Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2013 Fusion

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 2013 Fusion

Poruka od BojanM » nedelja, 28. apr. 2013. u 10:43h

Poenta testiranja u laboratorijskim uslovima i po standardima je da dva automobila mogu da se uporede po apsolutnim parametrima (ako su oba testirana u istim uslovima, rezultat iz laboratorije je jasan indikator u poređenju koji od dva automobila troši više) ali potpuno je normalno da u realnim uslovima ta potrošnja odstupa od simulirane/idealne. Odvojeno je pitanje da se ti standardi podešavaju tako da odgovaraju uobičajenom ciklusu vožnje na nekom širem tržištu... tako npr. prosečna potrošnja od 6.5 l/100km u Evropi i u npr. Japanu ne predstavlja istu stvar.

Uostalom (UN)ECE norme evoluiraju, i do naredne godine se očekuje uspostavljanje novog globalnog standarda (mada je moguće da će opet USA imati drugačija merila).
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: 2013 Fusion

Poruka od bojcistv » nedelja, 28. apr. 2013. u 11:24h

Slazem se. Ako pogledas testove po svim auto novinama bilo gdje u svijetu vidjeces da su podaci o potrosnji iz ECE norme jednostavno nerealne i da kazem tako neprimjenjive na stvarni svijet. Bas zato sto su univerzalne i zato sto su pravljene u apsolutnim i idealnim uslovima koji u praksi nisu takvi....

S durge strane ima i malo trikova o kojima je napisan lijep clanak u autoklubu
http://autoklub.jutarnji.hr/otkrivamo-k ... u/1099384/
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 28. apr. 2013. u 15:22h

BojanM piše:ali potpuno je normalno da u realnim uslovima ta potrošnja odstupa od simulirane/idealne.
Naravno - razlika je samo ta sto kod nekoga potrosnja u realnim uslovima bude malo veca od one u idealnim uslovima, a kod drugih mnogo veca.

Nedavno sam bas gledao usporedni test izmedju Ford C-Max hybrida i Toyote Prius V koji je uradio Motor Trend.

Na papiru Toyota Prius V treba da prelazi 42 mpg (5.6L na 100 km), a C-Max hybrid 47 mpg (5L na 100 km).

Eh sad, posle nekoliko dana testiranja Toyota Prius V je u proseku prleazila 39.4 mpg (5.9L na 100L), a Ford C-Max samo 37.3 mpg (6.3L na 100 km).

Vlasnici hybrida su takvi da ih samo potrosnja interesuje (pogledaj samo zakljucak koji je Motor Trend doneo na ovom testu).

So, which is the better car? I'd say the C-Max, hands down. Which is why, when a friend with a 3-year-old called me recently asking for a hybrid recommendation, I advised him to get the Ford C-Max. It's nicer, I explained. It's faster, drives better, is quieter, and, despite the comparative lack of space, is an all-around more appealing package than the Toyota. Guess what? He didn't care about any of that. All that mattered to him was fuel economy. So he bought the Prius V. Go figure.

I vecina njih su kupili C-Max umesto Prius V samo zato sto je na papiru manji potrosac, ali je u realnosti veci potrosac. I na kraju dana, kad se sad saznalo da Fordovi hibridi trose daleko vise nego reklamirano, preko noci su im opale cene i najvise su osteceni vlasnici koji su platili pune cene kada su kupovali aute. Slicna stvar se desila i sa Hyundai/Kia pre par godina, vlasnici su ih tuzili i pobedili.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 2013 Fusion

Poruka od BojanM » nedelja, 28. apr. 2013. u 15:35h

Čisto da se razumemo, nisam to napisao u smislu opravdavanja Forda, nego u pogledu smislenosti rezultata dobijenih testiranjem po ECE merilima. Da li je to garancija da će auto za koji piše npr. 6 litara / 100km trošiti tačno toliko? Naravno da ne. A da li će trošiti u istim uslovima manje od automobila za koji je deklarisano 6.5 l/100km? Trebalo bi, ako je ispitivanje sprovedeno kako treba.

Izvinjavam se za off.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: 2013 Fusion

Poruka od bojcistv » nedelja, 28. apr. 2013. u 20:03h

Smislenost rezultata sa ECE testiranja ima smisla samo za proizvodjace automobila, dok je za nas njihove konzumente to samo mazanje ociju i nista drugo. Ni jedan, ali ni jedan automobil ne trosi u stvarnosti onoliko koliko pise u prospektu. E sad, mozemo mi govoriti da je to logicno, realno, nerealno, statisticki tacno, ispravno i sta ti ja znam vec, ali je cinjenica da niko od vozaca nece dobiti ono sto pise u prospektu. Naravno razlike nisu mozda toliko velike ali uzevsi u obzir vijek eksploatacije automobila i predjenu kilometrazu nakupi se tu prilicno goriva koje se vise potrosi i plati. Vlasnicima hibrida je svaki decilitar bitan pa su zato oni zagrizli da istjeraju stvar na cistac sa tom potrosnjom. I svaka im cast na tome.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2013 Fusion

Poruka od Iosis » nedelja, 28. apr. 2013. u 21:03h

Mogu da se postignu zvanični rezultati, ali pitanje kakva je to vožnja. Slabo će ko da toliko mazi papučicu gasa.

Sjećaš se da su skoro neki likovi izvukli potrošnju na Mondeu Mk4, oko 3 litre.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: 2013 Fusion

Poruka od bojcistv » nedelja, 28. apr. 2013. u 22:18h

Sve se moze kad se hoce drug. Pitanje samo jeli to realno, svakodnevno, normalno ili je njegova jedina svrha da nas proizvodjaci automobila "legalno" varaju?
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 28. apr. 2013. u 23:29h

Kao sto sam napisao gore, nije isto reci da auto trosi 5.6L, a on ustvari trosi 5.9L (slucaj sa Toyotom Prius V) kao i reci da auto trosi 5L, a on ustvari trosi 6.3L (Ford C-Max Hybrid).

Naravno da niko nece ostvariti iste brojeve kao sto EPA kaze, ali brojevi moraju biti barem slicni, a ne nebo i zemlja.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
DB9
Poruka: 332
Član foruma od: subota, 8. sep. 2012. u 07:55h
Lokacija: NIS
Kontakt:

Re: 2013 Fusion

Poruka od DB9 » nedelja, 5. maj 2013. u 12:42h

citam sve ovo oko potrosnje i ne verujemu kakvoj zemlji zivimo...ljudi su tamo tuzili proizvodjace i dobili ih...
ovde jedan komsija kupio megana novog u salonu 1.5 dci i auto mu ne silazi ispod 9 lit na 100,vec par meseci ce nateze sa njima i ne jebe ga niko 2% ,mislim da je sada kontaktirao direktno reno u francuskoj,poslao racune sve sto treba i nada se da ce nesto biti reseno,ako nista drugo da mu se ugradi nov motor.

a za ovo oko deklarisane potrosnje u potpunosti sam na strani talladega,jeste da svi lazu oko potrosnje ai se razlikuje potrosnja za maximalno 7-10% ali kad se razlikuje 25-30% kao u slucaju tog forda hibrida C-max,treba reagovati kad se vec zivi u zemlji gde se reakcijom moze nesto postici,za razliku od nase nebeske srbije

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 5. maj 2013. u 15:32h

Komentar sa jednog drugog foruma.
I've had my C-Max since March. I drive it like a hybrid, but I don't do full out hypermiling. It was full-on winter when I got the car, and my initial MPG was in the 37-38 range. As the weather warmed up (and I got better at driving it), the MPG went up a great deal. My overall MPG now is 43.8 and climbing. My current tank is showing 46.8 and climbing. It takes a while to finish off a tank since the 13 gallon tank will let you go about 600 miles. The last two days, I have averaged well over 50 MPG. The trip computer is quite accurate to measured MPG.

Consider this: the C-Max is the lowest priced hybrid car that is at least as quick 0-60 as the average car. The C-Max is a good second quicker than the Prius 0-60 and 2 seconds quicker than the Prius V. With 0-60 in the low 8s,the C-Max is about as quick as the 1976 Trans Am that Burt Reynolds drove in Smokey and the Bandit. When you buy a V-6 family sedan rather than a 4-cylinder, you usually take a bigger mileage hit than between the Prius and the C-Max.

Ford's poor reliability scores are skewed by problems some people have with MyFordTouch. I personally like MFT quite a bit and have had no problems with it. Ok, the bluetooth phone connection is a bit spotty.

If you do a lot of city and suburban driving, the C-Max is a great choice. If you mainly drive interstate highways, you would probably get better real world MPG in a diesel Passat or Jetta.
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 16. maj 2013. u 21:07h

Ove godine Ford ce na Americkom trzistu da obori svoj rekord po prodaji hibrida.

Dosadasnji rekord je drzala 2010 godina kada je prodato 35,496 hibrida.

Ove godine u prva 4 meseca Ford je prodao preko 30,000 hibrida, a najvece zasluge idu Fusionu (14,000 hibrida u tom periodu) i C-Maxu (11,000).

Medjutim, to i dalje daleko od lidera Toyote koja drzi cak 60% trzista hibrida u Americi.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2013 Fusion

Poruka od dule0911 » petak, 24. maj 2013. u 14:53h

Kako je lep Mondeo.
Glupi Ford, sto nije na vreme mislio da preseli proizvodnju negde da novi model ne kasni toliko, voleo bih da ih vidjamo po ulicama vec sad :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » petak, 24. maj 2013. u 15:55h

Ne propustas nista, veruj mi. lol
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 2013 Fusion

Poruka od BojanM » petak, 24. maj 2013. u 18:40h

Moguće, ali bilo bi lepo da do tog zaključka možemo sami da dođemo. ;)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 6. jun 2013. u 21:37h

Objavljeni su detalji za novi 1.5L EcoBoost I4 motor koji ce da debituje u Fusionu sledece godine.

178 hp na 6,000 RPM i 240 Nm obrtnog momenta izmedju 1,500 i 4,500 RPM.

Prethodni 1.6L, koga ce ovaj 1.5L da zameni, je razvijao 177 hp na 5,700 RPM i 249 Nm obrtnog momenta izmedju 2,500 i 5,500 RPM.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2013 Fusion

Poruka od Iosis » četvrtak, 6. jun 2013. u 22:15h

Nije mi jasno šta su mjenjali sa 1.6 na 1.5? :wtf:
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 6. jun 2013. u 23:06h

Zbog Kineza, jer je razlika u registraciji velika. A ne isplati se proizvoditi 1.6L za Amere i 1.5L za Kineze i Evropljane kad je snaga ista.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 17. jun 2013. u 17:30h

Prodaja Fusiona ove godine ide odlicno i Ford ne uspeva da proizvede dovoljan broj primeraka.

Fusion u proseku provede samo 39 dana od momenta kad stigne u salon dok se ne proda dok je prosek u auto-industriji 60 dana. Ford trenutno proizvodi Fusion u Meksiku, koji ima godisnji kapacitet za 300,000 vozila, a do kraja godine proizvodnja ce biti dodata i u Michiganu, u istoj fabrici gde se pravi Mustang, cime ce se godisnja proizvodnja povecati za jos 100,000 vozila.

Prodaja Fusiona je ove godine skocila za 22%.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: 2013 Fusion

Poruka od Vladan » ponedeljak, 17. jun 2013. u 19:12h

Logicno, posto ce 80% delova da pasuje s Fusiona na Mustanga i obrnuto.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: 2013 Fusion

Poruka od darko darko » ponedeljak, 17. jun 2013. u 19:24h

da bre, crkne ti homokineticki u mustangu stavis sa fusiona lol kakve to veze ima sto je ista fabrika! i z 4 i x 5 se prave u istoj fabrici pa sigurno nepasuju delovi sa z na x

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 17. jun 2013. u 19:41h

Vladan piše:Logicno, posto ce 80% delova da pasuje s Fusiona na Mustanga i obrnuto.
Jel ti to ozbiljno? Posto ne vidim nikakav smiley na kraju recenice pa nisam siguran da li se salis ...

Ali ne, od Fusiona nista ne ide na Mustang i obrnuto. Ford se odlucio da ih pravi u istoj fabrici zato sto ima dosta prostora u toj fabrici. Tu se nekad proizvodila Mazda 6 zajedno sa Mustangom, a posto je Mazda pomerila proizvodnju sestice u Japan, Ford ima dosta slobodnog prostora. A posto je fabrika pod sindikatom, Ford mora da placa radnike bez obzira radili ili ne, pa kad ih vec placa bolje da rade nesto nego da sede kuci i dobivaju plate.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: 2013 Fusion

Poruka od Vladan » ponedeljak, 17. jun 2013. u 22:10h

Poluozbiljn. Nece odgovarati mehanicki sklopovi, kako Darko kaze, ali ce odgovarati farovi, zmigavci, plastike, maske, ogledala, dugmici, rucice, ....

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 17. jun 2013. u 22:57h

Kako znas sta ce sve odgovarati kad novi Mustang jos nije ni predstavljen? A i kad bude predstavljen u Januaru, proizvodnja nece krenuti pre sledeceg leta - jedno godinu dana nakon sto proizvodnja Fusiona startuje u ovoj fabrici.

A ovaj sadasnji Mustang zaista ne deli nista sa Fusionom ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: 2013 Fusion

Poruka od Vladan » ponedeljak, 17. jun 2013. u 23:08h

Naravno da ne znaam, samo pretpostawljam, a ovaj prethodni Mustang je osmisljen u vremenu pre Globalnog koncepta, ili kako se vec zove. Zivi bili pa videli. Sta god da urade, ako bude licio na ove preview fotke, bice mnogo lep auto, mozda i najlepsi posle classic pony dizajna.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2013 Fusion

Poruka od Talladega_500 » utorak, 18. jun 2013. u 00:23h

Pa otkud ti to onda ce Mustang i Fusion da dele 80% delova?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“