Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

pomoc lupanje u prednjem trapu!

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » sreda, 7. nov. 2012. u 01:09h

E pa ovako drugari stoje stvari:

Posle nerviranja danima oko problema drzaca motora,od trazenja i i dobijanja pogresnog i ostalih peripetija,nazalost na kraju sve je bilo uzalud.I dalje LUPA cekicko cekicko cekicko

Drzac-nosac jeste bio pojeden tj. pukla je guma na njemu ali kao sto sam i pretpostavio kad sam ga video,takvo lupanje od njega tesko da je doslo.

Ja vise neznam sta, ni gde da radim.Najverovatnije cu dici ruke od svega,nek lupa ko mu j.... mater jer na kraju cu stvarno da skrenem. :vid budale:

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od milan_gt » sreda, 7. nov. 2012. u 08:53h

meni je prolupao nov amortizer posle 10km a zasto..posto prodavac ima i veliki servis (Terazije Uzice) i posto reklamiram amortizer jer je unutra nesto lupalo, ja reko necu da menjam i placam zamenu u svom nego ce lepo oni meni to dzabe da urade..medjutim nisu lepo stegli saf u gornjem kraju i posle 10km taj zadnji levi amortizer prolupa..ja popizdim i sutradan pravac u moj servis ono nisu stegli saf kako treba..

najvise lupa kad su vece nepravinlosti na asfaltu i lezeci policajci..

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » sreda, 7. nov. 2012. u 23:57h

Do daljnjeg na standbye. :.!.:
Danas sam zamenio gume i felne,stavio zimski set sa 16" felnama i malo meksa voznja ali i dalje se desi da lupa na rupe i preglabice.
Pocele su price o nekoj poluosovini i lezaju "krst".letva volana itd. neznam vise sta i kako mi objasnjavaju jer i dalje sto se tice trapa tvrde da je sve utegnuto.

Za sada pauza do daljnjeg,umorio sam se vise i fizicki i psihicki ,a bogami i finansijski.
Nek lupa,mozda prolupa konacno pa nadjemo sta je.Kad nadam se resim problem u nekoj buducnosti, javicu.
Hvala svima na podrsci i odgovorima. thumbsuph

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od darko darko » četvrtak, 8. nov. 2012. u 00:12h

kad ti lupa, jel preko rupe, kada secnes kvacilom, kada kreces, kada, jel si proverio stabilizatore, oni crkavaju na 17 ticama brzo, pa mozda nece da to kaze onj sto je ugradjivao?

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » četvrtak, 8. nov. 2012. u 01:54h

Dare druze objasnio sam vise puta u prethodnim postovima kako i sta se desava,da se ne ponavljam non-stop. :eek:
Ukratko javlja se povremeno tup zvuk iz predela nogu suvozaca,kao da neko udari bezbol palicom odozdo i to prilkom prelaska preko rupa ili neravnina i preglabica pri malim brzinama najcesce.

Autu su zamenjeni zadnji selen blokovi na prednjim viljuskama i prednji amrtizeri sa soljama i lezajevima.Lupanje je bilo i sa starim i sa novim delovima.
Zamenjen je i nosac motora taj donji.
Nazalost nista od ovoga nije urodilo plodom.

Auto je pregledan u Grandu u Nisu i u Bros Autu (ovlasceni za audi i seat).Niko ne nalazi nista pametno i konkretno,svi tvrde da nigde nema lufta ali priznaju da lupa nesto i pocinju price gore napomenute.

Ja vise sam na ivici nerava i to je to.
Ako saberem jos malo zivaca mozda u toku sledece nedelje, oticicu i do nekog trapadzije da na onim njihovim dizalicama koje dizu auto komplet sa tockovima,pod opterecenjem pregledaju jos jednom i vise mu stavrno neznam sta ciniti jer kad se pojavim u servisima pocelo je :vid budale:,a muka mi je da se neko sprda sa mojom mukom i parama. rulest

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od darko darko » četvrtak, 8. nov. 2012. u 08:15h

nesta sta drugo nego stabilizator...

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od bojcistv » četvrtak, 8. nov. 2012. u 10:45h

Pa jesi li zamijenio taj stabilizator ili nisi?
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » četvrtak, 8. nov. 2012. u 11:43h

Druze jedino sam da ga promenim jer u servisu kazu da nije do njih i da nece dzabe da menjaju osim ako ja ne insistiram. cekicko

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od bojcistv » četvrtak, 8. nov. 2012. u 11:56h

Njega ti je lako provjeriti. Možeš i sam.
Probaj podići auto i uhvati ga rukom i cimaj malo. Ne smije imati nimalo lufta u kuglama. Ako se imalo pomjera onda je on.
Pade mi na pamet da te pitam jesi li gledao one plastike unutar blatobrana i oko motora. Da se nije neka otkačila i negdje zapinje pa proizvodi taj zvuk. Može biti i nosač auspuha. Provjeri i to. Ne treba ti servis.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od bojan_kv » četvrtak, 8. nov. 2012. u 13:08h

Ma i ja dalje sumnjam u stabilizator. ne pada mi vise nista na pamet, kad si sve izmenjao. kao sto napisa kolega , proveri sam. uzmi pa drmaj mora da se cuje ako je stabilizator. :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » četvrtak, 8. nov. 2012. u 23:57h

Ma drmusao sam jos prvi put kad ste mi rekli,uhvatim za krov pa sam drmusao,ljuljao ali nista se ne cuje.E sad ja sigurno ne mogu da ga zapnem toliko kao kad on udari u rupu,zato i hocu da pod opterecenjem pogleda trapadzija.
Plastike su pogledane sve moguce prisrafljene i dosrafljene koje treba ali nije do njih,a i ovaj zvuk ne moze od njih da dodje ovo kad lupne je muski,ne bi mogla plastika tako da lupi,ona lupka ovo je bukvalno kao malom bejzbolkom da udari neko odozdo.

Ide vikend znaci probacu jos jedno popodne da mu se posvetim.Drmusacu opet,ljuljacu zvacu i komsiluk da pomogne. :clap: ali svakako cu gledati da odem do nekog trapadzije u toku sledece nedelje.

Jedino novo je to sto kada je auto ugasen kad cimnem volan u desno cini mi se da cujem identican zvuk,doduse manjeg intenziteta ali ni ja vise nisam siguran da li cujem ili zelim d aga cujem. :ozid:

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od bojcistv » petak, 9. nov. 2012. u 08:52h

Стабилизатор не можеш провјерити љуљањем. Скини точак или ако имаш канал па погледај да ли има луфта на куглама.
Прегледај и гумице баланс штанлге, прегледај и носаче ауспуха. Све то може да лупа на начин који описујеш.
Може да лупа и летва волана ако је добила луфт. Мислим да у њој на десној страни (сувозачкој) има пиксна која може да се поједе и онда добијеш лупкање у вожњи. И то се да провјерити на начин да ухватиш спону и цимаш је горе доле (не лијево десно) и да видиш има ли луфта у самој летви. На овај начин можеш открити и луфт у самој кугли споне што је много лакши и јефтинији проблем за ријешити.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od milan_gt » petak, 9. nov. 2012. u 08:57h

na mondeu 3 karavan zadnju vertikalnu sponu, iliti stabilizator, znaci tek sto prolupa mozes dijagnostikovati samo ljuljanjem za krovne nosace..dok na kanalu i na dizalici sve deluje ispravno..

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Sharpshooter » petak, 9. nov. 2012. u 09:10h

Balans štangla i gumice na istoj?
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od milan_gt » petak, 9. nov. 2012. u 09:23h

odkud napred balans stangla?

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Sharpshooter » petak, 9. nov. 2012. u 09:56h

Kako ne, kod mene je ima :D

Znam da nisu ni približno slični automobili, ali daj da čoveku dajemo nove ideje. Mada gumice balans štangle prouzrokuju (bar kod mene) zvuk sličan kloparanju na neravninama, ali zato je uvek ista priča sa majstorima:
Sve je utegnuto i do jaja, a ono lupa pa lupa.
Srećom već ga znam u detalje tako da sada se ni ne konsultujem za gumice, samo kažem menjaj i gotovo. :)
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Cedo » petak, 9. nov. 2012. u 11:17h

Ima je i Milan, samo je nije video :P one su uglavnom nazad redje..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Sharpshooter » petak, 9. nov. 2012. u 12:01h

Zvali su ga Balansero. :P
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od bojcistv » petak, 9. nov. 2012. u 12:49h

milan_gt piše:odkud napred balans stangla?
Stabilizator balans štangle. On je zašarafljen za balans štanglu. Eto otkud.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od milan_gt » petak, 9. nov. 2012. u 12:57h

ajoj da.. :vid budale:

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Sharpshooter » petak, 9. nov. 2012. u 13:05h

Proveri ti te gumice. Cena je relativno smešna, bar kod mene, tj na mom autu, cca 2500 Din sa rukama.

Čak su se i kod Gagija zajebali pa nisu provalili da to klopara. Bar kod mene se čulo tako prednja desna strana, ali je zvuk tok-tok, onako puniji, kao metalom po betonu da lupa. :)
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » nedelja, 11. nov. 2012. u 00:34h

Drmusao sam danas malo takoreci ljuljao opet ali nazalost nista ne cujem da lupa.Da ga cimam odozdo nema sile posto ima tonu i po ,a kanal nemam nazalost.
Tako da nema druge nego kod trapadzije od ponedeljka i da insistiram da pogleda sve sto se nabrojali. rulest

Nesto sam secao volan malo upaljenog i ugasenog i cini mi se da tu se javlja neko lupanje,sto bi trebalo da ukaze na letvu.Kada je ugasen lupa kad cimnem u desno,kad je upaljen to se utisa ali opet ga cujem ali sad sa obe strane,mozda izrazenije sa desne. :wtf:
Kazu ima ti neka bixna sa desne strane koja je plasticna i hoce da popusti?Balans stanglu i gumice neznam kako da proverim,to ce morati oni. :punnish:

Najgore od svega sto pocinje sve vise i vise da se cuje,a bas je trebalo da se utisa sa manjom felnom i zimskim gumama ,zato i dajem jos jednu sansu da trapadjije pretresu,a ako ne nadju nista onda cu poceti intezivnije da koristim dobro ozvucenje koje ima. :woohoo:

Hvala jos jednom svima na predlozima,javljam se sa novim, nadam se dobrim vestima cim obavim jos jedan pregled. ;)

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Sharpshooter » ponedeljak, 12. nov. 2012. u 12:11h

Kod mene gumice nisu mogli ni da provere dok ih nisu skinuli. Čak ni "pajser" metoda nije dala rezultate. Tek kada su ih skinuli bilo je vidi stvarno. :)
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » petak, 16. nov. 2012. u 00:34h

E pa ovako drugari.Danas sam bio do jednog od iskusnijih trapadzija i rezultat je sledeci:

Prvozao se sa majstorom i naravno kao za baksuza nema u tom delu "finih" neravnina i rupa i onda naravno "baksuz" nece da lupne i da pokaze sta zna.
Ipak odemo na kanal i gle cuda:
Sa trapom je sve U REDU! :)

Covek je povrdio sto i prethodni servisi da auto nema lufta nigde.Ustvari nasao je jednu sitnu zamerku koju su drugi promasili ili jednostavno se desila u medjuvremenu,a to je leva jabucica ima 1mm luft ,da racunam da je menjam u nekoj buducnosti kad pokaze vise.

Stabilizatori,balans stangla letva ....sve sto smo pricali je u redu.Taman sam hteo da sednem u kanal i da placem od muke dok mu objasnjavam kako ipak lupa i nisam lud,kad ono uze covek da proba jos nesto i situacija sledeca:

Podignuta rucna,ubaci u brzinu i naglo pusti,pa odmah vrati kvacilo da se ne ugasi i gle cuda,lupa brale pa razbija i to izgleda bas taj tupi dosadni zvuk zbog koga cu da poludim na kraju.
Pogledamo u haubu dok to radi, motor seta poprilicno po meni i lupa nesto kad ga tako cima i maltretira,gledamo okolo drzace donji je nov,vidimo onaj kod antrifriz posude ali ne vidimo treci nikako.

Kaze on meni da ne gledam trap nista vise da se vratim drzacima motora i da pogledam druga dva ,posto sam donji zamenio i da on tu vise ne moze nista.

I tako mozda je naizgled resena dilema sta i kako ali opet sve uzimam sa rezervom.

Sad treba opet naci mehanicara koji hoce da se ..bava i da gleda drzace,koji me opet zbunjuju jer nemoguce da ima samo dva tj.taj donji koji sam zamenio i onaj kod antifriz posude.Mora da ima i treci negde?
Najinteresantnije sto ovaj kod antifriza je neki hidraulicni sa uljem i brat bratu kosta 23747 dinara nov original. :suicide: i za te pare ce da lupa kolko oce.Ali taj treci mora da pronadjem gde je i kako izgleda da vidim sta se desava sa njim.
Ako neko ima blize informacije gde se nalazi otprilike taj treci,kako i da li se moze proveriti ovaj sa uljem nekom metodom van ove moje itd. bio bih zahvalan?I da li moze od drzaca da dolazi to lupanje ili pak nesto drugo je u pitanju? :eek:

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od bojcistv » petak, 16. nov. 2012. u 12:17h

Naravno da nosači motora mogu da lupaju jer trpe velike sile.
Koliko ja vidim na tvoj auto idu slijedeći nosači:
1. Zadnji lijevi na motoru (FORD OEM 1061131)
Slika
2. Centralni lijevi na motoru (FORD OEM 1061205)
Slika
3. Prednji na motoru (Ford OEM 1543751)
Slika
4. Centralni zadnji mjenjača (FORD OEM 1224049)
Slika

Ovo sam ti pogledao u katalogu proizvođača nosača motora i izgleda da tvoj auto ima 4 nosača motora i mjenjača. Naravno pričekaj Dragomira da ti se javi pa da ti on kaže šta i kako. Ipak je on Tito za Forda.
Pozdrav i ne daj se. Riješiće se nešto.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“