baš nešto u tome, možda u opremi da, ali dizajn ipak nije nikada pravio sportska auta. :/
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » utorak, 21. jun 2011. u 21:22h

Pa jeste, Navigator je klasa sa Q7 i X5, ali opet ne moze da se nosi sa njima. Ja sam se vozio par puta u X5, jedna koleginica sa posla ga ima, i on jeste strasno neudoban, ali je sportski model. Dok Navigator nije sportski model tj. dosta je trom, ali opet nije ni udoban jer je napravljen na platformi pickupa (Ford F-150). Za Q7 stvarno ne znam kakav je, nikad nisam imao priliku da ga probam.

Uvek mi je zao sto Lincoln MKR koncept nikada nije usao u serijsku proizvodnju. Zadnja vuca, 4.4L V8 motor sa 415 hp i suicide doors.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » sreda, 22. jun 2011. u 00:51h

Pa dobro, možda i bude neki novi SUV da ima Lincoln predstavnika i u toj klasi. Ne mora da djeli platformu ni sa kim, neka bude za sebe. E sad to jeste skuplja varnijanta, ali ne mora odma da bude, nego ako krene prodaja ovih modela pa bude bilo novčanica. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » sreda, 31. avg. 2011. u 10:23h

Za 2013 godinu Lincoln Navigator ce da dobije 3.5L EcoBoost V6 motor (365 hp), ali ne i 5.0L (360 hp) i 6.2L (411 hp) koje ima F-150, na kome je Navigator zasnovan. Dosadasnji motor u Navigatoru (5.4L sa 325 hp) ce i dalje da bude standardan.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Lincoln

Poruka od BojanM » sreda, 31. avg. 2011. u 10:41h

Wow. Can I haz Lincah Navig8r? :)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lincoln

Poruka od dule0911 » sreda, 31. avg. 2011. u 14:54h

Svaka im cast koliko dugo odrzavaju jedan te isti model u zivotu :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » utorak, 27. sep. 2011. u 19:32h

Spijunska slika novog Lincoln MKZ. Slabo se vidi, ali se zna da vise nece dizajnerski liciti na Fusion.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 29. sep. 2011. u 09:09h

Danas je objavljeno da pocev od sledecih generacija svih modela da waterfall (vodopad) gril vise nece biti opcija vec Lincoln dizajnira potpuno novi gril.

Steta, meni se uvek jako dopadao.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“