Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Predlozi

Sve informacije o radu kluba možete potražiti ovde.
Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Predlozi

Poruka od Dusan64 » utorak, 11. dec. 2012. u 10:50h

Forum zivi duze od Face-a i zivece duze,ta grupa je napravljena odavno i nikada nije mogla da ugrozi forum.

Avatar korisnika
MIŠKE
Poruka: 418
Član foruma od: nedelja, 12. avg. 2012. u 10:40h
Lokacija: Kruševac(Lazarica)-Beograd(Dorćol)

Re: Predlozi

Poruka od MIŠKE » utorak, 11. dec. 2012. u 11:53h

Ne,ne ne mislim da će ugroziti forum, već da će dovesti do popularizacije istog. Da upoznamo ljude da forum Forda uopšte postoji, neka tome služi fb.
Što se brže vozi to se bolje ladi.

Avatar korisnika
mezzano
Poruka: 196
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 12:42h
Lokacija: Leskovac (Pertate)

Re: Predlozi

Poruka od mezzano » četvrtak, 17. jan. 2013. u 11:04h

Postovani administratori, da li je moguce da se na napravi nesto slicno, kao na http://www.fiestaownersclub.com/, da ispod korisnickog imena, avatara, broja postova se stavi auto koji korisnik ima i da se napravi link, kao sto je kod njih "project thread", koji vodi ka temi u kojoj je predstavljen automobil odredjenog clana?
Slika
Evo primera teme http://www.fiestaownersclub.com/topic/2 ... frozen-zs/

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Predlozi

Poruka od BojanM » četvrtak, 17. jan. 2013. u 11:37h

Verovatno može (odgovoriće administratori), ali u međuvremenu vidim da si se lepo snašao kao i većina i linkovao iz svog potpisa temu...
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Predlozi

Poruka od SimkeFordMK3 » utorak, 24. dec. 2013. u 17:16h

Imam predlog u vezi sa forumom... na mnogim forumima sam video da postoji "HVALA" dugme, sto nisam primetio da je slucaj na ovom... :( mislim da je to jedan vid nedostatka...
na primer:
postavim neko pitanje i 5 ljudi odgovori.. malo mi je glupo da svakoga posebno prozivam i zahvalim se... :/ kada bi bilo takvo dugme, samo bih podelio zahvalnice i ljudi bi znali da cenim njihovu pomoc...
zahvalnice bi mogle da budu istaknute ispod avatara,a i ne mora...
ako adminima ne bi bio problem to da nameste bilo bi extra. mrgreen
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Predlozi

Poruka od mbole » sreda, 25. dec. 2013. u 00:17h

Ako vec hoces da se zahvalis nekome ili da se zahvalis petorici, ipak je malo pristojnije napisati "hvala svima". Ovako ispada da te mrzi da se zahvaljujes, pa ti treba dugme kojim ces to na brzaka da uradis.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Predlozi

Poruka od SimkeFordMK3 » petak, 27. dec. 2013. u 03:51h

mbole piše:Ako vec hoces da se zahvalis nekome ili da se zahvalis petorici, ipak je malo pristojnije napisati "hvala svima". Ovako ispada da te mrzi da se zahvaljujes, pa ti treba dugme kojim ces to na brzaka da uradis.
Nikako... pa ne bih ni postavio pitanje ovde da me mrzi.... :doh:
a to dugme bi automatski ispisalo npr. (clan "SimoSimic" se zahvalio clanu "PetarPetrovic") , tako da bi bilo malo lepse i preciznije zahvaliti se nekom... a pored toga, pislo bi mu na avataru koliko ima zahvalnica..
mislim da nije bitno koliko mi je vremena trebalo da se nekome zahvalim vec da li mi je stvarno njegov odgovor znacio,pogotovo ako su mi pomogla dva odgovora od deset kojih sam dobio... :)
Ako smatrate da nije potrebno ok...samo sam predlozio... ;) cekicko
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Predlozi

Poruka od Dusan64 » petak, 27. dec. 2013. u 11:22h

Niko nije ovde da bi skupljao zahvalnice,druzimo se i pomazemo medjusobno. Ako te mrzi da se zahvaljujes svakom ponaosob kazi hvala svima ili jednostavno nemoj. Nece to niko primiti k srcu.

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Predlozi

Poruka od SimkeFordMK3 » nedelja, 29. dec. 2013. u 11:48h

Dusan64 piše:Niko nije ovde da bi skupljao zahvalnice,druzimo se i pomazemo medjusobno. Ako te mrzi da se zahvaljujes svakom ponaosob kazi hvala svima ili jednostavno nemoj. Nece to niko primiti k srcu.
Potpuno si upravu... thumbsuph
ma rekoh vec da me ne mrzi :jeeej:
ja prosto imam potrebu kada mi neko pomogne da mu se zahvalim... tako da je sve ok.. pozz :D
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Predlozi

Poruka od SimkeFordMK3 » četvrtak, 29. maj 2014. u 18:12h

Opet imam jedan predlog. ...
ako je moguce da se avatar slika malo poveca... ili bar bude malo veceg kvaliteta... ako nije velika zezancija da se to odradi....
i naravno HVALA puno adminima u svakom slucaju thumbsuph :bravo:
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Predlozi

Poruka od milan_gt » četvrtak, 29. maj 2014. u 18:19h

ne moz se poveca, moras kupiti vece felne :D

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Predlozi

Poruka od SimkeFordMK3 » četvrtak, 29. maj 2014. u 18:34h

milan_gt piše:ne moz se poveca, moras kupiti vece felne :D
Jesi se ugradio. ... hahahaha. ... joj... joj... hahahaha :prodato:


OFF : p.s.salim se. .. moramo videti dokle doseže. .. :)
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Predlozi

Poruka od BojanM » četvrtak, 29. maj 2014. u 23:04h

Lično, mišljenja sam da sa aspekta dizajna, avatar služi za međusobno prepoznavanje korisnika na brz, vizuelni način - što i trenutna veličina omogućava. Podrazumevana veličina avatara za phpbb forum je 90x90 piksela, pa čak i to radi posao... a kod nas je avatar trenutno postavljen na veličinu od 180x180 (4x veća površina slike).

Ko želi da istakne neki detalj, može da neku veću sliku sreže tako da pokaže samo ono što je bitno, ili ono što većina radi - napravi svoju temu sa fotkama vozila gde natenane i u punoj veličini fotografija mogu da se razgledaju svi detalji, i npr. da stavi link prema toj temi u potpis.

Nevezano za širinu i visinu slike, "kvalitet" avatara se ne određuje podešavanjem foruma... ako pričamo o jasnoći i "zrnatosti" (granularnosti) slike, najbolji rezultati se postižu kada se fotka pripremi za upotrebu na avataru pre upload-a. To se radi tako što korisnik sredi fotografiju na svom računaru, koristeći neki program za obradu slika Photoshop je profi izbor, mada postoji gomila besplatnih alata koji za ovu svrhu sasvim lepo rade posao). Potrebno je da se slika smanji na max. širinu dozvoljenu na forumu (180 piksela), po potrebi da se malo podigne oštrina slike da bi detalji više "iskočili"... i to je u principu to. Tako sređen fajl, snimljen u zadovoljavajućem kvalitetu, posle upload-a će biti bez ikakvih izmena prikazan na forumu.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Predlozi

Poruka od SimkeFordMK3 » četvrtak, 29. maj 2014. u 23:56h

Ok... Hvala Bojane jos jednom... thumbsuph
Ja sam probao da izvucem veci kvalitet iz slike ali onda nije htelo da mi update-uje... ma nije to toliko vazno... cisto sam dao ideju... PozZzz
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Predlozi

Poruka od pancerFF » sreda, 24. jun 2015. u 12:41h

Predlog da na forumu ubacite rank CLAN KLUBA, ili slicno, kao sto imate vip, administrator itd., za sve ljude koji uplate clanarinu, cisto da se vidi da se nesto desava. Mozda pomogne da se poveca broj clanarina, a samim tim i novac za organizaciju skupova. :)
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Predlozi

Poruka od Markedjani » sreda, 24. jun 2015. u 12:46h

Pa ima ikonica Slika za sve punopravne članove kluba... da se tačno i jasno razlikuju članovi kluba od članova foruma.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Predlozi

Poruka od pancerFF » sreda, 24. jun 2015. u 12:51h

Pa jbt ja to ne vidim uopste, jos se pitam kako niko to nije pitao.

Mozilla sugava. Sad sam reinstal, sad vidim i neke slike koje nisam video. Izvinjavam se.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Predlozi

Poruka od mbole » četvrtak, 25. jun 2015. u 01:35h

Nemoj FireFox (mozila je ime firme, a ne browsera) da setas po "onim" sajtovima, pa ce se i slikice videti :)
Ovako jadna lisica cas posla pokupi neku bolestinu, i nema slikica.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Predlozi

Poruka od pancerFF » četvrtak, 25. jun 2015. u 20:24h

Ma isto njesra, nego se obrukah ko da sam retardiran, svaki dan sam na forumu.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Predlozi

Poruka od BojanM » četvrtak, 25. jun 2015. u 23:40h

Ma kulijana, bolje da ne znaš šta sve pojedinci pitaju :P
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Predlozi

Poruka od Focus » utorak, 2. feb. 2016. u 11:50h

Jel moguce automobile clanova grupisati u odvojene tabove po modelu. Tipa svi focusi na jednom mestu, eskorti na drugom, fieste na trecem itd?
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Predlozi

Poruka od Focus » subota, 6. feb. 2016. u 10:19h

A da odgovori neko, nista strasno ako ne moze, primetio sam da je forum malo slabije organizovan od izvikanog brenda vw, razumem da Srbi nikako da se opamete i mnogo vise voze vw nego sve ostalo, al dok narod ne shvati da je sve posle golfa 2jke prosek ili ispod, mogo bi bolje da se upozna sa Fordom, koji za razliku od vw, od 98me ide samo napred?
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Predlozi

Poruka od Markedjani » subota, 6. feb. 2016. u 10:31h

Iz nekog razloga tapatalk mi nije prijavio nov post u ovom delu.

Moguće je, samo zahteva jako puno našeg vremena kojeg nažalost većina nas admina i modova nema.

Pošto smo tu od 2008. i da bi se to odradilo treba 1460 tema ručno prebaciti u odgovarajući "model".

Imali smo ideju da ceo forum (tačnije tehnički deo) da podelimo u tri kategorije... moderni fordovi, Youngtimeri i oldtimeri ali problem je što nam treba ozbiljna logistika za takvo tumbanje komplet tehničkog dela foruma i jako puno vremena.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Predlozi

Poruka od Focus » subota, 6. feb. 2016. u 10:51h

Ok, razumem...
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Odgovori

Povratak na „Obaveštenja“