Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Cene goriva u regionu i Evropi

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od fordst » četvrtak, 30. jun 2011. u 12:40h

Svi u Makedonija se zalimo kao imamo skupe cene goriva kako benzin tako i nafta.Al kada sam video kako stoje u druge susedne zemlje mi smo najeftini sto se cene benzina tice ,sem zemlje koje imaju nalazista na nafte i koje su izvoznici recimo kao Rusija na pr.Posto su godisnji odmori u tek i svi mi cesto putujemo(Srbija,Makedonija,Hrvatska,Grcka,Crna Gora...) postavicu link cisto kao informacija o cene goriva u svim drzavama.Recimo ako neko putuje iz Srbija u Grcka pametno bi mu bilo na izlazu iz Makedonija da napuni rezervoar do kraj ne samo zbog mogucnosti sa ovim strajkovima da benzin nema u Grcku vec i stime bi ustedio.Cene u MKD su-Super bezolovni 95 oktanski-1,19eu/lit,98 oktanski-1,21eu/llit, nafta(dizel)-1,08eu/l. U Grcku cene su benzin 95 oktanski-1,66eu,98 oktanski benzin 1,75,dizel 1,46 sto pri punenje rezervoara i nisu male razlike.Ovo je samo jedna uporedba u razlike cene,jedno moje razmislanje kome nekome nadam se da ce pomogne kako bi zastedio neko evro.
link za uporedjenje cene benzina u Evropi : http://www.amzs.si/?podrocje=18

Avatar korisnika
MaxBunker
Poruka: 238
Član foruma od: utorak, 17. mar. 2009. u 23:36h

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od MaxBunker » četvrtak, 30. jun 2011. u 13:18h

Republika Srpska:

Bezolovni 95 - 1.12 eura,
Bezolovni 98 - 1.14 eura,
Dizel EURO 4 - 1.14 eura,
Dizel EURO 5 - 1.15 eura,
Auto-gas - 0.52 eura,
Lož-ulje - 0.95 eura.

Ovo su standardne cijene na Nestro pumpama, na nekim privatnim se može naći malo jeftinije.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od dule0911 » četvrtak, 30. jun 2011. u 15:27h

Eh sto nisam blize granici da stalno sipam kod vas :(
Fiesta!!

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od knez91 » četvrtak, 30. jun 2011. u 15:33h

sta je ovo imate loz ulje anema d2 :wtf: ili sam ja pobrkao loncice oko 4.5. dizela.....
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od dule0911 » četvrtak, 30. jun 2011. u 15:37h

Sta te to cudi da nema D2? Pa D2 se samo zadrzao u Srbiji, u svom civilizovanom svetu ga nema vec 10 godina i jace.
Fiesta!!

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od knez91 » četvrtak, 30. jun 2011. u 15:39h

ali sta ce im loz ulje, to je jos crnje od d2 po ekologiji ako se ne varam?
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od dule0911 » četvrtak, 30. jun 2011. u 16:14h

Pa loz ulje je za grejanje, ne znam sta je tu cudno? :D
A inace loz ulje i D2 je isto, samo se razlikuju u boji. I po pravilu loz ulje ne bi smeli da ti sipaju u rezervoar vec samo u kante.
Fiesta!!

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od knez91 » četvrtak, 30. jun 2011. u 16:23h

znam za to da se koristi samo za grejanje, ali u njigovoj postu mi se cini da je to sa pumpe, a ne za grejnj jer u srbiji se moze naci mozda na 10ak pumpi na kojima mozes sipati luz ulje..... pa mi nije jasno kako imaju na pumpi ponudu loz ulje a nemaju d2..... ali ako je samo za grejanje onda je to druga prica thumbsuph
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od dule0911 » četvrtak, 30. jun 2011. u 16:27h

Ima i u srbiji na raznim mestima samo nije toliko zastupljeno tj uobicajeno. Npr ima kod mene u okolini na ELP pumpi.
Fiesta!!

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od BojanM » četvrtak, 30. jun 2011. u 16:28h

Dule, do Kaluđerova ti je cca. 110km + koliko već do prve pumpe u Rumuniji, a gorivo jeftinije 5-15 dinara nego ovde... ako već ulaziš u tu matematiku. thumbsuph

EDIT: Izvor - www.pretbenzina.ro
Poslednja izmena: BojanM, na dan četvrtak, 30. jun 2011. u 16:33h. Ukupno izmenjeno 1 put.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od knez91 » četvrtak, 30. jun 2011. u 16:29h

ma ima i kod mene na nisovoj pumpi i to mozes u kola da sipas...... i 100din kosta....

ali sve zavisi za sta se kod njih koristi, ako je samo za grejanje onda ok ali ako koriste (tj mogu sipati u kola) onda je nelogicno da ima to a nema d2.......
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
MaxBunker
Poruka: 238
Član foruma od: utorak, 17. mar. 2009. u 23:36h

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od MaxBunker » četvrtak, 30. jun 2011. u 18:48h

knezevic piše:ma ima i kod mene na nisovoj pumpi i to mozes u kola da sipas...... i 100din kosta....

ali sve zavisi za sta se kod njih koristi, ako je samo za grejanje onda ok ali ako koriste (tj mogu sipati u kola) onda je nelogicno da ima to a nema d2.......
Po zakonu lož-ulje i treba da se koristi samo za grijanje. To je u principu obični dizel, ali je oslobođen taksi za puteve, jer nije namijenjen prevozu. Zato je jeftiniji. U praksi ga dosta ljudi sipa u vozila, pogotovo prevoznici u kamione i autobuse. Ja znam njih par koji se "kunu" u lož-ulje, ali nijedan ne vozi ove moderne dizelaše. Pošto nije namijenjeno auto-motorima, vjerovatno ne mora zadovoljavati istu čistoću i količinu vode, pa se ja sa tim ne bih igrao ni da vozim dizelaša. Znam da u Hrvatskoj vrše kontrole dizelaša na putu. Uzimaju uzorke iz rezervoara, pa ako utvrde postojanje lož ulja, pišu kazne, i to "jake". Fazon je u nekoj boji koja se dodaje lož-ulju, i dugo se zadržava, i do dva-tri rezervoara poslije sipanja lože. Kod nas tih kontrola još nema, pa mnogi sa starijim dizelašima kupuju lož-ulje u kanistere, pa kod kuće pretaču. Na (bivšim) državnim Nestro-pumpama neće da sipaju lož ulje u rezervoar, ali dosta privatnika radi i to. A što se tiče običnog D2, on je ukinut prije nekoliko godina, zajedno sa olovnim benzinom. Što se tiče goriva, treba još pomenuti OMV Super 100, sto-oktanski benzin, koji se prodaje samo na OMV-ovim pumpama, i košta 1.26 evra. Ne znam da li ga OMV nudi u Srbiji?

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od dule0911 » četvrtak, 30. jun 2011. u 20:39h

Bilo je jedno vreme, ne znam da li nudi i dalje.

A ako me secanje dobro sluzi, loz ulje je crvene tj roze boje, u odnosu na dizel. koji je zut-zelen, zavisi kako gde.

Moj cale je za vreme bombardovanja '99 vozio na loz ulje (jedino to je mogao da nabavi, i to zato sto smo ga imali u kuci jer smo se grejali na njega), nije osetio razliku u odnosu na D2.
Fiesta!!

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od fancy » četvrtak, 30. jun 2011. u 21:00h

U Crnoj Gori je gas 0,75€ :shok: ostalo nisam ni gledao. Kod nas, 10-20 Km od Beograda po pumpama na Ibarskoj je 58-59 din. :D
Srećom pa sam dopunio bocu do vrha negde pre Čačka, pa sam se i vozio tamo i vratio sa preko 1000 Km od punjenja, a još nije prazna thumbsuph
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od mbole » četvrtak, 30. jun 2011. u 21:04h

Bre ljudi "recept" loz ulje umesto D2 je star decenijama.
Loz ulje nema garantovani kvalitet, moze da ima parafina koliko neces, ali u letnje doba to nije toliki problem. Za starije, klasicne dizele, nije problem u smislu dal ce da radi ili nece, hoce. Dal ce da napravi neku stetu je sasvim druga prica, mada opet ti stari klasicni dizeli tipa mece 132 su mogli i masno cebe da progutaju.
Nekada su siptarski kecici bili trazena roba, zato sto je neko provalio da su odlican filter za loz ulje (ne znam da li je stvarno radilo, jos sam bio mlad i zelen u ta doba).

Nevolja se satoji u tome da kad te navataju da imas loz ulje u rezervoaru, tada odgovaras za utaju poreza, a to je prilicno ozbiljan prestup.

To sto nema D2 a ima loz ulja na pumpama nije nista cudno. Jos uvek ne postoji zakonsko ogranicenje koje kaze da ne smes da se grejes na loz ulje. Ali postoje zakonska ogranicenja koja kazu da ne smes vise da prodajes gorivo za automobile koje ne ispunjava trt mrt normu. Jeste, blesavo je, blesavo je jos gomila stvari al tako je.
Decenijama unazad je poznato da industrija tuce oko 90% zagadjenja, izuzev u ekstremnim slucajevima tipa Kalifornije (jako malo industrije jako puno vozila),, pa je ipak povika na automobile a ne na industriju.
Propise pisu politicari, a ne inzinjeri (na zalost). Politicari znaju da "prosecni Pera" koji treba da glasa za njega vidi auto ispred nosa, a fabricki dimnjak je negde daleko.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od fordst » ponedeljak, 4. jul 2011. u 16:06h

Jos jedna dobra vest za sve one koje planiraju da putuju na jug,jos jedan razlog vise da bilo ko planira posetu Grcku da poseti makedonske benziske pumpe pre izlazak iz drzave.Imeno cene goriva su danas pale tako da najmanje sledece dve nedelje bice ove
1. super 95 oktanski 1,14 eu ,
2. super 98 oktanski 1,18 eu ,
3. euro dizel 1,01 eu
Zastede ukoliko se napuni rezervoar i izbegnu se grcke benziske bice sada jos veci.Bas me zanima jel ima neka promena u Srbija ,Hrvatska i region u cenu benzina.

p.s. Ako neko planira da putuje na jug moj savet je ukoliko planira da stane i toci gorivo da to uradi na Luk oil,makpetrol ili benzinske pumpe OKTE.Oni imaju provereno i kvalitetno gorivo.Sve ostalo ja licno izbegavam jer ne znas sta mozes da dobijes u rezervoar.

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od fordst » nedelja, 24. jul 2011. u 13:26h

Cena 100 oktanski benzin u Grcku je bezmalo 1.9 eu.(1,89eu/l) I sada vidite dali kod "nas" (Mak,Srb,Hrv...) imamo skup benzin :)

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od knez91 » nedelja, 24. jul 2011. u 15:03h

e moj druze, pa ti uze jedinu zemlju koja ima skuplje od nas.... prica je u regionu *otprilike se mislilo na ex-y..........

a sto ne uze za primer bosance, makedonce?

grcka je pukla skroz, oni moraju od nekud da uzimaju pare (tj preko goriva)to i nasi rade samo malo manje ;)
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od fordst » nedelja, 24. jul 2011. u 15:15h

knez91 piše:e moj druze, pa ti uze jedinu zemlju koja ima skuplje od nas.... prica je u regionu *otprilike se mislilo na ex-y..........

a sto ne uze za primer bosance, makedonce?

grcka je pukla skroz, oni moraju od nekud da uzimaju pare (tj preko goriva)to i nasi rade samo malo manje ;)
Nafta je resurs koji se nabavlja na berzi i koji kosta za sve iste cene.U Bosni nisam bio i poima nemam kako se cene benzina dvize.Sto se Grcku tice vratio sam se pre jedan dan od odmora i nisam mogao da verujem koliko su visoki cene benzina.Cak i kada sam dopunivao rezervoar u Gevgelija prema Skopje video sam grcka auta na Makedonske benzinske kako pune cele rezervoare.Inace Grcka nije problem samo benzin recimo 1l trajno mleko 3eu,hleb 2-3eu...Imaju oni velike probleme.Iskreno kada vidim koliko neke drzave placaju za benzin mislim da je kod nas sasvim ok.
p.s. Nije bas sve crno u Grcku za malo manje od 2 eu po litar sipas 100 oktanski benzin to kod nas a i kod vas mislim da jos nema,jos je 98 ;)

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od knez91 » nedelja, 24. jul 2011. u 18:05h

pa gledaj dizel u bosnije ja mislim jeftiniji u proseku oko 20ak din po l od naseg ovde (u srb) sada grcka je tu jedina u EU mozda to ima malo veze, jer i u EU ko nema svoje busotine ima isto cene solidne (recimo englezi itd)
ali cinjenica je da imamo gorivo najskuplje u regionu i tu nema govora...... (grcka je malo dalje) ali aj da kazes ako i njih rcunas onda smo drugi...
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od darko darko » petak, 11. avg. 2017. u 11:57h

Ima li svežih vesti cena dizela hrvatska slovenija austrija nemačka dizel, i kako ide vinjete za iste države, i šta da obratim pažnju, u nemačku idem 20 km skoro granica....

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od Almighty.shO » petak, 11. avg. 2017. u 14:13h

@darko darko

HU vinjete https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ (u proseku za kola ide 9.80e ili ti 2975 HUF, 10 dana, kombi 20e ili 5950 HUF, 10 dana), preko tog sajta mozes kupiti online vinjetu (stigne na Email u PDF-u i to je to, ne moras je cak ni stampati jer odmah budes u sistemu... ukoliko stampas to izgleda ovako)

Slika

AT vinjete 8.90e 10 dana (PKW - auto/kombi)
DE nema ni vinjete ni putarine (placaju se prolasci kroz neke tunele i prelasci preko mostova nekih ali ja sam prosao Nemacku uzduz i popreko i nisam naisao na to)
Sto se tice Hrvatske najbolje je da pogledas cene putarine ovde http://www.hak.hr/info/cestarine/
Slovenska vinjeta je 15e za 7 dana

Sto se tice benzinskih pumpi u AT i DE, preporuk su ti BP, JET, ARAL, ESSO. Ja licno uvek idem na BP i JET.

E za gorivo pogledaj ovde (AT, DE), super sajt i uvek tacan http://www.clever-tanken.de/ ili http://tankbillig.in

Evo jos jedan jako doba sajt za celu EU i cene putarine/vinjeta https://www.tolltickets.com/country/pro ... n-GB&mnu=c
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od milan_gt » petak, 11. avg. 2017. u 14:34h

Imas posle Beca jedno 70km videces sa desne strane veliki toranj, pise nesto sex i LKW diesel, tu se iskljucis sa auto puta na omv i gorivo je dosta jeftinije nego na samom auto putu, inace u Bosni euro 5 na Neskovicu preko 100L imate popust pa bude 1.55 marki ili oko 95 din

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od Almighty.shO » petak, 11. avg. 2017. u 14:39h

Uglavnom su pumpe na autoputu skupe... sidje se sa autoputa i posle 500m-1km odmah jeftinije pumpe.

Pumpe koje ja mogu da preporucim u AT su:

JET, Südstraße 3, 3382 Loosdorf, Austria
JET, Schlitpacherstr. 2, 3390 Melk, Austria
JET, Haider Str. 38, 4052 Ansfelden, Austria (odmah pored je Zwick Kebab)
Lokacije ostalih JET pumpi https://www.jet-tankstellen.at/de/tanks ... nnaehe.php#
BP, Eferdinger Str. 81, 4600 Wels, Austria

Eto, tu ti je bas jeftino gorivo, nema promasaja a sve je uz autoput...
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Cene goriva u regionu i Evropi

Poruka od milan_gt » petak, 11. avg. 2017. u 18:40h

E tacno tu u Loosdorfu je i omv odmah pored JET pumpe

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“