Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kuda na letovanje?

Putovanja, izleti, pitanja o izboru puta, sve na jednom mestu.
Odgovori
Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Kuda na letovanje?

Poruka od bojan_kv » nedelja, 18. avg. 2013. u 13:19h

Ne secam se da li postoji slicna tema, a ako ima onda administracijo brisi...

Ja planiram do Crne Gore sledece nedelje pa eto neka ova tema budu, Vasi utisci od ove sezone, cene, preporuke, mozda neki kontakt telefon i sl.... :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Letovanje 2013.

Poruka od darko darko » nedelja, 18. avg. 2013. u 13:21h

Idi u grcku kao covek, nadji pescanu plazu, nadji blizu plaze i uzivaj, samo su troskovi veci zbog pasosa, a mislim ako ne i jeftiniji apartmani!
Imas i tursku ako hoces malo da potrosis vise!

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Letovanje 2013.

Poruka od jelchica » nedelja, 18. avg. 2013. u 13:27h

Pošto sam izvisila za GR, jopet ja u Crn(j)u Goru; Boka u prvoj polovini septembra.
Imam dva kontakt telefona, za apartman u Kostanjici i za apartman u Stolivu..

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od bojan_kv » nedelja, 18. avg. 2013. u 13:30h

To sam se i ja razmisljao, ali devojka mi ocekuje poziv za razgovor za posao, pa mi onda glupo da se cimam do Grcke za npr. 2-3 dana. Ja sam se super odmorio i proveo prosle godine u Petrovcu. Ove godine jos ovako, ali sledece godine uzimam i odmor ranije i planiram i more ranije i pravac Grcka... :)
Jelchice kakve su cene, jel moze dvokrevetni apartman sa kuhinjom i kupatilom da se nadje za 20-tak evra?
Mi smo prosle godine placali 16e u sezoni sobu sa zajednickim kupatilom i kuhinjom...
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Letovanje 2013.

Poruka od oristic » nedelja, 18. avg. 2013. u 14:03h

Ako je to razlog onda OK, ali ja u CG nikad ne bi otiso, osim ako bih morao....
A severna Grcka, gde i vecina Srba letuje ti vremenski i nije dalja za put, jedino privatan smestaj ne znam kako bi naso da uplacujes dan za danom, pa ako je pozovu da zapalis za Srbiju, to je nezgodno osim ako nisi u hotelu sto je skupa varijanta, a nezgodno bi bilo i u CG, osim ako nemas poznanstvo neko...

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od bojan_kv » nedelja, 18. avg. 2013. u 16:11h

Ma ja se razmisljam da idem kod istog lika kod kog sam bio i prosle godine. Skroz ok covek, smestaj ok. Aj sto je kupatilo zajednicko za 2 sobe, to i nije problem. Malo me vise nervira zajednicka kuhinja. Jbg prosle godine smo otisli 18. jula, pa su i cene bile jake, a ovo je bilo za 8e po osobi i preko puta autobuske u Petrovcu, sve blizu. Gledali smo tad i kod neke zene iz Kragujevca "apartman" u kom ima mesta da se prodje izmedju kreveta i zida do terase, a cena 30e/dan i u brdu da sam jedva focusom prvom izasao uz brdo. :lele: Sad se nadam da ce biti i jeftinije a i veci izbor. jbg prolazi sezona...
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Letovanje 2013.

Poruka od jelchica » nedelja, 18. avg. 2013. u 16:13h

bojan_kv piše:kakve su cene, jel moze dvokrevetni apartman sa kuhinjom i kupatilom da se nadje za 20-tak evra?
Mi smo prosle godine placali 16e u sezoni sobu sa zajednickim kupatilom i kuhinjom...
U Kostanjici je 6 ili 7 evra dan po osobi na dan (plus boravišna valjda 80 centi), kuhinja i kupatilo su zajednički. Ako se potrefi da u tvom intervalu nema drugih gostiju, onda nisu zajednički :P Nije bog zna kako fensi, ali je uredno i ima vode. Na magistrali je (samo uzmeš sobu okrenutu ka brdu). Pređeš magistralu i tu odmah je mini privatna plaža sa smokvinim drvetom i velikim stolom pod njim, česmom i ležaljkama. Vlasnik apartmana je i vlasnik te plaže, kao i stare primorske kuće (nije neki luxuz) odmah do plaže/preko puta novije kuće. Jadranska romantika :)

U apartmanu u Stolivu još nisam bila (valjda ću ove godine), iz priče čujem da je odlično (novo, sređeno, dobro mesto). Mogu da se raspitam za cenu..

Meni je Crna Gora OK jer vreme organizujem u sopstvenoj varijanti - niti imam potrebu za poslovično lošom direktnom uslugom/poslugom od strane Crnogoraca, niti jurim da mi je apartman blizu Trokadera.

P.S. Tako ti mi odemo pretprošle godine u CG po sistemu "naći ćemo nešto na licu mesta". Što ti kažeš, neki apartmani 4 km od mora na brdu, jedva izađeš kolima, i još bude 30-35 evra na dan. :shok: Probali smo na još sto mesta i sve skupo. Nekako se setih da su neki drugari isto negde u Boki i tako nas ubace u Kostanjicu, ali da ne bi njih.. Teška rabota ganjanje jeftinog smeštaja na licinom mestu..

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od bojan_kv » nedelja, 18. avg. 2013. u 16:45h

Ja sam imao prosle godine srecu da kad sam usao u Petrovac i krenuo da parkiram auto na parkingu autobuske, naletim na lika koji radi na autobuskoj, a iz Kraljeva je. Prvo nas poslao u to brdo, pa nam posle rekao za ovog lika i rekao mu da nam spusti cenu, a inace je naplacivao ostalima po 10e.
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Iosis » nedelja, 18. avg. 2013. u 16:47h

U CG nikad ne bih otišao u Budvu. Bio 1997. i 2002 ili 2001. Nikad više. Voda prljava, gužva da ne možeš da se mimođeš sa ljudima. Bio u Trokaderu, isto, ideš i vičeš stalno izvini, auć, izvini, auć (jer nekom ti stnaše na nogu, a neko tebi). lol
Voda bila prljava naročito 1997. d' izvinete *ovna plutaju po vodi, čak i crknuta mačka pluta u tom svemu.
Plaža pretrpana, da dođeš do vode moraš da poneseš motku, pa da skačeš uz pomoć motke preko ljudi.
Koliko god to bilo fancy i izvikano ne sviđa mi se.

Najbolje bilo 1995. i 1996. u Buljarici, jes da sam bio djete, ali sjećam se. Kamp, malo mjesto, nije bila tolika gužva, plaža bila relativno blizu, blizu Petrovac, Bar, milina.
1998. bio u Baošiću, bilo dobro, nije neka gužva, a opet ima prostora, e onda sam bio opet da li 2004. ili 2005. tada ih je već dosta uzelo plaže pod privatno i zauzeli ležajkama koje moraš da platiš 1€, a doplata za suncobran. Najgore što su ležajke zbijene pa nemaš prostora između da čestito hodaš.
2007. bio u Tivtu, tu je lijepo, ima naroda, imaš gdje da izađeš, prošetaš, šta da vidiš, a nije prevelika gužva, plaža dobra, ima betona, šljunka i pjeska pa šta ti volja.
HN sam bio 1994. ali toga se ni ne sjećam čestito, ali sam posjećivao ga par puta kasnije. Nije loše za klince, ali ako hoćeš plivati, treba hodati kilometar po onom plićaku. lol
A nešto mi se ni ne sviđa što kad odeš u HN vidiš pola naroda od kojeg bi se htjeo odmorit. :D Cjela se Bosna slije u HN.

Još mi se svidjelo Rose, Žanjice i ne znam kako se zove plaža sa druge strane Žanjica. Znam da su tada bili veliki talasi, oko metra, da je pravo bilo dobro ''jahati'' na njima. Mada je bilo i slučajeva kada te prevari pa te otrese dobrano u plićaku. :ozid: lol U Rosama bistra, topla voda, milina bila roniti, vidi se sve do nekih 14-15m, ja sam se na dah spuštao do 11-12 metara.

Eh da, bio sam i jedne godine na Skadru, vozali se malo brodićem, pa onda na ručak u neku konobu. Tamo je ručak bio prva liga. party0021
Tu se i kupali, sve bilo super, dok nisam ispred sebe na metar vidio kako zmijska glava viri iz vode, tad sam izletio vode k'o lansiran. :D


Što se tiče ostalih destinacija, svidjela mi se Italija, bio sam u Pezaru i Lido de Solo (valjda, bio sam pripit pa se ne sjećam baš naziva).
Pezaro je malo više penzionerski grad, ali imaju dugačku dobru plažu. Mada je to bilo 2000. ili 2001. možda se i promjenilo nešto.
A Lido de Solo je čisto turističko mjesto, dosta hotela, kafića, lijepa plaža, sa velikim svetionikom kao iz filmova. :D


Jako mi se svidio u Španiji Rio de Mare, ali plaža preko brda, ne ona koja je blizu centra.
Jeste da gradić nije veliki, ali ima sadržaja, takođe dosta cigana koji znaju nešto srpskog, pa se sa njim možeš cjenkati.
Drugarica se cjenkala pa je neki komplet sa 25€ skinula na 6€. lol
Takođe prelijepo naselje na vrhu brda i još bolji pogled odozgo.



Eto da ne pomislite da sam pisao svoju istoriju ljetovanja, ovo je više bilo opis kako mi se šta svidjelo ako bi i vi tamo. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od totti » nedelja, 18. avg. 2013. u 16:53h

Posebno nam koristi tvoj opis Budve iz prošlog veka hahahaha
Je l' imaš neki putopis makar od pre 10 godina? lol
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Iosis » nedelja, 18. avg. 2013. u 17:10h

Pa ono to je ostavilo na mene najjači utisak. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Pančevac » nedelja, 18. avg. 2013. u 17:17h

totti piše:Posebno nam koristi tvoj opis Budve iz prošlog veka hahahaha
Je l' imaš neki putopis makar od pre 10 godina? lol
:doh: hahahaha :rotfl:
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
TBV
Poruka: 597
Član foruma od: sreda, 24. jun 2009. u 19:57h
Lokacija: Gornji Milanovac

Re: Letovanje 2013.

Poruka od TBV » nedelja, 18. avg. 2013. u 19:49h

Juce dosao iz Grcke i ne bi vise otisao u CG ni da je dzabe. Voda u CG prljava, hladna, Crnogorci bezobrazni itd. Jedina dobra stvar je sto moze da se prodje sa nekom manjom sumom novca.
No Turbo-no fun! No LPG! Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 18. avg. 2013. u 20:40h

Ja sam izgleda jedan od retkih koji u Srbiju dolaze na godisnji odmor. :D

Obicno dodjem svako leto na 4 sedmice, od cega pola provedem u Beogradu, a ostalu polovinu u Dalmaciji. Bio sam i na Rodosu predprosle godine, ali ipak najvise volim da odem do rodne Dalmacije. Izdvojim sedmicu dana za more (Sibenik & okolina), a ostatak da budem sa familijom.

Ove godine nisam isao nigde jer sam ispucao godisnji vec pocetkom godine kada sam neplanirano dolazio u Srbiju nekoliko puta, ali planiram da do kraja godine odem do Las Vegasa, posto mi najbolji drug tamo zivi.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Letovanje 2013.

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 19. avg. 2013. u 01:09h

Ima vec 6-7 godina kako sam bio zadnji put, ali meni je Nesebar ostao u lepom secanju (Bugarska). Jeftino (jeftinije od CG bilo tada i to poprilicno), usluga ok, uvek ima vode za razliku od CG, sve plaze u okolini Nesebra pescane i veoma lepo sredjene. Nesebar kao mesto je relativno lep iako posle par dana moze da postane dosadan u smislu jer je mali, a Suncev Breg (mesto pored) nije nesto preterano zanimljiviji jer je klasicno turisticko mesto.
Kako god, meni se svidelo jer je uvek bilo lepo sredjeno, ljudi prijatni i usluzni, pogodno za nas dzep. A nije ni daleko. Nekima se ne svidja sto crno more nije slano kao jadransko, ali meni je to prednost a ne mana. I da, talasi... mmmm, talasi :wub:
Za CG se nazalost slazem sa vecinom. Uvek se zacudim uslugom kad odem dole (u negativnom smislu), kao i nedostatkom vode za tusiranje, ne znam dal sam jednom otisao negde gde je uvek bilo vode. Generalno, steta, jer je primorje dosta lepo, svidja mi se ceo taj krajolik kao i put do dole...
Grcka je skroz ok, a u zavisnosti od toga kako i gde se ide nije ni previse skupa.


U principu, mnogo bitnije od toga gde se ide jeste sa kim se ide. Jednom sam isao na letovanje sa drustvom koje mi nije odgovaralo (sto do tad nisam znao) i ne ponovilo se.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Iosis » ponedeljak, 19. avg. 2013. u 08:57h

Što se CG tiče, posljednje 3 godine sam bio u Morinju i nije bilo problema sa vodom. Možda da se desi da je nema na pola sata, ali i to jako rjetko.
Kako sam čuo izgrađen je neki novi vodovod i rješen problem vodosnadbjevanja.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Letovanje 2013.

Poruka od jelchica » ponedeljak, 19. avg. 2013. u 09:06h

Ni ja u Kostanjici (blizu Morinja) nisam nijednom imala restrikcija vode polovinom septembra.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Neša » ponedeljak, 19. avg. 2013. u 10:52h

Sta znaci All inclusive u CG? I struja i voda :D

Ma svugde moze da bude lepo... U CG me nervira bahatost,krimosi,kanalizacija kad se ispusta u morsko dobro itd,a fascinira me priroda.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Letovanje 2013.

Poruka od bojan_kv » ponedeljak, 19. avg. 2013. u 12:25h

Sinoc devojka i ja pricamo sa njenom komsinicom koja je bila ove godine u Petrovcu, smestaj za nju i decka bio 25e/dan, kaze i to su jedva nasli jer je sve bilo puno, a oni isli busom. Sve vise dolazim do zakljucka da cu opet na isto mesto kao i prosle godine. U sustini, sto menjati nesto sto je dobro. Kad vec idem autom, mogu gde hocu na kupanje... :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Letovanje 2013.

Poruka od darko darko » ponedeljak, 19. avg. 2013. u 13:12h

TBV piše:Juce dosao iz Grcke i ne bi vise otisao u CG ni da je dzabe. Voda u CG prljava, hladna, Crnogorci bezobrazni itd. Jedina dobra stvar je sto moze da se prodje sa nekom manjom sumom novca.
+1, I PECANE PLAZE, smestaji su blizi do plaze, i neplacas lezaljku nego pice kao covek, i imas free parking wc wifi pa cak i pumpu i za dusek free na plazi, al ebes sve to kada te usluze kao coveka, to je ono zasto vredi, stara kultura i vaspitanje prema turistima. I ne samo grcka tu je i turska spanija, treba samo promeniti, ne samo u cg po kamenjaru, 100 km da pesacis do plaze, gde viri cev od kanalizacije, i da te neko zajebava uz to!
nije grcka nista skuplja, ja sam prosao duplo jeftinije nego u crnoj gori, samo treba da provalis sta kako gde se kupuje i kako se rezervise....

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Letovanje 2013.

Poruka od mbole » ponedeljak, 19. avg. 2013. u 13:28h

Nesa piše:Sta znaci All inclusive u CG? I struja i voda :D
Ma svugde moze da bude lepo... U CG me nervira bahatost,krimosi,kanalizacija kad se ispusta u morsko dobro itd,a fascinira me priroda.
Zato lepo batalis more i odes recimo na Zabljak.
Garantujem da ces se lepse odmoriti, priroda je jos lepsa nego na primorju, ako hoces da malo divljas tu ti je kanjon Tare, o jaganjcima da ne pricam.

Ili, ako si malo "divljiji" produzis nekih 20-tak Km do: http://www.nevidio-canyoning.com/fotografije.html
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1193
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Letovanje 2013.

Poruka od darioculibrk » ponedeljak, 19. avg. 2013. u 14:04h

Ja sam ove godine, po drugi put, bio u Tucepima (Hrvatska), smjestaj za dvoje je 45 eura/dan. U samom centru Tucepa, nekih 30 m od plaze. Obicna soba sa kupatilom ali i ogromnom terasom sa super pogledom na more. Iako je u novinama pisano kako su plaze puste i nema gostiju, uvjerio sam se u suprotno. Bas je bila guzva ove godine, ljudi ustaju u 5 sati i idu zauzeti mjesto na plazi. I to prokletinje zauzmu odmah 5-6 mjesta. More je puno ljepse i cistije u odnosu na CG, hlada ima koliko hocete, ne treba suncobran, voda non-stop...i to je to :D Skupo je bas i osim navedenog ne dobijete nista drugo. Izlet na Hvar i Brac je 33 eura po osobi, to nije lose. Inace, u Tucepima ima jedan stari hotel Jadran koji je devastiran i unisten ali ima najljepsu plazu koju sam vidio dosad. A i sam hotel je kao iz filmova o J.Bondu, sa velikim spiralnim stepenicama koje idu do samog vrha hotela. Malo djeluje sablasno ali vrijedi vidjeti. Evo i slika te plaze

Slika

Ovo je taj stari hotel Jadran

Slika
Poslednja izmena: darioculibrk, na dan ponedeljak, 19. avg. 2013. u 15:14h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od totti » ponedeljak, 19. avg. 2013. u 14:22h

Ništa bez 'ladovine u pozadini... :)
Slika

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1193
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Letovanje 2013.

Poruka od darioculibrk » ponedeljak, 19. avg. 2013. u 14:38h

Al bas tako...nista ne moze zamijeniti prirodno hlad. To je bas veliki kompleks, ima veliku plazu i nekad je tu bio kao kafic i restoran na otvorenom tako da ima dosta borova, mandarina, maslina...Milina.
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Letovanje 2013.

Poruka od darko darko » sreda, 4. sep. 2013. u 19:20h

:wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf:
Ajde hitno jedno pitanje, za makedoniju i grcku, jel treba medjunarodna vozacka dozvola, prosle godine za papirnu nije trebalo (mislim otkud znam nisu me zaustavljali), za novu jeste! Sada na salteru kazu drugacije, a i na internetu????

Odgovori

Povratak na „Putovanja“