Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2013 Transit & Transit Connect

Modeli izašli iz Fordove fabrike.

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

2013 Transit & Transit Connect

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 6. sep. 2012. u 15:24h

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2013 Transit & Transit Connect

Poruka od Iosis » četvrtak, 6. sep. 2012. u 16:34h

Connect mi se sviđa, ali Transit i nije nešto. Bolji je ovaj prošli. :/
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 2013 Transit & Transit Connect

Poruka od BojanM » četvrtak, 6. sep. 2012. u 16:41h

Šta znam, trebaće malo navikavanja, ali bar deluje moćno. thumbsuph

A Connect je sasvim OK.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2013 Transit & Transit Connect

Poruka od Iosis » petak, 14. jun 2013. u 11:05h

Juče sam vidio novi Transit. Kako izgleda mali zbog onih svjetala i maske. :)
Jeste da nije bio ni krov povišen, ni produžen, ali svakako djeluje mnogo manji od prethodnika u istoj verziji.
Nisam gledao dimenzije na papiru, ali vjerovatno su tu negdje.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 2013 Transit & Transit Connect

Poruka od BojanM » petak, 14. jun 2013. u 11:14h

Da, tačno deluje "za broj" manji :)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2013 Transit & Transit Connect

Poruka od Iosis » petak, 5. jul 2013. u 22:01h

Da ne pišem u temi Grand Motors pišem ovde.
Spoiler
Show
BokiRS piše:Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Potpuno novi Ford Transit Connect nudi pametna rešenja za svakodnevni prevoz tereta, vodeća u klasi

• Potpuno novi Ford Transit Connect nudi inovativne karakteristike tovarnog prostora koje poboljšavaju pristup i smeštaj tereta, stvarajući najfleksibilniji i najsposobniji prostor za teret u klasi

• Transit Connect, koji će u ponudu biti uveden krajem ove godine, postaje jedini ven u klasi sposoban da prevozi glomaznu građevinsku opremu, s mogućnošću da se euro paleta ubaci kroz bočna klizna vrata; kombi verzija nudi jedinstvenu ravnu prtljažnu platformu sa zadnjim sedištima na sklapanje

• Otvor za teret u pregradi Transit Connecta omogućava korisnicima da transportuju glomazne predmete do 3,4 metra dužine


KELN, Nemačka, 5. jul 2013. – Fordov potpuno novi Transit Connect nudi vodeće u klasi sposobnosti za prevoz tereta kojima se olakšava rad vodoinstalatera, električara i drugih zanatlija.

Novi Transit Connect, koji će u ponudu biti uveden krajem ove godine, omogućava preduzećima da utovare i transportuju nezgrapne i kabaste predmete kroz otvor za teret u pregradi, preklopivo sedište suvozača i - kroz najširi otvor u klasi (na verziji sa dugačkim međuosovinskom rastojanjem, L2) - jedinstvenu mogućnost da se utovari euro paleta kroz klizna bočna vrata.

Specijalan profil na vrhu pune čelične pregrade u venu L2 takođe nudi jedinstvenu u klasi mogućnost da primi panele dimenzija 2,4 x 1,2 m, dok kombi L2 nudi zadnja sedišta koja se preklapaju u ravnu teretnu platformu.

„Posmatrali smo kako trgovci obavljaju utovar i istovar vozila da budemo sigurani da imamo pravi dizajn za potpuno novi Transit Connect", kaže Stephen Lesh, glavni programski inženjer za Transit Connect u Ford Evropa. "Ovaj ven je spreman na sve. On može da prevozi sve vrste alata i materijala - i da sigurno i udobno preveze radnu ekipu."

Fordovi inženjeri su razvili inovativan sistem u prostoru za teret koji omogućava da Transit Connect može bezbedno da transportuje dugačke predmete kao što su cevi ili rolne podnih obloga do 3,4 metra (u verziji L2), odnosno do 3 metara u verziji sa kratkim međuosovinskim rastojanjem (L1). To je podrazumevalo razvoj poklopca u pregradi sa šarkama i poseban "savi i uroni" mehanizam za spoljno suvozačko sedište, kao i mudar profil na površini naslona na suvozačkom sedištu, dok je instrument tabla projektovana tako da se stvari mogu pomeriti i ispod nje.

Potpuno novi Transit Connect kupcima nudi sledeće pametne funkcije kao što su:
• Fleksibilno dvostruko suvozačko sedište koje omogućava da dva putnika putuju sa vozačem. Spoljno suvozačevo sedište se preklapa da bi mogle da se transportuju velike kutije na podu kabine, ili je ravno - za prevoz dužih predmeta kroz pregradu
• Ultra bistro LED osvetljenje u prostoru za teret
• Standardne bočne alke za pričvršćivanje u visini ramena u prtljažnom prostoru, koje
omogućavaju korišćenje dodatnih petlji za vezivanje
• Funkcionalne karakteristike mobilne kancelarije u kabini, uključujući Ford SYNC
povezivanje i izdašan prostor za odlaganje stvari; unutrašnje dvostruko suvozačko
sedište preklapa se u ravnu površinu kao radni prostor ili se podiže da bi se otkrio
prostor za odlaganje
• Prilagodljiva zadnja sedišta u Kombi i Double Cab ven verzijama, sa pokretnom
pregradom-mrežom; L2 verzije nude jedinstveno u klasi preklapanje sedišta u drugom i
trećem redu da bi se stvorila ravna platforma za prevoz tereta.

Potpuno novi Transit Connect kombi opremljen pregradom bez otvora nudi ukupnu zapreminu tovarnog prostora od 2,9 m3 (verzija L1) i 3,6 m3 (L2) ili 3,7 m3 (L1) i 4,4 m3 (L2) bez pregrade, uključujući prednji prostor za teret. Svi podaci su nastali na osnovu merenja po SAE normativima. Ven ima maksimalnu nosivost do 1.000 kg (L2) , što su najbolje performanse u klasi. Isporuke novog modela bi trebalo bi da počnu krajem 2013.
Baš mi se sviđa. Odlična fora sa onim preklapanjem suvozačevog sjedišta. :)
Djeluje mi dosta ozbiljno i pomalo agresivno.
Što se motora tiče nisam našao nešto posebno o evropskoj verziji, predpostavljam da će 2.0 TDCi biti sigurno.
A što se Amerike tiče vidim biće 1.6 EcoBoost i 2.5 I4 Duratec, kao i verzija na CNG odnosno LPG.
Taj 2.5 I4 sam čuo da prave, ali ovo je prvi model koji znam da ga koristi, čudi me da su ostali na Duratec, a nije EcoBoost.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 2013 Transit & Transit Connect

Poruka od BojanM » petak, 5. jul 2013. u 22:40h

Verovatno je u pitanju pouzdanost u uobičajenom ciklusu života komercijalnog vozila. Inače, da - deluje veoma ozbiljno, daleko dopadljivije od prethodnog BabyTransit-a.

EDIT: I izgleda da smo, osim Talladege koji je započeo temu, samo nas dvojica iole zainteresovani za ovaj deo Fordove ponude - a da stvar bude gora, ni jedan ni drugi nemamo neku preku potrebu za takvim vozilom. :vid budale:
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2013 Transit & Transit Connect

Poruka od Iosis » petak, 5. jul 2013. u 23:19h

Možda nemam potrebe, ali bi ga volio vozat čisto radi fore. :P
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2013 Transit & Transit Connect

Poruka od dule0911 » subota, 6. jul 2013. u 01:03h

Pre ce ici 1.6tdci nego 2.0tdci u evropi. Ni prethodnih nije imao preterano jak motor iako je bio 1.8tdci, bila je u pitanje de-tuned verzija.
Fiesta!!

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 2013 Transit & Transit Connect

Poruka od stalker92 » utorak, 10. sep. 2013. u 09:55h

Slika

Novi Ford Transit Connect je osvojio ''International Van of the Year 2014'' nagradu na COMTRANS sajmu komercijalnih vozila u Moskvi.

Transit Connect je ocenjen sa 130 poena od maksimalnih 163, i iza njega su ostali Mercedes-Benz Sprinter sa 123 poena i Renault Kangoo sa 25 poena.

Ford je ovim postao prvi proizvođač koji je osvojio ovu nagradu 2 godine zaredom. Ovo je ukupno peti put da Ford dobija ovo priznanje - prethodno su njime nagrađeni i Transit (2001), Transit Connect (2003), Transit (2007) i Transit Custom (2013).


Foto: Ford Media Center
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Odgovori

Povratak na „Modeli Ford-a“