Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

molim za strucnu pomoc

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
daki
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 19. jan. 2009. u 18:49h

molim za strucnu pomoc

Poruka od daki » nedelja, 1. feb. 2009. u 18:11h

Ljudi POMAGAJTE...
pre nekog vremena sam imao "lepu" havariju na mom fordu (1.8 16v '96god)...
naime u voznji je ostao bez vode (tako mi je bar majstor rekao-otišla pumpa za vodu) i otišle, karike, hidropodizači ventila, dihtung glave, glava (morali su da je ravnaju 7/10), pumpa, gumice ventila...
posle sređivanja svega toga (uzimani delovi u mond prodavnici delova)... auto KADA JE HLADAN JE UŽASNO BUČAN... malte ne kao stari dizel motori...
posle određenog vremen rada, buka se smanji, ali i dalje to nije ni priblizno kao pre cele havarije.
majstor je rekao da zbog prirode kvara i popravke, auto mora tako da se čuje.
mene sada zaista zanima da li to mora da bude tako ili je moguće da je još nešto u pitanju. da li da tražim drugog majstora ili ne...
unapred hvala

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: molim za strucnu pomoc

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 2. feb. 2009. u 11:37h

chekaj

jel tebi auto bio prokuvao ili je bash zalepio ?

kad ti se do desilo jel temperatura zalepila skroz u crveno ?
Slika

daki
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 19. jan. 2009. u 18:49h

Re: molim za strucnu pomoc

Poruka od daki » ponedeljak, 2. feb. 2009. u 14:23h

ono što je mene najviše začudilo je to što je on oborio temperaturu skoz na plavo!!! ali pošto se meni to i ranije dešavalo (kada sam pitao majstora rekao je da to nije problem) ja tome nisam posvetio neku pažnju...
šta se desilo pojma nemam...
sve se dešavalu u putu od nekih 40km... kada sam krenuo iz mesta B u mesto A (kući), auto je pri gasu u patos (pri obilaženju npr) davao zvuk kao lupkanje ventila... pošto sam bi na otvorenom putu i nisam imao gde da svratim, išao sam logikom da dođem do kuće pa onda kod majstora... međutim u toku vožnje je pri sve manjem i manjem pritisku gasa sve više "zvečao" dok na kraju 7-8km od kuće (i majstora) nije samo stao, iz auspuha je prokuljao beli dim, a iz haube crvenkast... trebalo je 10min da se dim raziđe i ceo moto je imao lepu crvenkasu boju :)...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: molim za strucnu pomoc

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 2. feb. 2009. u 17:10h

Da ti nisi imao iber-turu? To se dešava baš pri velikom opterećenju, pregrejanom motoru, a uvek izbacuje oblak belog dima iz auspuha.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: molim za strucnu pomoc

Poruka od van » utorak, 3. feb. 2009. u 22:20h

E pa sada znas da auto se ne vozi kada se pregreje .
Jesi li citao nekad neko uputstvo za upotrebu automobila ? Tu lepo pise sta se ne sme raditi sa motorom i sa kolima ...
Skupo te kosta ne znanje ...
1. Motor momentalno treba ugasiti kada se upali lampica za ulje
2. Prestaje se sa voznom ako temperatuta ulazi u crveno , da se ne bi desilo to sto se tebi desilo . Taj cangrtavi zvuk koji si cuo su detonacije nastale od usijanih delova u motoru . E sada ako si ti gazio gas i terao motor da sagoreva jos vise benzina , ne bi li napravio snagu koja je opala , samo si pogorsao stvari ..
Ima i dalje ali mrzi me da nabrajam ...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: molim za strucnu pomoc

Poruka od 911s [SK] » utorak, 3. feb. 2009. u 23:33h

Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

daki
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 19. jan. 2009. u 18:49h

Re: molim za strucnu pomoc

Poruka od daki » četvrtak, 12. feb. 2009. u 18:01h

van piše:E pa sada znas da auto se ne vozi kada se pregreje .
Jesi li citao nekad neko uputstvo za upotrebu automobila ? Tu lepo pise sta se ne sme raditi sa motorom i sa kolima ...
Skupo te kosta ne znanje ...
1. Motor momentalno treba ugasiti kada se upali lampica za ulje
2. Prestaje se sa voznom ako temperatuta ulazi u crveno , da se ne bi desilo to sto se tebi desilo . Taj cangrtavi zvuk koji si cuo su detonacije nastale od usijanih delova u motoru . E sada ako si ti gazio gas i terao motor da sagoreva jos vise benzina , ne bi li napravio snagu koja je opala , samo si pogorsao stvari ..
Ima i dalje ali mrzi me da nabrajam ...
nisam siguran da se razumemo...
kao prvo lepo sam u prethodnom postu napisao da temperatura niji otisao u "crveno" nego u "plavo"!
a kao drugo, ovde sam se obratio za pomoc i smatram da tvom omalovazavanju ovde nije mesto!

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: molim za strucnu pomoc

Poruka od nikola » četvrtak, 5. mar. 2009. u 11:47h

daki piše:nisam siguran da se razumemo...
kao prvo lepo sam u prethodnom postu napisao da temperatura niji otisao u "crveno" nego u "plavo"!
a kao drugo, ovde sam se obratio za pomoc i smatram da tvom omalovazavanju ovde nije mesto!
Jedan mali savet i nauk za ubuduće, što si verovatno i sam naučio. Loši simptomi nisu samo ako nešto ide van okvira normale i pri tome se stvari maximalno pogoršavaju (kao npr. odlazak temperature u crveno), već i kada stvari krenu loše u pravcu "minimalnog". Treba osluškivati auto i pokušati da ga razumeš. Meni je bukvalno SVE što izlazi iz okvira NORMALNOG rada, simptom da nešto nije u redu i znak da treba reagovati. Neki bi rekli da je u pitanju paranoja, ali nema veze...
To što je motor bučan, pa se kad se ugreje utiša, verovatno su ti hidropodizači, vidi da ti to majstor lepo našteluje... mada mislim da će teško ići posle takve havarije.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: molim za strucnu pomoc

Poruka od Mickey038 » četvrtak, 5. mar. 2009. u 14:37h

Ja bih rekao da umesto drugog majstora, bolje da trazis drugi motor. Posle takve havarije, bojim se da ces imati stalno problema
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“