Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od oristic » nedelja, 14. dec. 2014. u 17:34h

Ипак ти извуци тај џек, па види колико пина има у њему (код мене је са осам). Браву покушај да пробаш са напоном од 12 В, да ли се креће у обе стране, како тачно да повежеш не занам, пробај. А како да будеш сигуран шта је још мање могу да помогнем. Пробај да нађеш браву другу и модул, па тестирање. Ја сам узео браву па ништа, кад сам ставио модул прорадело све. Модул се лако скида, скинеш касету и све ће ти се само касти...Види ако имаш неког оће Симо да врати, замени, све може...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od mbole » ponedeljak, 15. dec. 2014. u 00:10h

Ja na ovoj slici vidim 4 zice
kako da budem siguran da i onaj polovan sto uzmem neće da me zeza kao i ovaj???
Nikako, ko i za svu polovnu robu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od Kennym » ponedeljak, 15. dec. 2014. u 10:17h

Vidi stvarno :doh: Sta to sad znaci sto ima 4?

Avatar korisnika
Sale Sk
Poruka: 386
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 20:12h
Lokacija: Hrvatska

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od Sale Sk » ponedeljak, 15. dec. 2014. u 10:37h

Istekaj pa ces znati broj pinova, vec su ti to rekli.

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od Kennym » ponedeljak, 15. dec. 2014. u 12:29h

Ok, ok, izvadiću pa ću da vidim, nemo' se ljutiš thumbsuph. Hvala svima na savetima, sad mi samo.ostaje da se dam u akciju :)

Avatar korisnika
Sale Sk
Poruka: 386
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 20:12h
Lokacija: Hrvatska

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od Sale Sk » ponedeljak, 15. dec. 2014. u 12:34h

Ma ko se ljuti? :-P

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od Kennym » ponedeljak, 15. dec. 2014. u 12:42h

Ma zezam se bre :.!.: :beer:

Avatar korisnika
Sale Sk
Poruka: 386
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 20:12h
Lokacija: Hrvatska

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od Sale Sk » ponedeljak, 15. dec. 2014. u 13:17h

Nemoguce. :-D

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od Kennym » četvrtak, 25. dec. 2014. u 14:13h

mbole piše: Kod mene, na mondeu Mk2, sam definitivno pronasao uzrok i zove se donji spoljasnji keder prozora, koji rikne taman tako da se "otvori" bas iznad brave, i sva vodurina koja se slije niz prozor, pada tacno na bravu.
Malo pre sam proveravao i kod mene je isti slučaj, voda direktno ide na bravu. Da li može da se menja keder? Šta si ti uradio mbole po tom pitanju????

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od mbole » četvrtak, 25. dec. 2014. u 15:48h

Keder moze da se menja, al ja nisam uradio bas nista :)
Auto je trenutno neregistrovana nekretnina, tako da nema smisla da bilo sta radim na njemu, dok ne sredim krupnije probleme. Ako ih uopste budem sredjivao, za duplo manje para od onoga sto mi treba da ga sredim mogu da doteram kompletno ispravan od napolje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od Kennym » četvrtak, 25. dec. 2014. u 23:22h

Bio sam danas kod majstora i on mi je presekao dva kabla koja idu u bravu i dao mi auto na testiranje u smislu ako budem mogao da ga zaključavam na minusu onda da teram takoa ako ne onda mora da se menja brava a inače sad ključem sa vozačeve strane ne mogu da zaključam sva vrata, samo vozačev,a a daljincem mogu sva. U suštini daljinac samo koristim, ne pamtim kad sam ključem zaključao auto ( sem kad je minus :P )

Avatar korisnika
Kotorcevic
Poruka: 107
Član foruma od: četvrtak, 21. mar. 2013. u 01:12h
Kontakt:

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od Kotorcevic » petak, 26. dec. 2014. u 22:32h

Pa to je isto kao kod mene , samo sa daljinskim zakljucavam , jer su presecenje dve zice za bravu vozacevu , i ako hocu da zakljucavam kljucem zakljucavam samo vozaceva . I onda samo na daljinac , a on radi za sva vrata , i to je najbolja varijanta .
FOKUSS rulest

Avatar korisnika
dovlak
Poruka: 27
Član foruma od: petak, 31. avg. 2012. u 11:28h
Lokacija: Beograd

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od dovlak » ponedeljak, 14. dec. 2015. u 21:54h

Stigla zima, vlaga, minus, i naravno problem sa centralnom. Fokus tddi '01.
Ja zakljucam on odmah otkljuca, i na kljuc i na daljinac.

Pretpostavljam da je u pitanju brava na vozackim vratima, jer prilikom 'odvrtanja' onog konektora iz vozackih vrata u stub cujem to nesretno kliktanje, dok se na ostalim (suvozackim i zadnjim) to ne desava.

E sad, citajuci forum vidim da su neki resili problem time sto su presekli neke dve zice koje idu u bravu, pa bi moje pitanje bilo 'koje zice su u pitanju?'. Pa onda zakljucavanje svih vrata radi samo preko daljinskog. Ima logike ako je to neki signal da su vrata otvorena.
Sad da to privremeno resim pa na prolece kad otopli fino sredim, ovako... Ako uspem sutra da isprskam wd-om super, ako ne ne gine mu seckanje.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od mbole » utorak, 15. dec. 2015. u 00:12h

Tebi bi trebalo da je taj prekidac u B stubu, to jest na delu brave koji je na autu, ne na vratima.
Samo otkaci konektor sa njega.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dovlak
Poruka: 27
Član foruma od: petak, 31. avg. 2012. u 11:28h
Lokacija: Beograd

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od dovlak » utorak, 15. dec. 2015. u 00:41h

Zar to nije prekidac za svetlo, ako mislimo na isto?

otkacio sam tamo na a stubu, ona dva kabla, i sad radi zakljucavanje daljincom na ostalih troje vrata, vozacka samo kljuc u bravu.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od BojanM » utorak, 15. dec. 2015. u 01:21h

Na A stubu je napajanje motora brave. Na B stubu je taster/senzor zatvorenih vrata (što ujedno "okida" i relej unutrašnjeg osvetljenja putem GEM-a).
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od mbole » utorak, 15. dec. 2015. u 01:30h

Taj prekidac se koristi za gomilicu stvari.
U sustini on kaze da su vrata zatvorena, a dalje auto to koristi za svasta.
Uglavnom taj prekidac ide i na modul centralnog zakljucavanja i na central timer modul (taj je zaduzen za svetlo kabine i sl.), mada i tu ima razlike, dal je model koji ima duplo zakljucavanje ili nije.

Probaj, nista te ne kosta.

Ne tvrdim da ce da pomogne, posto ne znam logiku modula, al vredi probati. Ako uspe, tada bi ti radio daljinac i na vozackim vratima (naravno ako vratis ove zice koje si otkacio), i centralna, al ne bi paljenja svetla u kabini kada otvoris vozacka vrata. A i taj prekidac bi trebalo da je mnogo lakse zameniti nego bravu, i da je dosta jeftiniji. Plus, lako moguce da mu samo treba ocistiti kontakte.

Usput koja dva kabla si otkacio? Mislim... koje boje su zice i na kojim pinovima konektora?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dovlak
Poruka: 27
Član foruma od: petak, 31. avg. 2012. u 11:28h
Lokacija: Beograd

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od dovlak » utorak, 15. dec. 2015. u 13:45h

Probao i da otkacim prekidac na b stubu, ista stvar. Vise ne znam ni gde al procitao sam da postoji mikroprekidac na bravi, nekih 5cm ispod onog donjeg srafa koji drzi bravu za okvir vrata, i da taj mikroprekidac baguje jer voda prolazi pored kedera i sliva se bas na njega.

Otvorio tapacirung al zbog hladnoce i bez alata (silni neki toreksi) necu moci da izvadim bravu napolje pa da ocistim taj prekidac.

Dosao do konektora na bravi, ima 8 pinova, nekih tri deblje i 5 tanjih zica sa razlicitim kombinacijama boja. Po nekoj logici tu se kriju dve zice koje jave dal je brava zabravljena ili ne. Kada otkacim taj konektor radi mi daljinsko zakljucavanje na ostalih troje vrata, kada spojim konektor na bravu cim zakljucam on ga otkljuca...

ps ili taj mikroprekidac, ili motor/solenoid koji gura bravu nije ispravan, pa nemoze da 'zabravi' bravu...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od mbole » utorak, 15. dec. 2015. u 14:31h

8 zica imaju modeli sa dvostrukim zakljucavanjem. Obicni imaju to jest koriste 5. Mada, obicno je instalacija ista, samo se razlikuje sta je povezano.

Nisu sve brave u fordovima iste, tako da gde je prekidac...

Probaj da otkacis crno/narandzastu tanku zicu koja ide na pin 8, ili crno/zalenu koja ide na pin 4, ili obe.

Ups... sad se setih da ne znam koji sam konektor gledao. Onaj na samoj bravi ili onaj izmedju vrata i skoljke, a sad sam u tramvaju. Kad dodjem kuci pogledacu pa javljam
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dovlak
Poruka: 27
Član foruma od: petak, 31. avg. 2012. u 11:28h
Lokacija: Beograd

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od dovlak » utorak, 15. dec. 2015. u 21:34h

ide sutra kod majstora, bez alata nema zanata, javim ako resimo problem sta je bilo

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od mbole » utorak, 15. dec. 2015. u 23:07h

Konektor na samoj bravi.
Na konektoru izmedju vrata i skoljke su to pinovi 7 i 8, iste boje zica.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dovlak
Poruka: 27
Član foruma od: petak, 31. avg. 2012. u 11:28h
Lokacija: Beograd

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od dovlak » sreda, 16. dec. 2015. u 15:03h

Reseno bez seckanja zica, bar privremeno. Majstor je dobro nauljio citavu sklopku, nazalost wd-om al drugo nije imao, deo wd-a je stigao i do mikroprekidaca, sada radi zakljucavanje i na daljinskom i preko kljuca, i duplo i... 500din, videcemo kolko ce potrajati wd, plan je kad dodje leto da natenane otvorim, izvadim bravu ocistim i namazem nekim krstenim mazivom, al za ovu zimu to mu je to.

Avatar korisnika
kvaju
Poruka: 161
Član foruma od: sreda, 23. jul 2014. u 15:47h
Lokacija: Mostar BIH

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od kvaju » četvrtak, 17. dec. 2015. u 10:53h

Ljudi, gdje se na focusu (2003) nalazi reciver od daljinskog, jer u zadnje vrijeme nikako nemogu fino otključati auto na daljinski.
Mijenjao sam bateriju prošle godine, nije neka brendirana, pa malo i na nju sumljam, ali kod kolege koji voza 2001god isto fokusa otključava sa daljine o kojoj ja mogu samo sanjati.
Ima li nešto što se može pogledati ili popraviti da malo poboljšan domet ovog daljinskog?
Npr stanem ispred gepeka i 3 puta stisnem, ne otvara uopće, tek kada 10ak puta ko ludjak stiskam onda otvori, tako da skoro stalno otvaram na ključ.

Dok nekada kada idem sa prednje strane auta (su vozačeve strane) otvori iz prve sa 10ak m udaljenosti, i ja se sjebem, jer kao da samo na tu stranu bolje otvara, pa pretpostavljam da je tu negdje taj reciver ili kako li se već zove.

I smijem li wd40 naprskat spojeve u daljinskom koji diraju bateriju?

Sent from my A0001 using Tapatalk

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od mbole » četvrtak, 17. dec. 2015. u 11:52h

Sam prijemnik je u GEM-u. GEM je na desnom A stubu. Iz njega izlazi jedna obicna zica, koja glumi antenu (drugi kraj zice nije nigde prikacen).
Mozes da probas da malo razmotas tu zicu, i provuces je recimo negde duz A stuba uzbrdo.
Mada je mnogo verovatnije da te zavitlava kljuc, odnosno baterija u njemu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nemanja__
Poruka: 5
Član foruma od: četvrtak, 2. jul 2015. u 08:27h
Lokacija: Beograd

Re: focus, centralna zeza na hladnom, naravno!

Poruka od Nemanja__ » sreda, 14. dec. 2016. u 10:35h

Ford focus 2005 problem ca centralnom bravom
Juče mi se desio problem ujutru (temperatura -2°) nisam mogao da otvorim vrata sa unutrašnje strane, morao sam da spustim prozor i otvorim vrata sa spoljašne strane kako bi izašao. Popodne kada je temperatura bila u plusu nisam imao problema sa bravom. Danas kada sam kretao na posao (temperatura -4°), prilikom zatvaranja vozačeva vrata javila mi se signalizacija da su vrata otvorena i ponovo nisam mogao da otvorim vrata sa unutrasnje strane, kada sam izaša iz vozila prilikom zaljucavanja centralna brava ne reaguje, čuje se zvuk kao da krene da zaključa ali ne uspe. Pokusao sam i ključem, uspem samo da zaključam vozačeva vrata.
Da li ima neko iskustva sa ovim problemom?

Odgovori

Povratak na „Security“