Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

FORD MONDEO 2.0 TDCI

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Struki
Poruka: 11
Član foruma od: četvrtak, 18. dec. 2008. u 10:13h
Lokacija: Novi Beograd

FORD MONDEO 2.0 TDCI

Poruka od Struki » utorak, 13. jan. 2009. u 16:13h

Evo da i ja predstavim svoju masinu. U pitanju je Mondeo MK3 2.0 TDCI Restyling, 115 KS, 2004. godiste, sa Trend paketom opreme. Za sada sam prezadovoljan sa njim, jedino bih mu radi lepseg izgleda dodao maglenke (one pravougaono-elipsastog oblika). Toliko za sada,pozdrav.

Slika

Slika

Slika

Slika
Poslednja izmena: Struki, na dan utorak, 29. jun 2010. u 22:55h. Ukupno izmenjeno 4 puta.

Avatar korisnika
laki
Poruka: 560
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 07:37h
Lokacija: Bg-Batajnica

Re: FORD MONDEO 2.0 TDCI

Poruka od laki » utorak, 13. jan. 2009. u 16:25h

Prelep je, obozavam ovaj model ;)

Avatar korisnika
iggyboy
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 10. jan. 2009. u 22:53h
Lokacija: POZAREVACcity

Re: FORD MONDEO 2.0 TDCI

Poruka od iggyboy » utorak, 13. jan. 2009. u 18:55h

U planu mi je kupovina bas ovakvog mondea sa istim motorom,po meni najlepsi auto u klasi a bogami i jedan od jeftinijih,svaka cast na izboru RESPECT

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: FORD MONDEO 2.0 TDCI

Poruka od peca » sreda, 14. jan. 2009. u 22:41h

Extra fordaljka...

Samo mu pod hitno nadji neke felne, skidaj ove radkapne ;) ...

I naravno tamna stakla i diskoteka unutra ;) ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
CougaREX
Poruka: 4
Član foruma od: subota, 14. mar. 2009. u 20:06h
Lokacija: Prijepolje

Re: FORD MONDEO 2.0 TDCI

Poruka od CougaREX » subota, 14. mar. 2009. u 20:19h

Planiram da kupim bas ovakav,isto godiste i motor. Prodaje se na jednom placu u Novom Sadu i cena je 7500 evra. Nekako mi malo za ovakav auto! Kako si zadovoljan sa njim i snagom motora? Potrosnja? Cena redovnog servisa? Na sta treba obratiti posebnu paznju prilikom kupovine? Znam da sam dosadan sa pitanjima, ali ko pita...

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: FORD MONDEO 2.0 TDCI

Poruka od fancy » nedelja, 15. mar. 2009. u 07:39h

peca piše:I naravno tamna stakla i diskoteka unutra ;) ...
Mondeo Mk3 je gospodski auto a ne pimp car. Fabrička muzika mu je zakon, nema potrebu da menja, niti da kvari prozore folijama koje se svako malo ofucaju pa mora da ih menja.
CougaREX piše:Planiram da kupim bas ovakav,isto godiste i motor. Prodaje se na jednom placu u Novom Sadu i cena je 7500 evra. Nekako mi malo za ovakav auto! Kako si zadovoljan sa njim i snagom motora? Potrosnja? Cena redovnog servisa? Na sta treba obratiti posebnu paznju prilikom kupovine? Znam da sam dosadan sa pitanjima, ali ko pita...
Kupi ga, cena je verovatno niska jer nema puno opreme. Ali, najbitnija oprema uz njega se ionako dobija fabrički, tako da ako baš ne želiš luks opcije, trebalo bi da sve bude OK. Pošalji link ako ga imaš negde online, pa da vidimo šta to on ima a šta nema.
115 konja je sasvim dovoljno za opuštenu vožnju, pa čak i za brze startove a semafora. Najlepše je ipak krenuti na put sa njim i onda ga voziti u 5. sve vreme, a kod preticanja samo dodaš gas bez potrebe da spuštaš u niži stepen prenosa. Vuče ko blesav u 5.

Potrošnja - u gradu 8-8.5, a na otvorenom 4.5-5/100Km. Ovde sam pre nekog vremena napisao, prošle godine sam u istom takvom, TDCi 115, samo model pre restylinga, obišao sa punim rezervoarom 1250 Km (put do Budve i nazad, nešto tamo i nešto ovde u lokalu). Redovni servis nije skup (ulje je, po sećanju, bilo oko 550 din litar, pa pomnoži sa 6, filter za ulje je 400-450 din - jeftin je jer se menja samo uložak), skupo je ako mu ode zamajac (nije meni, ali znam da je jednom tipu sa TDCi 130 otišao i da je, čini mi se, to zadovoljstvo koštalo u rangu 1500€ - ali on je prelazio neke abnormalne kilometraže, živeo je na relaciji Italija - Bgd plus ga je žestoko pržio tamo na autoputevima). Problema sa evrodizelom, za 3.5 godine koliko sam ga vozio nikad nisam imao, sipao sam na raznim pumpama - Jugopetrol, OMV, Luk... Sve u svemu, za tako veliki automobil teško da ćeš naći povoljniju i pouzdaniju (Passati sličnog godišta, npr. su skuplji a manje pouzdani) varijantu. Uz sve to, auto je pravo uživanje za vožnju - najviše sam voleo da ga razvučem uz Zlatar prema Zlatiboru, posle Kokinog Broda... puno brzih krivina a i uzbrdo je, pa si non stop na gasu - ekstra doživljaj. Na autoputu sam prelazio 200 (nešto malo iznad 4000 obrtaja u 5. brzini), ali to i nije neka umetnost na ravnom i dobrom putu za tu zver.

Pročitao si do ovde a nisi ga još kupio? Ajde sad polako, telefon u ruke i pozovi plac, pa ovamo da se pohvališ Slika
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“