Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

modifikovanje prednjeg trapa

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

modifikovanje prednjeg trapa

Poruka od BaneBG » ponedeljak, 15. dec. 2008. u 00:33h

Razmisljam se da prepakujem prednje glavcine (sa viljuskama ili bez njih) sa ili siere ili scorpia na ovog mog taunusa!Treba mi misljenje iskusnog , sa kojeg se moze napakovati od ponudjenih dva (kolike su prepravke)!Prvenstveno mi je zbog prelaska na vece diskove predvidjene za 14-ce (minimum)!A drugi razlog je zbog prilagodjenja odnosa obima tocka i tacke na koju se kaci kraj letve u odnosu na osu glavcine!Ako neko zna da me uputi gde da nadjem skice prednjih trapova od gore navedenih automobila bio bih zahvalan! ;)

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: modifikovanje prednjeg trapa

Poruka od kresa capri » ponedeljak, 15. dec. 2008. u 17:46h

sa sierre je gotovo nemoguce da preradis trap na taunusa, uopste nemaju slicnosti, sieera ima glavcine zajedno sa amortizerom koi se srafi na kos a dole ide na osilujuce rame da ti pojasnim isto je kao na stojadinu

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: modifikovanje prednjeg trapa

Poruka od BaneBG » ponedeljak, 15. dec. 2008. u 18:01h

Svatio sistem vesanja!Predpostavljem da je i na scorpiu slicno vesanje pa da ni to nece moci!Mozda postoji sansa sa granade!Ako ima neka koja je fabricki isla sa 14 coli felnama!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: modifikovanje prednjeg trapa

Poruka od van » ponedeljak, 15. dec. 2008. u 18:30h

A sto bi hteo da montiras rukavce od siere ?
Jel ima neki poseban razlog ili ?
Verovatno moze , ali iziskuje projektovanje komponeneti vesanja ( gornja vuljuska ) i verovatno prelaz na coil-over . Mnogo zahebancije , a ne vidim neku poentu


Slika
Na slici ti je sierin rukavac i nacin na koji se on modifikuje za duple trouglaste viljuske

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: modifikovanje prednjeg trapa

Poruka od BaneBG » ponedeljak, 15. dec. 2008. u 18:53h

Predpostavljam da je to crveno modifikacija za gornju kuglu!
Prvenstveno me interesuje koliki je razmak u mm od centra nosa donje kugle do centra nosa kugle kraja spone!Ako je veci od odnosa kod Taunusa onda bi se bakcao s tim!
Razlog je pod 1: odnos koji sam pomenuo i pod 2: prelazak na vece diskove
Sve to zbog cinjenice da vishe nema povratka na manje od 16 coli! Treba da prilagodim ove stavke tim felnama!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: modifikovanje prednjeg trapa

Poruka od van » ponedeljak, 15. dec. 2008. u 19:26h

Ako si diskovi u pitanju , ne moras da manjas glavcine . Predjes na diskove koji su da prednje strane glavcine + veci brezoni i celjusti od skorpiona ( ili nekog jaceg mondea ) . Taman si dobio i mali distancer za debljinu nalegajuce povrsine diska .
Mogu da ti okacim sliku tehnickog crteza sierinog rukavca , ali on se dosta razlikuje od taunusovog + mora da se pravi sesiric koji se motira tamo gde ide amortizer i on glumi mesto za kacenej gornje kugle . To je ono srebrno na slici . On crveno ignorisi , to je nosac blatobrana .

Ja da sam na tvom mestu , ugradio bih diskove pozadi !

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: modifikovanje prednjeg trapa

Poruka od BaneBG » ponedeljak, 15. dec. 2008. u 20:25h

Za pozadi bi iskoristio ove koji su trenutno napred!Nema mi druge nego santimetar u ruke i da merim i Granadu i Sieru i Scorpia!Znas kako kazu,... sve se moze,samo treba hteti ,treba smeti! ;)

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: modifikovanje prednjeg trapa

Poruka od van » ponedeljak, 15. dec. 2008. u 20:38h

Te prednje ces tesko iskoristiti nazad. Najbolje ti je da koristis standardni sierin zadnji disk i njema kljesta ( zadnja ) . Jednino sto treba da se napravi je ploca koja sve to nosi . Ja cu ici kod sebe na kapriju sa prednjim diskovima od eskorta , koje stavljam pozadi i koje obradjujem malo da mogu da udju u originalne alu 13ice .
Mozes da stavis 4-klipna kljesta od volvoa 240 napred . Ja sam modifikovao disk ventilirajuci od bmw-a 320 i motirao ga na glavcinu od taunusa ( kaprija ) , mada ima jos stvari da odradim i sredim pre nego sto to proradi .

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: modifikovanje prednjeg trapa

Poruka od BaneBG » ponedeljak, 15. dec. 2008. u 22:29h

Bogami,ti si u vecim prepravkama nego ja! :)
Sretno! ;)

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: modifikovanje prednjeg trapa

Poruka od kresa capri » ponedeljak, 15. dec. 2008. u 22:53h

ma sve to moze da se prepravi ako imas vreme i lovu za metalostrugara

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: modifikovanje prednjeg trapa

Poruka od SASA77 » utorak, 16. dec. 2008. u 11:43h

granada ima siri trag tockova od taunusa, a posto je most u pitanju jedina mogucnost je da ga seces po sredini i da ga skupis. to nije nimalo isplativa investicija ne zbog para vec zbog zivota.

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“