Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

pomoc lupanje u prednjem trapu!

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » petak, 16. nov. 2012. u 19:14h

Danas sam gledao ali dzabe, sem ovog levog kod antifriza druge ne mogu da vidim nikako.Ovaj zadnji sa usicama je menjan,on ide odozdo,ovaj okrugli je kod antifriza,trebalo bi da je treci ovaj veliki kvadratast ali nisam siguran.
Nista cekamo Dragomira ako moze da se ukljuci u problematiku i ja bih rado da cujem njegovo misljenje :) Dragomire brate pomagaj! :ntwrthy:

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Dragomir » nedelja, 18. nov. 2012. u 18:51h

Ajde mi prepisi sifre delova sa racuna koje su ti zamenuli u Grandu.
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od nikola » nedelja, 18. nov. 2012. u 22:30h

Ja sam imao vrlo slične simptome. Samo, kod mene se to lupanje čulo i pri promenama brzine, ali kod nižih prenosa, iz prve u drugu i iz druge u treću, jer se pri tim manjim brzinama mnogo više oseti i najmanje oduzimanje gasa. To lupanje me je izluđivalo. Bio sam kod Dragomira i ništa posebno nisu našli. Jedino je bio malo sumnjiv nosač, onaj drugi po redu na slici, tzv. koska. Mada mi je Dragomir rekao da je teško da od njega dolazi toliko lupanje s obzirom da nije mnogo oštećen i da bih još mogao da ga teram. Ali ja nisam imao više živaca i rekao sam da ga menja, pa šta bude. Od kako ga je zamenio, više nije bilo te lupnjave. Problem je što ti i ne možeš ovako da ga vidiš, jer je sa donje strane motora, jedino na kanal ili dizalicu.

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » ponedeljak, 19. nov. 2012. u 12:26h

I ja pretpostavljam da je trapadzija pogodio i da neki od drzaca j.. stvari.Cak imam utisak kako je on cimao auto i motor da se jos vise cuje sad.Ali sad treba pregledati sve i verovatno mora da skidaju svu plastiku odozdo da bi videli ,pa ih mrzi.
Meni ne lupa bas kad polazim,mada zavisi od voznje,ja ga prilicno lagano vozim,ne cimam i ne potpisujem ga.Ali kada islkjucim esp i naglo ga potpisem jos ako je kisica,pa malo zaslajfuje,onda se cuje tap tap tap... kao da ce da se iskida.
To je u sustini isto sto je radio trapadzija rucna,prva, naglo pusti kvacilo i vrati,samo ga cimne a ono odmah se cuje tup.
Ovaj zadnji nosac sam zamenio, ostalo je ostale da pregledam.Ovaj kod antifriza koliko sam pogledao nema nigde ulje na njemu,posto sam cuo da oce da iscuri. :wtf:

Poceli su mi spominjati poluosovinu i neku lezaj...neznam ali to kao kad radim zamajac ce da pogledaju,posto i zamajac bi trebalo da radim jer ima vec nekoliko simptoma.

Dragomire evo brojeva solja amortizera 1377612,pa opet pise solja amortizera ali verovatno je jedan od ova dva lezaj broj 1508111,amortizere sam ja doneo monroe reflex i zadnje selen blokove na viljuskama sam ja doneo delphi,kupljeno sve u euroautu.I zamenjen je nosac ovaj zadnji na prethodnim slikama ali to nisam radio kod njih.
Ali sve ovo uzalud,mozda se eliminisalo neko lupkanje dodatno koje je bilo ali ovo sto nastavlja da lupa je bilo i pre i posle zamene svega.

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » ponedeljak, 26. nov. 2012. u 18:39h

Danas sam opet bio u servisu i insistirao da se pregledaju svi drzaci motora,kazu da na oko i ovako pajser varijanta su svi u redu.:s
Sumnjaju nesto na polusosovinu ali niko nema hrabrosti da potvrdi da je to.

A lupanje se inteziviralo po meni i na rupe i na neravnine na putu,kada udari tocak na izbocinu itd. i obavezno lupa kada se cima motor na nacin koji sam vec objasnio. :suicide:

Dragomire brate pomagaj,jesi li imao ovakav slican slucaj?

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 26. nov. 2012. u 21:06h

Pa neki od ta četiri nosača mora da je otišao. Nema šta da tako lupa. Poluosovina ne lupa ona trese kada ode unutrašnji zglob.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » ponedeljak, 26. nov. 2012. u 23:39h

Jao brate ako mi verujes izludeh vise,da ne spominjem njihovu facu u servisu kada su me opet videli.:)

Neznam sta da kazem vise, danas nisam bio u Grandu,bio sam u drugom servisu gde imam poverenja i znam da hoce da se zauzmu ,vec smo saradjivali lepo i resavali mi sto drugi nisu ALI nazalaost ima to "ali",
nista nisu nasli.
Ima taj nosac kod antifriz posude,kazu nije pustio ulje dobar je,ima ovaj donji nosac menjaca koji sam zamenio i kazu ima jos jedan kod akumulatora i da svi izgledaju ok.

Gledao sam haubu kada se cima motor i lupanje se desava kad motor krene unazad tj. prema kabini,mozda ovo nesto znaci neznam vise totalno sam sludjen.

Vise sam dosadio i bogu i ljudima a i sebi. :eek:

Posle nove godine kad se prikupi jos para hocu da uradim zamajac da ne cekam bas zadnji stadijum, posto pocetni stadijum vec imam od kako sam ga uzeo i kazu kada rade zamajac moci ce vise da zagledaju tj. kad skidaju menjac ce moci dublje da zavire.
Tako da ovde nemam sta vise da trazim ljudi su rekli svoje u ovom servisu.

Mogu da da se pravim zbun i da trazim u Grandu da i oni provere drzace motora i to je to.

Ja vise nemam ideje kako da se borim ali stvarno. cekicko

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od totti » utorak, 27. nov. 2012. u 07:49h

Pa imao si priliku da barem 10 iskusnih ljudi (među njima i Dragomir) da svoje mišljenje, pre dve nedelje je bio skup u Nišu... ;)
Slika

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » sreda, 28. nov. 2012. u 19:49h

totti piše:Pa imao si priliku da barem 10 iskusnih ljudi (među njima i Dragomir) da svoje mišljenje, pre dve nedelje je bio skup u Nišu... ;)
Kad nisam pratio desavanja ko mi kriv :),a prilika je bila dobra jbg. :(

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Dragomir » sreda, 28. nov. 2012. u 21:48h

Da li dolazis za Beograd?
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » utorak, 4. dec. 2012. u 01:41h

Nazalost ne tako cesto i ne planiram uskoro. :(
Ali svakako prvom prilikom kad dolazim planiram da Vas posetim. thumbsuph

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » sreda, 30. jan. 2013. u 02:27h

Malo da osvezim temu :)
Naime od zadnjeg javljanja se lupanje intenzivira sve jace i jace,vise se ne moraju gadjati rupe dovoljan je krpljen asfalt,male izbocine itd....nadam se da ce konacno i uskoro da se pokaze problem.

Imao sam jos jednu intervenciju vezano za moj slucaj,zato sto su poceli da se vrte oko letve volana i da bacaju sumnju na kraju na nju, iako nema nigde lufta kada gledaju niti curi,a ja nesto nisam spremam da se zezam sa reparacijom posto nisu 100% sigurni da je to uzrok.

Na moje insistiranje trazio sam da mi se rasturi malo oko akumulatora i da se dodje do nosaca motora-menjaca to mu dodje treci,da se vidi sta je sa njim, Posto sam donji menjao,a onaj kod antifriz posude deluje dobro po njima tj.nema tragove ulja.
I gle cuda nosac kod akumulatora je bio pokidan na vise mesta, doduse ne fali nigde guma ali na dva dobra mesta se razdvojila guma.
Posto je nov drzac 10000 dinara, interevtno sam nasao polovan da vidim da li je to uzrok mojih nocnih mora,nazalost i on ima tragove da je krenuo da puca na jednom mestu ali je u mnogo boljem stanju nego moj.

Namontirali i u prvi mah me je obuzela sreca jer na poznate "obelezene" delove puta je kao prestalo lupanje, da bi se ipak i dalje culo na nekim od njih, vec simptomaticno sa desne strane gledano iz auta.
Moram jos malo da provozam auto ali utisak je da se lupanje smanjilo ili mozda ja to zarko zelim :)
Ako stvarno utvrdim da se lupanje smanjilo,opet mi se javlja sumnja da mozda nije popustio i ovaj drzac kod antifriz posude?

Jer ispada da i onaj donji i ovaj kod akumulatora su popustili, samim tim pomisljam i na ovaj kod antifriz posude,posto to lupanje dolazi sa njegove strane.
Da li on moze nekako da se proveri sa sigurnoscu, posto ulje da je iscurelo ni ja ne vidim ali ona guma odozgo je malo napukla i mekana je i deluje porozno ,neznam da li sme tako da bude?

Kazu da kad taj nosac ne valja zubi cvokocu u kolima koliko trese,ja doduse nemam takvih problema,auto mirno rad,i po meni ne trese nesto vise nego sto je normalno za dizela i to kad mi se desilo par puta da zatrese ujutru, nestalo je kad sam zamenio donji nosac.
Ako je neko imao islustva sa tim nosacem kod antifriza neka pise, da vidim sta mi je ciniti jer ovako eliminacionom metodom svako moze da bude majstor?

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od bojan_kv » sreda, 30. jan. 2013. u 09:11h

Imalo nas je dosta problema na focusu. Konkretno kod mene, u kabini je sve cvrcalo, skripalo, da izvines na izrazu, pod dupetom mi se treslo, volan trese na leru. Buka velika. :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » sreda, 3. apr. 2013. u 15:28h

E pa ovako drugari, proslo je dosta vremena problem je bio ostao lupanje se pojacavalo, a resenja nigde.
Posto se sakupilo za zamajac, prilikom zamene zamajca i seta kvacila, auto je po dogovoru pregledan uzduz i popreko i njihove prve sumnje od ranije na krst poluosovine, pale su u vodu.

Trazili dalje I izgleda da se nasli problem.
Naime dva problema su bila, prvi koji ja mislim da je u medjuvremenu nastao i dodatno pogorsao stvari, jeste novi desni amortizer koje sam menjao pre 3000km, koji prilikom spustanja auta dizalicom, daje zvuk "tak", kada se auto spusta i na srafu amortizera se oseca vibracija i na klipu amortizera kada se drzi ruka odozdo, cuje se jasno kada se auto spusta "tak" i kao da klip hoce da mrdne levo desno.

Taj problem ce se naime resiti,imam garanciju na monroe reflex,mada su se ljudi u euroautu dosta cudili jer reklamacija do sada nije bilo.
U medjuvremenu vratio sam stare original koji nisu sjajni ali pa nisu ni toliko losi, auto ne mogu da prepoznam vidno je meksi sto je pa neka druga prica, bitno je da se lupanje ublazilo ali ne i nestalo,tj. ima jos nesto kako rekose.
Onda smo se vratili na pocetak jer to "jos nesto" se i dalje nije dalo pokazati i kada sam vec poceo da menjam boju lica, zovu me i kazu "nasli smo letva volana lupa ali je cudan kvar dodji da vidis". :bravo:
Naime kvar je podmukao tj. kvar na letvi se ne vidi dok se auto ne upali, znaci kada se auto drmusa pajserom na dizalici dok je ugasen sto su svi i radili letva nema lufta,ali kada se auto upali letva dobije lufta na desnoj strani koji daje taj tup zvuk koji me mesecima izjeda.

E sad sve to mogu da proverim kada repariram letvu,posto o novoj nema govora, mada su me savetovali da nista ne diram do daljnjeg dok se ne pogorsa. :/

Da javim da sam najverovatnije resio problem i ujedno da pitam da li je neko imao ovakav slucaj i sta mi savetujete da cinim nadalje? :wtf:

Avatar korisnika
peki_92
Poruka: 465
Član foruma od: utorak, 10. nov. 2009. u 17:19h
Lokacija: Sremski Mihaljevci

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od peki_92 » petak, 5. apr. 2013. u 04:37h

sad sam procitao celu temu iii... Bolje da si kupio stranca pa menjao deo po deo. Hahaha
L A V

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » četvrtak, 2. maj 2013. u 01:15h

Dragomire neki savet u vezi zadnjeg mog posta?
Pogotovu me interesuje misljenje za problem sa letvom jer kad ispricam problem dosta ljudi se cudi kako to se luft javlja kada je upaljen auto, a nema ga kad je ugasen?
Cak sta vise sad sam bio na reglazi kada sam vratio 17''ice i pitao trapadziju da vidi ima li lufta u letvi on kaze "nema",upalih auto kaze on opet "nema",jedino sto kod njega je auto na kanalu a u servisu su gledali na dizalici.
Mislim da nisu blesavi ovi u servisu da napamet pricaju pogotovu sto su dugo trazili ptoblem.
Jel bilo kod Vas ovakvih slucajeva sa letvom da dobije luft tek kada je auto upaljen, a da se ovako ne vidi?

Avatar korisnika
Romano
Poruka: 164
Član foruma od: nedelja, 15. maj 2011. u 22:00h
Lokacija: Zagreb

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Romano » nedelja, 12. maj 2013. u 00:01h

slicno se i kod mene događa na focusu mk1 dizel....dakle cijeli trap je ok al lupa...

...samo sta kod mene se luft na letvi osjeti rukom....kada je auto na dizalici smota se lijevo,primi se za dokrajnik i jako cima....

i događa mi se jos nesto...volan se pomice malo lijevo-desno (odnosno trese) pri manjim brzinama...do cca 60-70km/h

kocnice nove,felge izbalansirane (lagano su "popigane" ali nista strasno)...probat cu jos da zamjenim prednje i zadnje ali ne vjerujem da je do njih....jel to moze biti tolko do lufta letve?

procitao sam cijelu temu i vidio da si spomenuo ovo:
afri83 piše: Nesto sam secao volan malo upaljenog i ugasenog i cini mi se da tu se javlja neko lupanje,sto bi trebalo da ukaze na letvu.Kada je ugasen lupa kad cimnem u desno,kad je upaljen to se utisa ali opet ga cujem ali sad sa obe strane,mozda izrazenije sa desne. :wtf:
Kazu ima ti neka bixna sa desne strane koja je plasticna i hoce da popusti?Balans stanglu i gumice neznam kako da proverim,to ce morati oni. :punnish:
mozes li pojasniti ovo podebljano?

uglavnom zanima me i nesto u vezi geometrije kotaca...

na prednjim kotacima se stela samo spur (nagib nema)

a na zadnjima isto tako ili?

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Neša » nedelja, 12. maj 2013. u 10:43h

Kad volan trese ili šeta levo-desno na manjim brzinama,znači da su gume na prednjim točkovima za bacanje. Lupkanje može da dolazi i od istrošenih amortizera i šolja.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Romano
Poruka: 164
Član foruma od: nedelja, 15. maj 2011. u 22:00h
Lokacija: Zagreb

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Romano » nedelja, 12. maj 2013. u 14:12h

evo upravo zamjenio prednje i zadnje kotace i volan vise ne trese :bravo:

gume jesu lose...hvala na savjetu thumbsuph

e sad kolko sam shvatio sta se geometrije kotaca tice...iza se isto samo spur podesava....

oni ekscentricni sarafi su zapekli u selenima....jel to netko razrađivao...

promjenio bih ja te selene ali ima tu vise opustanja i mogucnosti da se sarafi/seleni strgaju pa je onda to problem jer nece bit 2 selena nego 4 pa i one stangice balansa itd......

a i kolko sam se raspitao nema za kupit tih selena? :blink:

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » utorak, 14. maj 2013. u 17:55h

Druze neznam sta da ti odgovorim to sto sam napisao to sam cuo.
Kod mene je specifican problem.Ja nemam curenje letve, nemam lufta na volanu samo to lupanje preko desnog tocka.
A te plasticne bixne ili kako se vec zovu sam cuo su problem na vecini vozila.
U sustini kad posaljes letvu na reparaciju oni je urade pa sad sta bude to je sto je.

Sobzirom da mi letva ne curi ,da ne osecam luft na volanu,cak sta vise nema lufta ni na dizalici,
osim nekog lufta, koji se zacudo pojavljuje po servisnoj prici jedino kad je auto upaljen.
E sad niko mi nije dosada potvrdio da je ima slican problem pa mi se ne reskira da radim reparaciju,posto vec nemam drugih problema osim tog lupanja koje me je odavno vec izludelo.

Ti ako imas neki od ozbiljnijih simptoma tipa da gubis ulje tj. da curi letva ili ako osecas problem na volanu, raspitaj se ko dobro radi kod vas reparaciju,posto su nove letve otrov skupe.

Avatar korisnika
Romano
Poruka: 164
Član foruma od: nedelja, 15. maj 2011. u 22:00h
Lokacija: Zagreb

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Romano » utorak, 14. maj 2013. u 18:58h

meni auto ima 300 000km pa i nije cudno obzirom na ceste da letva ima lufta...ali to je luft gore dolje...dakle volan je ok...ne curi nista...vidi se trag da je malo slinavo ali dosta sam km presao i ulje je na istoj razini...e sad sta se lupanja kod mene tice nekako sam siguran da ne cujem svaki put zvuk letve nego da je tu i nesto drugo tipa casice amortizera.... :wtf:

također je kompletni ovjes pregledan i sve je ok...jedino sam ja jednom primjetio kada sam motao na mjestu (ugasen auto) da je desna kapa amortizera napravila onaj svoj zvuk "ploing" :doh:

također nebi htio letvu mijenjat pa da se lupanje i dalje cuje... :ozid:

afri83
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 23. maj 2012. u 12:43h
Lokacija: Nis

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od afri83 » petak, 17. maj 2013. u 11:40h

Amortizere mozes proveriti na masini,na njoj se moze videti kakvi su, da li su ravnomerno potroseni,koliko su potroseni i mozes videti solje u kakvom su stanju.
Masina stampa dijagram i mogu ti iscitati otprilike da znas u kakvom su stanju solje.

Letva ako ne curi i ne pravi problem na volanu onda ja je ne bih dirao jer neznam sa tim reparacijama neko se zali a neko se hvali.
A trap pregledaj jos negde i to ti je to.

Ako su amortizeri i solje to ti je najmanji problem. ;)

Schteff
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 24. feb. 2013. u 20:52h

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od Schteff » utorak, 4. jun 2013. u 21:38h

imam problem sa prednjim trapom, u pitanju je Ford Mondeo mk2 1997 god, 1.8TD gia.. izmenjao sam i kugle, spone, stabilizatore, biksne na viljuskama ali i dalje lupa.. moze li mi neko pomoci da otkrijem sta je u pitanju.. :)

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od PMilan » utorak, 4. jun 2013. u 23:30h

Pogledaj post iznad tvog.
Amorti i solje?

Avatar korisnika
JuSkE
Poruka: 194
Član foruma od: utorak, 22. jan. 2013. u 18:44h
Lokacija: Beograd-Zemun
Kontakt:

Re: pomoc lupanje u prednjem trapu!

Poruka od JuSkE » petak, 12. jul 2013. u 23:25h

Voleo bi ako bi mogao Dragomir da mi kaze, koliko je menjanje prednjih stabilizatora kod njega sa rukama...kao sa slike
http://www.dodaj.rs/?3L/13V/1FcCwiME/untitled.jpg
Ford Focus 1.8 TDCi 85KW 115KS Ghia 2002god

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“